صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 33 , از مجموع 33

موضوع: MBA به phd

Junior Member

پیش فرض پاسخ : MBA به PhD

با سلام.من دانشجوی عمران دانشگاه خواجه نصیرم.ازونجایی که رشته خودمو دوس نداشتم تصمیم گرفتم رشته مو عوض کنم.ازونجایی که تجارت و بیزینس و کارای صنعتی و تولیدیو دوس داشتم تصمیم گرفتم واسه ارشد کنکور mbaبدم به این امید که واسه امریکا اپلای کنم.ولی بعدا تو سایتتون خوندم که گرفتن فول فاند برای رشته mbaو بطورکل مدیریت سخت تر از فنی مهندسیه.میخواستم بدونم تا چه حد این حرف درسته.البتهههه درمورد مقطع دکتری.توروخدا کمکم کنید دارم دیوونه میشم.شروع کردم بخوندن کنکور ام بی ای ولی با مطالبی که خوندم و پیشنهاد مکرر یکی از دوستان برای خواندن رشته صنایع وحشتناک دچار سردرگمی شدم.با سپاااس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : MBA به phd

باسلام.من در حال حاضر mba دانشگاه تهران میخونم.میخوام برای دکتری فول فاند بگیرم . هر کشور اروپایی یا امریکا وکانادا برام فرقی نداره
    مهم گرفتن فاند است.چندسوال:با توجه به دانشگاه الانم شانس من چقدر است؟
    بهترین کارهایی که من الان درجهت هدفم میتونم انجام بدم چیه(به جز خواندن برای gmat ,toefel) مثلا مقاله چقد تاثیر داره؟
    آیا این حقیقته که گرفتن فاند تو این رشته به مراتب سخت تره؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : MBA به PhD

سلام دوست عزیز:

منهم شبیه شما هستم یک جورایی، اول در خصوص خودم توضیح مختصر بدم بعد بیایم سر همفکری با هم دیگه:
    لیسانس مکانیک سیالات خوندم و فوق هم طراحی جامدات- هر دوشو دانشگاه ازاد بودم ، استخدام رسمی فولاد مبارکه هستم و 12 سال سابقه کار دارم، فیلد کاریم هم بازرگانی خارجی هست.
    به دلیل کار در صنعت و اشتغال اولش رفتم در دفتر فنی و کار فنی میکردم، اما از اون جایی خرید فروش سهام میکردم و در فارکس هم مشغول بودم تمامی تلاشمو کردم برم تو واحد بازرگانی و ...

طی این 7 سالی که در فیلد بازرگانی خارجی فعال هستم به این نتیجه رسیدم که پول و تولید ثروت فقط در بیزینس هست و لا غیر ، اونهم بیزیس بین المللی نه بیزینس در ایران و اقتصاد داغون اون!!

از سال 93 برای کنکور 94 برنامه ریزی کردم تا mba امتحان بدم ، متاسفانه رتبه ام خوب نشد.رفتم و به صورت جد کنکور های آزمایشی مدرسان و ماهان را با هم ثبت نام کردم، در کنکوز 95 خدا رو شکر رتبه ام در گرایش mba شد 133، با این رتبه شریف قبول نمیشدم چون مجموع ظرفیت پذیرش روزانه و شبانه شریف کلا 105 نفربود...
    به دلیل اشتغال و مشورت با دوستان قید دانشگاه تهران را هم زدم و شهر خودم اصفهان را انتخاب کردم.علت این کارم هم این بود که بعد از 12 سال تجربه و بودن در شرکت بزرگی چون فولاد مبارکه دیدم واقعا دیگه اینجا موندن ارزشی نداره و تمام دوستانی که داشتم و رفتن کلا موفق تر از من بودن.از طرفی برای اپلای کردن نیاز به معدل بالا و مقاله دارم که اگر دانشگاه تهران را انتخاب میکردم درست بود که رنک بالاتر نسبت به دانشگاه اصفهان داشت اما به دلیل اشتغال فول تایم بنده در اصفهان و تشکیل کلاس ها در 3 روز در هفته در دانشگاه تهران معدلم نمی تونست بالا بشه چون همش باید در مسیر رفت و امد اصفهان -تهران بودم.الان هم ترم اول mba اصفهان میخونم.

اما در خصوص پذیرش طبق تحقیقاتی که من انجام دادم اپلای کردن برای امریکا شدنی هست اما قطعا به نسبت به رشته های فنی به جد سخت تره.

یکی از دوستان نزدیک من که در سال 2015 از دانشگاه راتگرز امریکا با رنک 56 برای پست داک رشته دارو سازی تونست پذیرش بگیره به درخواست من به سراغ دانشکده مدیریت رفت و تحقیقات جامعی انجام داد.بنده نتایج این تحقیقات را به صورت خلاصه خدمتتون عرض میکنم.
    1- در زمان ورود به دانشکده مدیریت اولین چیزی که خود نمایی میکنه وجود دانشجویان صرفا امریکایی و نسبتا پولدار و شیک پوشه که این نشون میده بر خلاف دانشکده های فنی در امریکا که وقتی بهشون وارد میشید احساس میکنید رفتید هندوستان یا جنوب شرق اسیا !! در دانشکده مدیریت عمدتا امریکایی ها حضور دارند.

2- به دلیل پرطرفدار بودن رشته های مدیریت در امریکا توسط خود امریکایی ها ، بیشتر بودجه دانشگاه به رشته هایی تخصیص داده میشه که متقاضی کمتری دارن و این بدان معناست که رشته های فنی و علوم پایه بودجه بیشتری برای پذیرش دانشجویان خارجی در اختیار دارند.اما رشته های مدیریت یا فاند ندارند یا اینکه اگر هم فاندی ارایه بدن برای تعداد محدودی صندلی ( مثلا دو یا سه صندلی خالی ) بورس خواهند داشت که تصاحب برای اون با توجه به تعداد درخواست ها کار خیلی سختی خواهد بود.

3-پس با توجه به موارد گفته شده در بالا ، اگر واقعا کسی عزم جدی داره برای رفتن اول باید و باید و باید در 4 -5 حوزه خودشو بسسسسسسیار تقویت بکنه و نامبر وان باشه .اولین حوزه معدل هست که متوسط نمره معدل پذیرش دانشجو در دانشکاه راتگرز 3.35 از 4 هست یعنی 16.75 خودمون - دومین نکته که در تعیین پذیرش خیلی موثره نمره زبان تافل هست.نمره بالای تافل خیلی خیلی در متقاعد کردن مسئولین دانشگاه تاثیر داره - مورد بعدی نمرات GMA و نمره GRE
    هستند که بسته به دانشگاه یکی ازین نمرات و یا هر دو نمره مورد نیاز هستند. مزید اطلاع برای گرفتن نمره بالا از این دو مبحث ، یک شبه نمیشه عملی انجام داد و باید یک برنامه 6 تا 9 ماهه داشت. - فاکتور مهم بعدی مسیله داشتن مقاله رجیستر شده یا همون ISI خودمون هست. برنامه من از ترم دوم کار بروی یک مقاله و ارایه 1 مقاله در هر ترم هست .در خصوص مقاله اطاله کلام نمیکنم و میتونید در هیمن فروم طالب زیادی را بخونید. -

در پایان خوشحال میشم عزیزان جهت تبادل نظر با ایمیل بنده در ارتباط باشند - kiani104@yahoo.com.

با سپاس.

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)