صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 33

موضوع: MBA به phd

evrigh
    Guest

پیش فرض MBA به phd

MBA به phd

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

Question پاسخ : MBA به phd

خوب چی؟ منظورتون چی هست؟

رشته و دانشگاه

Cool پاسخ : MBA به phd

1- من وقتی پست بالا رو نوشتم فقط پست اول شما توی تاپیک بود احتمالا با هم فرستادیم. برای همین پرسیدم منظورتون چی هست.
    2- به نطر من اگر اون شرطی رو که خودتون گذاشتید یعنی جی مت و تافل خوب بهش برسید کاملا می تونید امیدوار باشید. به خصوص معدل فوقتون خیلی مهمتر از معدل لیسانستون هست که تا فرصت هست اونو بالا بکشید.
    3- جی مت و تافل خوب برای دکترای مدیریت با فاند کامل یعنی جی مت بالای 700 و تافل بالای 100. در این صورت خیلی هم لازم نیست زحمت مقاله بکشید (اگه تا حالا روش کاری نکردین) به جاش تا می تونین معدل فوق رو بهتر کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Isfahan university , MBA

پیش فرض پاسخ : MBA به phd

سلام
    من هم تقریبا مشکل همین عزیزو دارم،لیسانس مکانیک از دانشگاه آزادم معدل 60/12، امسالم MBA دانشگاه اصفهان (مجازی) قبول شدم،حدود 1.5 سال سابقه کار فول تایم توی پروژه های ساخت تجهیزات صنایع سیمان وفولاد 5 ماه هم توی پروژه های نفت و گاز و پتروشیمی دارم
    1)مجازی بودن دوره فوق تاثیر منفی روی پروسه اپلای میزاره ؟
    2)اگه معدل خوبی بیارم و GMAT & TOEFL رو خوب بدم امیدی برای اپلای Phd تو امریکای شمالی دارم؟
    3) با این شرایط حتما باید مقاله داشته باشم؟
    من شنیدم بچه هایی که تو ایران MBA 3ساله میخونن قبل از اینکه برای امریکای شمالی اپلای کنن اول یه دوره ا ساله هم تو اروپا میگذرونن بعد میرن سراغ امریکای شمالی برای Phd ،این حقیقت داره؟ اگه اره،تاثیری روی اپلای , و فاندگرفتن میذاره؟
    ذره را تا نبود همت عالی حافظ/////طالب چشمه خورشید درخشان نشود

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط babahaji نمایش پست ها
    سلام
    واقعا ممنون ميشم اگه كمكم كنين . من فوق مديريت بازرگاني گرايش بازاريابي دارم از پيام نور و مدرك ليسانسم هم مهندسي كشاورزي از دانشگاه آزاد . حدود 8 سال سابقه كاري در ارتباط با ماركتينگ و ماركت ريسرچ دارم و الان هم مدير بازاريابي و تحقيقات بازار در يك شركت توليدي معتبر هستم. مقاله اي ندارم ولي داخلي ميتونم 2 تا جور كنم ولي يك كتاب در حوزه ماركتينگ ترجمه كردم كه چاپ شده و 2 تا ديگه هم در حال چاپ دارم. آيلتس هم هنوز امتحان ندادم ولي در حد 6.5 آكادميك هستم. حالا قصد دارم براي دكتري بصورت ريسرچ ادامه تحصيل بدم . ابتدا روي مالزي كار كردم ولي بهم گفتن شايد شرايط بهتري حتي براي بورس هم وجود داشته باشه. خواهشم اينه كه منو راهنمائي كنين كه چه گزينه هايي برام ميتونه وجود داشته باشه و چه چيزائي كم دارم كه بايد جورش كنم. آيا ميتونم واسه اروپا اقدام كنم چو يكي از دوستام تونست از دانشگاه هامبورگ بورسيه بگيره. خواهش ميكنم منو از اين گيجي نجات بدين. ممنون ميشم اگه جواب رو به اين آدرس ايميل كنين :
    اصلا نیازی به گیجی نیست. کافیه چند تا از تاپیکهای مرتبط رو در فروم مرور کنید تا متوجه بشید برای پذیرش دکتری در مدیریت به چه مدارکی نیاز دارید.
    بطور خیلی خلاصه اگر مایل به پذیرش و ادامه تحصیل در یک بیزنس اسکول معتبر هستید حتما حتما نیاز به Gmat دارید. اگر نمره خوبی بیاورید حتما می توانید به پذیرش در دانشگاههای خوب حتی آمریکا یا کانادا فکر کنید.
    صبور باشید و بیشتر جستجو کنید.
    ویرایش توسط studentz : June 14th, 2013 در ساعت 11:27 AM دلیل: ایمیل
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

Junior Member

سلام می خواستم بدونم ارزش و اعتبار دوره های یک ساله عالی آزاد که در ایران توسط برخی موسسات برگزار میشه مثل مجتمع فنی و یا سازمان مئدیریت صنعتی و یا موسسه آموزش عالی آزاد بهار چقدره؟
    آیا میشه با گرفتن این نوع گواهینامه ها در مقاطع بالاتر خارج کشور ادامه تحصیل داد؟
    لطفا اگر کسی اطلاعی داره حتما جواب بده خیلی خیلی فوریه!!!!!!!!

ApplyAbroad Hero

Question MBA به PhD

سلام
    من هم سوالي مشابه يكي از دئوستان دارم، به فرض داشتن نمره gmat مناسب >650 و نمره زبان كافي، آيا افرادي كه تو ايران MBA مي خونند بهتره براي دوره هاي MBA يا Master تو آمريكا، كانادا و اروپا پذيرش بگيرند (چون اون طرف زياد مديريت ما رو قبول ندارند) يا اينكه ميشه مستقيم براي PhD اقدام كرد و جواب گرفت؟
    در حالت دوم هميشه يه مقدار واحدهاي پيشنياز بايد گذرونده بشه؟

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

پیش فرض پاسخ : MBA به PhD

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    سلام
    من هم سوالي مشابه يكي از دئوستان دارم، به فرض داشتن نمره gmat مناسب >650 و نمره زبان كافي، آيا افرادي كه تو ايران MBA مي خونند بهتره براي دوره هاي MBA يا Master تو آمريكا، كانادا و اروپا پذيرش بگيرند (چون اون طرف زياد مديريت ما رو قبول ندارند) يا اينكه ميشه مستقيم براي PhD اقدام كرد و جواب گرفت؟
    در حالت دوم هميشه يه مقدار واحدهاي پيشنياز بايد گذرونده بشه؟
    کاملاً بستگی داره به اینکه کدوم دانشگاه درس خونده باشید... اگر شریف و تهران باشید شانس قبولیتون بالاست... البته نمره ی 650 خیلی نمره ی رقابتی ای نیست ولی اگر از دانشگاههایی که عرض کردم، خصوصاً شریف باشید کاملاً شانس پذیرش برای دکترا دارید.
    Winners are simply willing to do what losers won't

ApplyAbroad Hero

Post پاسخ : MBA به PhD

نقل قول نوشته اصلی توسط biscuitpolo نمایش پست ها
    کاملاً بستگی داره به اینکه کدوم دانشگاه درس خونده باشید... اگر شریف و تهران باشید شانس قبولیتون بالاست... البته نمره ی 650 خیلی نمره ی رقابتی ای نیست ولی اگر از دانشگاههایی که عرض کردم، خصوصاً شریف باشید کاملاً شانس پذیرش برای دکترا دارید.
    (در حاشیه: نفس شما از جای گرمی بلند میشه، اما GMAT> 650 رو مناسب ذکر کردم....)
    شریف در خصوص مدیریت چندان در جهان به خصوص اروپا شناخته شده نیست، و بعضی از بچه های شریف هم برای master اقدام می کنند .....
    به خصوص در مورد آمریکا به علت تعدد زیاد دانشگاه ها و عدم شناخت کافی از ایران، چون طبعا دانشگاهی در رده 100 -200 آمریکا چندان دلیلی نداره شریف براش شناخته شده باشه،
    در مورد اروپا هم از دو جهت یکی اینکه اونطور که من شنیدم بیشتر برای پذیرش دکترا تمایل به دانشجویان فوق خودشون دارند (اسکاندیناوی ها ، ...) و در عین خال چندان آشنایی زیادی با دانشگاه های ایران و دانشجویان پذیرش گرفته شاید نداشته باشند

این مورد ÷یش نیاز ها رو هم اگر می دونید توضیحی بفرمایید، چون شنیدم حتی بچه های شریف که پذیرش PhD گرفتند از کانادا، 1 سالی رو باید درس های پیش نیاز بگذرونند

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

پیش فرض پاسخ : MBA به PhD

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    (در حاشیه: نفس شما از جای گرمی بلند میشه، اما GMAT> 650 رو مناسب ذکر کردم....)
    شریف در خصوص مدیریت چندان در جهان به خصوص اروپا شناخته شده نیست، و بعضی از بچه های شریف هم برای master اقدام می کنند .....
    به خصوص در مورد آمریکا به علت تعدد زیاد دانشگاه ها و عدم شناخت کافی از ایران، چون طبعا دانشگاهی در رده 100 -200 آمریکا چندان دلیلی نداره شریف براش شناخته شده باشه،
    در مورد اروپا هم از دو جهت یکی اینکه اونطور که من شنیدم بیشتر برای پذیرش دکترا تمایل به دانشجویان فوق خودشون دارند (اسکاندیناوی ها ، ...) و در عین خال چندان آشنایی زیادی با دانشگاه های ایران و دانشجویان پذیرش گرفته شاید نداشته باشند

این مورد ÷یش نیاز ها رو هم اگر می دونید توضیحی بفرمایید، چون شنیدم حتی بچه های شریف که پذیرش PhD گرفتند از کانادا، 1 سالی رو باید درس های پیش نیاز بگذرونند
    این مدل درسها دو دسته میشه.... 1. درسهایی که supervisor شما اجبار میکنه (صلاح میدونه) که شما بگذرونید و در نتیجه قبل از هر کاری باید اونها رو بخونید ... 2. بعضی از دانشگاهها برای PhD میگن که شما باید Master of Researchh داشته باشی و اگر نداشته باشی که 90% آدمها هم ندارند یک یا دو semester رو اختصاص میدن به درسهایی که به عنوان پیش نیاز گذروندن یک دوره ی تحقیقاتی میدونن...
    بدون شک اگر بخواهید برای اروپا اقدام کنید قضیه متفاوته... البته در اون مورد هم اگر برای business schoolهای رده ی بالا بخواهید اقدام کنید همون چیزهایی که گفتم صادقه... در مورد کشورهای اسکاندیناوی business schoolهای helsinki , copenhagen, stockholm دانشگاههای قابل اعتنایی هستند که همونطور که قبلاً هم توی فروم بحث کردم نحوه ی پذیرش اونها خیلی تفاوت عمده ای با دانشگاههای رده ی بالای جهان نداره... دلیلش هم اینه که دارن تلاش میکنن که رتبه ی خودشون رو بتونن در رنکینگ جهانی بالا ببرن...
    Winners are simply willing to do what losers won't

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)