صفحه 24 از 28 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 276

موضوع: زندگی در اکوادور

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : زندگی در اکوادور

نقل قول نوشته اصلی توسط imexpert نمایش پست ها
    فوقش 5 سال اونجا میمونم پاسش میگیرم بعدش حالا امریکا نشد میشه کانادا رفت و ... با این پاس ایرانی که همون اکوادور هم بزور راهمون میدن الان!
    مرسی از راهنماییت
    با پاسپورت اکوادور هم بخواهید بیایید کانادا باید مثل ایران ویزا بگیرید. آسانتر از پاسپورت ایرانی نیست.
    https://www.canada.ca/en/immigration...s-country.html

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    با پاسپورت اکوادور هم بخواهید بیایید کانادا باید مثل ایران ویزا بگیرید. آسانتر از پاسپورت ایرانی نیست.
    https://www.canada.ca/en/immigration...s-country.html
    ویزا رو میدونم میخواد اما پاس اکوادور خیلی قوی تر هست. و برای ویزای کانادا اکوادور قطعا بهتر از کشورای پر ریسک مثل ایران هست.حتی من آرژانتینم بررسی کردم ولی شرایطش سخت تر از اکوادور هست اما پاس آرژانتین میتونه انگلیس بدون ویزا بره و اونو اگر بشه گرفت عالیه.
    https://www.passportindex.org/compar...2=ir&fl=&s=yes

Junior Member

سلام دوستان

برای کسی که تصمیم قطعی به مهاجرت به این کشور گرفته و هدفش راه اندازی یه کسب و کار شخصی هست. حالا می تونه سوپرمارکت باشه یا رستوران یا یه مغازه یا فروشگاه کوچیک. کدوم شهرهای اکوادور پیشنهاد میشه. معایب و مزایای زندگی تو این شهرها برای یه همچین شخصی چی هست؟ آب و هوا، بازار کار، شهریت، فرهنگ، قیمت زندگی و ... .

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط aminjet نمایش پست ها
    سلام دوستان

برای کسی که تصمیم قطعی به مهاجرت به این کشور گرفته و هدفش راه اندازی یه کسب و کار شخصی هست. حالا می تونه سوپرمارکت باشه یا رستوران یا یه مغازه یا فروشگاه کوچیک. کدوم شهرهای اکوادور پیشنهاد میشه. معایب و مزایای زندگی تو این شهرها برای یه همچین شخصی چی هست؟ آب و هوا، بازار کار، شهریت، فرهنگ، قیمت زندگی و ... .

با تشکر
    کیتو رستوران زیاد داره خیلی زیاد و راه اندازی رستوران خیلی توصیه نمیشه چون باید به شما اعتماد کنن، شهر گوایاگیل خیلی رستوران نداره مردم زیاد اهل بیرون غذا خوردن نیستن، سوپرمارکت یه مقدار بهتره ولی کیتو هایپرمارکت خیلی داره
    در مورد شیوه های زندگی تو پست های قبل گفته شد کیتو یه مقدار بهتره حداقل نسبت به گوایاگیل هزینه زندگی یه مقدار پایین تر و فرهنگش بهتره
    انتظار درآمد مناسب نداشته باشید مردم پولداری نیستن و امنیت زیاد برقرار نیست
    کیتو اکثر بچه ها اول مریض شدن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداري آزاد تهران مركز

سلام
    از دوستانی که تو اکوادور هستن سوالاتی داشتم.
    آیا کار برای حرفه حسابداری هست؟ درآمدها در چه حدودیه؟
    قیمت بلیط هواپیما در حال حاضر چقدره؟
    در زمان ورود و برای کار پیدا کردن چه میزان زبان اسپانیایی کفایت میکنه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bahman20 نمایش پست ها
    کیتو رستوران زیاد داره خیلی زیاد و راه اندازی رستوران خیلی توصیه نمیشه چون باید به شما اعتماد کنن، شهر گوایاگیل خیلی رستوران نداره مردم زیاد اهل بیرون غذا خوردن نیستن، سوپرمارکت یه مقدار بهتره ولی کیتو هایپرمارکت خیلی داره
    در مورد شیوه های زندگی تو پست های قبل گفته شد کیتو یه مقدار بهتره حداقل نسبت به گوایاگیل هزینه زندگی یه مقدار پایین تر و فرهنگش بهتره
    انتظار درآمد مناسب نداشته باشید مردم پولداری نیستن و امنیت زیاد برقرار نیست
    کیتو اکثر بچه ها اول مریض شدن
    سلام

ممنون از توضیحاتتون.

شهر کوینکا چطوره؟ پسر یکی از همکارامون حومه اون شهر ساکنه. یه خونه دو طبقه با یه حیات وسیع (در حد هکتار) اجاره کرده ماهی حدود 150 دلار. یه جورایی حالت روستایی داره. تونسته یه مزرعه کوچیک هم تفریحی راه بندازه تو حیاتش. شغلش هم توزیع سیار غذاهایی مثل سمبوسه فلافل و ... هستش. از زندگیشون راضین. البته زن اکوادوری گرفته یه بچه هم داره . روز اول که رفته صرفا با ده هزار دلار پول و یه کوله پشتی برداشته رفته. هیچ مدرکی هم با خودش نبرده یه جورایی ابزار سیاهی کار کرده.
    پسر این همکارمون گفته بهش اگه کسی نونوایی هایی مثل نون سنگک یا بربری هم بلد باشه راه بندازه اونجا درآمد داره. من نتونستم به این نوع حرف ها بسنده کنم به همین دلیل عجله ای برای تصمیم گیری ندارم. کلا دنبال زندگی مدرن نیستم. اتفاقا با وجودی که الان دارم تو ایران عسلویه با حقوق مهندسی کار می کنم علاقه واقعیم به زندگی روستایی اداره یه زمین کشاورزی یا یه کسب و کار کوچک که درامدش کفاف زندگی رو بده در یه اقتصاد با ثبات هستش.
    ممکنه بگید بجای اکوادور پاشو برو مثلا شمال تو طبیعت تقریباً مشابه تو کشور خودت یه کسب و کار راه بنداز. مشکلم با ایران اینه که راه اندازی از صفر یه کسب و کار تو اقتصاد بی ثبات ایران صد در صد با شکست مواجه میشه. خصوصا برای کسی که ترفندهاش رو بلد نیست. ولی اونجا اگه ثبات اقتصادی داره و قیمت ها معینن. درآمدها قابل محاسبه هستند. شدنی تره.
    یه سوال دیگه. بصورت دستی من شنیدم هر نفر 10000 دلاز بیشتر نمیتونه با خودش بیاره. اون وقت باقی سرمایش رو باید چطور منتقل کنه؟
    یه سوال دیگه اینکه بعد از ترجمه همه مدارک تحصیلی و ارائه اون به اداره مهاجرت قبل از اخذ اقامت میشه خونه اجاره کرد؟
    میشه یه کار خونگی راه انداخت مثل غذای خونگی و فروش؟ یا نهادی هست که بیاد جلو آدم رو بگیره؟
    کلا برای راه اندازی یه کسب و کار کوچیک چه پیشنهادهایی و حدود چه سرمایه ای رو پیشنهاد می کنید؟ دنبال درآمدی حدود 1000 تا 1500 دلار در ماه هستم. (به نظرتون برای خودم و خانومم این درآمد کافیه؟)
    خانومم مهارتهایی مثل آرایشگری، گل دوزی، خیاطی رو بلده ضمن این که تجربه DCC (کنترل اسناد) و همچنین منشی گری رو هم داره. البته به امید این نوع کارها فعلا نمیایم همون صنایع غذایی یا کشاورزی یا کسب کارهای فروشندگی کوچک.

ممنون
    ویرایش توسط aminjet : February 4th, 2019 در ساعت 10:44 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط eshqi نمایش پست ها
    سلام
    از دوستانی که تو اکوادور هستن سوالاتی داشتم.
    آیا کار برای حرفه حسابداری هست؟ درآمدها در چه حدودیه؟
    قیمت بلیط هواپیما در حال حاضر چقدره؟
    در زمان ورود و برای کار پیدا کردن چه میزان زبان اسپانیایی کفایت میکنه؟
    سایت های کاریابی که دیدم برای حسابداری و رشته های بازرگانی اوضاع کار یه مقدار بهتر بود پست های قبل سایت های کاریابی هست، آگهی کار که میزنن میتونید با شمارهاشون تماس بگیرید و اوضاع کار بپرسید در نظر داشته باشید این جماعت به ونزوئلایی و کلمبیایی به این راحتی ها کار نمیدن و اون هارو دزد می دونن و دید خوبی نسبت به ما ندارن
    حقوق اینجا خیلی زیاد نیست در حدی که بتونید زندگی بچرخونید ولی با افزایش سابقه کار حقوق هم بیشتر میشه
    در نظر داشته باشید اگر رزومه قوی واقعا قوی با سابقه کار اینطوری بگم یه رزومه در حد کشور های تاپ ندارید اصلا اکوادور رفتن پیشنهاد نمیشه اصلا
    برای کار زبان در حد حرفه ایی باید بلد باشید دلتون خوش نکنید میاییم اینجا همه چی یاد میگیریم حسابی گرفتار میشید
    آخرین باری داشتم پروازهارو نگاه میکردم مسیر اسپانیا از همه ارزونتر بود حالا ویزا ترانزیت گرفتنش یه داستانه بلیط برگشت با ویزا ترانزیتش حتما لازمه که همراه شما باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط aminjet نمایش پست ها
    سلام

ممنون از توضیحاتتون.

شهر کوینکا چطوره؟ پسر یکی از همکارامون حومه اون شهر ساکنه. یه خونه دو طبقه با یه حیات وسیع (در حد هکتار) اجاره کرده ماهی حدود 150 دلار. یه جورایی حالت روستایی داره. تونسته یه مزرعه کوچیک هم تفریحی راه بندازه تو حیاتش. شغلش هم توزیع سیار غذاهایی مثل سمبوسه فلافل و ... هستش. از زندگیشون راضین. البته زن اکوادوری گرفته یه بچه هم داره . روز اول که رفته صرفا با ده هزار دلار پول و یه کوله پشتی برداشته رفته. هیچ مدرکی هم با خودش نبرده یه جورایی ابزار سیاهی کار کرده.
    پسر این همکارمون گفته بهش اگه کسی نونوایی هایی مثل نون سنگک یا بربری هم بلد باشه راه بندازه اونجا درآمد داره. من نتونستم به این نوع حرف ها بسنده کنم به همین دلیل عجله ای برای تصمیم گیری ندارم. کلا دنبال زندگی مدرن نیستم. اتفاقا با وجودی که الان دارم تو ایران عسلویه با حقوق مهندسی کار می کنم علاقه واقعیم به زندگی روستایی اداره یه زمین کشاورزی یا یه کسب و کار کوچک که درامدش کفاف زندگی رو بده در یه اقتصاد با ثبات هستش.
    ممکنه بگید بجای اکوادور پاشو برو مثلا شمال تو طبیعت تقریباً مشابه تو کشور خودت یه کسب و کار راه بنداز. مشکلم با ایران اینه که راه اندازی از صفر یه کسب و کار تو اقتصاد بی ثبات ایران صد در صد با شکست مواجه میشه. خصوصا برای کسی که ترفندهاش رو بلد نیست. ولی اونجا اگه ثبات اقتصادی داره و قیمت ها معینن. درآمدها قابل محاسبه هستند. شدنی تره.
    یه سوال دیگه. بصورت دستی من شنیدم هر نفر 10000 دلاز بیشتر نمیتونه با خودش بیاره. اون وقت باقی سرمایش رو باید چطور منتقل کنه؟
    یه سوال دیگه اینکه بعد از ترجمه همه مدارک تحصیلی و ارائه اون به اداره مهاجرت قبل از اخذ اقامت میشه خونه اجاره کرد؟
    میشه یه کار خونگی راه انداخت مثل غذای خونگی و فروش؟ یا نهادی هست که بیاد جلو آدم رو بگیره؟
    کلا برای راه اندازی یه کسب و کار کوچیک چه پیشنهادهایی و حدود چه سرمایه ای رو پیشنهاد می کنید؟ دنبال درآمدی حدود 1000 تا 1500 دلار در ماه هستم. (به نظرتون برای خودم و خانومم این درآمد کافیه؟)
    خانومم مهارتهایی مثل آرایشگری، گل دوزی، خیاطی رو بلده ضمن این که تجربه DCC (کنترل اسناد) و همچنین منشی گری رو هم داره. البته به امید این نوع کارها فعلا نمیایم همون صنایع غذایی یا کشاورزی یا کسب کارهای فروشندگی کوچک.

ممنون
    مردمای شهر کوئنکا و کیتو بیشتر اهل رستوران، خرید کردن و..... هستن حداقل نسبت به گوایاگیل، کوئنکا یه شهر تاریخی و صنایع دستی مختص خودشونو دارن مثل کلاه که قیمت بالایی هم داره!!
    در مورد اجاره خب شهرهای کوچک تر اجاره ها پایین تره کوئنکا آپارتمان های با کیفیت تری به نظرم نسبت به کیتو داره و شهر قشنگی هستش اما پسر همکارتون چطوری همچین جایی پیدا کرد با این قیمت به نظرم یه جایی دور پیدا کرد که معمولا داخل اکوادور روستاها و ....میشه پیدا کرد.
    یه نکته ایی بگم پلیس کلا بیخیال تشریف داره حس کار کردن ندارن چه برسه به گرفتن مهاجر و دیپورت!!
    اما در مورد کار..کیتو و کوئنکا رستوران، نانوایی(به شیوه خودشون)، فست فود و..... جواب میده اما کیتو خیلی رقابت سخته و خصوصا جنوب کیتو هم خطرناکه و غذاخوری های زیادی داره و رقابت برای یه خارجی میتونه به شدت سخت بشه
    خودم به شخصه نانوایی(که انواع نان های باگت شیرینی کیک و.....دارن)و فست فود قبول دارم میتونید تو مرکز خرید و جاهای شلوغ که جاهای مخصوص فست فود دارن اجاره کنید و بعد شروع کار..یا حتی تولید توت فرنگی
    شما که وارد اکوادور شدید وزارت علوم،اداره پلیس و بعد مهاجرت..کار دیگه ایی لازم نیست انجام بشه..
    در مورد پول بگیر نگیر داره به نظرم، ولی زیاد همراتون نباشه بهتره خودم زیر 5 هزارتا با خودم داشتم بهم گیر دادن، تا نفری 5 هزار تا نباید مشکلی باشه حالا شانس ما بود ، فکر انتقال پول از طریق صراف به حساب بانکی حتی اگر بانک بین المللی باشه از فکرتون بیرون کنید یه راهش وسترن یونیون که کارمزد بالایی داره
    شما هر زمانی که وارد شدید میتونید جایی اجاره کنید اصلا به ویزا کاری ندارن ولی باید مراقب قرار داد بود که یه وقت بندی اضافه نشه که زیر یکسال بخوایین کنسل کنین جریمتون کنن
    شما برای راه اندازی کسب و کار آزادین و برای کار به مجوز احتیاج دارین، غذای خانگی بدون مجوز مشکلی نداره ولی لازمه مشتری پیدا کنید که به حرف اکوادوری ها اصلا نمیشه اعتماد کرد دمدمی مزاج تشریف دارن یا اینکه اگر بتونید نمایندگی برندهای غذایی بگیرید ولی حتما مدرک آشپزی چیزی داشته باشید
    در مورد مهارت های خانمتون اینجا آرایشگاه و کارهای زیبایی خانم ها مثل ناخن و ..... درآمدش خوبه بعضی از چینی ها اینجا زدن تو این کار ولی مهارت قابل قبول لازمه با مدرک باشه که این جماعت قبول کنن
    یه نکته ایی که خیلی ها توجه نمیکنن قدرت خرید اکوادوری ها هستش اگر ایران ثبات نداره مردم هنوز قدرت خرید دارن مثلا اکوادوری ها نمیتونن راحت موبایل بخرن چون پول و درآمد کافی ندارن، اینجا فقط یه بار آیپد دیدم!!
    قیمت ها ثابت هست ولی توانایی مردم مهم تره که واقعا کشور بادرآمد کم که درآمد اصلیش صادرات میگو و به خصوص موز هستش حالا خودتون تصور کنید، قیمت ها داخل مراکز خرید واقعا بالاست طوری که خودشون نمیتونن راحت خرید کنن
    و اکوادوری ها شدید نژاد پرستن به نظرم آلمان تو این موارد بهتره، کلمبیایی ها و ونزوئلایی هارو دزد میدونن و مارو عرب و عراقی!!خیلی توجه داشته باشید که سر این قضیه به ما راحت کار نمیدن یا اینکه تخصصی وجود داشته باشه که این جماعت تو کشورشون کس دیگه ایی رو نداشته باشن تا بخوان به ما کار بدن

Junior Member

سلام
    ممنونم از وقتی که برای پاسخ به سوالات من گذاشتید.
    اون بخشی از ماجرا که نمیشه بیش از 5 هزارتا برای هر نفر با خودت بیاری خیلی مشکل سازه. چون راه اندازی هر کاری سرمایه اولیه میخواد؟! هیچ راهی نیست که مثلا تعریف بشه که هدف از اوردن این پول سرمایه گذاریه یا هر چیز دیگه؟ تو کانادا هم گیر میدن بیش از 10000 دلار ولی یه فرم میدن که محل تأمین این پول و دلیل انتقالش به کشورشون رو خود اظهاری ازت می پرسن بعد از بررسی بهت میدنش با یه سری شروط و سلسله مراتبی.
    خبر نداری تو اکوادر هم یه همچین چیزی هست؟
    آخه اگه یه نفر بخواد به روش سرمایه گزاری اقامت بگیره نه از روش مدرک لیسانس. اونوقت بدون پول چطور سرمایه گزاری کنه؟

Junior Member

سلام
    من فوق ليسانس هنر و طراحي معاصر دارم از مالزى و هنرمند هستم .
    تصميم دارم به اكوادرو بيام براي زندگي،
    چون رشته ي مهندسي نيستم مسلما كار به راحتي بقيه رشته هانيست براي هنرمند ها، در فكر بودم كه با توريستي بيام يا حتي براي دوره ي زبان اسپانيايي ثبت نام كنم تا ببينم چه كار ميشه كرد، اما نتونستم به نتيجه برسم كه كدوم مدرسه زبان بهتره؟
    و ايا ميتونم ويزاي ١ سال بگيرم برا زبان؟
    ممنونم از راهنماييتون 🙏

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)