صفحه 35 از 35 نخستنخست ... 2526272829303132333435
نمایش نتایج: از شماره 341 تا 350 , از مجموع 350

موضوع: آیا می توان بدون رفتن به کلاس زبان، زبان رو قوی کرد؟

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

پیش فرض پاسخ : آیا می توان بدون رفتن به کلاس زبان، زبان رو قوی کرد؟

دو تا سوال:
    1- به نظر شما هزینه کلاس زبان با هزینه سه ماه زندگی و رفت و برگشت به یک کشور انگلیسی زبان قابل مقایسه است؟
    2- به نظر شما با سه ماه زندگی در یک محیط انگلیسی زبان شما زبان انگلیسی یاد میگیرید؟ (البته بستگی به سطح انتظارتون داره ولی مطمئنن تافل یا آیلتس یاد نمیگیرید!)

پیشنهاد:
    به جای زندگی در محیط انگلیسی زبان میتونید پارتنر انگلیسی زبان پیدا کنید و در مورد موضوعات انتخابی صحبت کنید که کمک بیشتر به تافل و آیلتس میکنه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط aikash نمایش پست ها
    من یکسال کلاس زبان رفتم. از ابتدا هم شروع کردم. کلا تونستم سه لول پیش برم. لولهای اول خیلی استادهای خوب میذارن. این سیاست آموزشگاههاست برای جذب مشتری. بعد که بالاتر میری هی رفته رفته استادهای بی توجه و بی حوصله جای استادهای شاد و پر هیجان رو میگیره. استاد میامد سر کلاس فقط میگشت ببینه کی بهتر حرف میزنه نصف کلاس رو درس میداد بقیه رو با ایشون انگلیسی گپ میزد. این شد که یه لول مونده به تموم شدن دوره آموزشگاه رو رها کردم نشستم خونه. سعی کردم از آموزشهای معلمهای انگلیسی استفاده کنم ولی حقیقت اینه که ما عادت کردیم یکی ازمون حساب بخواد وگرنه دست خودمون باشه سست میشیم. اینه که موندم چکار کنم. واقعا بهترین روش اینه که در محل باشی. اینهمه هزینه که من کردم رو اگر خیلی سال پیش رو هم گذاشته بودم 2-3 ماه تو یه کشور انگلیسی زبان مستقر میشدم زبانم خوب شده بود.

Junior Member

سلام دوستان،
    یکی از روش های خیلی خوب برای صحبت کردن با بومی ها ، چت کردن با آنهاست. که خواندن و نوشتن رو خیلی تقویت میکنه.
    بنده یادمه که نوشتن و خواندن زبان فارسیمو با این روش خیلی تقویت کردم.
    الان تنها مشکلم اینه که چت روم مناسبی سراغ ندارم. قصد دارم با آمریکایی ها چت کنم. تنها جایی که باهاشون چت کردم چت خود بازی ها بوده که تائثیر فوق العاده داشته.
    ویرایش توسط amirfriendship : September 14th, 2020 در ساعت 01:50 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط HosseinRF نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    یکی از روش های خیلی خوب برای صحبت کردن با بومی ها ، چت کردن با آنهاست. که خواندن و نوشتن رو خیلی تقویت میکنه.
    الان تنها مشکلم اینه که چت روم مناسبی سراغ ندارم. قصد دارم با آمریکایی ها چت کنم. تنها جایی که باهاشون چت کردم چت خود بازی ها بوده که تائثیر فوق العاده داشته.

Maybe you could try the discord app.
    The more interaction you have with the native speakers the more natural you will sound(unlike the many learners here in Iran that learn English in the classrooms. )
    Actually, MOST of them are spoon-fed with the materials through obsolete methods.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط HosseinRF نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    از اپلیکیشن کلاب هاوس استفاده کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیوتراپی،دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

من زبانم تا حدیه که بیشتر ردیت میخونم و یوتیوب میبینم. کلاس هم از از 5 سال پیش نرفتم تو دو سه سال اخیر خوب شده.
    تا وقتی که برات کاربرد نداشته باشه خیلی اذیت میشی برای یاد گرفتن.
    مثلا من چون عموم تفریحاتم به زبان انگلیسی نیاز داره خودش بدون تلاشی خوب شده.
    ولی نمیتونم فرانسوی یا آلمانی و یاد بگیرم چون کاربردی برام نداره و زمان خیلی میبره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    موسیقی

شدنش که میشه.
    ولی رفتن به اموزشگاه زبان ، یه مسیر به شما میده ، یه جورایی شما رو تو کورس نگه میداره ،
    البته اگه خودتون هم طالب دریافت باشید...
    Never give Up

نقل قول نوشته اصلی توسط sys_co2 نمایش پست ها
    شدنش که میشه.
    ولی رفتن به اموزشگاه زبان ، یه مسیر به شما میده ، یه جورایی شما رو تو کورس نگه میداره ،
    البته اگه خودتون هم طالب دریافت باشید...
    موقعی که یاد می گرفتم تا حد خیلی‌ خیلی‌ زیادی خودم کتاب می گرفتم و می خوندم. زمانی که کلاس ها ترمی ۹۰۰۰ تومان بود.

وقتی رفتم headway گرفتم، کتابفروشی گفت باید اول headstart بگیری.‌ گفتم خوندم، تموم شد.
    من همینطور کلاس نمی رفتم، بعد رفتم کانون زبان مصاحبه. گفتن همه را میندازن سطح یک نمی خواد مصاحبه بدی. دادم سطح سه‌ گذاشتن. نرفتم کلاس
    بعد رفتم یک آموزشگاه دیگه‌ مصاحبه. تو حیاط منتظر بودیم،‌ صدام زدن رفتم تو، در که اومدم هوا تاریک شده بود. بقیه گفتن بالاخره تموم شد مصاحبه ات؟ شماره تلفن که ازم پرسید، گفت بابا یواشتر می خوام بنویسم.

نرفتم کلاس. بعد دوباره یه آموزشگاه دیگه، مصاحبه که تموم شد یارو اومد بیرون به خواهرم گفت: داداش شماست؟ خیلی باهوشه

یه مصاحبه دیگه دادم، گفتن این آخرین سطح ماست.
    یه مصاحبه دیگه خانمه گفت برو سطح شش. برگشتم خونه، دخترخاله ام ۸ سال از من بزرگتره، گفت من سطح‌ پنجم.

حالا یه کم کلاس رفتم. ولی این دور زمونه چنده؟
    الآنم کتاب چینی گرفتم باسه آزمون ثبت نام کردم.‌ عمرا کلاس برم.
    می تونم بگم میزان پولی که برای خرید کتاب و کاست و دیکشنری و چیزهای خودآموز کردم، بیشتر از هزینه ای بوده که برای کلاس پرداخت کردم. مثلن میشه گفت برای دی وی دی های کارتونی که گرفتم خوب خیلی پول دادم. شاید بیشتر از پول دو ترم شهریه. یا کلی کتاب داستان خریدم.

تو یه آموزشگاه گفت، این کتابهایی که می گی کتابخونه نداره. گفتم مشکلی نیست، تماس گرفتم برام پست کنن.
    حتی مجله Texas highways هم اصفهان وارد کرده بود. اون را گرفتم و به مجله ایمیل زدم.

کلاس نرفتن صرفا هزینه را پایین نمی آره، ولی فک می کنم راه بهتری برای پول خرج کردن هست.‌

در کل این این دور زمونه، تنها بودن راحتره، در جمع که باشی مسخره ات می کنن.‌ شاید رقابت سالمی هم پیش بیاد و دو تا دوست خوب هم پیدا کنی، ولی راحترین راهشه اینه که بکشی کنار و خودت یاد بگیری.

یه کاست new American streamline را عنقدر گوش دادم ترکید، رفتم یک کاست دیگه از همون گرفتم. لول
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    موسیقی

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    موقعی که یاد می گرفتم تا حد خیلی‌ خیلی‌ زیادی خودم کتاب می گرفتم و می خوندم. زمانی که کلاس ها ترمی ۹۰۰۰ تومان بود.

وقتی رفتم headway گرفتم، کتابفروشی گفت باید اول headstart بگیری.‌ گفتم خوندم، تموم شد.
    من همینطور کلاس نمی رفتم، بعد رفتم کانون زبان مصاحبه. گفتن همه را میندازن سطح یک نمی خواد مصاحبه بدی. دادم سطح سه‌ گذاشتن. نرفتم کلاس
    بعد رفتم یک آموزشگاه دیگه‌ مصاحبه. تو حیاط منتظر بودیم،‌ صدام زدن رفتم تو، در که اومدم هوا تاریک شده بود. بقیه گفتن بالاخره تموم شد مصاحبه ات؟ شماره تلفن که ازم پرسید، گفت بابا یواشتر می خوام بنویسم.

نرفتم کلاس. بعد دوباره یه آموزشگاه دیگه، مصاحبه که تموم شد یارو اومد بیرون به خواهرم گفت: داداش شماست؟ خیلی باهوشه

یه مصاحبه دیگه دادم، گفتن این آخرین سطح ماست.
    یه مصاحبه دیگه خانمه گفت برو سطح شش. برگشتم خونه، دخترخاله ام ۸ سال از من بزرگتره، گفت من سطح‌ پنجم.

حالا یه کم کلاس رفتم. ولی این دور زمونه چنده؟
    الآنم کتاب چینی گرفتم باسه آزمون ثبت نام کردم.‌ عمرا کلاس برم.
    می تونم بگم میزان پولی که برای خرید کتاب و کاست و دیکشنری و چیزهای خودآموز کردم، بیشتر از هزینه ای بوده که برای کلاس پرداخت کردم. مثلن میشه گفت برای دی وی دی های کارتونی که گرفتم خوب خیلی پول دادم. شاید بیشتر از پول دو ترم شهریه. یا کلی کتاب داستان خریدم.

تو یه آموزشگاه گفت، این کتابهایی که می گی کتابخونه نداره. گفتم مشکلی نیست، تماس گرفتم برام پست کنن.
    حتی مجله Texas highways هم اصفهان وارد کرده بود. اون را گرفتم و به مجله ایمیل زدم.

کلاس نرفتن صرفا هزینه را پایین نمی آره، ولی فک می کنم راه بهتری برای پول خرج کردن هست.‌

در کل این این دور زمونه، تنها بودن راحتره، در جمع که باشی مسخره ات می کنن.‌ شاید رقابت سالمی هم پیش بیاد و دو تا دوست خوب هم پیدا کنی، ولی راحترین راهشه اینه که بکشی کنار و خودت یاد بگیری.

یه کاست new American streamline را عنقدر گوش دادم ترکید، رفتم یک کاست دیگه از همون گرفتم. لول
    من دژاووی این نوشته هایی که الان نوشتید رو داشتم. حالا شایدم جای دیگه ای هم نوشتید .....

مومن ، اینطور که توضیح دادید و من متوجه شدم ،
    شما قریحه ی زبان آموزی داری. یعنی یکی از استعداد های مغزت ، آموختن زبانه . در صورتی که این جریان برای بقیه متفاوته...
    Never give Up

من دژاووی این نوشته هایی که الان نوشتید رو داشتم. حالا شایدم جای دیگه ای هم نوشتید .....

مومن ، اینطور که توضیح دادید و من متوجه شدم ،
    شما قریحه ی زبان آموزی داری. یعنی یکی از استعداد های مغزت ، آموختن زبانه . در صورتی که این جریان برای بقیه متفاوته...
    لول، واقعاً.
    واقعا کلاسها گرونه الان.
    فقط می خواستم بگم خودآموزی هم کم خرج نیست.
    اگر‌ آموزشگاهی از کتابی استفاده می کنه، و شما می‌خواین در همون حد برسید، باید غیر از اون کتاب منابع بیشتری داشته باشید.

و دیگه اینکه، خیلی از کلاس ها و متدهای آموزشی روی اینکه چطور سطح دانش آموز را بسنجند تمرکز می کنند. چون می‌خوان نشون بدن که یاد گرفته. بنابراین به جای هدف یادگیری،‌ آزمون را هدف می کنند.

مثلن به نظر من اصلا اسپیکینگ مهم نیست، یه روشی مثل پیمزلر می‌خواد از اول هر چی می شنوی تکرار کنی....
    به نظر من روی گرامر خیلی تاکید میشه، و روی کلمه یادگرفتن اصلن زمان کافی گذاشته نمی شه.
    واقعا هر وقت احساس کردم خیلی بیشتر می فهمم وقتی بود که بیخود و بی جهت کلی کلمه اضافی یاد گرفتم. تقریبا در اقصی نقاط کهکشان، vocabulary نادیده گرفته میشه

در واقع اینطوری نیست. می‌خوام بگم قبلن چه اشتباهاتی کردم و وقتم چطوری طلف شد.

مثلن روزتااستون می خواد کلمات را به عکس ربط بده و از ترجمه استفاده نکنه.
    این درست نیست، عنقدر مهم نیست که شما عکس هر چیزی را ببینید. استفاده نکردن از ترجمه هم برای همیشه، غلطه. از هر روشی برای حفظ کردن کلمه میشه استفاده کرد باید سود ببرید که یکیش می تونه ترجمه مستقیم باشه، مخصوصا اگر اون کلمه خیلی شبیه باشه در زبان خودتون یا زبان دیگه ای که بلدید.

یا اون پیمزلر که میگه هی تکرار کنید. فکر می کنید چون دارید حرف می زنید، خیلی یاد گرفتید. مخصوصا خنده آورش اون جملاتی هست که هی نصفه می گه و بعد کم کم اضافه می کنه و هی می گه تکرار کنید. این چه روشیه اخه، هوی جو‌ از خودش نوآوری در آورده. در تاریخ بشر کدوم کودکی اینجوری تکرار کرده نصفه نصفه؟

میشل توماس هم همینطور، هی می خواد گرامر بکنه تو کله ات با لسینیگ زیاد و طاقت فرسا. البته اینها چون دیالوگ مفید در سطح شما تهیه کردن، تاحدی بهتون کمک می کنن.
    ولی روش بهترش اینکه که از کتابها دیالوگ ها را بردارید، همه کلمه ها را بلد باشید و‌ دو سه برابر هم کلمه بیشتر که راحت بتونید تعویض کنید برید جلو.

پنج سال پیش یه کتاب کلفت بهمون داده بودن، هر برگش ۲۰۰ گرم. شونه هام درد می گرفت از حملش. دو تا دیالوگ کوتاه داشت و بعد کلی گرامر. دهنش سرویس نه خودش یاد گرفت نه ما. حیف کاغذ و مقوا. معلم هم همش گیر می داد اون چندرغاز کلمه را درست تلفظ کنیم.‌ باید سر امتحان خط می کشیدیم می گفتیم این کلمه با چه تونی تلفظ میشه. از امتحان ریاضی سخت تر بود، از تاریخ حفظ کردن این تون ها سختر بود.‌
    ولی حالا راحت شدم، کلی کلمه یاد گرفتم و هیچ محلی هم به تونش نمی گذارم.‌ مردم حرف می زنن گوش می دم تونش درست میشه.‌ تازه مردم هم تون ها را درست نمی گن همیشه. ولی مشکلی پیش نمی آد، چون بقیه جمله نشون میده چی می خواستن بگن. فکر کن یکی رفته بالا کوه، از نفس افتاده، نباید حرف بزنه تا تونش درست در بیاد

یه مسابقه هم رفتم دیدم، متوجه شدم آنهایی که روی صحیح بودن تونشون دقت می کنن، موقع حرف زدن حال آدم بهم می خوره گوش بهشون بدی. اونهایی که تون بی دقت بودن، راحت حرف می زدن و همه هم می فهمیدن و جونشون هم در نمی اومد.

حالا تو یک روش آموزش چینی به من نشون بده که تا دو ماه اولش سرِ تُن بهت گیر نده و تازه بعدش هم ول نمی کنه.
    اون نرم افزار Fluenz خانم Sonia Gill هی دستش را تکون میداد، تا آخر ابرو بالا پایین می کرد که بگه تون کلمه چه شکلیه. هیچ وقت هم دستش پایین نیومد تا آخر سی دی. بابا این چینی ها جز موقعی که می‌خوان زبونشون را به بقیه یاد بدن،‌ هیچ وقت کاری به تون ندارند.‌ اگر هم می بینی بهت می گن تونت اشتباه هست، به خاطر اینه که فقط یک کلمه می گی، معلوم نمیشه چی می خواستی بگی، اون موقع تون میشه همه چیز. ولی چهارتا کلمه دیگه کنارش می گذاشتی جمله ات را کامل می گفتی، دیگه هیچ کس براش مهم نبود چه تونی دادی بیرون....

کلاس چینی دانشگاهمون هم جز تون روی چیز دیگه ای حرف نزد و کلن بیست تا کلمه هم بهمون یاد ندادن.
    وقتی خواستم مثل آدم یاد بگیرم، گفتم گور بابای تون. و اصلن هم پشیمون نشدم.

جالبه تو یه سری آموزشی یوتوب، گاهی وقتها زیرنویس میده می گه تون این را درست نگفت. (یارو خودش نیتیوه)
    یه روز یه دختری نیتیو گفت این کاراکتر را درست ننوشتی، ترتیبش اینطوریه. گوگل کردیم ترتیب من درست بود. گفت عهههههه . حالا که چی؟ مهم اینه که جفتمون نوشتیم و هر کی بخونه می فهمه. دو تا ترتیب اشتباه هم مگه چشه.

یه استاد داشتیم بهمون گفت : اگر دانشجو نمی فهمه، تقصیر استاده، روشتون را عوض کنید. (داشت بهمون معلم بودن یاد می داد)

مثلن روزتااستون، این همه عکس. دو تا دی وی دی پر عکس کرده. خوب کلمه را یاد بگیر برو یه فیلم نگاه کن، کلی عکس همون تو فیلم هست. چه کاریه عنقدر آشپز جلو قابلمه ژست بگیره که روزتااستون می‌خواد نرم‌افزار بده بیرون. دو تا کلمه می خواد یاد بده، بیست تا عکس گرفته. تو مخ خودمون عکس هست. کلمه بیشتر بده که بیشتر بفهمیم، خودمون تو مخمون فیلم اکران می کنیم.

اتفاقا چسبوندن کلمه به اون عکس های روزتااستون اشتباه هست.‌ شما باید هر چی تو مغزتون راجب اون کلمه می دونستین به اون کلمه ربط بدید. مغزتون خودش گوگل می کنه، صد تا جمله و تصویر مرتبط می ندازه رو پرده سینماتون. لازم نیست با چسب دوقولو کلمات را به تصاویر روزتااستون بچسبونید (اثر منفی داره به نظر من)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)