صفحه 24 از 35 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 350

موضوع: آیا می توان بدون رفتن به کلاس زبان، زبان رو قوی کرد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Food science and technology

پیش فرض پاسخ : آیا می توان بدون رفتن به کلاس زبان، زبان رو قوی کرد؟

سلام
    من دانشجوی ارشد هستم و زبانم تا الان خودخوان بوده مثلا 504 و تافل . از چند روز اخیر کلاس زبان میرم ولی اصلا راضی نیستم چون اکثر همکلاسی ها در سن راهنمایی و دبیرستان هستند . الان در سطح ELEMENTARY یک هستم و علاقه ای به ادامه ی کلاس زبان ندارم و میخوام زبانم رو خودخوان از پایه تقویت کنم هدفی برای کسب مدرک خاص ندارم و البته روزانه یک تا دوساعت میخوام وقت بذارم . چه منابعی رو پیشنهاد می فرمایید .
    در مورد تولیمو و MSRT هم توضیح میدین که تفاوتشون چیه و کدام سطح بالاتره ؟ منابعشون چیه ؟

Senior Member kran آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط vaez2016 نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی ارشد هستم و زبانم تا الان خودخوان بوده مثلا 504 و تافل . از چند روز اخیر کلاس زبان میرم ولی اصلا راضی نیستم چون اکثر همکلاسی ها در سن راهنمایی و دبیرستان هستند . الان در سطح ELEMENTARY یک هستم و علاقه ای به ادامه ی کلاس زبان ندارم و میخوام زبانم رو خودخوان از پایه تقویت کنم هدفی برای کسب مدرک خاص ندارم و البته روزانه یک تا دوساعت میخوام وقت بذارم . چه منابعی رو پیشنهاد می فرمایید .
    در مورد تولیمو و MSRT هم توضیح میدین که تفاوتشون چیه و کدام سطح بالاتره ؟ منابعشون چیه ؟
    دقیقا نمیدونم کدوم شهر و یا دانشگاه هستنید. اما در تهران دورهای پیشرفته زبان هستند که افراد با سطوح متفاوت میتونند با یک ازمون تعیین سطح در کنار همسطحیهای خودشون اموزش ببینند.
    اینکه همکلاسیهاتون چه سنی دارند مهم ننیست چون سحط زبان شما مهمه. من برای اسپیکینگ با خواهرزدم تمرین میکردم که دو دبیرستان بود و من فارغ التحصیل ارشد تازه من سطحم در اوایل به مراتب پایینتر از اون بود. اما در کل شما میتونید سطحتون رو مشخص کنید و به کلاس مورد نظر برید.
    اگر دنبال Selff-study هستید من پیشنهاد میکنم با یک روش مناسب شروع کنید نه با روش خودتون. مثلا سعی کنید در ریدینگ تکنیکها رو یاد بگیرید. (همگام با یاد گیری لغت) از حفظ کردن بی فایده لغت بشدت بپرهیزید. سعی کنید از در جمله و با کاربد زبان یاد بگیرید.
    برای لیستنینگ از کتابهای سطح پایین شروع کنید بعد برید سراغ لکچرهای سنگینتر. بعد سرعت گوش دادن رو بالا ببرید. سعی کنید مطالبی گوش بدید که Script داشته باشد بتونید به متن لکچرها رجوع کنید. فیلم با زیرنویس اهنگ با زیرنویس ببینید که اصطلاحات و نحوه بیان رو یاد بگیرید.
    برای اسپیکینگ بهترین کتاب برای شروع Impact values است بهتون ایده میده برای ساپورت کردن سوالات اسپیکینگ. یه پارتنر پیدا کنید که روزی نیم ساعت باهاش حرف بزنید.
    رایتینگ باید بنویسی، بدی تصحیح کنند. در نهایت متن بخونی و یاد بگیری که چطور یه متن رو پرورش بدی، ساختارها رو یاد بگیری. نوشتن و نوشتن تنها راه است.

موفق باشید.
    ویرایش توسط imanprs : January 11th, 2017 در ساعت 01:22 PM دلیل: اصلاح نقل قول
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

Junior Member
    رشته و دانشگاه

سلام ممنون از پاسختون.
    من تهران نیستم و البته میخوام خودم زبانم رو تقویت کنم
    حالا به نظرتون ابتدا با چه کتابهایی شروع کنم میخوام خوخوان به سطح بالا برسم و بعد چند جلسه خصوصی برای تقویت skill .الان در این تاپیک کتابهای زیادی معرفی شده که گیج شدم کدوم پایه ای تر اموزش میده میخوام در یکسال و نیم یا حتی کمتر برای ازمون تافل با امتیاز بالای ۹۰ اماده بشم.
    چه برنامه ای پیشنهاد می کنید ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

سلام بعد از مطالعه تمامی صفحات تاپیک این منابع رو انتخاب کردم به نظرتون کافیه ؟میخوام 6 ماه خودم بخونم بعد برم دوره تافل خصوصی. و هدفم تافل بالا 90 هستش
    لیستنینگ : tactics for listening
    اسپیکینگ : impact value
    Vocab : 504 تافل 1100
    گرامر : grammar in use
    بین اینترچنج و انگلیش فایل کدوم بهتره ؟
    interchange 4th edition کتاب intro و 1 و 2 و 3 به همراه teacher book
    american englih file

برای رایتینگ چی پیشنهاد می کنید ؟

Junior Member

سلام بعد از مطالعه تمامی صفحات تاپیک این منابع رو انتخاب کردم به نظرتون کافیه ؟میخوام 6 ماه خودم بخونم بعد برم دوره تافل خصوصی. و هدفم تافل بالا 90 هستش
    لیستنینگ : tactics for listening
    اسپیکینگ : impact value
    Vocab : 504 تافل 1100
    گرامر : grammar in use
    بین اینترچنج و انگلیش فایل کدوم بهتره ؟
    interchange 4th edition کتاب intro و 1 و 2 و 3 به همراه teacher book
    american englih file

برای رایتینگ چی پیشنهاد می کنید ؟
    سلام
    من نظر خودم را میدم، اما باز هم تحقیق کنید.
    self study خوبه، البته اگر با برنامه منظم پیش برید.
    نکته مهم این هست که 6 ماه مدت کمی نیست و بهتره در این مدت تکنیک های لازم برای امتحان تافل را یاد بگیری. همیشه این را به خاظر داشته باش که تافل نه تنها یادگیری زبان هست، بلکه نکته مهتر یادگیری مهارتهای لازم برای امتحان هم هست. مدیریت زمان، ظرز بیان کردن جملات در رایتینگ، صحبت کردن و ... . نظر شخصی من اینه که 2 ماه فشرده خودت بخونی و بعدا بری کلاس، البته هر کسی یک سطح زبان داره و یک روند خاصی در مطالعه ( گفتم این نظر شخصی من هست).

به نظر من شما از ابتدای یادگیریت همواره لیسنینگ را تحت هر شرایطی مد نظر داشته باش. بعد از منبعی که خودتون معرفی کردی به نظر من اول کتاب Colins و سپس کتاب Delta که بسیار مفید هست را مطالعه کن. البته منابع دیگر هم هستند اما این دو کتاب مخصوصا delta خوب مهارتهای لازم برای تافل را توضیح داده.

رفتن به کلاس خوب خیلی میتونه در زمان صرفه جویی کنه، چون اولا شما را مجبور به مطالعه بیشتر میکنه و دوما مهادتهای لازم که البته زیاد هم نیستند را خیلی راحت تر شما دریافت میکنید.

برای لغت منابع خوب هستند، کتاب essential را هم بخون.

برای sp: حتما باید مهارت ها را بدونی، چون باید در زمان لازم و نکات اصلی را بگی.

موفق باشید.

Banned

سلام
    برای آیلتس شما برید کلاسهای مربوط به آیلتس یا به صورت گروهی یا خصوصی که بهتر هست از نظر من همین خصوصی چون مدرس شما فوکوس میکنه روی نقاط ضعف شما و برطرفشون میکنید با کمک همدیگه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

سلام
    من میخوام برای ازمون تافل اماده بشم و هدف بالای 90 هست.
    سطح الان زبانم ELEMENTARY هست و میخوام تا یک سال اینده تافل شرکت کنم .
    این کتاب ها رو تهیه کردم
    میخوام این منابع رو بخونم و بعد یه دوره کوتاه خصوصی برای تافل برم
    american english file تمام جلد ها
    504
    1100
    oxford word skill basic
    grammer in use
    tactic for listening basic
    impact value
    effortless
    1- ترتیب خوندن کتاب ها و فایل صوتی چطوری باشه ؟
    2 - چه مدت برای تقویت جنرال وقت بذارم با روزی دو ساعت ؟
    3 - چه مدت برای تقویت اسکیل و مطالعه منابع تافل مناسبه ؟
    4 - کی شروع کنم به گوش دادن پادکست و اهنگ ؟
    5 - کتابهای انگلیش فایل رو چه مدت وقت بذارم ؟

ممنون از وقتی که برای پاسخگویی میگذارین

Junior Member bahador99 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD candidate at Norwegian University of Science and Technology

سلام
    من میخوام برای ازمون تافل اماده بشم و هدف بالای 90 هست.
    سطح الان زبانم ELEMENTARY هست و میخوام تا یک سال اینده تافل شرکت کنم .
    این کتاب ها رو تهیه کردم
    میخوام این منابع رو بخونم و بعد یه دوره کوتاه خصوصی برای تافل برم
    american english file تمام جلد ها
    504
    1100
    oxford word skill basic
    grammer in use
    tactic for listening basic
    impact value
    effortless
    1- ترتیب خوندن کتاب ها و فایل صوتی چطوری باشه ؟
    2 - چه مدت برای تقویت جنرال وقت بذارم با روزی دو ساعت ؟
    3 - چه مدت برای تقویت اسکیل و مطالعه منابع تافل مناسبه ؟
    4 - کی شروع کنم به گوش دادن پادکست و اهنگ ؟
    5 - کتابهای انگلیش فایل رو چه مدت وقت بذارم ؟

ممنون از وقتی که برای پاسخگویی میگذارین
    سلام vaez2016 جان
    به نظر من شما باید چند تا کتاب رو با هم جلو ببری. چون خوندن یه کتاب به تنهایی خسته کننده میشه و شما رو بعد از مدتی کسل می کنه. از طرفی وکب و گرامر به هم مربوطن و با هم خوندنشون به هر دو کمک می کنه. شما میتونی با 504 و grammar in use (در سطح خودت) شروع کنی. اگه شما میخوای کلا یه سال برای این پروسه وقت بذاری میتونی 6 ماه اول رو به جنرال اختصاص بدی و 6 ماه بعدی رو به تافل (البته این بستگی به این داره که تا چه حد احساس آمادگی میکنی، ممکنه بخوای 9 ماه جنرال 3 ماه تافل کار کنی مثلا). گوش کردن پادکست و آهنگ رو هم از همین اوایل شروع کن. چون هر چه بیشتر گوش بدی، همونقدر گوشت عادت میکنه و راحتتر جملات رو دنبال می کنی. در طی اون 6 ماه (یا 9 ماه) اول، اگر قراره روزی 2 ساعت وقت بذاری بهتره در هفته 3 روز برای وکب و گرامر و 3 روز برای انگلیش فایل وقت بذاری. هر کدوم از این کتاب ها رو تموم کردی، با tactics for listenign یا کتاب های دیگه ای که در لیستت داری جایگزین کن. برای اسپیکینگ هم روشی که من خودم استفاده کردم و جواب داده، حفظ کردن داستان های کوتاه و تکرار اون برای خودم بوده، چون در این صورت روش استفاده از وکب رو داخل جملات آدم یاد میگیره. برای این کار هم یه سری پادکست هفتگی هست که کتاب 504 را با همین روش داستان سازی یاد میده که شما میتونی از لینک تلگرام زیر اونها رو دریافت کنی (الان تا درس 5 جلو رفته) و به شما کمک می کنه از این کلمات برای اسپیکینگ هم استفاده کنی. موفق باشی

Junior Member

سلام دوستان مدتی قبل من از اینجا ادرس سایتی رو پیدا کردم که با پیدا کردن پارتنر می تونستیم exchange language کنیم،یعنی با یه شخص انگلیسی زبان اشنا میشدیم و ما بهش فارسی و اون به ما انگلیسی یاد می داد. :#
    سایت خیلی خوبی بود؛کسی می تونه کمک کنه تا دوباره پیداش کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط anargoal نمایش پست ها
    سلام دوستان مدتی قبل من از اینجا ادرس سایتی رو پیدا کردم که با پیدا کردن پارتنر می تونستیم exchange language کنیم،یعنی با یه شخص انگلیسی زبان اشنا میشدیم و ما بهش فارسی و اون به ما انگلیسی یاد می داد. :#
    سایت خیلی خوبی بود؛کسی می تونه کمک کنه تا دوباره پیداش کنم؟
    منظورتون این سایته؟ https://www.conversationexchange.com/

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)