صفحه 19 از 28 نخستنخست ... 910111213141516171819202122232425262728 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 276

موضوع: زندگی در اکوادور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زندگی در اکوادور

نقل قول نوشته اصلی توسط msfsite نمایش پست ها
    با سلام خدمت کلیه دوستان
    برای من هم چند پیش اومد که توی پست های قبلی جوابش رو ندیدم
    یکی اینکه قوانین مالکیت اونجا به چه صورت هست؟ آیا یک خارجی مثلا ما ایرانیها قبل یا بعد از گرفتن اقامت اکوادور می تونیم ملکی بخریم با مالکیت 100% یا مثل برخی از کشورهای عربی اجاره 99 ساله هست یا هر حالت دیگه ای؟
    دو اینکه آیا توی اکوادور قوانین کپی رایت اعمال می شه یا خیر؟
    سه هم اینکه بازار IT اونجا در چه سطحی هست؟
    4- توی یکسری از سایتهای خارجی خوندم که از لحاظ امنیتی ضعیف هست تا این حد که توی برخی از اون سایتها گفته بود بعد از تاریک شدن هوا سعی کنید بیرون نیایید مخصوصا پیاده و اینکه اونجا خانمها طلا استفاده نمی کنند به خاطر مشکلات امنیتی. حتی 1 جا خوندم که گفته بود دوربین عکس برداری رو طوری حمل کنید که برای دزدی سخت باشه و کوله پشتی نداشته باشید چون باعث می شه مورد توجه دزدها قرار بگیرید و حتی توی میادین شلوغ هم دزدی زیاد دیده می شه.
    موردی هم که خیلی ترسناک بود دزدی بچه و حتی مرد و زن در سنین بالاتر بود که گفته بودند زیاد هست
    می دونم که این موارد توی ایران خودمون هم هست و میزانش کم نیست ولی ماهایی که اینجا دور هم جمع شدیم داریم سعی می کنیم جایی رو پیدا کنیم که از حال حاظر خودمون بهتر باشه و یا حداقل آینده بهتری داشته باشه
    پس خواهشم این هست که دوستانی که اونجا زندگی می کنند و شرایط رو از نزدیک دیدند به سوالات من پاسخ بدهند تا بتونیم بهتر تصمیم بگیریم
    مورد دیگه هم اینکه نظام حکومتی اونجا به چه صورتی هست و چه آینده ای رو برای اکوادور متصور هستید؟ رو به جلو هست یا مثل ما رو به عقب و اینکه حزب حاکم تا چه حدی طرف دار داره؟
    قانون تا چه حدی رعایت می شه و تا چه حدی مردم قانون مندی هستند؟ و نظام قضاییشون تا چه حدی قابل اعتماد هست؟ آیا مثل ما هستند که غیر قابل اعتماد ترینش رو داریم یا شرایطش بهتره؟
    و کلا مواردی از این دست که خودتون می دونید باعث می شه آینده یک کشور رو بشه تا حدودی پیش بینی کرد و فهمید که بین اونها میشه زندگی کرد یا خیر؟
    پیشاپیش از همه دوستانی که به سوالات من پاسخ میدهند متشکرم و تشکر ویژه ای هم دارم از دوستی که این تاپیک رو راه اندازی کردند و بقیه دوستانی که تا به حال اطلاعات مفیدشون رو بدون هیچ چشم داشتی در اختیار بقیه گذاشتند
    دوست غزیز من 21 روز شهر گوایاکیل و مونتانیا و ...بودم به جرات میگم یکی از امنترین کشورهاست و تو امریکاشم اتقاقات ناگوار میوفته ولی در کل بخوای حساب کنی من هیچی ندیدم مردم بسیار مهریون و دوست داشتنی

نقل قول نوشته اصلی توسط janloka نمایش پست ها
    دوست عزیز من از مسیر کوبا هاوانا امدم و راحت امدم با 6میلیون و 800..هزار تومن ..شما که هی میگید مسیر بهتر هست چرا اعلام نمیکنید دفیفا مسیر رو بگید چرا نمیگید تو پیام خصوصی هم گفتم میگی زنگ بزن ترکیش مگه ایرادی داره اینجا اعلام کنید پس حرف و عملتون یکی باشه...بعدشم مسیری که از هاوانا هست چه مشگلی داره من 1 ماه پیش به راحتی امدم و برگشتم ایران چرا بی دلیل حرق میزنید ..هر کی هر سوالی از مسیر داره همینجا بپرسه همینجا هم جواب میدم که همه استقاده کنن ... هم وطن خودم که تمایل به راهنمایی داره رو با کمال میل راهنمایی میکنم.....این حرفو به منم زدی گفتم ترکیش از کجا میره گقتی زنگ بزن ترکیش چرا دروغ میگی تو قصد کمک نداری قصد پیچوندن ملت رو داری
    دوست عزیز ، خیلی هم عالی که شما از مسیر کوبا تشریف آوردین ولی خودتون فکر کنین آیا عاقلانست که شما برید تهران وقت سفارت کوبا بگیرید و پول ویزای ترانسفر به سفارت بدین و بعد برید مسکو ۲۴ ساعت توی فرودگاهش سرگردان بگردین تا پرواز کوبا ؟ آیا وقتی شرکت ترکیش ایر لاین که یکی از ۴ ایرلاین برتر جهانه و از ۶ شهر ایران بدون داشتن ویزای ترانزیت و با ضمانت ویژه ایرلاین شما رو به کشور اکوادور میرسونه و در شهر استانبول هم که توقف چندین ساعته دارین با ماشین میان فرودگاه آتاتورک دنبالتون و میبرنتون هتل رایگان با صبحانه ویژه ازتون پذیرایی میکنن و چند ساعت قیل از پروازتون مجددا میان دنبالتون و میارنتون به فرودگاه آتاتورک ، غیر از اینه که یکی از افراد دو موسسه کلاهبردار مهاجرتی در اکوادور و یا اون آژانس کرجی این تبلیغ رو میکنه واسه اینکه پول بیشتری از مردم بگیره و هزینه بلیت برگشت مردم رو بذاره تو جیبش؟ من اینجا با ایرانیای زیادی برخورد دارم که از مسیر کوبا اومدن و روحشون هم خبر نداره که مسیر بسیار عااالی دیگری هم وجود داره و پول بلیت برگشتشون رو هم می تونن بگیرن. من دلیل داشت که گفتم توی پی وی به من اعلام کنین که بهتون بگم از کدام مسیر تشریف بیارین چون می خواستم مچ افراد این دو موسسه و خانم آٰژانس کرج رو بگیرم که میان مرتب توی این انجمن دور میزنن و مطالب رو می خونن و پیغامایی میذارن که به نفع جیبشونه . غیر از اینه که ما چند نفر با راه اندازی این انجمن داریم ایرانی ها و هموطنامو راهنمایی میکنم که به دام کلاهبردارا نیفتن؟ حالا دیگه میسپاریم به تصمیم و شعور هموطنا که کدام مسیر بهتره . در ضمن از دو موسسه غیر محترم و خانم غیر محترم آژانس کرج که همه ایرانیا از اینا شاکی هستن و مرتب به سفارت ایران در کیتو شکایت می کنن که پولمون رو خوردن و سفارت هم کاری از دستش بر نمیاد بابت اینکه این مسیر جدید رو اعلام کردم و ما چند نفری که راحت رسیدیم اکوادور و مردم رو راهنمایی می کنیم صمیمانه پوزش میخوام و ازشون می خوام بهتره دست از سر کیسه کردن جیب هموطنانشون بر دارن . در ضمن باز از کلیه دوستانی که دارن مطالب بنده رو می خونن و از مسیر کوبا به اکوادور تشریف آوردن و پول بلیت برگشتشون رو دو موسسه و آژانس مذکور بهشون برنگردوند خواهش میکنم با دفتر مرکزی ایرلاین ایرفلوت واقع در تهران نسبت به پیگیری عاقبت هزینه بلیت برگشتشون تماس بگیرن و همچنین با مراجعه به سازمان میراث فرهنگی کرج و یا شهری که آژانس کلاهبردار پول بلیت برگشتشون رو به جیب زده مراتب شکایت خودشون رو اعلام کنین . دوستان عزیزی که دنبال بلیت اکوادور هستین گوش کنین: کسانی که میگن مسیر کوبا خوبه غیر از سر کیسه کردن جیب شما هیچ منظور دیگه ای ندارن . بازم خدمت همه هموطنان ایرانی عرض میکنم به بنده در پی وی پیغام بدین تا کااملا راهنماییتون کنم چه جوری به کشور اکوادور بی خطر سفر کنین با تمامی جزئیاتش . اگرم میبینین میگم پی وی به دلیل اینه که می خوام بقیه افرادی که می خوان از جیب هموطن ایرانی دزدی کنن رو شناسایی کنم . ممنونم که قبل از سفر مطالعه و تحقیق میکنین و بعد اقدام می کنین. موفق باشین .

Junior Member

منم با اون دوستمون موافقم که شما این مسیر خوب را چرا اینجا نمینوسین؟ الانم بهتون پیام خصوصی دادم که جزییات رو برام بفرستین. سلامت باشین

نقل قول نوشته اصلی توسط parham1979p نمایش پست ها
    دوست عزیز ، خیلی هم عالی که شما از مسیر کوبا تشریف آوردین ولی خودتون فکر کنین آیا عاقلانست که شما برید تهران وقت سفارت کوبا بگیرید و پول ویزای ترانسفر به سفارت بدین و بعد برید مسکو ۲۴ ساعت توی فرودگاهش سرگردان بگردین تا پرواز کوبا ؟ آیا وقتی شرکت ترکیش ایر لاین که یکی از ۴ ایرلاین برتر جهانه و از ۶ شهر ایران بدون داشتن ویزای ترانزیت و با ضمانت ویژه ایرلاین شما رو به کشور اکوادور میرسونه و در شهر استانبول هم که توقف چندین ساعته دارین با ماشین میان فرودگاه آتاتورک دنبالتون و میبرنتون هتل رایگان با صبحانه ویژه ازتون پذیرایی میکنن و چند ساعت قیل از پروازتون مجددا میان دنبالتون و میارنتون به فرودگاه آتاتورک ، غیر از اینه که یکی از افراد دو موسسه کلاهبردار مهاجرتی در اکوادور و یا اون آژانس کرجی این تبلیغ رو میکنه واسه اینکه پول بیشتری از مردم بگیره و هزینه بلیت برگشت مردم رو بذاره تو جیبش؟ من اینجا با ایرانیای زیادی برخورد دارم که از مسیر کوبا اومدن و روحشون هم خبر نداره که مسیر بسیار عااالی دیگری هم وجود داره و پول بلیت برگشتشون رو هم می تونن بگیرن. من دلیل داشت که گفتم توی پی وی به من اعلام کنین که بهتون بگم از کدام مسیر تشریف بیارین چون می خواستم مچ افراد این دو موسسه و خانم آٰژانس کرج رو بگیرم که میان مرتب توی این انجمن دور میزنن و مطالب رو می خونن و پیغامایی میذارن که به نفع جیبشونه . غیر از اینه که ما چند نفر با راه اندازی این انجمن داریم ایرانی ها و هموطنامو راهنمایی میکنم که به دام کلاهبردارا نیفتن؟ حالا دیگه میسپاریم به تصمیم و شعور هموطنا که کدام مسیر بهتره . در ضمن از دو موسسه غیر محترم و خانم غیر محترم آژانس کرج که همه ایرانیا از اینا شاکی هستن و مرتب به سفارت ایران در کیتو شکایت می کنن که پولمون رو خوردن و سفارت هم کاری از دستش بر نمیاد بابت اینکه این مسیر جدید رو اعلام کردم و ما چند نفری که راحت رسیدیم اکوادور و مردم رو راهنمایی می کنیم صمیمانه پوزش میخوام و ازشون می خوام بهتره دست از سر کیسه کردن جیب هموطنانشون بر دارن . در ضمن باز از کلیه دوستانی که دارن مطالب بنده رو می خونن و از مسیر کوبا به اکوادور تشریف آوردن و پول بلیت برگشتشون رو دو موسسه و آژانس مذکور بهشون برنگردوند خواهش میکنم با دفتر مرکزی ایرلاین ایرفلوت واقع در تهران نسبت به پیگیری عاقبت هزینه بلیت برگشتشون تماس بگیرن و همچنین با مراجعه به سازمان میراث فرهنگی کرج و یا شهری که آژانس کلاهبردار پول بلیت برگشتشون رو به جیب زده مراتب شکایت خودشون رو اعلام کنین . دوستان عزیزی که دنبال بلیت اکوادور هستین گوش کنین: کسانی که میگن مسیر کوبا خوبه غیر از سر کیسه کردن جیب شما هیچ منظور دیگه ای ندارن . بازم خدمت همه هموطنان ایرانی عرض میکنم به بنده در پی وی پیغام بدین تا کااملا راهنماییتون کنم چه جوری به کشور اکوادور بی خطر سفر کنین با تمامی جزئیاتش . اگرم میبینین میگم پی وی به دلیل اینه که می خوام بقیه افرادی که می خوان از جیب هموطن ایرانی دزدی کنن رو شناسایی کنم . ممنونم که قبل از سفر مطالعه و تحقیق میکنین و بعد اقدام می کنین. موفق باشین .

Local Moderator

کاربران گرامی
    با سلام

لطفاً در ارسال پست های خود همواره از لحن مناسب استفاده نموده و پاسخ به پست های سایرین را مستدل و در انجمن بیان نمایید. در صورت برخورد با هرگونه پست خلاف قوانین فروم، از طریق گزینه "گزارش پست خلاف" در رعایت نظم انجمن کوشا باشید.

لطفاً یک بار دیگر مقررات فروم را مطالعه فرمایید.
    ممنون از همکاریتون
    مدیریت فروم ApplyAbroad

Junior Member

سلام
    با توجه به اینکه پست های قبلی رو خوندم اما هنوز برای تصمیم گیری نیاز به همفکری دارم. من و همسرم دکتری روانشناسی از کشور هند گرفتیم و در ایران به مدت سه سال هست که شاغلیم. تمایل به مهاجرت داریم. اما بین اکوادور و کانادا نمی تونم تصمیم بگیرم. هر کدام مزایا و معایب خودش رو داره. من اب و هوای هند رو دوست داشتم و از آب و هوای کانادا راضی نیستم. یه فرزند هم دارم و آینده و تحصیل اون هم برامون مهمه.
    1. هزینه زندگی برای سه نفر چقدر هست؟
    2.درامد مشاغل اداری و یا معلمی در مدارس چقدر هست؟
    3.آیا برای گرفتن آیلتس وقت بذارم یا زبان اسپانیایی؟
    4. ایا اطلاعی از مقایسه سبک زندگی کانادا و اکوادور دارید؟

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط KiaSh نمایش پست ها
    سلام
    با توجه به اینکه پست های قبلی رو خوندم اما هنوز برای تصمیم گیری نیاز به همفکری دارم. من و همسرم دکتری روانشناسی از کشور هند گرفتیم و در ایران به مدت سه سال هست که شاغلیم. تمایل به مهاجرت داریم. اما بین اکوادور و کانادا نمی تونم تصمیم بگیرم. هر کدام مزایا و معایب خودش رو داره. من اب و هوای هند رو دوست داشتم و از آب و هوای کانادا راضی نیستم. یه فرزند هم دارم و آینده و تحصیل اون هم برامون مهمه.
    1. هزینه زندگی برای سه نفر چقدر هست؟
    2.درامد مشاغل اداری و یا معلمی در مدارس چقدر هست؟
    3.آیا برای گرفتن آیلتس وقت بذارم یا زبان اسپانیایی؟
    4. ایا اطلاعی از مقایسه سبک زندگی کانادا و اکوادور دارید؟

با تشکر
    مقایسه این دو کشور مثل مقایسه پراید با بنز!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر سخت افزار

با سلام
    دوستان کسی می دونه که شرایط سفارت اکوادور برای ترجمه مدارک چی هست؟ (منظورم اینه که مدارکمون رو هر دارالترجمه رسمی می تونیم بدیم واسه ترجمه یا مثلا مثل اسپانیا فقط برخی از دارالترجمه ها رو قبول دارند)
    اگه لیست خاصی هست متشکر می شم بگید این لیست رو از کجا میشه دید و اگر هم همه جا می شه برای ترجمه برد متشکر می شم اگه کسی توی اصفهان جای خوبی رو میشناسه آدرس بده
    با هم متشکر از دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط msfsite نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان کسی می دونه که شرایط سفارت اکوادور برای ترجمه مدارک چی هست؟ (منظورم اینه که مدارکمون رو هر دارالترجمه رسمی می تونیم بدیم واسه ترجمه یا مثلا مثل اسپانیا فقط برخی از دارالترجمه ها رو قبول دارند)
    اگه لیست خاصی هست متشکر می شم بگید این لیست رو از کجا میشه دید و اگر هم همه جا می شه برای ترجمه برد متشکر می شم اگه کسی توی اصفهان جای خوبی رو میشناسه آدرس بده
    با هم متشکر از دوستان
    شرایط خواصی این جماعت ندارن
    فقط ترجمه رسمی
    ولی از خودشون بپرسید چون حرف خودشون یادشون میره

Junior Member

دوستان سلام

من به صورت ریموت و فریلنس با شرکت های مختلف کار می‌کنم که به لطف شرایط خاص کشور الان درامد واقعی ندارم (انتقال پول غیر ممکنه و اصن کار هم کم شده)

آیا من با ورود به اکوادور با پاسپورت ایرانی یه جا رو سه ماهه اجاره کنم و یه حساب بانکی اکوادوری باز کنم برای دریافت درامدم؟ نیاز و علاقه به کار تو خود اکوادور ندارم.

اگر این نشد، دوستی فرمودن که دوره زبان اسپانیایی ثبت نام کنیم ارزون هم هست. می‌تونیم با ویزای توریستی بریم اول دانشگاه رو ببینیم بعد ثبت نام کنیم و ویزای تحصیلی بگیریم؟ و این که در اون صورت میشه حساب بانکی باز کرد یا خیر.

ممنون و درود بر شما

سلام به همگی. منم در مورد ترجمه مدارک سوال دارم. پیش مترجم مورد تایید سفارت اسپانیا رفتم گفت ترجمه ما برای سفارت اکوادور ممکنه قابل قبول نباشه و ایراد بگیرن و ریجکت بشین. خود سفارت اکوادور هم مترجم مورد تایید تو سایتش معرفی نکرده. حالا برای ترجمه مدارک چکار باید کنم؟ جای خاصی هست که مورد تایید اکوادور باشه یا نه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)