صفحه 1 از 35 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 350

موضوع: آیا می توان بدون رفتن به کلاس زبان، زبان رو قوی کرد؟

پیش فرض آیا می توان بدون رفتن به کلاس زبان، زبان رو قوی کرد؟

سلام دوستان
    من چند وقت هستش که دارم به این موضوع فکر می کردم که آیا واقعا خود آدم می تونه بدون این که به کلاس زبان بره زبانش رو قوی کنه؟؟
    اگر میشه به نظر شما چه طور باید برنامه ریزی کرد؟

موفق باشید

پیش فرض پاسخ : آیا می توان بدون رفتن به کلاس زبان، زبان رو قوی کرد؟

101% میشه! من خودم بدون کلاس، انگلیسی رو یاد گرفتم (تافل 610)برنامه ریزی کاملا شخصیه.اصولا فایده ی خود آموزی همینه که خودت می تونی سرعت و منابع و روش هاتو بنا به توانایی ها و علاقه هات تنظیم کنی. خوشبختانه پایه انگلیسی توی دروس دبیرستان و دانشگاه گذاشته میشه. روش من این بود که در طول دو سه سال مقادیر متنابهی! فیلم با زیر نویس انگلیسی نگاه کردم. روزی 1 ساعت 2 ساعت توی وب به انگلیسی مطالب مورد علاقمو می خوندم.از تمرین گرامر فرار نمی کردم! در کل اگه وقت به اندازه کافی داشته باشی کار سختی نیست.
    موفق باشی

شدن میشه چون کار نشد نداره.اما خوب اگه بری کلاس راحت تره.
    من امسال کلاس زبان رو شروع کردم به رفتن،با اطمینان میتونم بگم 5 سال دیگه مثل قناری انگلیسی حرف میزنم!!اما اگه خودت توی خونه کار کنی دیگه اینجوری نیست.
    راستی اینم بگم که من از صفر شروع کردم چون 13 سالمه.

Junior Member

شاید اگه 10 سال پیش این سوال رو میپرسیدی، جوابش این بود که حتما باید بری کلاس زبان تا بتونی زبانت رو تقویت کنی، اما الان دیگه نه
    به خاطر نعمت اینترنت و ارتباطاتی که فراهم کرده، دیگه اطلاعات در مورد یک موضوع فقط به صورت انحصاری در دست یک گروه و یا یک موسسه خاص نیست
    در واقع اینترنت، به ما نعمت دانش جمعی رو داد
    هر چقدر اون موضوعی که باهاش سروکار داری، عامه تر باشه، اطلاعات بیشتری میتونی توی اینترنت ازش به دست بیاری، مثلا همین زبان، یک موضوع بسیار عمومی هست که نه فقط ایران، بلکه شونصد کشور دیگه هم باهاش سروکار دارند و لذا تو میتونی از تجربه ی همه ی اونا استفاده کنی
    تنها فرقی که کلاس های زبان میکنن، اینه که همین اطلاعاتی که توی اینترنت پراکنده شده اند رو به صورت مدون و منظم درآورده اند. (البته اینکه کارشون تا چقدر جامع هست رو نمیدونم)
    سعی کن عادت کنی که به اینترنت تکیه کنی تا اینکه به این کلاس دوروبریی ها

یادش به خیر، قبل از اینکه برم ریز نمراتم رو وزارت علوم مهر بزنم، توی فروم بچه ها گفته بودند که خودتون اون مهر رو میزنید و یادتون باشه که محکم فشار بدید تا جاش بمونه، دقیقا اون روز هم همین شد

یا از این جالب تر، هارد لپ تاپ ام از نوع ساتا بود، ویندوز xp روش نصب نمیشد. به اون شرکتی که ازش لپ تاپ رو خریده بودم زنگ زدم، گفت یه سی دی ویندوز مخصوص خودتون رایت میزنیم که هارد لپ تاپ تون رو بشناسه، قیمت؟ 50 هزار تومن!!! بعدش خودم رفتم توی اینترنت و شرکت سازنده ی اون هارد، خود ِ شرکته یه فایل گذاشته بود که همین دیگه ه ه ه

در مورد زبان هم بسته به سطحی که الان توش قرار داری، یه چندتا کتاب و فایل صوتی و فیلم نگاه کن، حله ه ه ه ه

دوستان ممنون که جواب دادید من حقیقتش خودم زبانم بد نیست، اما واقعا وقتی داشتم فکر می کردم که واقعا تا الن چقد بابت این زبان پول خرج کردم ها وقعا سرم گیج رفت فقط 1 تومن پول معلم دادم واسه تافل فکر شو کنید دیگه.
    حالا می خوام اینو بدونم اگه شما بودید برای هر skill چه کار هایی رو انجام می دادید تا زبانتون تقویت بشه؟

موفق باشید

Junior Member

سلام آقا بهزاد.
    می شه یه کم منو راهنمایی کنید چطوری 610 تافل گرفتید؟
    چقدر وقت گذاشتید؟
    چه کتابایی خوندید؟
    ممنون.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

دوستان خودتون راحت میتونید زبانتونو عالی کنید . من کلاس زبانی میرم که 3 سال طول میکشه تا advance بشی . من الان level یک advance هستم و هنوز 5 تا level دیگه مونده ولی جالبه 3 تا موسسه تافل تو شیراز رفتم برای مصاحبه و همشونو قبول شدم . بهم گفتن دوره 6 ماه طول میکشه بعدش آماده هستید برای امتحان تافل . حالا واقعا نمیدونم سطح من بالاست یا اونا دارن تیغ زنی میکنن . ولی درکل به اینجا که رسیدم بخاطر مطالعات خودم بود و نه کلاس زبان . اونجا فقط speaking آدم یکم راه میوفته . همین
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

نقل قول نوشته اصلی توسط iBT نمایش پست ها
    دوستان خودتون راحت میتونید زبانتونو عالی کنید . من کلاس زبانی میرم که 3 سال طول میکشه تا advance بشی . من الان level یک advance هستم و هنوز 5 تا level دیگه مونده ولی جالبه 3 تا موسسه تافل تو شیراز رفتم برای مصاحبه و همشونو قبول شدم . بهم گفتن دوره 6 ماه طول میکشه بعدش آماده هستید برای امتحان تافل . حالا واقعا نمیدونم سطح من بالاست یا اونا دارن تیغ زنی میکنن . ولی درکل به اینجا که رسیدم بخاطر مطالعات خودم بود و نه کلاس زبان . اونجا فقط speaking آدم یکم راه میوفته . همین
    دوستان من کاملا متوجهم
    اما الان بحث اینه که شما چه راه کارهایی رو برای هر skill پیشنهاد می کنید.؟
    اگر کتاب خاصی هست خوب معرفی کنید و اگر از تکنیک خاصی استفاده می کنید بازم واسمون توضیح بدید.

ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

writing : زیاد باید بنویسی . شک نکن همه دفعه اول کلی غلط دارن . تو 2-3 هفته میتونی نویسنده خوبی بشی.

listening : منابع زیاد هست ولی اول از همه 4 کتاب tactic for listening رو بخر و حسابی کار کن . بعد رادیو زیاد گوض کن . BBC خیلی خوبه . listening فقط با گوش دادن زیاد حاصل میشه .

vocabulary : کتاب 504 رو شروع کن و آخرش هم کتاب Barron's essential words for TOEFL رو بخون .

speaking : اینم شما با 2 ترم کلاس رفتن راه میوفتی . با یه دوستی برو کلاس ، بعد که دارین میاین خونه درمورد هرچی دلتون میخاد حرف بزنید . هرچقدر هم غلط توش بود مهم نیست . مثلا یه ماشین میبینیند ، درمورد اون حرف بزنید .

اینا رو که انجام دادید و بعد از مدتی دیدید کافیه ، به مقاله تو انجمن هست درمورد آمادگی برای تافل که تو اون چندتا کتاب معرفی شده . روی انها کار کنید .

موفق باشید
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

متاسفانه سطح کلاس زبان های ایران هم زیاد خوب نیست(از نظر تلفظ)مثلا همه جا th رو میگن تلفظش میشه ث،اما در حقیقت میشه ت.

صفحه 1 از 35 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)