صفحه 12 از 35 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 350

موضوع: آیا می توان بدون رفتن به کلاس زبان، زبان رو قوی کرد؟

Junior Member

دوستان من 3 تا آزمون تعیین سطح آنلاین شرکت کردم توی هر 3 تا نتیجه مشابه بود = Intermadiate (توی آخرین آزمون 70% از مجموع تستهای 5 بخش امتحان درست زدم و از 150 امتیاز 107 امتیاز گرفتم)
    البته تابحال هیچ نوع آموزش آکادمیکی (به جز مدرسه و دانشگاه) در زمینه زبان نداشتم و همین سطح از زبان رو هم مدیون مطالعات شخصی بویژه پروژه های دانشگاه هستم که مجبورم کرد مقالات متعددی رو بخونم تا مطالب مورد نیازم رو استخراج کنم.. البته در کل بشددددت علاقه مند به یادگیری زبان هستم و این قضیه اصلا برام عذاب آور نبوده و نیست!
    در حال حاضر درک مطلبم نسبتا خوبه، گرامرم در حد متوسط و اسپکینگم متاسفانه ضعیفه!
    حالا سئوالم اینه که کتاب یا cd یا فایل قابل دانلودی رو میتونید پیشنهاد کنید که بتونم خودمو حداقل به سطح Upper Intermadiate برسونم؟ یا اصلا پیشنهاد می کنید که برم کلاس و بصورت آکادمیک یاد بگیرم؟؟
    با تشکر..
    Intermediate البته !!
    ویرایش توسط adrian : July 17th, 2015 در ساعت 12:35 AM دلیل: ترکیب دو پست متوالی

پیش فرض پاسخ : آیا می توان بدون رفتن به کلاس زبان، زبان رو قوی کرد؟

بنده برای شخصی در سطح شما شدیدا توصیه میکنم از کلاسای تافل یا آیلتس استفاده کنید. البته نه کلاسای پیش آیلتس یا پیش تافل. زبان دامنه وسیعی داره و شما نیاز دارید سطحتونو بالا ببرید تا نمره خوبی از آزمون کسب کنید. کلاس به شما کمک میکنه در مسیر درستی قرار بگیرید. معمولا کلاسها 2 تا 3 ماهه برگزار میشن. بلافاصله بعد از اتمام کلاس بهتره برای 2 تا 3 ماه دیگه بطور خودآموزی مطالعاتتونو مضاعف کنید تا روز امتحان که حداکثر نتیجه رو بگیرید.
    موفق باشید.

Junior Member

با سلام
    حدودا سه چهار ماهی میشه بصورت جدی شروع به یادگیری زبان کردم، اوایل کلاس رفتم ولی بعد از 25 - 30 جلسه مشکلی پیش امد که نتونستم ادامه بدم.
    چون رایتینگ رو بسیار نیاز دارم بیشتر روی موارد گرامری کار میکنم، بعضی روزها انگیزه خیلی زیادی دارم و بدون خستگی روزانه تا ده ساعت هم انگلیسی کار میکنم اما بعضی روزها مثل امروز خیلی بی انگیزه میشم و تقریبا ناامید از یادگیری زبان.
    شاید علت اصلی این بی انگیزگی، رضایت نداشتن از سطح یادگیری بوده که تا حالا یادگرفتم.... یا شاید چون یک سری برنامه های دیگه هم دارم که باید انجام بدم همین باعث ایجاد این مشکل میشه.
    با توجه به اینکه الان در سطح گرامری نسبتا خوبی هستم ( متوسط) به نظرتون باز هم گرامر کار کنم تا بیشتر روی دامنه لغات، ریدینگ و حفظ جملات پرکاربرد؟

با تشکر

در یادگیری هر زبان باید به دو نکته توجه جدی شود: تمرین بسیار و بالا بردن اعتماد به نفس. با تمرین زیاد شما خطاهاتونو کمتر میکنید و با حف اعتماد بنفس شما میتونید جسارت نوشتن و صحبت کردن پیدا کنید و بی پروا به هر موضوعی سرک بکشید.
    بگذریم، برای اخذ نمره خوب شما باید به سطح پیشرفته دست پیدا کنید. شدیدا توصیه میکنم زیاد بخوانید، زیاد بنویسید، زیاد بشنوید و زیاد صحبت کنید. هر بار متنی مینویسید یا صحبتی میکنید، بازگردین و اونو چک کنید. غلطارو پیدا کنین و از تکرار آن پرهیز کنین. کاملا قبول دارم روزایی آدم بی انگیزه میشه اما میتونید وقتی احساس خستگی کردید یه کانال انگلیسی زبان مثه فرانس 24 یا ب*ی*ب*ی*س*ی- انگلیسسی یا پرس تی وی خودمونو ببینید یا به فایلای صوتی انگلیسی گوش کنید یا لااقل یه چیزی بنویسید حتی اگه شده در مورد خودتون.
    دوست خوبم، هر چهار مهارتو همزمان کار کنید و ماه به ماه سطحتونو بالا ببرید. هیچکدومو نه حذف کنین و نه کم. اگه گرامرو بذارید کنار در چند ساختار گرامری محدود میشین و نه تنها از ریدینگ های پیشرفته سر در نمیارید بلکه از نوشتن جملات پیشرفته نیز باز میمونید.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط iman01 نمایش پست ها
    با سلام
    حدودا سه چهار ماهی میشه بصورت جدی شروع به یادگیری زبان کردم، اوایل کلاس رفتم ولی بعد از 25 - 30 جلسه مشکلی پیش امد که نتونستم ادامه بدم.
    چون رایتینگ رو بسیار نیاز دارم بیشتر روی موارد گرامری کار میکنم، بعضی روزها انگیزه خیلی زیادی دارم و بدون خستگی روزانه تا ده ساعت هم انگلیسی کار میکنم اما بعضی روزها مثل امروز خیلی بی انگیزه میشم و تقریبا ناامید از یادگیری زبان.
    شاید علت اصلی این بی انگیزگی، رضایت نداشتن از سطح یادگیری بوده که تا حالا یادگرفتم.... یا شاید چون یک سری برنامه های دیگه هم دارم که باید انجام بدم همین باعث ایجاد این مشکل میشه.
    با توجه به اینکه الان در سطح گرامری نسبتا خوبی هستم ( متوسط) به نظرتون باز هم گرامر کار کنم تا بیشتر روی دامنه لغات، ریدینگ و حفظ جملات پرکاربرد؟

با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Phd Chemistry-UNSW

نقل قول نوشته اصلی توسط iman01 نمایش پست ها
    با سلام

با تشکر
    اگر می خواید امتحان بدید نمی تونید گرامر رو حذف کنید. اما اگر می خواید زبانتون خوب بشه شدیدا توصیه می کنم گرامر رو کامل حذف کنید و زبان رو به شکل طبیعی خودش یاد بگیرید. مگه مایی که الان زبان فارسی رو تقریبا درست حرف می زنیم و قواعد دستوری رو هم تا حد خوبی توی نوشته ها و گفته هامون رعایت می کنیم اول رفتیم گرامر یاد گرفتیم؟ شمایی که اول می رید گرامر می خونید دیگه موقع صحبت کردن نمی تونید به انگلیسی فکر کنید و همش ذهنتون درگیر این می شه که آیا فلان ساختار گرامری رو درست گفتم یا نه. نتیجه این که اسپیکینگتون افتضاح می شه. واقعش من اصلا کلاس نرفتم فقط از سال های راهنمایی شروع کردم به کتاب قصه خوندن و این سه چهار سال آخر هم صرفا فیلم و سریال دیدم. و فقط قبل از آزمون آیلتس برای این که ساختارهای بیشتری رو یاد بگیرم و استفاده کنم پنج جلسه رایتینگ رفتم و کتاب communicate what you mean رو خوندم اون هم نه همه بخش ها رو فقط کوئوردینیشن و ساب اوردینیشن و کاندیشنال. نتیجه این که آیلتسم شد 8 و همه مهارت ها بالای 7. حالا اگه وقت دارید از همین حالا پاشید برید و کلی فیلم و سریال بگیرید و جای این که بشینید کتاب های لغت و چه می دونم گرامر بخونید روزی چند ساعت سریال ببینید. اگرم وقت ندارید همین کلاسیک خوندن را ادامه بدید ولی بعد از امتحان فورا این روش رو کنار بذارید و سعی کنید واقعا زبانتون رو خوب کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ahrar Institute of Technology-Mechanical Engineering

سلام دوستان خسته نباشید. من حدود 9 ماه دیگه باید ازمون تافل بدم. اخرین سطح کلاس زبان که برمیگرده به 2 سال پیش intermediate رو تموم کرده بودم. الان برای یاد اوری و کمک به زبان جنرالم دارم رزتا استون کار میکنم. تا 15 روز دیگه هم تمومش میکنم طبق برنامه. می خواستم بدونم چه برنامه ای مناسب بنده است؟ خودم فکرم اینه که تو 6 ماه فقط کتاب (که اونم شما دوستان با تجربه باس معرفی کنین) و سریال (کتاب و سریال برای بعد ریدینگ و اسپیکینگ) و بعد تو 3 ماه اخر کلاس های فشرده تافل و ایلتس و مکالمه. دانشجو هم هستم. و اینکه خانم بنده زبانش خیلی ضعیف در حد دبیرستان هست نه همونم خیلی مدته گذشته فراموس کرده. ایشون از کجا شروع کنن؟ کتاب های اینترچینج رو دارم. مثلا زرد رو بدم بخونه؟ بعد ابی( با این کتابا پیش بره یا نه) ایشون خیلی بیشتر ار من فرصت دارن. ممنون میشم اگر کمکم کنین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط meghdad73 نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید. من حدود 9 ماه دیگه باید ازمون تافل بدم. اخرین سطح کلاس زبان که برمیگرده به 2 سال پیش intermediate رو تموم کرده بودم. الان برای یاد اوری و کمک به زبان جنرالم دارم رزتا استون کار میکنم. تا 15 روز دیگه هم تمومش میکنم طبق برنامه. می خواستم بدونم چه برنامه ای مناسب بنده است؟ خودم فکرم اینه که تو 6 ماه فقط کتاب (که اونم شما دوستان با تجربه باس معرفی کنین) و سریال (کتاب و سریال برای بعد ریدینگ و اسپیکینگ) و بعد تو 3 ماه اخر کلاس های فشرده تافل و ایلتس و مکالمه. دانشجو هم هستم. و اینکه خانم بنده زبانش خیلی ضعیف در حد دبیرستان هست نه همونم خیلی مدته گذشته فراموس کرده. ایشون از کجا شروع کنن؟ کتاب های اینترچینج رو دارم. مثلا زرد رو بدم بخونه؟ بعد ابی( با این کتابا پیش بره یا نه) ایشون خیلی بیشتر ار من فرصت دارن. ممنون میشم اگر کمکم کنین
    سلام شما هم خسته نباشید.
    البته که میشه بدون رفتن به کلاس زبان رو قوی کرد. فقط باید به صورت خیلی جدی هم شما و هم خانومتون بشینید سر زبان انگلیسیتون
    هیچ چیزی غیر ممکن نیست.
    من خودم از کارتون عصر یخبندان شروع کردم به نظر من از کارتونا شروع کنن خانمتون بهتره. و درمورد کتابا استپز تو آندرستندینگ خوبه و یه سرچ کنین توی وبلاگ برخی استادای زبان کتابای مناسبو نوشتند. استاد زبان من چند تا کتاب نوشته بود اگه بتونم اون دفترچمو پیدا کنم سعی میکنم براتون اسم کتابا رو بفرستم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکاترونیک

سلام دوستان.مشکل من با زبان خوندن بدون کلاس اسپیکینگه
    نمیدونم چجوری ایرادامو کامل بفهمم
    الان واقعا احساس ضعف میکنم تو حرف زدن
    بعضی لغتها رو در لحظه فراموش میکنم
    ممنون میشم راهکار بدین...

Junior Member

سلام دوستان ، من می خوام زبان رو شروع کنم ( پایه زبانم در دایره لغات شاید از بقیه موارد بهتر باشه ولی در کل خوب نیستم )

می خواستم دوستانی که بالاخره چه در ایرانن چه در کشور های دیگه سطح زبانشون بالاس ، یه سری کتاب معرفی کنن با اونا شروع کنم ؟ و برای اسپیکینگ من با دیدن سریال و.... چه جوری سطح زبانمو تقویت کنم یعنی اونی که میگن رو در بیارم ( متن فیلم نامه ) یا نه فقط گوش کنم ( که فکر نکنم زیاد تاثیری داشته باشه ) ، و دیگه برای یادگیری اسپیکینگ لهجه بریتانیایی راحتره یا امریکایی و کدوم کارامد تره ؟

بازم ممنونم از راهنمایی هاتون ...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohomo نمایش پست ها
    سلام دوستان ، من می خوام زبان رو شروع کنم ( پایه زبانم در دایره لغات شاید از بقیه موارد بهتر باشه ولی در کل خوب نیستم )

می خواستم دوستانی که بالاخره چه در ایرانن چه در کشور های دیگه سطح زبانشون بالاس ، یه سری کتاب معرفی کنن با اونا شروع کنم ؟ و برای اسپیکینگ من با دیدن سریال و.... چه جوری سطح زبانمو تقویت کنم یعنی اونی که میگن رو در بیارم ( متن فیلم نامه ) یا نه فقط گوش کنم ( که فکر نکنم زیاد تاثیری داشته باشه ) ، و دیگه برای یادگیری اسپیکینگ لهجه بریتانیایی راحتره یا امریکایی و کدوم کارامد تره ؟

بازم ممنونم از راهنمایی هاتون ...
    سلام
    برای گرامر شدیدا کتابهای Grammer in Use رو توصیه میکنم، در واقع من تجربه خوبی از این کتاب دارم و در زمانی که انگیزه خودم رو از یادگیری زبان از دست دادم این کتاب به کمک من اومد و با توضیحات بسیار ساده به من کمک کرد که بتونم دوباره با انگیزه بیشتری شروع به یادگیری کنم.
    برای لسینیگ هم مجموعه Effortless رو پیشنهاد میکنم.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)