صفحه 22 از 28 نخستنخست ... 1213141516171819202122232425262728 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 276

موضوع: زندگی در اکوادور

پیش فرض پاسخ : زندگی در اکوادور

نقل قول نوشته اصلی توسط majmaj496 نمایش پست ها
    سلام دوستان.از دوستانی که توی اکوادور هستند چندسوال داشتم..خواستم بدونم حداقل هزینه ی زندگی توی اکوادور چه مقدار در ماهه؟هزینه ی بلیط یک طرفه به اکوادور چقدره؟در کل کسانی که با مدرک تحصیلی رفتند و مقیم شدند چقدر هزینه کردن؟ممنون میشم جواب منو بدید دوستان.
    هزینه زندگی بستگی به خودتون داره اتاق اجاره کنید یا آپارتمان...مثلا با اجاره اتاق و صرفه جویی هزینه زندگی یه 300 تایی مد نظر داشته باشید حتی میتونه کمتر باشه که پیشنهاد نمیشه چون مجبورید برید سمت جنوب و جاهای دور جایی اجاره کنید!!!در کل با اجاره آپارتمان یک خوابه با سایر هزینه های جانبی 600+ تایی در ماه میشه
    قیمت بلیط واقعا بالا رفت شما حداقل 15 تایی در نظر داشته باشید... بلیط دوطرفه حتما لازمه یعنی لازمه بلیط خروج از اکوادور داشته باشید
    اگر خودتون اقدام کنید هزینه ترجمه...اداره مهاجرت و سدولا لازمه پرداخت کنید که زیر 1000$ میشه
    ولی اگر با جماعت گشنه ایی که از گرگ هم بدترن کار کنید فکر کنم بالای 3000 تایی میگیرن یا شاید 4000 تایی بگیرن

Junior Member

سلام اقا کسی تو این هفته یا هفته قبلی رفته من هرجا زنگ میزنم قیمت بلیط رفت برگشت تو رنج 20 میلونه اگه کسی با قیمت پایین رفته لطفا راهنمایی کنه با سپاس

Junior Member

سلام
    من اگه بخوام خودم اقدام کنم مراحل چه جوریه؟
    یعنی اولین قدم چیه ؟ باید برم سفارت وقت بگیرم؟
    یا قدم اول مدارک لازم رو ترجمه اسپانیایی بکنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید یا یه لینک یا منبعی بهم معرفی کنید که اطلاعات لازم رو بدست بیارم
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان،

سوالی که Soshi138 پرسیده سوال من هم هستش. ممنون میشم دوستانی که از طریق مدرک تحصیلی تونستن به اکوادور مهاجرت کنن مراحل کار رو با جزییات برای ما که می خوایم ازین طریق اقدام کنیم اعلام بفرمایند.
    سوالاتی که برای من مطرح هستن:
    ۱. تمامی مدارک مورد نیاز. اگر وب سایتی در این زمینه وجود داره لطفا راهنمایی بفرمایید یا اینکه مستقیما باید به خود سفارت اکوادور مراجعه کنیم و لیستش رو ازونجا تهیه کنیم؟
    ۲. دارالترجمه های مورد نظر و مورد تایید سفارت رو لطفا ذکر بفرمایید.
    ۳. بعد از تهیه مدارک چه کاری باید انجام داد. وقت سفارت اکوادور در تهران رو گرفت و مدارک رو براشون برد؟
    ۴. من یه کم گیج شدم در مورد مراحل مهاجرت به اکوادور. چه اقداماتی در ایران باید انجام بشه و بعد چه اقداماتیش در خود اکوادور باید انجام بشه.
    ۵. چه مدت زمانی طول می کشه تا ویزا دریافت بشه. بازم چون مراحل باسه من نااشنا هستش کلا ایده ای ندارم. آیا ویزای موقت رو در خود ایران میدن؟ کلا سفارت اکوادور در ایران چه کاری رو انجام میده. چه مدت طول میکشه. بعد در خود اکوادور چه اقداماتی رو باید انجام داد و چه مدتی طول می کشه.
    ۶. باز هم چون اشنایی ندارم می پرسم، به عنوان مثال اولین مرحله که در ایران انجام شد بعد چه مدت فرصت هست تا به اکوادور رفت و بقیه مراحل رو اونجا انجام داد.
    ۷. من در یه وب سایتی خوندم که از سال ۲۰۱۸ این مورد هم گویا به سایر مدارک اضافه شده:
    it is mandatory now for each Professional Visa applicant to show a minimum of $386 MONTHLY RECURRING INCOME FROM ANY LEGAL SOURCE (i.e. from one’s job, business, real estate rental income, annuity, disability payment, pension, etc.), and this ONLY needs to be proven by the person printing their “three most recent months of bank statements from their bank’s online website” that evidences they receive this income each month (once again like was with the Investor Visa mentioned above, no notarization or legalization thereof is required for the bank statements).
    کسی اطلاعی داره؟

ببخشید سوال زیاد پرسیدم. امیدوارم که دوستانی که این مراحل رو طی کردن راهنمایی کنند هم برای من و هم سایر دوستانی که همین سوالات رو دارند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط demin9 نمایش پست ها
    سلام دوستان،

سوالی که Soshi138 پرسیده سوال من هم هستش. ممنون میشم دوستانی که از طریق مدرک تحصیلی تونستن به اکوادور مهاجرت کنن مراحل کار رو با جزییات برای ما که می خوایم ازین طریق اقدام کنیم اعلام بفرمایند.
    سوالاتی که برای من مطرح هستن:
    ۱. تمامی مدارک مورد نیاز. اگر وب سایتی در این زمینه وجود داره لطفا راهنمایی بفرمایید یا اینکه مستقیما باید به خود سفارت اکوادور مراجعه کنیم و لیستش رو ازونجا تهیه کنیم؟
    ۲. دارالترجمه های مورد نظر و مورد تایید سفارت رو لطفا ذکر بفرمایید.
    ۳. بعد از تهیه مدارک چه کاری باید انجام داد. وقت سفارت اکوادور در تهران رو گرفت و مدارک رو براشون برد؟
    ۴. من یه کم گیج شدم در مورد مراحل مهاجرت به اکوادور. چه اقداماتی در ایران باید انجام بشه و بعد چه اقداماتیش در خود اکوادور باید انجام بشه.
    ۵. چه مدت زمانی طول می کشه تا ویزا دریافت بشه. بازم چون مراحل باسه من نااشنا هستش کلا ایده ای ندارم. آیا ویزای موقت رو در خود ایران میدن؟ کلا سفارت اکوادور در ایران چه کاری رو انجام میده. چه مدت طول میکشه. بعد در خود اکوادور چه اقداماتی رو باید انجام داد و چه مدتی طول می کشه.
    ۶. باز هم چون اشنایی ندارم می پرسم، به عنوان مثال اولین مرحله که در ایران انجام شد بعد چه مدت فرصت هست تا به اکوادور رفت و بقیه مراحل رو اونجا انجام داد.
    ۷. من در یه وب سایتی خوندم که از سال ۲۰۱۸ این مورد هم گویا به سایر مدارک اضافه شده:
    it is mandatory now for each Professional Visa applicant to show a minimum of $386 MONTHLY RECURRING INCOME FROM ANY LEGAL SOURCE (i.e. from one’s job, business, real estate rental income, annuity, disability payment, pension, etc.), and this ONLY needs to be proven by the person printing their “three most recent months of bank statements from their bank’s online website” that evidences they receive this income each month (once again like was with the Investor Visa mentioned above, no notarization or legalization thereof is required for the bank statements).
    کسی اطلاعی داره؟

ببخشید سوال زیاد پرسیدم. امیدوارم که دوستانی که این مراحل رو طی کردن راهنمایی کنند هم برای من و هم سایر دوستانی که همین سوالات رو دارند.
    دوست عزیز تمام صفحات همین تایپیک رو از اول بخون تقریبا به جواب سوالات میرسی.
    1.دقیق نمیدونم. ولی سوء پیشینه و مدارک تحصیلیتون و هر مدرکی که فک میکنید برای پیدا کردن کار میتونه بهتون کمک کنه رو باید ترجمه کنید و با خودتون ببرید.
    2. هیچ دارالترجمه ای نیست که مورد تایید سفارت باشه ، شما میتونید به هر دارالترجمه ای که خواستین مراجعه کنید ، اونا خودشون مدارکتون رو به زبان اسپانیایی ترجمه میکنند و با مهر تاییدیه دادگستری تحویلتون میدن ( اگه مهر تاییدیه دادگستری نداشته باشه به هیچ دردی نمیخوره ) ، تازه میتونید ازشون بخواین که کارای تاییدیه سفارت اکوادور رو هم خودشون انجام بدن که با گرفتن یه مقدار هزینه ی بیشتر این کار رو هم براتون انجام میدن ، حتی میتونید ازشون تاییده وزارت علوم ( برای مدارک تحصیلی ) رو هم بخواین که بازم خودشون براتون انجام میدن و بازم هزینه ی بیشتر میگیرن.
    جواب سوال 3 ، فک مکینم با جوابی که توی سوال 2 دادم دیگه مشکلی با این قضیه نداشته باشین.
    سوال 4 ، فقط ترجمه مدارک لازم به زبان اسپانیایی و مهر تاییده سفارت اکوادور روی ترجمه مدارک
    سوال 5 ، هیچ گونه ویزایی از داخل ایران قابل دریافت نیست ، فقط اداره مهاجرت داخل خود اکوادور شهر کیتو بهتون ویزا میده. ویزای تخصصی ( از طریق مدرک تحصیلی ) بین 3 تا 6 ماه طول میکشه که بهتون بدن که توی این بازه ی زمانی به صورت قانونی نمیتونید کار کنید.
    سوال 6 ، بعد از اینکه مدارکتون رو ترجمه کردید و به تاییدیه سفارت رسوندین بهتره که هرچه زودتر برید چون معمولا بعضی مدارک مثل سوءپیشینه و ... 3 ماه یا مثلا 6 ماه بیشتر اعتبار ندارن.
    سوال 7. این موردی که شما میگید اگه اشتباه نکنم در مورد ویزای تخصصی صدق نمیکنه و نوع ویزاش فرق میکنه ، مثلا برای افراد بازنشته و ... هستش که میتونند اقامت اکوادور بگیرن ولی به شرط این که ثابت کنند که از یه جایی حقوق میگیرن ( نباید میزان حقوق زیر 386 دلار باشه )
    100% نکاتی هستش که من جا انداختم ، اساتید محترم پیشاپیش عذرخواهی میکنم.
    ویرایش توسط stryk3r : August 25th, 2018 در ساعت 12:09 PM دلیل: غلط املایی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی

دوستان سلام

بنظرتون با 150 میلیون میشه یه بیزنس کوچیک> حالا هرچی راه انداخت؟؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط europa0007 نمایش پست ها
    دوستان سلام

بنظرتون با 150 میلیون میشه یه بیزنس کوچیک> حالا هرچی راه انداخت؟؟؟
    سلام دوست عزیزم.
    یکی دو تا از دوستان که توی اکوادور هستند گفتند با 10 12 هزار دلار میشه یه بیزنس کوچیک راه انداخت.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی

نقل قول نوشته اصلی توسط stryk3r نمایش پست ها
    سلام دوست عزیزم.
    یکی دو تا از دوستان که توی اکوادور هستند گفتند با 10 12 هزار دلار میشه یه بیزنس کوچیک راه انداخت.
    سلام
    دوست عزیز مثلا چه بیزینسی رو میشه با این مبلغ راه انداخت؟؟ و در کدوم شهر ؟

ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط europa0007 نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز مثلا چه بیزینسی رو میشه با این مبلغ راه انداخت؟؟ و در کدوم شهر ؟

ممنون
    شهر که در همون کیتو با این مبلغ میشه یه بیزنس کوچیک راه انداخت ولی چه بیزنسی نمیدونم .
    البته یه جایی خوندم باید برای اندازی یه کسب و کار کوچیک حداقل 30 هزار دلار داشته باشی ! استارتر همین تایپیک هم دیدم توی یکی از پست ها نوشته بود برای راه اندازی یه کسب و کار ساده بالای 100 تا 150 هزار دلار نیاز دارید ( اگه اشتباه نکنم )
    از نظر هر کسی اصطلاح کسب و کار ساده فرق میکنه دوست عزیز ، یه نفر شاید براش یه سوپر مارکت با 30 هزار دلار سرمایه داخلش یه بیزنس کوچیک تلقی بشه از نظر یه نفر دیگه شاید یه بیزنس معمولی یا بزرگ به حساب بیاد. ( برداشت من از صحبت های دوستانی که توی اکوادور هستند یه چیزی تقریبا توی این مایعاتِ )
    به نظرم 10 12 هزار تا اگه داری راحت میتونی بدون اینکه خودت بیزنس راه بندازی حداقل 3 4 سال توی اکوادور زندگی کنی و زبان و ... قوی کنی و کار پیدا کنی و انشالله موفق بشی ، ولی فک نمیکنم 10 12 تا به درد راه اندازی یه بیزنس بخوره چون بیزنس دردسر های بعدشم باید در نظر بگیری ، مثلا توی یه وب لاگی که یه خانوم ایرانی مینویسه و بالای فک میکنم 10 ساله که توی اکوادوره دیدم نوشته بود به خاطر حضور غول های بزرگ تجاری مثل مک دونلد و .... پیتزا و ساندویچ فروشی های کوچیک با اینکه کیفیت کاراشون خیلی هم بالاتر بوده ولی به خاطر اینکه توان رقابت با این غول ها رو نداشتند دونه دونه تعطیل میشن ، یه چیزی مثلا در نظر بگیر مثل سوپر مارکت ها و بقالی های کوچیک داخل ایران که باید با فروشگاه ها و هایپر مارکت های بزرگ که 365 روز سال 20 30% تخفیف میدن روی کالاهاشون ، رقابت کنند.
    بازم میگم من خودم هنوز ایران هستم و تا حالا اکوادور نرفتم فقط در موردش خیلی تحقیق کردم ، بازم شما خودت بیشتر تحقیق کن و سراغ وب لاگ های اسپانیایی و انگلیسی زبان هم برو . اینجا متاسفانه دوستانی که توی اکوادور هستند دیر به دیر به اینجا سر میزنند و با این قیمت دلار الآن که روزی 1000 تومن بالا میره شاید زودتر تصمیمتو بگیری کلی به نفعت بشه. اشتباهی که من کردم و پارسال سرمایمو تبدیل به دلار نکردم و تا همین الان شاید 10 هزار دلار ضرر کردم

Member
    رشته و دانشگاه
    VIA University College

من حدود ۸ سال پیش از ایران رفتم ، دلیل خروج خیلی از ایرانی ها رو کامل می فهمم . ولی چند تا نکته رو در نظر داشته باشید قبل اینکه بخواهید ۳۰ ساعت سوار هواپیما بشید برید یه جایی بدتر از ایران.
    ۱- توی همون اطراف ایران در حوضه خلیج فارس کلی کشور های درست حسابی مثل قطر ، بحرین و حتی عمان هستش که میشه کار و زندگی کرد.
    ۲- اگر دنبال جاهایی هستید که بشه یه سرمایه گزاری کرد و یا اینکه تخصصی دارید که می خواهید باهاش پول در بیارین، کشور های آفریقایی خیلی خیلی گزینه های بهتری هستن، من آفریقا سفر کردم و با خیلی ها که تو آفریقا کار می کردن یا می کنن مشورت گرفتم. تخصص های در زمینه آی تی و مهندسی یا حسابداری خیلی مورد نیاز هستش تو آفریقای جنوبی ، حقوق ها قابل مقایسه با کشور های اروپایی هستش، اگه دنبال بیزنس هستین به فکر کشور هایی مثل اوگاندا باشین، مدرسه سازی یه نمونه اش هستش.
    ۳- کشوری برید که با همون انگلیسی بتونین زندگی کنین.

موفق باشید
    هیچ می بینی نهاد و ریشه را ؟
    یا که داری لذت اندیشه را ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)