صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20

موضوع: مستر ، ايران يا خارج از کشور ؟

Junior Member MARAL_oo آواتار ها

پیش فرض مستر ، ايران يا خارج از کشور ؟

سلام. وقت بخير.
    من از تعداد زيادى از بچه هاى فروم شنيدم که خوندن مستر در رشته فيزيک در داخل کشور ريسک بالايي داره و ممکنه براى phd نتونيم به رنک خوبى اميدوار باشيم.
    مى خواستم بدونم نظر ساير دوستان چيه؟
    من ترم 1 هستم و مى خوام از همين حالا درست برم جلو. آيا براى مستر پذيرش با فاند محتمل هست؟
    ممنون مى شم توصيه هاتون رو بفرماييد.

پیش فرض پاسخ : مستر ، ايران يا خارج از کشور ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط MARAL_oo نمایش پست ها
    سلام. وقت بخير.
    من از تعداد زيادى از بچه هاى فروم شنيدم که خوندن مستر در رشته فيزيک در داخل کشور ريسک بالايي داره و ممکنه براى phd نتونيم به رنک خوبى اميدوار باشيم.
    من ترم 1 هستم و مى خوام از همين حالا درست برم جلو. آيا براى مستر پذيرش با فاند محتمل هست؟

من توصیه میکنم اصلا شما در فیزیک ادامه تحصیل نده
    من الان توی شرکتی که کار میکنم یکی از امریکایی هایی که دوستم هست تا مستر فیزیک رفته خونده
    و دیده بازار کاری نیست تغییر داده به تکنولوژی و طراحی سیستم و همکارم هست

نمیگم تغییر بدید به تکنولوژی، ولی برید مثلا مکانیک، عمران یا مهندسی کلا

ارادتمند
    ویرایش توسط involvement : October 3rd, 2016 در ساعت 01:12 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط involvement نمایش پست ها
    من توصیه میکنم اصلا شما در فیزیک ادامه تحصیل نده
    من الان توی شرکتی که کار میکنم یکی از امریکایی هایی که دوستم هست تا مستر فیزیک رفته خونده
    و دیده بازار کاری نیست تغییر داده به آی تی و همکارم هست

نمیگم تغییر بدید به آی تی ولی برید مثلا مکانیک، عمران یا مهندسی کلا

ارادتمند
    ممنونم از توصيتون ولى اتفاقى که براى يک نفر افتاده رو که نمى شه تعميم داد به بقيه.
    اتفاقا من فکر مى کنم آدم هميشه بايد دنبال علاقش بره و براى منى که به رشته هاى مهندسى بى علاقه ام و رشتمو دوست دارم فکر نمى کنم بشه اينطور استدلال کرد...

ممنونم از توصيتون ولى اتفاقى که براى يک نفر افتاده رو که نمى شه تعميم داد به بقيه.
    اتفاقا من فکر مى کنم آدم هميشه بايد دنبال علاقش بره و براى منى که به رشته هاى مهندسى بى علاقه ام و رشتمو دوست دارم فکر نمى کنم بشه اينطور استدلال کرد...
    سلام.
    شما برای چه کشوری قصد اپلای دارید ؟ اروپا ؟ کانادا ؟ آمریکا ؟
    در مورد آمریکا معمولا به مستر ها فاند بسیار کمی میدن. و بیشتر فاند ها برای phd هست. یک جا خونده بودم که حدود 10 درصد فاند ها برای undergraduate ها و 30 درصد فاند های برای master ها و 60 درصد باقی فاند ها برای phd قرار داره. (نمیدونم تا چه حدی صحت داره)
    از طرف دیگه فاند برای رشته های مهندسی بیشتر در دسترس هست.
    مثلا رشته پزشکی فاند نداره.
    رشته هنر فاند نداره (مگر از طرف موسسات هنری به صورت اسپانسری با درست کردن نمونه کار یا portfolio و ...)
    رشته های محض مثل فزیک - ریاضی - شیمی - .... سخت تر براشون فاند گیر میاد تا مهندسی.
    حواستونم باشه گرایش و پایان نامتون حساس نباشه (مثل فزیک اتمی یا سیستم های انرژِی) چون به اینحور رشته ها واقعا سخت ویزا میدن!
    در مورد سایر کشور ها اصلاعی ندارم.

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

سلام. وقت بخير.
    اگه بخوام رک و پوست کنده بگم، بین مستر ایران (و کلا سطح کیفی آموزش و تحقیقات فیزیک) در ایران و اروپا فاصله بسیار زیادی وجود داره. بدون شک توصیه من به بچه هایی که واقعا فیزیک رو دوست دارن اینه که تحصیلاتشون رو در اروپا یا آمریکا انجام بدن. من تجربه 3 سال تحصیل در ایران (در رشته فیزیک) رو داشتم و بعد از اون از ایران در اومدم وکارشناسیم رو در آلمان گرفتم و الان هم مستر رو در پاریس میخونم. مقایسه بین سطح آموزشی ایران و اینجا کار بیهوده ایه. از نظر تحقیقاتی هم که چیزی نگم بهتره.
    ضمنا در آمریکا در رشته فیزیک، بیش از 90 درصد دانشگاه ها دکترای پیوسته 5 ساله دارن و بنابراین از نظر فاند عموما مشکلی نیست.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

[QUOTE=killer_boy;2348264]سلام.
    شما برای چه کشوری قصد اپلای دارید ؟ اروپا ؟ کانادا ؟ آمریکا ؟
    در مورد آمریکا معمولا به مستر ها فاند بسیار کمی میدن. و بیشتر فاند ها برای phd هست. یک جا خونده بودم که حدود 10 درصد فاند ها برای undergraduate ها و 30 درصد فاند های برای master ها و 60 درصد باقی فاند ها برای phd قرار داره. (نمیدونم تا چه حدی صحت داره)
    از طرف دیگه فاند برای رشته های مهندسی بیشتر در دسترس هست.
    مثلا رشته پزشکی فاند نداره.
    رشته هنر فاند نداره (مگر از طرف موسسات هنری به صورت اسپانسری با درست کردن نمونه کار یا portfolio و ...)
    رشته های محض مثل فزیک - ریاضی - شیمی - .... سخت تر براشون فاند گیر میاد تا مهندسی.
    حواستونم باشه گرایش و پایان نامتون حساس نباشه (مثل فزیک اتمی یا سیستم های انرژِی) چون به اینحور رشته ها واقعا سخت ویزا میدن!
    در مورد سایر کشور ها اصلاعی ندارم.[/QUOTممنکنم .نه ترجیحا کانادا یا آمریکا البته رنک دانشگاه برام مهمه.یعنی به حدی باشه که برای اخذ phd بشه به دانشگاه های تاپ و خیلی خوب امیدوار بود.

خب MARAL جان شما در این تاپیک که ایجاد کردید نوشتید : مستر ایران یا خارج از کشور ؟
    بحث phd متفاوت هست.
    اون دوستمون هم که گفت سطح کیفی رشته هایی مثل فزیک در ایران خیلی پایین هست و در خارج مثلا اروپا بالاست هم کاملا درست میگه.
    اما از طرف دیگه فاند برای آمریکا در مستر و رشته فزیک کاری دشوار هست.
    در مقطع دکترا مطمئن باشید با نمرات بالای 16 و مقالات مختلف میتونید فاند بگیرید.
    اما مقطع فوق لیسانس با دکترا خیلی متفاوت هست.
    من خودم توصیه میکنم در رشته فزیک حتی برای مستر هم در آمریکا ادامه تحصیل بدید. در مورد اروپا نمیدونم شهریه دانشگاه ها چقدره. اما در مورد آمریکا شما اگر دانشگاه های خصوصی بری تقریبا 40 هزار دلار در سال باید شهریه بدی. دانشگاه های ایالتی هم سالی 10 تا 20 هزار تا ازت شهریه میگیرن. اگر توان مالیشو داری که خیلی عالی میشه حتما برای مستر برو آمریکا.
    اما اگر منتظر فاند هستی اگر تونستی برای مستر پیدا کنی که هیچ. اما اگر نتونستی مسترو در ایران بگیر و برای دکترا فاند شو برو....
    رنک دانشگاه هم دقیقا به رزومه و نمرات شما در امتحانات مختلف و ایدولوژی و ... بستگی داره.

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط killer_boy نمایش پست ها
    خب MARAL جان شما در این تاپیک که ایجاد کردید نوشتید : مستر ایران یا خارج از کشور ؟
    بحث phd متفاوت هست.
    اون دوستمون هم که گفت سطح کیفی رشته هایی مثل فزیک در ایران خیلی پایین هست و در خارج مثلا اروپا بالاست هم کاملا درست میگه.
    من خودم توصیه میکنم در رشته فزیک حتی برای مستر هم در آمریکا ادامه تحصیل بدید. در مورد اروپا نمیدونم شهریه دانشگاه ها چقدره. اما در مورد آمریکا شما اگر دانشگاه های خصوصی بری تقریبا 40 هزار دلار در سال باید شهریه بدی. دانشگاه های ایالتی هم سالی 10 تا 20 هزار تا ازت شهریه میگیرن. اگر توان مالیشو داری که خیلی عالی میشه حتما برای مستر برو آمریکا.
    اما اگر منتظر فاند هستی اگر تونستی برای مستر پیدا کنی که هیچ. اما اگر نتونستی مسترو در ایران بگیر و برای دکترا فاند شو برو....
    رنک دانشگاه هم دقیقا به رزومه و نمرات شما در امتحانات مختلف و ایدولوژی و ... بستگی داره.
    همونطور که گفتم، کمتر دانشگاهی در آمریکا در رشته فیزیک هست که مستر فیزیک رو بصورت مقطع جداگانه ارائه بده. به همین دلیل چون مستقیم برای دکترا هست، فاند در اکثر موارد برای فیزیکی ها تامین شده هست. بحثی که هست اینه که دکترای 5 ساله با داشتن مدرک کارشناسی از خارج از آمریکا، بسیار رقابتیه و باید شرایط خوبی داشته باشید.
    در مورد اروپا، کشورهایی مثل آلمان، فرانسه و فنلاند همچنان تحصیلات رایگان رو دارن و شهریه ای از دانشجویان گرفته نمیشه. اکثر دانشگاه های اروپایی در مقطع مستر چیزی به اسم فاند ندارن، ولی تعداد محدودی اسکالرشیپ هست که گرفتنش چندان ساده نیست. در مقطع دکترا، کشورهای اروپای غربی و شمالی (مثل هلند، دانمارک و ...) اکثرا حقوق نسبتا خوبی به دانشجویان فیزیک میدن.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

نقل قول نوشته اصلی توسط killer_boy نمایش پست ها
    بحث phd متفاوت هست.
    ممنون از شما بابت راهنمايى هاى سازنده و مفيدتون.
    بله منظورم از phd اين بود که:
    دوستان محترم توى فروم تقريبا اتفاق نظر دارند که کسى که مى خواد براى دانشگاه هاى رنکينگ عالى phd اقدام کنه بهتره مستر رو خارج از کشور و توى دانشگاه اى بهترى تحصيل کنه. که صحبتهاى شما و آقاى .arashi.iran هم مويد همين موضوعه.
    اما مشکل بنده يه جورايى همون فانده.همون طور که مستحضريد اين مقدار براى هزينه دانشگاه هاى خصوصى و ايالتى کم پولى نيس
    اما همون طور که اقاى arash.iran هم اشاره کردن بنظرم تحصيل در کشورهاى اروپايى که سطح نسبتا خوبى توى فيزيک دارن کار عاقلانه اى بنظر مى رسه. جسارتا در مورد کانادا اطلاعى نداريد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    همونطور که گفتم، کمتر دانشگاهی در آمریکا در رشته فیزیک هست که مستر فیزیک رو بصورت مقطع جداگانه ارائه بده. به همین دلیل چون مستقیم برای دکترا هست، فاند در اکثر موارد برای فیزیکی ها تامین شده هست. بحثی که هست اینه که دکترای 5 ساله با داشتن مدرک کارشناسی از خارج از آمریکا، بسیار رقابتیه و باید شرایط خوبی داشته باشید.
    در مورد اروپا، کشورهایی مثل آلمان، فرانسه و فنلاند همچنان تحصیلات رایگان رو دارن و شهریه ای از دانشجویان گرفته نمیشه. اکثر دانشگاه های اروپایی در مقطع مستر چیزی به اسم فاند ندارن، ولی تعداد محدودی اسکالرشیپ هست که گرفتنش چندان ساده نیست. در مقطع دکترا، کشورهای اروپای غربی و شمالی (مثل هلند، دانمارک و ...) اکثرا حقوق نسبتا خوبی به دانشجویان فیزیک میدن.
    فکر مى کنم فرموديد خودتون تجربه تحصيل در آلمان و فرانسه رو داشتيد.
    اينطور که من برداشت کردم از صحبتهاتون گمان مى کنم به نسبت راضى هم باشيد.
    در هرصورت ممنونم که راهنمايى مى کنين.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)