نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با دگرگون شدن ظاهر و اطلاعات مندرج در گذرنامه ی ایر

رأی دهندگان
10. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

10 100.00%
  • خیر

0 0%
صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 50

موضوع: اشتباهات موجود در گذرنامۀ ایرانی و نقد و بررسی آنها

Banned

پیش فرض پاسخ : اشتباهات موجود در گذرنامۀ ایرانی و نقد و بررسی آنها

نقل قول نوشته اصلی توسط majidi123 نمایش پست ها
    در مورد نام خانوادگی، مال من بین نام خانوادگی و پسوند فاصله هست و پیوسته نیست، نمی دونم مال شما چرا اینطوره. احتمالا موقع وارد کردن اشتباه وارد کردید. البته من پاسپورتم رو 2 هفته پیش گرفتم شاید الان اصلاح شده!
    من تقریبا 15 - 20 تا گذرنامه دیدم و توی همشون پسوند فامیلی رو به فامیلی اصلی چسبونده بودند!

این موضوع اصلا موضوع مهمی نیست چرا که مثلا I-20 شما بر مبنای اطلاعات پاستون صادر میشه و . . . .
    ماله خود من هم همین طور بودش و باهاش خارج از کشور هم رفتم و اپلای هم کردم و هیچ مشکلی پیش نیومد.

نگران نباشید. نکته مهم توی پاستون درست نوشته شدن فامیلی شما هستش.

یا حق

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinab نمایش پست ها
    من تقریبا 15 - 20 تا گذرنامه دیدم و توی همشون پسوند فامیلی رو به فامیلی اصلی چسبونده بودند!

این موضوع اصلا موضوع مهمی نیست چرا که مثلا I-20 شما بر مبنای اطلاعات پاستون صادر میشه و . . . .
    ماله خود من هم همین طور بودش و باهاش خارج از کشور هم رفتم و اپلای هم کردم و هیچ مشکلی پیش نیومد.

نگران نباشید. نکته مهم توی پاستون درست نوشته شدن فامیلی شما هستش.

یا حق
    مسلماً مشکلی به وجود نمی آید بحث الان راجع به بی سلیقگی در گذرنامه های ایرانی هست!
    چرا مثلا کسی که فامیلیش کوچکی قرمز دره هست باید به صورت زیر نوشته شود؟
    KOOCHAKIGHERMEZDARREH
    چه جوری می توانید کسی که به زبان فارسی آشنایی ندارد همچین کلمه ای را بخواند؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    PhD. ECE

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    مسلماً مشکلی به وجود نمی آید بحث الان راجع به بی سلیقگی در گذرنامه های ایرانی هست!
    چرا مثلا کسی که فامیلیش کوچکی قرمز دره هست باید به صورت زیر نوشته شود؟
    KOOCHAKIGHERMEZDARREH
    چه جوری می توانید کسی که به زبان فارسی آشنایی ندارد همچین کلمه ای را بخواند؟
    من فکر می کنم مشکل پسوند در نام خانوادگی قابل حل شدن باشه. اگه موقع نوشتن نام خانوادگی در فرم ها از - به جای فاصله استفاده کنید ( در بخشی که دارید نام خانوادگی رو بصورت حرف به حرف وارد می کنید) در پاسپورت یک فاصله بجای - قرار داده می شه. من این کارو کردم و بدون مشکل نام خانوادگیم نوشته شد. امیدوارم برای بقیه هم جواب بده!
    Every thing is possible, because impossilbe says i-m possible.

من میخواستم نحوه ی تصحیح اسم لاتین در گذر نامه رو که اخیرا برای خودم اتفاق افتاد رو توضیخ بدم.
    وقتی اولین بار پاسپورتم رو گرفتم دیدم که لاتین اسم کوچیکم رو اشتباه نوشته یعنی صحیح بود اما به مدارک دیگرم نمیخورد. من توی فرم درخواست درست نوشته بودم . رفتم همون دفتر پلیس + 10که اقدام کرده بودم پرونده ام اونجا بود دیدم که کارمند دفتر تو اون فرم تایپ شده که میره برای اداره گذرنامه غلط نوشته. پرونده ام رو با پیک فرستادند برای دفتر اصلی منطقه. هر منطقه خودش یه دفتر اصلی داره که توی دفتری که اقدام کردید نوشته دفتر اصلی کجاست. تو اونجا یه باجه داشت به نام رفع نواقص دفاتر پلیس + 10. خانمی که تو اون باجه بود به من گفتند که اسم لاتینت درسته و چرا میخوای عوض کنی . من یه ترجمه از شناسمه ام داشتم که اسمم رو اونطور که میخواستم توش نوشته بود و روش مهر دادگستری و وزارت خارجه بود . اون رو که دیدند دیگه هیچی نگفتند و یه نامه به هم دادند که رییس پلیس گذرنامه اون منطقه که تو همون دفتر محل کارش بود تایید کرده بود و خطاب به ادره گذرنامه تو ستارخان بود. و یک پرینت از تصحیح شده ی فایلم تو سیستم رو هم بهم داد. این دو کاغذ رو بردم اداره گذرنامه تو ستارخان. ابتدا بردم دبیرخانه روش یه مهر زد و سپس بردم پیش معاونت صدور که دستوری زیر نامه نوشت که باید یکی دیگه صادر بشه. سپس دو تا کاغذ رو بردم روابط عمومی دم در ورودی اداره گذرنامه. پاسپورت اشتباهم رو گرفت و گفت حضوری میگیری یا با پست . گفتم حضوری . یه رسید به هم داد گفت دو ساعت دیگه تو انتهای همکف ساختمان شماره سه اسمت رو میخونند و پاسپورت جدیدت رو بهت میدند. دو ساعت بعد رفتم اونجا تصحیح شده ی جدید رو گرفتم و هزینه ای هم ندادم. ابتدا که رفتم دفتر گذرنامه منطقه ساعت 10:30بود و ساعت 12 رسید رو از روابط عمومی گرفتم و ساعت 2 هم پاسپورت جدید رو دریافت کردم

Junior Member esaraat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Stanford University: Engineering Drawing and Design

درود
    دوستان امروز مخواستم از airport لندن پرواز کنم به نیویورک که به گذرنامه من کولی خندیداند خلاصه طرف با خنده پرسید خودت درستش کردی
    گذرنامه ایرانی واقعا له هست گذرنامه انگلیسی هر برگش اندازه ذخامت ۳ برگ گذرنامه ایرانی هست برگ اول را هم انقدر خوب طراحی کردان که اگر بلدوزر روش رد بسود اخ نمیگوید
    حروف بزرگ گذرنامه هم واقعا زشته کلاس نداره
    E=M.c²

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

یه سوال در مورد همین شاهکارهای پاسپورت ایرانی!
    دوستان، من محل تولدم بندرانزلی هستش، و به صورت Bandar-e Anzali نوشته میشه اما تو پاسپورت من BANDARANZALI نوشته! دقیقا به همین شکل!
    اگر تو فرم اپلیکیشن دانشگاه ها، محل تولدم رو به صورت صحیح بنویسم (یعنی متفاوت با پاسپورت) مشکلی پیش نمیاد بعدا؟
    البته اینجور که تو این تاپیک خوندم بعیده مشکل خاصی پیش بیاد (چون همین مشکل با اسم خانوادگی دوستان بوده و اتفاقی نیفتاده).
    ممنونم
    خدابیامرز انیشتین اون دم آخری وقتی بر بالینش بودم یه نصیحتی بهم کرد.
    گفتش: مهدی جان! موفقیت 1 درصدش استعداده و 99 درصدش پشتکار.
    نور به قبرش بباره، چیزایی می گفت!

نقل قول نوشته اصلی توسط dash_metti85 نمایش پست ها
    یه سوال در مورد همین شاهکارهای پاسپورت ایرانی!
    دوستان، من محل تولدم بندرانزلی هستش، و به صورت Bandar-e Anzali نوشته میشه اما تو پاسپورت من BANDARANZALI نوشته! دقیقا به همین شکل!
    اگر تو فرم اپلیکیشن دانشگاه ها، محل تولدم رو به صورت صحیح بنویسم (یعنی متفاوت با پاسپورت) مشکلی پیش نمیاد بعدا؟
    البته اینجور که تو این تاپیک خوندم بعیده مشکل خاصی پیش بیاد (چون همین مشکل با اسم خانوادگی دوستان بوده و اتفاقی نیفتاده).
    ممنونم
    ورژن های مختلفی از نوشتن شهرهای ایران به حروف لاتین هست. مشکلی پیش نخواهد آمد

نقل قول نوشته اصلی توسط esaraat نمایش پست ها
    درود
    دوستان امروز مخواستم از airport لندن پرواز کنم به نیویورک که به گذرنامه من کولی خندیداند خلاصه طرف با خنده پرسید خودت درستش کردی
    گذرنامه ایرانی واقعا له هست گذرنامه انگلیسی هر برگش اندازه ذخامت ۳ برگ گذرنامه ایرانی هست برگ اول را هم انقدر خوب طراحی کردان که اگر بلدوزر روش رد بسود اخ نمیگوید
    حروف بزرگ گذرنامه هم واقعا زشته کلاس نداره
    این سوال ها در واقع سوالهالی تکنیکی هست که از بعضی مسافرین می شود و بیشتر می خواهند عکس العمل مسافر رو بسنجند

همانجور که مطلع هستید اخیرا گذرنامه ی ایران هم بیومتریک شده است. یعنی تراشه ی اطلاعاتی در پاسپورت وجود دارد که در آن اطلاعات دارنده ی گذرنامه در داخل این چیپ نگهداری می شود. این تراشه ضریب ایمنی گذرنامه را بالا می برد به صورتیکه در صورت مخدوش شدن اطلاعات دارنده گذرنامه مشخصات با مشخصات تراشه مغایرت خواهد نمود.
    توی تمام پاسپورت های دنیا این تراشه توی صفحه ی مشخصات دارنده ی گذرنامه یا همان data page هست ولی پاسپورت جدید ایرانی این تراشه را در داخل جلد گذرنامه دارد و صفحه ی data page آن تبدیل به یک صفحه نازک، سبک و چیپ شده است، در صورتیکه مهمترین صفحه ی گذرنامه همین صفحه می باشد !
    ویرایش توسط Pearson : December 15th, 2011 در ساعت 08:37 PM

درود

دوستان عزیز، لطفا حتما در ارتباط با عنوان تاپیک به ارسال پست بپردازید، تعدادی از ارسالهای اخیر که نامرتبط با بحث این تاپیک بودند حذف شدند. برای سوالات و اشکالات در ارتباط با پر کردن فرم گذرنامه، موضوعی با عنوان سئولات و اشکالات موجود پیرامون پر کردن فرم گذرنامه (هجی نام، شمارۀ پاسپورت و ...) وجود دارد، که شما می توانید، سوالات خود در این رابطه را در آنجا بپرسید.
    ممنون از همکاری شما دوستان
    مدیریت تالار
    Everything that is beautiful and noble is the product of reason and calculation

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)