صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: Multiple U.S. VISA for Iranians

پیش فرض Multiple U.S. VISA for Iranians

سلام

ببخشید حالا که هیلاری داره رییس جمهور میشه (شایدم نشه ;-)
    کسی میدونه که قبلا که اینها اومدن ویزای دانشجویی رو از سینگل به مالتپل تبدیل کردن , چی باعث شد این کار رو بکنن دانشجو ها نامه ای کمپینی چیزی به راه انداختن؟
    حالا نظره دوستان چیه همون کار ها ویا هر کاری که میشه کرد انجام بدیم تا ویزا های توریستی و سرمایه گذاری و کاری و کلا هر ویزایی برای ایرانیان مالتیپل بشه

فکر میکنم هیلاری چون ویزای دانشجویی رو موفقیت آمیز تونست تغییر بده شاید حاضر باشه تغییرات دیگه ای اعمال کنه و بیشتر مورد تایید ما قرار بگیره!!!!

دوستان که حاضرن اقدام عملی کنیم آمادگیشون رو اعلام کنن و راهشم اگه کسی میدونه بگه تا یه لابی بکنیم ......

پیش فرض پاسخ : Multiple U.S. VISA for Iranians

فقط اینو بگم برای سیتیزن های کشور های مثل ترکیه وقتی طرف موقعیت خوبی داره تو کشورش ویرای توریستی 10 ساله مالتیپل میدن بهشون مثلا یه وکیل رو دیدم که اینطوری گرفت
    حالا ما ایرانیان به خاطره ندادن همچین ویزایی ههمون پوش میشیم به سمت گرفتن گرین کارد و از اون به جای ویزا استفاده میکنیم و خوب چون گرین کارد اصولا برای کسیه که قصد مهاجرت دایم به امریکا داره
    ایرانیان با اداره مهاجرت امریکا همیشه مشکل بر میخورن و مجبورن مثلا سالی دویار سفر کنن الکی به امریکا که گرین کارد باطل نشه
    یا مثلا کسانی که ویزای کار دارند میترسه از امریکا خارج شن نتونن برگردن و کارشون رو از دست بدن
    اگه ویزای چند بار ورود صادر شه برای ما خیلی از ما شاید گرین کاردم نخوایم دیگه

نقل قول نوشته اصلی توسط involvement نمایش پست ها
    قربان روابط این دو کشور با هم تیره و تاره
    معنیش اینه شما یا اینبری هستی یا اونبری
    و اگر نیستی به این مشکلاتی که الان نام بردی میخوری
    کشور آمریکا هم داره لطف میکنه شما رو کلا میپذیره

ارادتمند
    ما دارم بهشون لطف میکنم دارم پولمون و توان و تخصص کاری و تجاری و .... میبریم براشون و مطمئنن دولت امریکا دولتیه که اگه کاری به نفعش نباشه نمیکنه
    چطور زیر باز رفتن ویزا دانشجویی رو مالتیپل کنن پس بقیه رو هم میشه روش کار کرد......

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    ما دارم بهشون لطف میکنم دارم پولمون و توان و تخصص کاری و تجاری و .... میبریم براشون و مطمئنن دولت امریکا دولتیه که اگه کاری به نفعش نباشه نمیکنه
    چطور زیر باز رفتن ویزا دانشجویی رو مالتیپل کنن پس بقیه رو هم میشه روش کار کرد......
    ببینید ویزای دانشجویی یه زمانی مولتی بود. الان تقریبا همشون سینگل صادر میشه و فقط هم به خاطر روابط ایران با آمریکا و کمبود ارزش پاسپورت ایرانی هست.
    آمریکا به این توجه نمیکنه که ایرانیا اونجا تمام دانش و تخصص و توانشون رو به کار میگیرن.
    اصولا با ایران رابطه بدی داره. با ایرانیا مقیم خارج هم من فکر نکنم رابطه چندان خوبی داشته باشه.
    همین دلیل کافی هست که ویزای سینگل بده.

نقل قول نوشته اصلی توسط killer_boy نمایش پست ها
    ببینید ویزای دانشجویی یه زمانی مولتی بود. الان تقریبا همشون سینگل صادر میشه و فقط هم به خاطر روابط ایران با آمریکا و کمبود ارزش پاسپورت ایرانی هست.
    آمریکا به این توجه نمیکنه که ایرانیا اونجا تمام دانش و تخصص و توانشون رو به کار میگیرن.
    اصولا با ایران رابطه بدی داره. با ایرانیا مقیم خارج هم من فکر نکنم رابطه چندان خوبی داشته باشه.
    همین دلیل کافی هست که ویزای سینگل بده.
    حالا ما باید لابی کنیم و تمام تلاشمون رو بکنیم تاثیری بگذاریم اگه بشه......

ApplyAbroad Hero

با روندی که من امسال واسه دانشجوهای ریترنینگ دیدم یه جورایی زهر چشم به نظرم گرفتن که دیگه سینگل دارها نیان ایران ! متوسط کلیرنس خیلی از ریترنینگها رو سه ماه بود. ریجکتی و بالا چهار ماه انتظار هم حسابی سراغ دارم ! اینا "مریض" بودنشون را نشون میده دیگه. وقتی 1 ماه پیش یه F2 زن را ریجکت میکنن چون BS به اسم شوهر F1 ش بود نه باباش ! و و ..... کلا بیشتر از اون طرف داره میفته تا اینکه بخوان کلا مالتی بدن از این به بعد !
    و اینکه هیلاری با ترامپ به هیچ وجه فرقی ندارن لااقل از دید من

Junior Member

سلام

ببخشید حالا که هیلاری داره رییس جمهور میشه (شایدم نشه ;-)
    کسی میدونه که قبلا که اینها اومدن ویزای دانشجویی رو از سینگل به مالتپل تبدیل کردن , چی باعث شد این کار رو بکنن دانشجو ها نامه ای کمپینی چیزی به راه انداختن؟
    حالا نظره دوستان چیه همون کار ها ویا هر کاری که میشه کرد انجام بدیم تا ویزا های توریستی و سرمایه گذاری و کاری و کلا هر ویزایی برای ایرانیان مالتیپل بشه

فکر میکنم هیلاری چون ویزای دانشجویی رو موفقیت آمیز تونست تغییر بده شاید حاضر باشه تغییرات دیگه ای اعمال کنه و بیشتر مورد تایید ما قرار بگیره!!!!

دوستان که حاضرن اقدام عملی کنیم آمادگیشون رو اعلام کنن و راهشم اگه کسی میدونه بگه تا یه لابی بکنیم ......

اولن كه هيلاري نيازي نداره مورد تاييد "شما" قرار بگيره، فكر نمي كنم هدفش بعديش رياست جمهوري ايران باشه. دومن اين يك لطف بزرگ از طرف دولت ايالات متحده به "دانشجويان" ايراني بود كه در طول مدت تحصيلشون در امريكا گير نيفتن، كاري كه دولت ايران متقابلن انجام نميده. معمولن روند دادن رواديد يك سياست دوطرفه هست، اگر قبل از تشكيل تاپيك، قسمت سوال و جواب در سفارت مجازي رو مي خوندين، سوال براتون پيش نميومد و به فكر "لابي"! نمي افتادين. امريكا با شرايط بسيار بهتري به اتباع ايراني ويزا ميده اگر با نحوه اي كه ايران به اتباع امريكايي ويزا ميده، مقايسه كنيد.

Junior Member

فقط اینو بگم برای سیتیزن های کشور های مثل ترکیه وقتی طرف موقعیت خوبی داره تو کشورش ویرای توریستی 10 ساله مالتیپل میدن بهشون مثلا یه وکیل رو دیدم که اینطوری گرفت
    حالا ما ایرانیان به خاطره ندادن همچین ویزایی ههمون پوش میشیم به سمت گرفتن گرین کارد و از اون به جای ویزا استفاده میکنیم و خوب چون گرین کارد اصولا برای کسیه که قصد مهاجرت دایم به امریکا داره
    ایرانیان با اداره مهاجرت امریکا همیشه مشکل بر میخورن و مجبورن مثلا سالی دویار سفر کنن الکی به امریکا که گرین کارد باطل نشه
    یا مثلا کسانی که ویزای کار دارند میترسه از امریکا خارج شن نتونن برگردن و کارشون رو از دست بدن
    اگه ویزای چند بار ورود صادر شه برای ما خیلی از ما شاید گرین کاردم نخوایم دیگه
    براي اينكه اطلاعتاتتون كامل بشه معمولن ويزاي ده ساله مدت محدودي مثل شش ماه يا يكسال اقامت رو داره، و اينجور نيست كه كاركرد گرين كارد رو داشته باشه. همونطور هم كه قبلن بهتون توضيح دادم، احتمالن تركيه هم با شرايط خوبي به اتباع امريكا ويزا ميده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط killer_boy نمایش پست ها
    منظورم از رابطه خوب سلام و علیک نبود.
    چه بسا شما که ایرانی هستی ممکنه تو خیابون راه که میری بخوری زمین و بعدش 10 نفر آمریکایی بیان کمکت که بلند شدی.
    منظورم این نیست.
    منظورم از نداشتن رابطه خوب با ایرانی ها سخت گیری ها روی دادن ویزا و اقامت به ایرانی ها است.

شما اگر با پاسپورت ایرانی بری سفارت خونه ویزای توریستی بخوای بگیری باید 200 تا مدرک که نشون دهنده وابستگی به ایران هست نشون بدی به آفیسر. تازه بعدش هم ممکنه با مهر ریجکت مواجه بشی!
    اما آیا اگر شما با پاسپورت مثلا اتریشی بری سفارت خونه آمریکا بازم باید 200 تا مدرک رو نشون بدی ؟
    اگر شما پاسپورت اتریشی داشته باشی با نشون دادن مبلغی پول که خرج سفر شما به آمریکا هست بدون هیچ مدرک و شرایط سنی درجا ویزای توریستی آمریکا رو خواهی گرفت. بهتون اطمینان میدم این مورد رو!
    ریجکتی بالا - ویزای سینگل - کیلیرنس های 2 تا 5 ماه - ندادن اقامت به ایرانی هایی که چندین سال هست در آمریکا حضور دارند و .... موارد انکار ناپذیری هست که نشون دهنده ارزش کم پاسپورت ایرانی هست و م با چند مورد معدود ویزای مالتی دانشجویی هیچ کدوم از اینهارو نمیشه پوشش داد.
    در یک کلام میخوام بگم ارزش پاسپورت فعلی ایران = فضله موش

من قبلا ويزاي توريستي گرفتم و تجربه م رو نقل مي كنم تا خودتون قضاوت كنيد:
    من براي تايپ B اقدام كرده بودم كه در شرايط مشابه ولي با رشته ي تحصيلي متفاوت، افراد براي ويزاي J اپلاي مي كنن. من با مدارك رفتم كنسولگري امريكا در دبي و افيسر گفت براي تايپ اشتباه اپلاي كردي و برو براي تايپ درست دوباره اقدام كن. (اشتباه از افيسر مصاحبه كننده بود). من رفتم بيرون از سالن و با يكي از كارمندان كنسولگري صحبت كردم و ايشون گفت تو درست مي گي، بنابراين يه ايميل به سفارت بزن و شرايطت رو توضيح بده و من رو cc كن. بعد ازچند روز به من شماره دادن كه توي وبسايت چك كنم و بعد از حدود يك هفته كليير شدم. براي ويزاي دانشجويي F كه از سفارت امريكا در انكارا اقدام كردم، افيسرهم فقط چندتا سوال كلي از من پرسيد و رفتارش با من تفاوتي با رفتارش با ترك هايي كه براي ويزا گرفتن اومده بودن نداشت. در مرز ورودي هم افيسر بهم بابت پذيرش ام تبريك گفت و با خنده گفت كه تو يه روزي آدم مشهوري ميشي!

بازهم تاكييد مي كنم صدور رواديد و قوانينش يه بحث دو طرفه هست و بهتره بدونين كه اكثر كشورهاي اروپايي با امريكا قراردادي دارن كه براي مدت محدود بدون نياز به رواديد به كشور همديگه مسافرت مي كنن. بنابراين مثال شما بي مورده. بنظر من رفتار سفارت هاي امريكا با ايرانيان به مراتب نايس تر، مودبانه تر و سهل تر از برخورد طرف ايراني با اتباع امريكايي هست. در ضمن چند روز قبل كه رفته بودم افيس اينترنشنال استيودنت ها، ادوايزر ويزا بهم گفت كه مشكلات ويزا منحصر به ايراني ها نيست و خيلي از دانشجوهاي اينترنشنال ما مشكل ريجكت شدن يا كليرنس طولاني دارن. احتمالا اون فرد با توجه به مسئوليتش صلاحيت اظهار نظرش از من و به خصوص شما بيشتره.

بنظرم شما اول از هرچيز بايد مطالعه و تجربه ي خودتون رو افزايش بدين، بعد از اون حكم كلي صادر كنيد.

ApplyAbroad Veteran

کاربران گرامی

تعدادی از پست های اخیر به دلیل نامرتبط بودن با موضوع و همچنین مضامین سیاسی حذف گردیدند.

لطفا از گذاشتن پست های نامرتبط خودداری کنید.
    Where there is a WILL, there is a WAY

لطفا قوانین فروم را مطالعه فرمایید.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)