صفحه 34 از 35 نخستنخست ... 242526272829303132333435 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 331 تا 340 , از مجموع 350

موضوع: آیا می توان بدون رفتن به کلاس زبان، زبان رو قوی کرد؟

پیش فرض پاسخ : آیا می توان بدون رفتن به کلاس زبان، زبان رو قوی کرد؟

فیلم و سریال بهترین راه تقویت زبان هستند

Junior Member

دوستان سلام
    یک سوال داشتم الان که با وجود کرونا همه ی کلاس ها به صورت آنلاین دارن برگزار میشن
    آیا آموزش آنلاین کلاس ها با خود آموزی تفاوتی خواهد داشت؟
    یا سایت و برنامه هایی هست که بتونیم با متد های به روز تر سطح زبان را بالاتر ببریم
    من با چنتا تعیین سطحی که انجام دادم intermediate مشخص شد برام
    واقعا دو به شکم خودم شروع کنم یه وقت عقب نیوفتم و کلاس سرعت پیشرفتش بالاتر باشه
    ممنون میشم یک راهنمایی کنین

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط puba نمایش پست ها
    دوستان سلام
    یک سوال داشتم الان که با وجود کرونا همه ی کلاس ها به صورت آنلاین دارن برگزار میشن
    آیا آموزش آنلاین کلاس ها با خود آموزی تفاوتی خواهد داشت؟
    یا سایت و برنامه هایی هست که بتونیم با متد های به روز تر سطح زبان را بالاتر ببریم
    من با چنتا تعیین سطحی که انجام دادم intermediate مشخص شد برام
    واقعا دو به شکم خودم شروع کنم یه وقت عقب نیوفتم و کلاس سرعت پیشرفتش بالاتر باشه
    ممنون میشم یک راهنمایی کنین
    عزیزم کلاس زبان خیلی به درد نمیخوره.
    برای یاد گرفتن زبان، باید کنار native speaker ها باشی. کنار کسانی که اینجا از بچگی بودن. اونها زبان رو به صورت استاندارد بهت یاد میدن. اینقدر گوش میکنی تا بلاخره کلمه ها جا میفته و بعد جمله ها و بعد لهجه ت بهتر میشه تا جایی که روزی میرسه که همینطوری تند تند و با لهجه خیلی کمتر از گذشته حرف میزنی و هم خودت و هم بقیه تعجب میکنن. متاسفانه چون توی ایران عزیز ما این اپشن وجود نداره، فکر میکنم بهترین راهش به این صورت هست که فیلم و سریال ببینی. ولی نه فقط به قصد دیدن. این رو من به چندین نفر گفتم و نتایج درخشانی گرفتن همه شون. سر فرصت اینجا مینویسم. باید جدیت به خرج بدی و مطمئنا بدون نیاز به هیچ کلاس زبانی توی تقریبا دو الی سه سال زبانت واقعا خوب میشه.
    سر فرصت مینویسمش اینجا.
    Remind me if it slipped my mind
    Take care,

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

درود بر همگی،
    نظر دوستان البته بسیار با ارزش است و من متوجه نکته ایشان هستم. منتها بنظر من برای یادگیری زبان حتما کلاس رفتن لازم هستش. بنظرم حتی ویدیوهای آموزشی هم نمی تونن کار کلاس رو بکنن. توی کلاس شما به استاد دسترسی داری، میتونی باهاش حرف بزنی، سوال بپرسی، اونم داره شما رو میبینه و پیشرفت شما رو زیر نظر داره. اگر جایی مشکلی داری که خودت متوجهش نیستی بهت میگه و ... بعلاوه اینا مدتهاست که دارن روی سیستم آموزشیشون کار میکنن و این ترکیبی که از لیستنیگ ها و گرامر و ریدینگ و تمرین مکالمه ارائه میدن خیلی کمک میکنه. در کنارش البته تماشای فیلم هم خوبه. بزرگترین مشکل کار کردن بدون سوپروایزر سردرگمیه که به دنبال داره، مثلا نمیدونی تو هر مرحله چیکار بکنی یا میری و کلی وقت میزاری مثلا روی گرامری که چندان اهمیتی نداره. البته از یه جایی به بعد که شما مثلا ادونس باشی میشه خود خوان کار کرد ولی همونم مگه طرف بخواد صرفه جویی بکنه وگرنه استاد خوب همیشه سرعت پیشرفت و کیفیت رو بالا می بره. من منتها میگم همین کلاسای ارزن قیمت هم خوبن، مهم اینه که یکی که رشتش زبان بوده و حداقل یه ارشد زبان داره دم دستتون باشه.

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

سلام دوستان عزیزم و هم زبانهای گرامی
    یکی از روشهایی که برای دوستان من توی ایران موثر واقع شده، این هست، البته نمیدونم که به درد شما خواهد خورد یا نه، ولی به اصطلاح give it a try
    همون طور که توی پست بالا گفتم، به نظرم باید باید توی محیط انگلیسی زبان با افراد native speaker قرار بگیرید تا زبان رو یاد بگیرید.
    ولی وقتی این شرایط فراهم نیست، میتونید در کنار روش های دیگه ازین روش استفاده کنید.
    این روش روی چندین ادم جواب داده.
    ببینید سخت ترین قسمت هر زبانی، به نظر من، نوشتن هست و صحبت کردن.
    برای اینکه بتونید خوب بنویسید و خوب صحبت کنید، باید خیلی بخونید و خیلی گوش کنید.
    یکی از روشها اینه که، یک سریال ساخته اون کشور (یعنی اگه انگلستان مد نظر هست، پس فیلم انگلیسی) رو بردارید و از ایپزود یک شروع کنید،
    برای هر اپیزود یک هفته کنار بگذارید.
    بار اول بدون زیرنویس ببینیدش،
    روز بعد، با زیرنویس انگلیسی،
    روز سوم باز بدون زیرنویس،
    روز چهارم با زیرنویس، و اینبار هر کلمه ای، جمله ای، هرچی، که خوشتون اومده، یا کمکتون کرده که اون قسمت رو متوجه بشید، یادداشت کنید، معناش رو به انگلیسی دربیارید، و توی دفترتون بنویسد.
    روز پنجم باز ببینید اون اپیزود رو، اینبار باز هم با زیرنویس.
    روز ششم درباره ش بنویسید. مثلا ده خط درباره ش بنویسید، که چی یاد گرفتید، کی توی فیلم هست، کی رو دوست دارید، و..
    سخت ترین قسمت، پیدا کردن یک نفر هست، که انگلیسیش بهتر از شماست، و بتونید باهاش حرف بزنید.
    وقتی باهاش حرف بزنید، و اون از شما سوال کنه، و مجبور بشید حرف بزنید، و باز سوال کنه، و تصحیح کنه شما رو (شاید بگم اینجا معلم خصوصی حرفه ای به دردتون بخوره)، شما کم کم یاد میگیرید که چطوری صحبت کنید.
    توی یک سال 48 تا اپیزود رو کار میکنید.
    و وقتی دو سال بگذره واقعا انگلیسی شما فرق کرده.
    کنارش میتونید هرجور دیگه که خواستید یاد بگیرید و تمرین کنید انگلیسی رو.
    ارادت.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Junior Member aikash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار آل طه

نقل قول نوشته اصلی توسط keran نمایش پست ها
    درود بر همگی،
    نظر دوستان البته بسیار با ارزش است و من متوجه نکته ایشان هستم. منتها بنظر من برای یادگیری زبان حتما کلاس رفتن لازم هستش. بنظرم حتی ویدیوهای آموزشی هم نمی تونن کار کلاس رو بکنن. توی کلاس شما به استاد دسترسی داری، میتونی باهاش حرف بزنی، سوال بپرسی، اونم داره شما رو میبینه و پیشرفت شما رو زیر نظر داره. اگر جایی مشکلی داری که خودت متوجهش نیستی بهت میگه و ... بعلاوه اینا مدتهاست که دارن روی سیستم آموزشیشون کار میکنن و این ترکیبی که از لیستنیگ ها و گرامر و ریدینگ و تمرین مکالمه ارائه میدن خیلی کمک میکنه. در کنارش البته تماشای فیلم هم خوبه. بزرگترین مشکل کار کردن بدون سوپروایزر سردرگمیه که به دنبال داره، مثلا نمیدونی تو هر مرحله چیکار بکنی یا میری و کلی وقت میزاری مثلا روی گرامری که چندان اهمیتی نداره. البته از یه جایی به بعد که شما مثلا ادونس باشی میشه خود خوان کار کرد ولی همونم مگه طرف بخواد صرفه جویی بکنه وگرنه استاد خوب همیشه سرعت پیشرفت و کیفیت رو بالا می بره. من منتها میگم همین کلاسای ارزن قیمت هم خوبن، مهم اینه که یکی که رشتش زبان بوده و حداقل یه ارشد زبان داره دم دستتون باشه.
    من یکسال کلاس زبان رفتم. از ابتدا هم شروع کردم. کلا تونستم سه لول پیش برم. لولهای اول خیلی استادهای خوب میذارن. این سیاست آموزشگاههاست برای جذب مشتری. بعد که بالاتر میری هی رفته رفته استادهای بی توجه و بی حوصله جای استادهای شاد و پر هیجان رو میگیره. استاد میامد سر کلاس فقط میگشت ببینه کی بهتر حرف میزنه نصف کلاس رو درس میداد بقیه رو با ایشون انگلیسی گپ میزد. این شد که یه لول مونده به تموم شدن دوره آموزشگاه رو رها کردم نشستم خونه. سعی کردم از آموزشهای معلمهای انگلیسی استفاده کنم ولی حقیقت اینه که ما عادت کردیم یکی ازمون حساب بخواد وگرنه دست خودمون باشه سست میشیم. اینه که موندم چکار کنم. واقعا بهترین روش اینه که در محل باشی. اینهمه هزینه که من کردم رو اگر خیلی سال پیش رو هم گذاشته بودم 2-3 ماه تو یه کشور انگلیسی زبان مستقر میشدم زبانم خوب شده بود.

گابریل گارسیا مارکز:زندگی آنچه زیسته ایم نیست بلکه آن چیزی است که به یاد میاوریم تا روایت کنیم!

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

کسی از من نظر نخواست، ولی چون این فروم رو دیدم، دوست دارم نظر و تجربه م رو بگم شاید برای دوستان مفید باشه.
    برای کسانی که روحیه ی یادگیری انفرادی و مستقل ندارند، دوست دارند گروهی چیزی رو یاد بگیرند و یا کسانی که در محیط کلاس درس انگیزه ی بیشتری برای یادگیری زبان پیدا میکنند، کلاس زبان احتمالا مفید باشه.
    برای کسانی که روحیه ی یادگیری انفرادی و مستقل دارند، خودانگیختگی دارند و نیازمند محیط اجتماعی و یا انگیزه ی خارجی و محیطی نیستند، کلاس زبان احتمال مفید نباشه و بهتره این افراد از طریق self-study زبان رو تنهایی یاد بگیرند.
    من خودم به گروه دوم تعلق دارم. من تو عمرم یک ساعت کلاس زبان نرفتم و زمانی که دانشجوی کارشناسی بودم و تصمیم گرفتم زبان انگلیسی رو مسلط بشم، سطح زبانم متوسط به پایین بود.
    یک بار تصمیم گرفتم به زبان انگلیسی مسلط بشم. کتاب 504 رو خوندم، هر روز ویکیپدیای انگلیسی خوندم، رادیوی انگلیسی گوش دادم، سایت های خبری انگلیسی رو هر روز چک کردم، فیلم انگلیسی دیدم، با خارجی ها چت کردم و در نهایت در تنهایی با خودم صحبت کردم.
    دقیقا یک سال بعد، آزمون تافل دادم و نمره ی 93 گرفتم.
    دو سه سال بعد چندین مقاله ی بین المللی داشتم.
    و چهار سال بعد سخنرانی TEDx به زبان انگلیسی داشتم.

من کلا به افراد توصیه نمیکنم کلاس زبان برن. یادگیری زبان، تحصیل، مهاجرت و زندگی در خارج (و البته در ایران)، مستلزم یادگیری مهارت های لازم برای کار فردی و تقویت خودانگیختگی هست. اگر کسی خودانگیخته، خودجوش، خودمختار و نوجو نیست، شاید حتی با مهاجرت به بهترین کشور جهان هم زندگی شادی نداشته باشه و به دشواری در تحصیل و زندگی بربخوره. ولی به نظرم ما میتونیم از فرصت یادگیری زبان استفاده کنیم و این روحیات رو در خودمون تقویت کنیم و برای تحصیل و مهاجرت آماده بشیم.

با احترام
    حبیب
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Habib_Nobakht نمایش پست ها
    کسی از من نظر نخواست، ولی چون این فروم رو دیدم، دوست دارم نظر و تجربه م رو بگم شاید برای دوستان مفید باشه.
    برای کسانی که روحیه ی یادگیری انفرادی و مستقل ندارند، دوست دارند گروهی چیزی رو یاد بگیرند و یا کسانی که در محیط کلاس درس انگیزه ی بیشتری برای یادگیری زبان پیدا میکنند، کلاس زبان احتمالا مفید باشه.
    برای کسانی که روحیه ی یادگیری انفرادی و مستقل دارند، خودانگیختگی دارند و نیازمند محیط اجتماعی و یا انگیزه ی خارجی و محیطی نیستند، کلاس زبان احتمال مفید نباشه و بهتره این افراد از طریق self-study زبان رو تنهایی یاد بگیرند.
    من خودم به گروه دوم تعلق دارم. من تو عمرم یک ساعت کلاس زبان نرفتم و زمانی که دانشجوی کارشناسی بودم و تصمیم گرفتم زبان انگلیسی رو مسلط بشم، سطح زبانم متوسط به پایین بود.
    یک بار تصمیم گرفتم به زبان انگلیسی مسلط بشم. کتاب 504 رو خوندم، هر روز ویکیپدیای انگلیسی خوندم، رادیوی انگلیسی گوش دادم، سایت های خبری انگلیسی رو هر روز چک کردم، فیلم انگلیسی دیدم، با خارجی ها چت کردم و در نهایت در تنهایی با خودم صحبت کردم.
    دقیقا یک سال بعد، آزمون تافل دادم و نمره ی 93 گرفتم.
    دو سه سال بعد چندین مقاله ی بین المللی داشتم.
    و چهار سال بعد سخنرانی TEDx به زبان انگلیسی داشتم.

من کلا به افراد توصیه نمیکنم کلاس زبان برن. یادگیری زبان، تحصیل، مهاجرت و زندگی در خارج (و البته در ایران)، مستلزم یادگیری مهارت های لازم برای کار فردی و تقویت خودانگیختگی هست. اگر کسی خودانگیخته، خودجوش، خودمختار و نوجو نیست، شاید حتی با مهاجرت به بهترین کشور جهان هم زندگی شادی نداشته باشه و به دشواری در تحصیل و زندگی بربخوره. ولی به نظرم ما میتونیم از فرصت یادگیری زبان استفاده کنیم و این روحیات رو در خودمون تقویت کنیم و برای تحصیل و مهاجرت آماده بشیم.

با احترام
    حبیب
    برای زبان انگلیسی حرف شما درست هست. ما از راهنمایی (طبق سیستم جدید نمی دونم کلاس چندم می شه) در مدرسه و در بسیاری موارد از سنین پایین تر و در اموزشگاه ها با زبان انگلیسی آشنا شدیم و یک پایه ابتدایی هرچند ضعیف داریم.
    در مورد زبان‌های دیگه اینطور نیست و اکثرا هم چون هدف از یادگیری زبان مهاجرت هست، احتملا شخص می‌خواد در بازه زمانی کوتاهی زبان رو تا سطح مشخصی یاد بگیره. بنابراین self-study حداقل در ابتدای کار روش مناسبی نیست و اگر کسی واقعا می خواد و می تونه به شکل خود آموز زبان رو یاد بگیره بهتره حداقل یکی دو ترم رو در قالب کلاس بگذرونه تا پایه لازم برای یادگیری به شکل خود آموز رو به دست بیاره.

Junior Member aikash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار آل طه

سلام روشی که شما رفتید خیلی خوبه ولی برای کسی که انگیزه خیلی قوی و در عین حال عادت داشته باشه به دنبال کردن یه کار بطور انفرادی. اگرچه من تو مدتهای زیاد نواع کلاسهای زبان رو دنبال کردم و متاسفانه ازشون راضی نبودم ولی در عین حال آدمی نیستم که بدون نظارت یه مربی کار کنم. من از اون دسته کسانی هستم که روحیه دانش آموزی دارند. کار نمیکنند مگر اینکه معلم ازشون بخواد. وگرنه همین الان تو خونه سی دی آموزشی خیلی خوبی دارم ولی نمیدونم چرا حس و حال نشستن و دنبال کردن دروسش رو ندارم. شبکه های انگلیسی زبان زیادی دارم که میتونم فیلم یا انیمیشن به زبان انگلیسی ببینم و خلاصه شرایط فراهمه ولی من عادت نکردم خودم بدون یه مربی کار کنم.

گابریل گارسیا مارکز:زندگی آنچه زیسته ایم نیست بلکه آن چیزی است که به یاد میاوریم تا روایت کنیم!

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

پاسخ:
    بله می توان. من خودم زبان ایتالیایی رو بدون هیچ پیش زمینه ای شروع کردم به منظور آزمون سطح A2. چهار ماه خودآموز خوندم فقط چند روز مونده به آزمون با یه استاد چند جلسه رفع اشکال کردم و دیدم نسبت به بقیه که کلاس رفتن چقدر بهترم و آزمون رو هم با نمره بالا قبول شدم و بعدش با یک ماه اضافه خوندن مدرک B1 رو هم گرفتم.
    البته زبان ایتالیایی از نظر تلفظ کلمات بسیار ساده تر از انگلیسی هست و بسیاری کلمات رو بدون شنیدن میشه یاد گرفت.
    در مورد زبان انگلیسی هم خودآموز ممکنه و من بسیاری را دیدم که خودآموز خیلی عالی یاد گرفتن. دوره هایی مثل دوره های ای جی هوگ خیلی خوبه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)