صفحه 5 از 28 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 276

موضوع: زندگی در اکوادور

پیش فرض پاسخ : زندگی در اکوادور

نقل قول نوشته اصلی توسط parham1979p نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز و عرض سپاس بابت به اشتراک گذاشتن مطالب ارزشمندشان ، من چند سوال مهم داشتم . کسی از دوستان میتونه در مورد مهاجرت تخصصی به اکوادور به سوالاتم پاسخ بده؟لازم به ذکر هست که سوالات من فراتر از سوال و جواب های گفته شده تا این لحظه می باشد . ممنون از شما
    درود دوست عزیز. بهتر بود به جای اینکه اعلام آمادگی برای بچه های این فروم کنین سؤالاتتون و اول میپرسیدن. کمکی ازمون بر بیاد مطمئناً انجام میدیم.
    Don't Give up

با عرض سلام و سپاس از شما ، من مدت یکساله به فکر مهاجرت افتادم و متاسفانه برای مهاجرت فدرال و حتی استانی کانادا خواستم اقدام بکنم که شرایط بسیار سخت شد . حالا که شرایط اکوادور برای من آسان است فکر مهاجرت به آن به سرم زده است . چون دیگر هیچ راه ورودی برای کشورهای مهاجر پذیر برای من وجود ندارد.حالا مزاحمتون شدم تا چند سوال بپرسم :

1. آیا درصورت سفر به تهران و مراجعه به سفارت اکوادور در ایران مطالبی در خصوص نحوه اجرای دقیق مراحل مهاجرت از طریق تخصص به صورت اطلاعیه و یا فرم و بروشور در اختیارم گذاشته می شود یا نه ؟ چون من در تهران زندگی نمی کنم .
    2. فرم درخواست باید به چه زبانی پر شود؟ آیا به انگلیسی مجاز است ؟
    3. اندازه عکس فرم درخواست و تعداد آن
    4. مدارک تحویلی به سفارت : ۱- ترجمه اسپانیایی مدرک تحصیلی دانشگاه به همراه تاییدیه وزارت علوم و کپی رنگی آن ۲- ترجمه اسپانیایی گواهی عدم سو پیشینه کیفری و کپی رنگی آن ۳- ترجمه اسپانیایی ریز نمرات دانشگاه به همراه تاییدیه وزارت علوم و کپی رنگی آن ۴ - ترجمه اسپانیایی شناسنامه و کپی رنگی آن
    5. آیا مراکز خاصی از طرف سفارت اکوادور در ایران جهت ترجمه مدراک به زبان اسپانیایی معرفی شده ؟
    6. گواهی عدم سو پیشینه کیفری تا چه تاریخی پس از صدور جهت ارائه به سفارت معتبر است ؟ در ضمن همانطور که می دانید جدیدا جهت گرفتن گواهی عدم سو پیشینه کیفری در ایران بایستی نامه ای از یک ارگان ، سازمان ، شرکت و ... به اداره پست ارائه داد تا پلیس این گواهی را جواب دهد . حال آیا بردن گواهی عدم سو پیشینه کیفری که در جواب شرکت یا سازمان دیگری بوده مورد قبول سفارت است یا نه ؟
    7. ایمیل رسمی دانشگاه آزاد و شماره تلفن و نام مسئول دانشگاه مربوط به تایید مدرک را از کجا می توان تهیه کرد ؟
    8. آیا هنگام تسلیم مدارک به سفارت بایستی بلیط رفت و برگشت اکوادور را همراه مدارک تحویل داد؟
    9. پس از تایید مدارک توسط سفارت تا چه مدت بعد از آن بایستی به اکوادور سفر کرد ؟
    10. چند سری از ترجمه ها و تاییدیه های مدارک برای امر مهاجرت چه در ایران جهت سفارت و چه در اکوادور لازم است؟
    11. پس از کسب کارت سدولا آیا باز جهت رفت و آمد به ایران احتیاج به ویزای ترانزیت کشورهایی مثل برزیل است و یا دیگر به عنوان یه فرد اکوادوری می توان رفت و آمد کرد؟
    12. آیا بنده بعد از دریافت کارت سدولا می توانم برای اقامت مادرم هم اقدام کنم؟در اینصورت آیا لازم است همین الان که دارم واسه خودم اقدام میکنم ترجمه مدارک لازم برای ایشون رو هم جهت تایید به سفارت ببرم ؟
    13. من دارای مدرک دکتری حرفه ای و سطح زبان انگلیسی خوبی هستم ولی میزان موجودی مالی بنده بسیار کم است و شاید نهایتا تا۷۰۰۰ دلار برسه . آیا من می تونم به محض رسیدن به کیتو در کنار یادگیری زبان اسپانیایی جهت امرار معاش و دست نزدن به مبلغ فوق الذکر شروه به کار یدی مثل کار در مغازه و شست و شو و خلاصه اینجور کارایی که احتیاج به دانستن زبان اسپانیایی نداره رو کنم؟

به هر حال بنده آماده هرگونه سختی کشیدن هستم تا زمانی که بتونم روی پای خود بایستم و کار مناسبی رو پیدا کنم .
    ممنون از شما

Junior Member

سلام من میخوام خرداد بیام اکوادور بمونم. بهترین روش برای گرفت اقامت چیه؟ لطفا راهنماییم کنید

Junior Member AV2020 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    biomedical Engineering/QIAU

نقل قول نوشته اصلی توسط parham1979p نمایش پست ها
    با عرض سلام و سپاس از شما ، من مدت یکساله به فکر مهاجرت افتادم و متاسفانه برای مهاجرت فدرال و حتی استانی کانادا خواستم اقدام بکنم که شرایط بسیار سخت شد . حالا که شرایط اکوادور برای من آسان است فکر مهاجرت به آن به سرم زده است . چون دیگر هیچ راه ورودی برای کشورهای مهاجر پذیر برای من وجود ندارد.حالا مزاحمتون شدم تا چند سوال بپرسم :

1. آیا درصورت سفر به تهران و مراجعه به سفارت اکوادور در ایران مطالبی در خصوص نحوه اجرای دقیق مراحل مهاجرت از طریق تخصص به صورت اطلاعیه و یا فرم و بروشور در اختیارم گذاشته می شود یا نه ؟ چون من در تهران زندگی نمی کنم .
    2. فرم درخواست باید به چه زبانی پر شود؟ آیا به انگلیسی مجاز است ؟
    3. اندازه عکس فرم درخواست و تعداد آن
    4. مدارک تحویلی به سفارت : ۱- ترجمه اسپانیایی مدرک تحصیلی دانشگاه به همراه تاییدیه وزارت علوم و کپی رنگی آن ۲- ترجمه اسپانیایی گواهی عدم سو پیشینه کیفری و کپی رنگی آن ۳- ترجمه اسپانیایی ریز نمرات دانشگاه به همراه تاییدیه وزارت علوم و کپی رنگی آن ۴ - ترجمه اسپانیایی شناسنامه و کپی رنگی آن
    5. آیا مراکز خاصی از طرف سفارت اکوادور در ایران جهت ترجمه مدراک به زبان اسپانیایی معرفی شده ؟
    6. گواهی عدم سو پیشینه کیفری تا چه تاریخی پس از صدور جهت ارائه به سفارت معتبر است ؟ در ضمن همانطور که می دانید جدیدا جهت گرفتن گواهی عدم سو پیشینه کیفری در ایران بایستی نامه ای از یک ارگان ، سازمان ، شرکت و ... به اداره پست ارائه داد تا پلیس این گواهی را جواب دهد . حال آیا بردن گواهی عدم سو پیشینه کیفری که در جواب شرکت یا سازمان دیگری بوده مورد قبول سفارت است یا نه ؟
    7. ایمیل رسمی دانشگاه آزاد و شماره تلفن و نام مسئول دانشگاه مربوط به تایید مدرک را از کجا می توان تهیه کرد ؟
    8. آیا هنگام تسلیم مدارک به سفارت بایستی بلیط رفت و برگشت اکوادور را همراه مدارک تحویل داد؟
    9. پس از تایید مدارک توسط سفارت تا چه مدت بعد از آن بایستی به اکوادور سفر کرد ؟
    10. چند سری از ترجمه ها و تاییدیه های مدارک برای امر مهاجرت چه در ایران جهت سفارت و چه در اکوادور لازم است؟
    11. پس از کسب کارت سدولا آیا باز جهت رفت و آمد به ایران احتیاج به ویزای ترانزیت کشورهایی مثل برزیل است و یا دیگر به عنوان یه فرد اکوادوری می توان رفت و آمد کرد؟
    12. آیا بنده بعد از دریافت کارت سدولا می توانم برای اقامت مادرم هم اقدام کنم؟در اینصورت آیا لازم است همین الان که دارم واسه خودم اقدام میکنم ترجمه مدارک لازم برای ایشون رو هم جهت تایید به سفارت ببرم ؟
    13. من دارای مدرک دکتری حرفه ای و سطح زبان انگلیسی خوبی هستم ولی میزان موجودی مالی بنده بسیار کم است و شاید نهایتا تا۷۰۰۰ دلار برسه . آیا من می تونم به محض رسیدن به کیتو در کنار یادگیری زبان اسپانیایی جهت امرار معاش و دست نزدن به مبلغ فوق الذکر شروه به کار یدی مثل کار در مغازه و شست و شو و خلاصه اینجور کارایی که احتیاج به دانستن زبان اسپانیایی نداره رو کنم؟

به هر حال بنده آماده هرگونه سختی کشیدن هستم تا زمانی که بتونم روی پای خود بایستم و کار مناسبی رو پیدا کنم .
    ممنون از شما
    با سلام .
    1- خیر، کارای مهاجرت و تمامی مسائل مربوطه در اداره مهاجرت, سنسیت و وزارت علوم اکوادور انجام میگیره که درکیتو هست، تنها برای تایید مدارکتون به سفارت اکوادور در تهران احتیاج دارید.
    2- اگه خودتون بهواید انجام بدید به اسپانیایی، اگه وکیل بگیرید به انگلیسی برای وکیل پر می کنید و اون خودش بجای شما به اسپانیایی پر میکند
    3- هرکدام از اداره ها شرایط خاص خودشو داره ولی 3 در 4 و 6 در 4 کافیه ( از هرکدوم 6 تا-9 تا دقیق یادم نیست) ضمن اینکه در اداره مهاجرت ازتون عکس میندازن خودشون
    4-بله
    5-خیر
    6- ازین اطلاعی ندارم ، ولی قبلا تا زیر 6 ماه قابل قبول بود
    7- تو گوگل سرچ کنید دفتر بین الملل دانشگاه آزاد، مسئولش آقای طباطبایی هست
    8- خیر اصلا نیازی نیست، شما فقط مدارکتون را برای تایید میبرید سفارت اکوادور
    9- معمولا هرچی زودتر باشه بهتره، ازین ور به مشکل برنمی خورید، ولی کلا سفارت کندیه، وقتی تاییدیه گرفتید واسه بلیط اقدام کنید.
    10- والا برای اینکه اینجا گیر نکنید ولنگ مدرک نباشید 3-4 نسخه همراه خودتون بیارید (تایید شده) بسته به فعالیت هایی که بخواین انجام بدین لازیم میشه
    11- برای بعضی از کشور ها نیازی نیست، به هیچ وجه به عنوان فرد اکوادوری محسوب نمیشید ( یه چیزی مثه نقش کارت پی ار کانادا رو داره) ولی بعد از 2-3 سال که گذشت میتونید درخواست پاسپورت بدید ( تو اون مدت سالی 90 روز بیشتر حق ندارید خارج از خاک تکوادور باشید وگرنه امکان اخذ پاسپورتتون با مشکلاتی روبه رو میشه)
    12- اگر کارمند باشن وبازنشسته شدنی هست ولی در این زمینه اطلاعات کافی ندارم بهتره با یه وکیل وقتی اومدید اینجا مشورت کنید.
    13- ببینید دوست من اینجوری برنامه ریزی نکنید، برای کار اپلای کنید تو همین پست من معرفی کردم و مطمئن باشید اگه کار مناسبی از طریق سامانه ها پیدا نکردید احتمال اینکه بیایید و با ویزای توریستی کار پیدا کنید کمه ( نه اینکه نشدنی باشه). ببینید دانش زبان اسپانیایی خیلی مهمه، اما درمورد کار یدی هم بگم احتمالش ضعیفه چون رقیبان سرسختی از جنس ونزوئلایی دارید که حاضرن در ازای دو وعده غذا و روزی 10 دلار کنن.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط maria1989 نمایش پست ها
    سلام من میخوام خرداد بیام اکوادور بمونم. بهترین روش برای گرفت اقامت چیه؟ لطفا راهنماییم کنید
    فعلا از طریق تخصص و سرمایه گذاری برای ما ایرانی ها بهترین راهه

Junior Member

ممنون از توضیحات خوبتون .سوالم در مورد سطح مدارسش هست ؟ بیمه درمانی اونجا به چه صورته؟ و هزینه مدارس ؟؟آیا پولی هستند و اگر هستند نرخ شهریه شان به چه صورته؟؟؟

رشته و دانشگاه

با سلام

سطح مدارس خیلی متفاوته و یه جورایی بسته به بودجه شما داره هزینه ها هرکدوم متقاوته ولی مدارس تاپ ( آمریکایی و....) تقریبا سالی 2500-4000 دلار بسته به مقطع وعوامل دیگه متغیرند. بیمه افتضاحه در مقابل ایران یعنی به معنای واقعی! البته اگه درامد خوبی داشته باشید میتونید از بیمه ای بهره مند بشید که تقریبا 90% مسائل رو پوشش بده

Junior Member

سلام
    ممنونم که تو این وضعیت که متاسفانه هر کی به فکر خودشه شما قدم جلو گذاشتی و اطلاعاتت رو در احتیار بقیه قرار میدی.
    من الان قصد دارم که مدارکم رو ترجمه کنم و روند رو شروع کنم
    ولی چند تا سوال برام پیش اومده که احتمالا سوال بقیه هم باشه:
    من باید مدارک لازم رو بعد از تایید سفارت برای اداره مهاجرت توی اکوادور ارسال کنم تا موعد مصاحبم برسه. حالا
    1- این مدت که باید منتظر بمونم تقریبا چند ماهه؟
    2- آیا بعد از اینکه از اداره مهاجرت اوکی دادن، یه بازه زمانی خواهم داشت که کارام رو مرتب کنم و بعد برم، مثلا یه ماه؟ اگه مدت مشخص هست لطف کنید مدتش رو بگید.
    3 - حتما باید درون خاک اکوادور ویزا رو دریافت کنیم؟ یا گزینه دیگه ای هم وجود داره؟
    4- در مورد اینکه اول به صورت توریستی بیایم و بعد اقدام کنیم هم من شنیدم ممکن نیست، اول به این دلیل که ممکنه روند بررسی مدارک طولانی بشه و مدت سه ماهه تموم بشه و مجبور به برگشت بشیم و دوم به این دلیل که مقررات این اجازه رو نمیده. شما فرمودید میشه. کسی رو میشناسید که اینجوری مهاجرتش رو شروع کرده باشه؟
    5- سوال بعدی من در مورد job offer هستش: جستجو رو کی باید آغاز کنم؟ بعد از رسیدن اوکی اداره مهاجرت؟ در بازه زمانی که منتظر اوکی شون هستم؟ یا؟ ..... خودتون چی پیشنهاد میدین؟
    6- اگه میشه قبل از ثبت مدارک برای job offer گرفتن از اون وبسایتایی که اشاره کردی اقدام کرد، باید ترجمه مدارک رو آپلود کرده باشیم؟ یا بدون اون هم میشه روند رو شروع کرد؟
    7- من آیلتس 7 دارم و اسپانیایی هم می تونم صحبت کنم. اگه قبل از اومدن نتونستم job offer پیدا کنم، امکان درآمد زایی از تدریس انگلیسی هست؟ اگه بله درآمد تقریبیش چقدره؟
    8- توی استرالیا به عنوان مثال مشاغلی مثل متخصص تاسیسات درآمد خوبی دارن و برای شروع مناسبن. میشه بگید توی اکوادور چه جور مشاغلی همچین شرایطی رو دارن و برای درآمد مناسب برای تازه واردا مناسبن؟
    9- توی سایت هزینه ویزای professional رو 400 + 50 دلار آمریکا گفتهو همه هزینه همینه؟ یا هزینه های دیگه ای هم در روند گرفتن ویزا وجود داره؟ اگه آره چقدر میشه حدود؟

از لطف تون بازم ممنونم

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط jiomanjy نمایش پست ها
    سلام
    ممنونم که تو این وضعیت که متاسفانه هر کی به فکر خودشه شما قدم جلو گذاشتی و اطلاعاتت رو در احتیار بقیه قرار میدی.
    من الان قصد دارم که مدارکم رو ترجمه کنم و روند رو شروع کنم
    ولی چند تا سوال برام پیش اومده که احتمالا سوال بقیه هم باشه:
    من باید مدارک لازم رو بعد از تایید سفارت برای اداره مهاجرت توی اکوادور ارسال کنم تا موعد مصاحبم برسه. حالا
    1- این مدت که باید منتظر بمونم تقریبا چند ماهه؟
    2- آیا بعد از اینکه از اداره مهاجرت اوکی دادن، یه بازه زمانی خواهم داشت که کارام رو مرتب کنم و بعد برم، مثلا یه ماه؟ اگه مدت مشخص هست لطف کنید مدتش رو بگید.
    3 - حتما باید درون خاک اکوادور ویزا رو دریافت کنیم؟ یا گزینه دیگه ای هم وجود داره؟
    4- در مورد اینکه اول به صورت توریستی بیایم و بعد اقدام کنیم هم من شنیدم ممکن نیست، اول به این دلیل که ممکنه روند بررسی مدارک طولانی بشه و مدت سه ماهه تموم بشه و مجبور به برگشت بشیم و دوم به این دلیل که مقررات این اجازه رو نمیده. شما فرمودید میشه. کسی رو میشناسید که اینجوری مهاجرتش رو شروع کرده باشه؟
    5- سوال بعدی من در مورد job offer هستش: جستجو رو کی باید آغاز کنم؟ بعد از رسیدن اوکی اداره مهاجرت؟ در بازه زمانی که منتظر اوکی شون هستم؟ یا؟ ..... خودتون چی پیشنهاد میدین؟
    6- اگه میشه قبل از ثبت مدارک برای job offer گرفتن از اون وبسایتایی که اشاره کردی اقدام کرد، باید ترجمه مدارک رو آپلود کرده باشیم؟ یا بدون اون هم میشه روند رو شروع کرد؟
    7- من آیلتس 7 دارم و اسپانیایی هم می تونم صحبت کنم. اگه قبل از اومدن نتونستم job offer پیدا کنم، امکان درآمد زایی از تدریس انگلیسی هست؟ اگه بله درآمد تقریبیش چقدره؟
    8- توی استرالیا به عنوان مثال مشاغلی مثل متخصص تاسیسات درآمد خوبی دارن و برای شروع مناسبن. میشه بگید توی اکوادور چه جور مشاغلی همچین شرایطی رو دارن و برای درآمد مناسب برای تازه واردا مناسبن؟
    9- توی سایت هزینه ویزای professional رو 400 + 50 دلار آمریکا گفتهو همه هزینه همینه؟ یا هزینه های دیگه ای هم در روند گرفتن ویزا وجود داره؟ اگه آره چقدر میشه حدود؟

از لطف تون بازم ممنونم
    خواهش میکنم دوست من

1- خیر . حضوری خودتون طبق همون مراحلی که گفتم میتونید انجام بدید. مرجله آخرشه اداره مهاجرت اکوادور اگه از طریق تخصص اقدام میکنید ( مراحلشو در صفحات قبل می تونید پیدا کنید)
    2- اگه همه کاراتون انجام داده باشید ( ترجمه مدارک وتایید سفارت در تهران) حدودا بین 2-4 ماه بعضی وقتا هم زودتر
    3- اداره مهاجرت در خاک اکوادور هست منظورتونو متوجه نمیشم بله حتما باید حداقل مرحله اخر خودتون باشید
    4- چه کسی همچین اطلاعات غلطی داده؟!!!! شما میتونید اینجا قبل از اینکه ویزا 3 ماهتون تموم بشه تقاضا بدید و بین 3-6 ماه ویزاتونو تمدید کنید ( نشان دادن 2200 دلار حساب بانکی برای ویزای 3 ماهه و نزدیک 3000 دلار برای ویزای 6 ماهه) بله فقط شما به دانش زبان اسپانیایی نیاز دارید
    5- من توصیم به دوستان این بود که از ایران
    7و6- همه ی مدارکتون باید به اسپانیایی ترجمه و تایید سفارت اکوادور داشته باشه .نیازمند ویزای کار هستید ، با ویزای توریستی فقط می تونید کار سیاه بکنید
    8- قنادی و مکانیکی وکارای فنی هم اینجا اوضاعش خوبه فقط به مهارت ودانش زبانیتون بستگی داره
    9- بله هزینه دقیقا همینه مگه اینکه اشکال یا مساله خاصی در سنسیت و وزارت علوم اکوادور پیش بیاد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط AV2020 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز. من اکوادور زندگی می کنم. هر سوال یا راهنمایی لازم باشه خوشحال میشم کمک کنم
    درودبرشما
    بنده اکوادور هستم و سدولا گرفتم ومهندسی پزشکی خوندم . شما میتونید واسه پیدا کردن کار به من کمک کنید؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)