صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20

موضوع: مستر ، ايران يا خارج از کشور ؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : مستر ، ايران يا خارج از کشور ؟

من امریکا را بهت میگم همون طور که آرش هم گفت یعد لیسانس میتونی direct PhD اقدام کنی و لازم نیست ارشد را در ایران یا جای دیگه بخونی٬ باید معدل و نمره زبانت خوب باشه اگر GRE SUBJECT نمره خوبی بیاری برای دانشگاههای بهتری شانس داری.
    اگر در همین مقطع لیسانس هم یک پروژه ای کاری انجام بدی خوبه٬ از لحاظ اینکه فردا بتونی توصیه نامه خوب بگیری. کلا ارتباطت با اساتید خوب باشه فردا لازم میشه
    امضا نامرئی

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط MARAL_oo نمایش پست ها
    فکر مى کنم فرموديد خودتون تجربه تحصيل در آلمان و فرانسه رو داشتيد.
    اينطور که من برداشت کردم از صحبتهاتون گمان مى کنم به نسبت راضى هم باشيد.
    در هرصورت ممنونم که راهنمايى مى کنين.
    بله درسته. همونطور که گفتم کارشناسی رو در آلمان گرفتم و الان مستر رو در فرانسه میخونم. با توجه به اینکه تجربه چند سال تحصیل در دانشگاه فردوسی مشهد رو داشتم، کاملا میتونم بگم مقایسه بین این دو سیستم کاملا خنده داره. من در مورد رشته های مهندسی نمیدونم که این تفاوت تا چه حده، به احتمال زیاد شرایط اونها بهتر هست. ولی تجربه من راجع به فیزیک در ایران چیزی در حد فاجعه بود (در مقایسه با اینجا).
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Junior Member

فیزیک شریف و تهران قابل مقایسه با آمریکاس. اگه میخوای شانس پذیرشت تو آمریکا برای دکترا بره بالا، مسترت رو ایران از شریف یا تهران یا دانشگاه های خوب دیگه بگیر چون ریسرچت تو مستر برای پذیرش دکترا نکته مثبت تلقی میشه. اگر هم نخواستی ایران مستر بخونی آمریکا با مدرک لیسانس برای دکترا میگیره ولی کارت باید درست باشه و نکته مثبت برای ارائه داشته باشی. تو رشته فیزیک چون معمولا دانشکده فیزیک باید به کل دانشگاه درس فیزیک پایه ارائه بده زیاد TA میخوان و فاند برای یکی دو سال اول راحت تره گرفتنش تا مهندسی ها.

ApplyAbroad Hero

واسه پذیرش دکترا آمریکا به جا مستر خوندن تو ایران (که صرفا اتلاف وقته), یه GRE فیزیک خیلی خووب ( نمره 900 و بهتر) بیارید . خیلی خیلی شانس را میبره بالا. موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    physics

فک میکنم هدف اصلی این تاپیک اینه که " مستر تو کشورهای اروپایی " میتونه یه سکوی پرتاب باشه واسه دانشگاه های خوب امریکا یا کانادا؟؟؟ // منظورم اینه یکی با مستر تو ایران با شخص دیگه ای با مستر تو کشوری دیگه (مثلا المان) مطمینا متفاوت هستن واسه امید داشتن به رنک خوب تو امریکا/ ازدوستان با تجربه میخام کمک کنن.به این موضوع که:ایا ارزش داره با "داشتن شرایط مالی" در مقطع مستر تو کشورهای اروپایی اقدام کرد .واسه هدف نهایی رنک خوب تو امریکا؟؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط mphysics نمایش پست ها
    فک میکنم هدف اصلی این تاپیک اینه که " مستر تو کشورهای اروپایی " میتونه یه سکوی پرتاب باشه واسه دانشگاه های خوب امریکا یا کانادا؟؟؟ // منظورم اینه یکی با مستر تو ایران با شخص دیگه ای با مستر تو کشوری دیگه (مثلا المان) مطمینا متفاوت هستن واسه امید داشتن به رنک خوب تو امریکا/ ازدوستان با تجربه میخام کمک کنن.به این موضوع که:ایا ارزش داره با "داشتن شرایط مالی" در مقطع مستر تو کشورهای اروپایی اقدام کرد .واسه هدف نهایی رنک خوب تو امریکا؟؟
    بله ميتونه سکوي پرتاب باشه بخصوص اگر مستر رو از امريکا يا کانادا بگيريد. دانشگاه هاي کشورهاي اروپايي هم خوبند (البته در مورد هر کشوري و هر دانشگاهي که شد اين مساله صدق نميکنه) بطور کلي هر چه زودتر از سيستم آموزشي اينجا خارج شيد از نظر تحصيلي و شغلي ديد بازتري بدست مياريد. در نهايت همه چي بستگي به خود شخص و توانايي ها و انتخاب هاي که ميکنه داره.موفق باشيد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Power

درود ....
    دوستان اگه به رنک USNews یه نگاه بندازیم واسه Engineering دانشگاه شینگهوا از چین رنک1 و دانشگاه MIT رنک2 رو داره .... (کاملا متوجه هستم که MIT و Stanford بخصوص تو برق لنگه ندارن...اینو فقط مثال آوردم) ...
    الان سوالم اینه که اگه کسی واسه مستر برق بتونه از دانشگاهی مثل آلبرتا پذیرش بگیره یا یه دانشگاه آمریکایی با رنک مثلا بین 100 تا 200جهانی در Engineering .... بنظرتون الان اولویت با کدوم باشه در مقایسه با اون رنک اول چینی؟
    فقط لطفا اینو درنظر بگیرین که هدف ادامه تحصیل در مقطع دکترا واسه رشته های مثل انرژی تجدیدپذیر و بازاربرق و .... در بهترین دانشگاههای دنیا هست .
    پ.ن : همه پذیرش ها با فول فاند درنظر گرفته شود .... سپاس از محبت شما
    Actions Count,NOT Words

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط alikalhor نمایش پست ها
    درود ....
    دوستان اگه به رنک USNews یه نگاه بندازیم واسه Engineering دانشگاه شینگهوا از چین رنک1 و دانشگاه MIT رنک2 رو داره .... (کاملا متوجه هستم که MIT و Stanford بخصوص تو برق لنگه ندارن...اینو فقط مثال آوردم) ...
    الان سوالم اینه که اگه کسی واسه مستر برق بتونه از دانشگاهی مثل آلبرتا پذیرش بگیره یا یه دانشگاه آمریکایی با رنک مثلا بین 100 تا 200جهانی در Engineering .... بنظرتون الان اولویت با کدوم باشه در مقایسه با اون رنک اول چینی؟
    فقط لطفا اینو درنظر بگیرین که هدف ادامه تحصیل در مقطع دکترا واسه رشته های مثل انرژی تجدیدپذیر و بازاربرق و .... در بهترین دانشگاههای دنیا هست .
    پ.ن : همه پذیرش ها با فول فاند درنظر گرفته شود .... سپاس از محبت شما
    اگه منظور شما اینه که اگه بین اون دانشگاه چینی و دانشگاهی مثل آلبرتا مجبور به انتخاب باشید، باید گفت که همه چیز رنک و دانشگاه و این اعداد نیست! کیفیت زندگی، نوع برخورد با خارجی ها، قوانین دست و پا گیر برای خارجی ها و ... در جایی که داری میری زندگی کنی بسیار مهم تر از نگاه به رنک یک دانشگاه هست. این جور مسائل تاثیر بسیار مهمی روی تحصیل و پیشرفت شما دارن. با این حساب قطعا دانشگاه های کانادایی و آمریکایی (لااقل برای من) اولویت دارن بر یک دانشگاه چینی.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    physics

از دوستان عزیز وبا تجربه ای مثه اقای ارش تقاضا میکنم از تجربه تحصیلی شون تو کشورهای اروپایی مثه المان یا فرانسه بگن .مخصوصا تو رشته ای مثه فیزیک که دانشگاههای بسیار خوب ومعتبری از نظر رنکینگ داره/واقعا این رنک فیزیک دانشگاه های المان و احتمالا تفاوت کیفیت تحصیلی شون با اینجا ادمو جذب خودش میکنه / حداقل من توسایت دانشگاهها ک میرم ریسرچ ها و تحقیقاتشونو میبینم افسوس میخورم به عمری ک اینجا داریم هدر میدم که یه ازمایشگاه ساده نداریم بعضی قوانین ساده فیزیک رو ببینیم به چشم/ بنظر تون درنهایت ارزش داره با هزینه 60تومنی مستر بریم واسه اینجور کشورها؟؟تفاوتها چقدر چشم گیر هس؟/ البته مد نظر اکثر ماها در نهایت رسیدن به دانشگاههای خیلی خوب امریکاست. واسه پی اچ دی/یه توضیح کاملی بدین. .ممنون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mphysics نمایش پست ها
    از دوستان عزیز وبا تجربه ای مثه اقای ارش تقاضا میکنم از تجربه تحصیلی شون تو کشورهای اروپایی مثه المان یا فرانسه بگن .مخصوصا تو رشته ای مثه فیزیک که دانشگاههای بسیار خوب ومعتبری از نظر رنکینگ داره/واقعا این رنک فیزیک دانشگاه های المان و احتمالا تفاوت کیفیت تحصیلی شون با اینجا ادمو جذب خودش میکنه / حداقل من توسایت دانشگاهها ک میرم ریسرچ ها و تحقیقاتشونو میبینم افسوس میخورم به عمری ک اینجا داریم هدر میدم که یه ازمایشگاه ساده نداریم بعضی قوانین ساده فیزیک رو ببینیم به چشم/ بنظر تون درنهایت ارزش داره با هزینه 60تومنی مستر بریم واسه اینجور کشورها؟؟تفاوتها چقدر چشم گیر هس؟/ البته مد نظر اکثر ماها در نهایت رسیدن به دانشگاههای خیلی خوب امریکاست. واسه پی اچ دی/یه توضیح کاملی بدین. .ممنون
    یه توصیه برادر !
    شما بهتره کمتر افسوس بخوری. حالا چرا ؟
    بنده رشته ام فیزیک نیست, ولی اگه میخوای بیای آلمان فیزیک بخونی کلا دو مدل درسی پیش رو خواهی داشت. ( کورسهای آلمانی بحثش جداست )
    چون انگلیسی میخوای بخونی :
    1- دانشگاه هایی که کورس بیکیفیت ارایه میدن و هدفشون اینه که دانشجوی اینترنشنال بگیرن. که به درد شما نمیخوره.
    2- دانشگاه هایی که فارغ التحصیل شدن ازشون سخته و به طبع معدل بالاگرفتن ازشون. تعداد این دانشگاه ها به تعداد انگشتان یه دست هم نیست !
    بعدشم...
    تو اروپا کلی آزمایشگاه هست که میشه رفت توشون کار کرد. کلی مراکز تحقیقاتی زنجیره ای معروف مثل MaxPlank, Fraunhofer و ...
    پروژه های روز دنیا اینجا کار میشه روشون. مثلا پروژه CERN هست. ولی هر کسی میتونه بره توش مشارکت کنه ؟ قطعا نه ! ورود به اونجور آزمایشگاه ها و اون پروژه ها نیاز به رزومه قوی داره و هر کی اومد آلمان شد دانشجو, لزوما اونجور جاها نمیتونه بره کار کنه.
    مثلا شرکت Intel هست, شما میتونی بری تز فوق لیسانست رو اونجا بگذرونی. ولی خب Intel هر کسی رو برنمیداره که.
    حالا یه عده بی خبر از همه جا نشستن تو ایران میگن ای بابا, طرف رفت آلمان مستر گرفت بعدشم رفت تو مرسدس تزش رو اونجا گذروند و الان هم داره اونجا کار میکنه !
    به صورت تیوری بله به این صورته. ولی حقیقت مطلب چیز دیگه ای هستش و به صرف داشتن مدرک دانشگاهی آلمانی کسی برای شما دعوت نامه نخواهد فرستاد.
    ضمن اینکه در آلمان دانشگاه ها حداقل در مقطع مستر ریسرچ محور نیستن به اون صورت و حجم درسی اینقدر بالاست که شما فقط باید بری سر کلاس و بعد بشینی پای درس تا درساتو پاس کنی تا معدلتو بالا نگه داری.
    اگه خیلی شاگرد باپشتکار و زرنگی باشی. شاید بتونی یکی دو مقاله بدی. که اون هم ارزش علمی بالایی نخواهد داشت و تو ایران هم انجامش ممکنه.
    برای آمریکا رفتن هم اسم دانشگاه مهمتر از معدل و نمره زبان نخواهد بود !
    به نظر من همون ایران بخون. برای دکترا برو بیرون. حالا شاید سر ویزا یکم دردسر بکشی...
    تصمیم با خودت.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)