دو تا سوال:
1- به نظر شما هزینه کلاس زبان با هزینه سه ماه زندگی و رفت و برگشت به یک کشور انگلیسی زبان قابل مقایسه است؟
2- به نظر شما با سه ماه زندگی در یک محیط انگلیسی زبان شما زبان انگلیسی یاد میگیرید؟ (البته بستگی به سطح انتظارتون داره ولی مطمئنن تافل یا آیلتس یاد نمیگیرید!)

پیشنهاد:
به جای زندگی در محیط انگلیسی زبان میتونید پارتنر انگلیسی زبان پیدا کنید و در مورد موضوعات انتخابی صحبت کنید که کمک بیشتر به تافل و آیلتس میکنه.
نقل قول نوشته اصلی توسط aikash نمایش پست ها
من یکسال کلاس زبان رفتم. از ابتدا هم شروع کردم. کلا تونستم سه لول پیش برم. لولهای اول خیلی استادهای خوب میذارن. این سیاست آموزشگاههاست برای جذب مشتری. بعد که بالاتر میری هی رفته رفته استادهای بی توجه و بی حوصله جای استادهای شاد و پر هیجان رو میگیره. استاد میامد سر کلاس فقط میگشت ببینه کی بهتر حرف میزنه نصف کلاس رو درس میداد بقیه رو با ایشون انگلیسی گپ میزد. این شد که یه لول مونده به تموم شدن دوره آموزشگاه رو رها کردم نشستم خونه. سعی کردم از آموزشهای معلمهای انگلیسی استفاده کنم ولی حقیقت اینه که ما عادت کردیم یکی ازمون حساب بخواد وگرنه دست خودمون باشه سست میشیم. اینه که موندم چکار کنم. واقعا بهترین روش اینه که در محل باشی. اینهمه هزینه که من کردم رو اگر خیلی سال پیش رو هم گذاشته بودم 2-3 ماه تو یه کشور انگلیسی زبان مستقر میشدم زبانم خوب شده بود.