صفحه 17 از 28 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 276

موضوع: زندگی در اکوادور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زندگی در اکوادور

نقل قول نوشته اصلی توسط hana نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز من نمیدونم شما تو این مدت چه اتفاقاتی براتون افتاده و یا هدفتون از این حرفها چیه من خودم چند ماهی هست اینجا هستم و 90 درصد چیزهایی رو که شما گفتین دقیقا برعکسش برام پیش اومده واین چیزهایی رو که شما گفتین دراغلب کشورهای اروپایی و خود آمریکا هم حتی بدترش وجود داره مثلا اصلا برای ایجاد کسب و کار پیج و خم زیادی نداره و خیلیها رو من میشناسم که بدون ویزا هم دارن کار میکنن فقط دانستن زبان اسپانیایی یک برگ برنده بزرگ برای پیداکردن کار دراینجاست ونکته بعدی اینکه دوستان گول این شرکتها و وکلای مهاجرتی رو که 90 درصد حرفهاشون دروغه رو باور نکنن .مخصوصا یکی ازاینها که میگه تنها وکیل مهاجرتیه و دکتر هم میگه هست و تو سایت و کانالش یک مشت دروغ و فریبکاری رو داره به خورد مردم میده لطفا دوستان به زبان انگلیسی تحقیق کنید اطلاغات کاملی بهتون میده
    از شما ممنونم که میاین اینجا و تجربیات خودتون رو با ما در میون میذارید . لطفا بیشتر به اینجا سَر بزنید چون با حرفاتون میتونید کلی به ما کمک کنید و بهمون دلگرمی بدید.
    خواهش میکنم بیشتر در مورد اکوادور و تجربیاتی که توی این چند ماه کَسب کردید اینجا صحبت کنید .

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط bahman20 نمایش پست ها
    بخش هایی از حرف های شما درسته و یه بخش هایی نه
    اینجا خیلی تبلیغات کردن درصورتی که ما کشوری چهار فصل هستیم و طبیعت ما ملایم تر و دلنشین تره و اینجا طبیعت سخته
    ایرانی هایی بودن که کار خوب گرفتن چون تو کشور خوب با اقتصاد ایده ال و کار پیدا کردن طبق رشته خودشون و درصورتی که این ملت اصلا با دانشگاه میانه خوبی ندارن چون به خیابون اعتقاد دارن
    خیلی از کشورهای این قاره از ایران پایین تره مشکل اصلی ما اینه که نمیخواییم تو کشور خودمون کارافرین باشیم و به فکر یه کشور دیگه و مهاجرت به هر قیمتی افتادیم
    این جماعت اهل مسخره کردن هستن شک نکنید حداقل یه بار شمارو دست انداختن چون اصلا نه میدونن علم چیه نه برخورد چیه نه هیچی
    ایران هر چقدر بد باشه از کشورهای اینجا خیلی بهتره
    چون ما کشور خودمونو نشناختیم و فقط به فکر ایراد گرفتن و سرک کشیدن تو زندگی همدیگه هستیم
    اینجا آزادی ها رو کاغده نه تو واقعیت...
    مسخره کردن کردن؟!!! دیگه خواهشا این حرف نزن ما اتقدر خودمون همدیگر مسخره میکنیم دست همه رو از پشت بستیم

رو هر منطقه و قومی از ایرات اسم گذاشتیم انواع و اقساپ جوک و لقب و ..درست میکیم
    بهمن جان شما یه سالی رفتی اونم اکوادور من سالهاست اینجام
    شما اگر فکر میکنی ایران انقدر خوب و جذابه برای سرمایه گذاری درنگ نکن پاشو بیا احتماالا وقتی برگشتی دلار ۶۰۰۰ تومن زده
    مشخصه شما کار اقتصادی تو ایران نگردی تا با قوانین دست و پا گیر انواع رشوه و زیر میزی و هوای یه مشت آدم .... دیدن
    باج دادن به افراد مختلف همه سرمایه دارا دارن فرار میکنن وضع اقتصادی بشدت نابسامانه
    ما تو کشور خودمون غریبی حس کردیم

از طرفی انگار شما ۲۰ سالی هست ایران زندگی نمی کنی
    آب و هوا آلوده پر از دود سرب کثافت محیط زیست نابود بی آبی
    کجای این چیزا تو امریکای جنوبی هست؟!!!
    آب و هوای کدوم منطقه از ایران الان مثل گذشنه همین شمال انقدر آشغال کثافت ریختن آدم حالش بهم میخوره
    از ریزگرد و انواع و اقسام آلودگی چیزی نکیم بهتزه
    من چند وقت پیش ایران بودن اصلا مگه پیش دیگه تو تهران زندگی کرد ترافیک دود و دم افتضاح مردم دارن تو بدبختی فلاکت زجه میزنن بعد شما میگی اوضاع ایران خوبه؟؟!!
    شما اکوادور با اروپا و امریکا اشتباه گرفتی وقتتو تلف کنه پاشو بیا به وطنتت خدمت کن تا آخر سر ۸ تت گرو ۹ ات باشه

اینجا اکثر کشورها سرشون تو کار خودشونه با جایی سر جنگ و دعوا دارن اگر دزدی و خیلی مشگلات هست تو ایران خیلی بیشتر از این حرفاست ولی اعلام نمی کنن

ایتل پول نفت وگاز و ... ما رو ندارن اگر داشتن خیلی خیلی بهتر از الان هم بودن

میگی آزادی رو کاغذه حالا ما تو ایران چه جوری آزادی داریم میشه یکم برای ما بگی تو کجای زندگیم آزادیم؟!!!
    دیگه کجا مونده سیستم که تا تو گوچگترین جز زندگیمون دخالت نکنه!!!
    ویرایش توسط Hitman908 : March 25th, 2018 در ساعت 07:36 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط Hitman908 نمایش پست ها
    مسخره کردن کردن؟!!! دیگه خواهشا این حرف نزن ما اتقدر خودمون همدیگر مسخره میکنیم دست همه رو از پشت بستیم

رو هر منطقه و قومی از ایرات اسم گذاشتیم انواع و اقساپ جوک و لقب و ..درست میکیم
    بهمن جان شما یه سالی رفتی اونم اکوادور من سالهاست اینجام
    شما اگر فکر میکنی ایران انقدر خوب و جذابه برای سرمایه گذاری درنگ نکن پاشو بیا احتماالا وقتی برگشتی دلار ۶۰۰۰ تومن زده
    مشخصه شما کار اقتصادی تو ایران نگردی تا با قوانین دست و پا گیر انواع رشوه و زیر میزی و هوای یه مشت آدم .... دیدن
    باج دادن به افراد مختلف همه سرمایه دارا دارن فرار میکنن وضع اقتصادی بشدت نابسامانه
    ما تو کشور خودمون غریبی حس کردیم

از طرفی انگار شما ۲۰ سالی هست ایران زندگی نمی کنی
    آب و هوا آلوده پر از دود سرب کثافت محیط زیست نابود بی آبی
    کجای این چیزا تو امریکای جنوبی هست؟!!!
    آب و هوای کدوم منطقه از ایران الان مثل گذشنه همین شمال انقدر آشغال کثافت ریختن آدم حالش بهم میخوره
    از ریزگرد و انواع و اقسام آلودگی چیزی نکیم بهتزه
    من چند وقت پیش ایران بودن اصلا مگه پیش دیگه تو تهران زندگی کرد ترافیک دود و دم افتضاح مردم دارن تو بدبختی فلاکت زجه میزنن بعد شما میگی اوضاع ایران خوبه؟؟!!
    شما اکوادور با اروپا و امریکا اشتباه گرفتی وقتتو تلف کنه پاشو بیا به وطنتت خدمت کن تا آخر سر ۸ تت گرو ۹ ات باشه

اینجا اکثر کشورها سرشون تو کار خودشونه با جایی سر جنگ و دعوا دارن اگر دزدی و خیلی مشگلات هست تو ایران خیلی بیشتر از این حرفاست ولی اعلام نمی کنن

ایتل پول نفت وگاز و ... ما رو ندارن اگر داشتن خیلی خیلی بهتر از الان هم بودن

میگی آزادی رو کاغذه حالا ما تو ایران چه جوری آزادی داریم میشه یکم برای ما بگی تو کجای زندگیم آزادیم؟!!!
    دیگه کجا مونده سیستم که تا تو گوچگترین جز زندگیمون دخالت نکنه!!!
    حرف های شما درسته اما این مشکلاتی که گفتید اینجا هم هست مثل آشغال ریختن رشوه دادن نژاد پرستی و... که همه خودم دیدم...مشکلات کثیف بودن و بو دادن خیابان ها...فرهنگ استفاده از سطل آشغال هم ندارن همینجوری میریزن تو خیابون...
    اینجا آلودگی هوا هم هستش چون بازندگیش زیاده مشکلش زیاد دیده نمیشه خصوصا اتوبوس های اینجا که خیلی هوارو آلوده میکنن
    خودم تو ایران کار کردم میدونم مشکل هست ولی ایران مثل این قاره نیست اینجا ملت خیابونی تشریف دارن چون زندگیشونو دیدم و همینطور اوضاع ایرانی های اینجا خوب نیست چون در درجه اول اینجا کار نیست و کار پیدا کردن خیلی خیلی سخته
    اما مشکلات ایران که 50% خودمون هستیم چرا آشغال میریزیم؟چرا طبیعت خراب میکنیم؟چند تا کشور طبیعت مارو داره؟ اکوادور عقب مونده داره یا قاره آمریکا؟
    ما یه جا نشستیم منتظریم یکی بیاد هم به ما کمک کنه و هم به کشور کمک کنه در اصل بیشتر مردم دنبال نجات دهنده میگردن!!!
    شما ژاپن ببین مردم طوری کار میکردن که تو مسیر برگشت به خونشون تو مترو خوابشون میبرد...چند تا ایرانی از خستگی بابت کار زیاد تو مترو خوابشون برد؟
    شما حتما وضع مالیتون خوبه که حقایق آمریکای جنوبی ندیدید اگر اینجا خوبه یه نگاه به گوایاگیل بندازید که چقدر مشکل داره هر روز خبر دزدی درگیری قتل و... اخبار داره میگه مواد مخدر که دیگه نگیم که کیتو با گوایاگیل سرامد هستن
    اینجا یه سری مزایا داره تحریم نیستن اما اقتصادشون واقعا ضعیفه خودشون میگن ما کار نداریم!!!بیکاریم پول نداریم اونوقت شما میگید ایران بده اینجا خوبه؟ درد ایران اینه که کارافرین نداره همه نشستن دو دستی چسبیدن به اینترنت فحاشی و... یکم کار کردن بدک نیست
    شما تو دل اکوادوری برید منظورمو بابت آزادی متوجه میشید...
    کسی که پول داره بیاد اینجا پول ندارین نیایین پولدار مشکل نمیبینه چون پول داره...
    ویرایش توسط bahman20 : March 25th, 2018 در ساعت 10:01 PM

Junior Member

دوست عزیز خیلی جالبه که شما با این حس ناسیونالستی و وطن پرستی چطور از ایران خارج شدید و جالب تر اینکه چطور ماندگار شدید و بر نمی گردید. البته فکر می کنم کمی هم رویا پردازی راجع به وطن تو قلم شما وجود داره که این هم به نوبه خودش شگفت انگیزه. فکر می کنم مجدد یه مدتی رو تو وطن سپری کنید خالی از لطف نیست، بعد که کمی مخاطرات به یادتون اومد بهتر می تونید تجارب زندگی رو تو محیط کشورهای آمریکای جنوبی با ما به اشتراک بگذارید. سپاس از شما

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rasol1357 نمایش پست ها
    دوست عزیز خیلی جالبه که شما با این حس ناسیونالستی و وطن پرستی چطور از ایران خارج شدید و جالب تر اینکه چطور ماندگار شدید و بر نمی گردید. البته فکر می کنم کمی هم رویا پردازی راجع به وطن تو قلم شما وجود داره که این هم به نوبه خودش شگفت انگیزه. فکر می کنم مجدد یه مدتی رو تو وطن سپری کنید خالی از لطف نیست، بعد که کمی مخاطرات به یادتون اومد بهتر می تونید تجارب زندگی رو تو محیط کشورهای آمریکای جنوبی با ما به اشتراک بگذارید. سپاس از شما
    خوب گفتی .
    دوستان اینم اضافه کنم دلار 5500 تومن شد و انشالله تا چند ماهِ دیگه از 7000 تومن هم میگذره. ای ایران ای مرز پُر گوهر........

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط parham1979p نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان و هموطنان عزیزم. میخواستم در اینجا مساله بسیار مهمی رو پیرامون یکی از آژانس های ایران که داره واسه ایرانیا به اصطلاح بلیت سفر به اکوادور رو صادر میکنه عرض کنم . خانمی هست در کرج مسئول یک آژانس هواپیمایی ( بدلیل شرایط و ضوابط فروم قادر به ذکر نام دقیق ایشان و آژانس مورد نظر نیستم ) که به اصطلاح اینطور وانمود میکنه که من فقط میتونم واستون بلیت کیتو رو بگیرم و مسیر سفر به اکوادور فقط تهران مسکو هاوانا سان سالوادور کیتو هستش و اینطور بیان میکنه که باید ویزای ترانزیت کوبا رو گرفت . من چند روزه که از راه بسیار آسون تر ، بسیار ارزان تر و با شرکت هواپیمایی بسیار بهتری به کیتو رسیدم و کاملا واستون رو میکنم که ایشون یه کلاهبردار حرفه ای هستش . وقتی به این خانم تماس میگیرین بهتون میگه مثلا ۸ میلیون بلیت سفر میشه ( قیمت بنا به روز و تاریخی که شما تعیین میکنین ) و ۲۵۰ دلار هم هزینه وقت سفارت میشه و باید برین محضر و تعهد محضری واسه سفارت کوبا تهیه کنین !!!!!!! من داشتم فریب این زن رو میخوردم تا اینکه سوال مهمی رو ازش پرسیدم و جواب شک بر انگیزی رو بهم داد. ازش پرسیدم من میتونم بلیت برگشتم رو زمانی که رسیدم به کیتو کنسل کنم؟ و اون گفت نه و این من رو به شک انداخت . اولین کاری که کردم حضوری رفتم سفارت کوبا و اونجا بهم گفتن هزینه ویزای ترانزیت میشه ۱۰۵ دلار پس تا اینجا این خانم ۱۴۵ دلار هزینه اضافی از شما میگیره . وقت سفارت کوبا رو خودتون تلفنی میتونین رزرو کنین ( اگه اطلاعات کامل سفارت و مدارک و فرماشو میخواین بهم خصوصی مکاتبه کنین) . این خانم بلیت سفر رو واسه شما مثلا به قیمت ۷ یا ۸ میلیون میگیره و به شما هم میگه بلیت برگشتتون میسوزه و به اصطلاح غیر قابل ری فاند هستش . شما که عزیمت کردید به کیتو با شما در رابطه هست و به اصطلاح دلسوزی میکنه و حالتون رو هر از گاهی میپرسه تا اینکه نزدیک تایم برگشتتون که شد مطمئن میشه که شما چیزی نفهمیدین و بویی نبردین و میخواین واسه همیشه اکوادور بمونین و قصد برگشت ندارین خودش میره تو سایت ایرفلوت و آویانکا و تقاضای ری فاند یا استرداد وجه بلیت برگشت شما رو میکنه و مبلغی در حدود ۵ میلیون تومان به حساب این خانم بر میگرده . ۱۴۵ دلار هزینه اضافی سفارت + هزینه اضافی که بابت صدور بلیت از شما میگیره ( تقریبا ۷۰۰ تومان ) + حدود ۵ میلیون تومان وجه برگشتی بلیت برگشت شما . اگه من دروغ میگم برید تحقیق کنین . این سفارت کوبا این دفتر ایرفلوت این سایت هواپیمایی آویانکا بخش استرداد بلیت . من از همه ایرانیایی که هنوز زمان بلیت برگشتشون نرسیده خواهش میکنم قبل از اینکه این شیطان و کلاهبردار خطرناک که تا بحال میلیون ها پول ایرانیا رو به جیب زده پول شما رو بازپس بگیره ، خودتون یا فامیلی که در ایران دارین به دفتر ایرفلوت در تهران مراجعه کنه و وجه برگشت رو پس بگیره و خودتون هم که اکوادرو هستین برین دفتر آویانکا و وجه بلیت برگشتتون رو بگیرین . ای کاش بیشتر پیرامون هر چیزی تحقیق کنیم . خدا رو شکر میکنم که من رفتم دنبالش و پی بردم به قضیه . مطمئن باشن الان این مطلب رو خودش داره میخونه و ممکنه از فردا سیستمش رو عوض کنه . اونایی که فریبش رو خوردن برن کرج و شکایتش کنن تا در آژانسشو ببندن هر چند که تا بحال میلیون ها پول خورده و دیگه واسش مهم نیست . شمایی که پول بلیت برگشتتون رو خورده میتونین برین دفتر ایرفلوت و آویانکا واستون سرچ میکنن شماره حسابی که پول بهش برگشته و از این طریق میتونین دنبال شکایت و پولتون برید البته اگه تا اون موقع این زن متواری نشده باشه . فکر میکنم اداره گردشگری بازرس داشته باشه . پیگیری کنین. من اگه فرصت کافی در ایران داشتم میرفتم دنبال شکایت و پیگیری پلمپ کردن آژانس این خانم. هرگونه سوالی داشتین در خدمتم . زندگی خیلی کوتاهه . پس بیاین به هم کمک کنیم . ممنون از همه دوستانی که توی این گروه به خیلی از سوالات من پاسخ دادن و کمکم کردن و مثل بعضیا بخیل نبودن . مواضب خودتون و جیبتون باشین که ایرانی تو ایران به ایرانی رحم نمیکنه .
    ممنون دوست عزیز واقعا تجربیاتتون بدردم خرد من خیلی کشورها رفتم و ایندفعه قصدم اکوادر و پرو و بولوی هست از هاوانا تا اکوادر پروازاویانکا رو چک کردم تو بوگوتا استاپ داره میشه این بلیط رو خرید ممنون میشم راهنماییم کنید با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط online نمایش پست ها
    من به بهمن حق میدم نخواد ایرانی اونجا زیاد شه مخصوصا اگه اونجا بیزینس زده باشه و نخواد دست زیاد شه. بارها در خارج کشور دیدم دو ایرنی بفاصله ده متر از هم رستوران زدن. واقعا نامردیه اینکار. زیراب زنی موج میزنه بین ما. کلا نظرم اینه اگه زرنگ باشی در کشوری که نزدیک بزرگترین بازار مصرفی دنیا یعنی آمریکاست و تحریم هم نیست و پر از توریست آمریکایی است میشه خیلی کارا کرد. یکم خلاقیت میخواد فقط. مثلا خیلیا هستن از یوتیوب هم پول درمیارن. بعضیها در ایبی و آمازون پول در میارن. کشور ارزون خوبیش اینه قدرت مانور زیاده
    احسنت بر جنابعالي ...دوستاني رو دارم كه اونجا هستند خيلي راضي هستند و تشويق ميكنند كه براي راه اندازي كسب و كار اقدام كنم. مهاجرت دركل مقوله سخت و نفس گيري است. شما داخل همين مملكت هم بخاي شهرت رو جابجا كني كلي انرژي ازت ميگيره (داخل يك كشور با يك زبان و فرهنگ ) لذا بايد با ديد باز اقدام كرد.

Junior Member AV2020 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    biomedical Engineering/QIAU

با سلام خدمت همگی دوستان. چندوقت اخیر مشغله زیاد بود فرصت نشد سربزنم . تا حدامکان پاسخ ها رو برای دوستان ارسال کردم. راستش خیلی جالبه حرفای این دوست عزیز جناب بهمن رو که خوندم اصن متعجب شدم، گفتم یا ایشون در یه کشور و یا سرزمین دیگه بودن یا من. قسمت هایی از حرفاشون برام واقعا خنده دار و موجب تعجبه! نژاد پرستی و تنفر از کلام ایشون میباره حالا به دلیل اینکه علاقه ندارن موفقیت و خوشحالی بقیه هموطنان رو ببینن یا به دلیل سود جویی و ایجاد کسب و کار بدون رقیب .. دیگه من قضاوتی نمیکنم. در مورد مهاجرت به هر نقطه ای ازین کره خاکی خواه از شهری به شهری داخل یک کشور یا حتی از کشوری به کشور دیگر فرد نیازمند برنامه ریزی وهدف گذاری هست. خیلی جالبه فردی با ویزای توریستی وارد کشوری میشه و توقع داره بشه رییس جمهور اون مملکت، اونم فردی که در مملکت خودش کسی ارزش و احترام برایش قائل نبوده، اگر غیر ازین بود فرد به فکر مهاجرت اونم به این سبک و بدون برنامه ریزی و پشتوانه نمی افتاد. در این یکسال و خورده ای متاسفانه انواع توهین ها و بی احترامی ها و حتی تهدید هاشد چرا که عده ای کسب و کار مافیاییشون اجر شد با همین تاپیک ولی من اهمیتی ندادم و نمیدم چرا که گفتم از موفقیت و خوشحالی هموطنانم بسیار خوشحال میشم. زمانی که من بر یادگیری زبان و تخصص بی نهایت تاکید کردم اینجا خیلی ازدوستان خندیدن و یه سری هم جدی گرفتن و نه تنها تو اکوادور موفق بودن با یه پیشنهاد کار به مراتب بهتر به بوگوتا اومدن ( دقیقا شبیه راهی که خودم پیمودم). دو مورد اغراق عجیب غریب شد از طریق این دوستمون که من مجبورم جواب ایشون رو بدم. ایشون گفتن دوستان مکانیک اینجا بیکارن، حدود 5 ماه هم نمایندگی شورولت و هم هیوندای هر روز اگهی میدادن به متخصص مکانیک خودرو نیازمندیم من میخوام بدونم کدوم یک از این دوستان اصن به مصاحبه رفتن،بجز یه نفر هیچکدوم می دونین چرا؟ متاسفانه خیلی از ماها نه به دانش تخصصی رشته خودمون وارد هستیم و نه دانش زبانی، فقط بلدیم متوقع باشیم از زمین و زمان، آقای رامین تنها کسی بودن که رفتن مصاحبه هیوندای و در هردومرحله قبول شدن بدون هیچ ادعایی( فوق لیسانس هم داشتن ایشون) و هیچوقت نگفتن من با فوق لیسانس باید واسه مدیریت برم مصاحبه! الانم مثه خانم نگین که در ای تی مشغول بودن، بوگوتا هستن چون افر بوگوتا حقوق و مزایای به مراتب بهتری داشت براشون. مورد دوم این بود که ایشون گفتن هرکی اکوادوره از جیب میخوره و کل قاره امریکای جنوبی به درد نمیخوره. اون که هرکی اکوادوره از طرف خانواده حمایت میشه و از جیب میخوره اگه اینطوری فکرشما اروم میشه باشه اینطوری فکر کن ولی اطلاعات غلط نده به دوستان .دوست عزیز من که به 5 تا کشور تو این قاره سفر کردم و تو دوتا ازکشوراش زندگی کردم به خودم جرات نمیدم همچین نتیجه گیری کنم. به نظرم متاسفانه بیکاری یه مقداری فشار عصبی اورده بهتون و به نظراتتون جهت داده. در ضمن بد نیست شما که رشتتون مانیک هست یه سر به Valle de los chillosکه تقریبا یه فاصله 10-15 دقیقه ای با مرکز کیتو داره بزنی ، اگه به مکانیک خوردو علاقه مندی، اگه هم تو فیلد کارخونه ای علاقه مندی باید رزومه درست کنی و اپلای کنی ویا حتی حضوری به کارخونه ها سر بزنی. در مورد گوایاکیل بیشتر به لحاظ بیزنس و بازرگانی خوبه یا واسه بچه های مهندسی صنایع.
    یادمون باشه هیچ چیز با ارزشی یک شبه به دست نیومده و نمیاد

در پایان آرزوی سلامتی و شادی و موفقیت دارم برای همه ی دوستان هموطن در هرجای این کره خاکی هستن

Junior Member

سلام به همگی دوستان
    آقای AV2020 جای که زندگی میکنید اوضاع کار برای مثلا سیم پیچی الکتروموتور و سیم کشی برق خانه یا مغازه فروش وسایل ابزار الات برق یا تعمیر وسایل برقی چطوری میباشد؟؟؟
    ممنون

Junior Member

دوستان کسی دیگی که اکوادر هست و اطلاعات داره لطفا بگه مثلا اینکه اقای AV2020 سرشون خیلی شلوغه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)