نقل قول نوشته اصلی توسط mu_gc نمایش پست ها
سلام دوستان
من میخوام به روش خودآموز سطح زبانم رو به حدی برسونم که حدود 6 ماه دیگه بتونم در آمریکا زندگی و کار کنم.
بیشتر تمرکزم روی speaking و Listening هست
آیا به نظرتون امکانش هست که توی این مدت با خودآموزی بتونم به اون حد برسم
اگر بله با چند ساعت در روز و چه روش و منابعی؟
خیلی ممنون
سلام
اگر در خارج از ایران ساکن هستید و امکان مرخصی و اقامت یک ماهه درلندن یا شهرهای ارزانتر دارا هستید بهترین کار حضور در کشور انگلیسی زبان هست. اگر میتونید یک پارتنر انگلیسی زبان نیتیو داشته باشید خیلی بهتر هست. اگر هیچ کدام مقدور نیست و مشکلی در دسترسی به یو/ ت / وب ندارید کانال های مفیدی جهت تمرین گوش دادن و صحبت کردن هست.
روش گوش دادن وابسته به این هست که شما درکی از زبان انگلیسی دارید؟ اگر بله، با محتوا های سنگین و مورد علاقه تون شروع کنید مثل اخبار مربوط به تکنولوجی های جدید در عرصه رشته خودتون. چون هدف کاری هم مدنظر دارید. سخنرانی ها، پرزنتیش ها، مونولوگ ها، بحث ها و اخبار روزمره. اگر متوجه نمیشید و قدرت بازگو کردن و گزارش نوشتن ندارید از سطح های پایین تر شروع کنید. به نظر من شما با سه ماه مواجهه شدید با زبان میتونید به سطح زندگی کردن برسید. یعنی شما تمام مکالمات پارسی یا زبان های دیگر را در اطراف تان حذف کنید و فقط انگلیسی گوش بدید، بخونید و صحبت کنید و صداتون ضبط کنید و به مکالمات خودتون گوش بدید. به نوعی خودتون در زبان غرق کنید.
منابع خاصی وجود نداره چون شما قصد آزمون ندارید. اگر سطح درک پایین هست با کتاب های داستان ساده صوتی شروع کنید. یک بار گوش کنید و داستان به انگلیسی برای خودتون تعریف کنید ضبط کنید و بنویسید. حتما بلند صحبت کنید. مجدد با متن تطابق بدهید ببینید تا چه حد متوجه شدید. داستان با صدای بلند بخونید و ضبط کنید و بعد تلفظ خودتون با گوینده چک کنید. میتونید از فیلم هم استفاده کنید ولی دیالوگ های فیلم ها یا سریال ها چون وابسته به کاراکتر و محیط فیلم هست ممکن است برای محیط کار تاثیر خوبی نداشته باشه.
چند ساعت در روز؟ تمام روز! شما همیشه در بک گراند اجازه بدید رادیو یا تلوزیون انگلیسی زبان در حال پخش باشه و مورد بعد وقتی بطور مثال در حال امور روزمره هستید به زبان انگلیسی فکر کنید. در ماشین انگلیسی پخش کنید. در فروم های انگیسی زبان تخصصی سعی کنید صحبت کنید و به نظر من از ابتدا به درست حرف زدن تاکید نداشته باشید بلکه سعی کنید روان صحبت کنید. از نظرات سایر دوستان استفاده کنید. موفق باشید