صفحه 15 از 35 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 350

موضوع: آیا می توان بدون رفتن به کلاس زبان، زبان رو قوی کرد؟

پیش فرض پاسخ : آیا می توان بدون رفتن به کلاس زبان، زبان رو قوی کرد؟

سلام دوستان. من کانون زبان میرم و دو ترمم مونده که تموم شم. ولی دیگه میخوام نرم چون حس میکنم بعد از اتمام کلاس ها نه صحبت کردن بلدم در اون حدی که باید بلد باشم ، و نه Writing خوبی دارم در اون حدی که برای نوشتن مقاله نیازه ، لذا میخوام دیگه نرم و بجاش بشینم روی این دو مهارت صحبت کردن و نوشتن به صورت شخصی تمرکز کنم. ولی مرددم. بنظرتون کاری که میخوام بکنم درسته؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical eng

سلام دوستان. همونطور ك بقيه عرض كردن يك الي دو ترم كلاس براي استارت و اشنايي با مباحث اصلي خوبه. من از همين روش دارم كار ميكنم.شايد باورتون نشه ولي من حدود شيش ماه پيش توي زبان يه كمي وارد بودم ولي الان بعد از شش ماه ك بطور كاملا خود اموز كار كردم با كسي ك 5 ساله كلاس زبان ميره (يكي از دوستان نزديكم) كاملا برابري ميكنم. ميخوام روشمو در اختيارتون بزارم شايد كه مفيد بود.
    grammar:تمرين كردن گرامرحتما احتياج به كتاب داره.من english grammar in use رو معرفي ميكنم.
    vocabulary:مهارت واژگان و فهميدن معناي كاربردي لغات كمي زمانبره. اگر صبور باشيد حتما نتيجه ميگيريد. كتاب هاي oxford word skills عالي هستن و خيلي خوب ميتونن راهنماييتون كنن و البته استاده از ديكشنري هاي الكترونيكي و كاغذي رو فراموش نكنيد.در سطح بالاتر هم دوستان ديگه معرفي كردن.
    مقاله longman communication 3000 هم 3000 تا كلمه پركاربرد در اسپيكينگ و رايتينگ رو در اختيارتون ميزاره و در اينترنت قابل دسترسي و دانلوده.
    reading:اين مبحث نيازمند خوندن كتاب هاي انگليسي يا سايت هاي مختلف هست. دسترسي به كتابهاي داستان يا رمان انگليسي بسيار سادس و ميتونيد از google play به راحتي رمان و داستان پيدا كنيد.راه ديگه استفاده از سايت انلاين روزنامه نيويورك تايمز هست كه بايه سرچ ساده ميتونيد پيداش كنيد.
    writing:در مورد رايتينگ روشي كه معرفي ميكنم شايد مسخره به نظر بياد اما فوق العادس.ببينيد شما هر روز يا دو روز يكبار؛شب، فقط چند دقيقه وقت بزاريد و سعي كنيد كارهايي رو كه توي اون روز انجام داديد توي غالب يه متن خاطره مانند بنويسيد.حتي چيزايي كه ناراحتتون كردن يا نظرتونو جلب كردن رو از قلم نندازيد.هر كلمه اي رو كه معادل انگليسيشو نميدونستيد،فارسي بنويسيد و در اخر متن از ديكشنري اون لغت رو پيدا كنيد و متنتون رو اصلاح كنيد.در واقع اينطوري با لغات پر كاربرد هم زودتر اشنا ميشيد.
    listening:بهترين راه از نظر من گوش دادن به اهنگ هاي انگليسي هست البته بشرطي كه متن اهنگ از همون بار اول كه اهنگو ميشنويد تا دوسه بار جلوتون باشه و كلمات جلو چشمتون باشه. راه دوم ديدن فيلم با زير نويس هست كه يكم ممكنه مشكل باشه ولي خوبه. bbc و راديو هم ميتونه موثر باشه البته اين پروسه كمي زمانبره.
    speaking: سعي كنيد روزانه جمله هاي ساده اي كه ميشنويد يا ميخوايد بگيد رو يكبار با معادل انگليسيش تو دلتون مرور كنيد.سادس اما تاثير داره. ضبط كردن صداتون و گوش دادن به اون هم خوبه.چون اينجوري ميفهميد چيزي كه ميگيد واضح هست يا نه. يا مثلا زيادي مكث ميكنيد يا نه. راه بعدي كه يكم سختتره اينه:همه ما گوشي اندرويد داريم و ميدونيم كه كيبرد گوگل يه قسمت voice هم داره. ميتونيد الكي بريد توي قسمت اس ام اسا و وويس تايپ گوگلو روشن كنيد و شروع كنيد به صحبت كردن. اگر چيزي كه گفتيد به درستي تايپ شد، هزار ماشالا ولي اگه مثلا يه كلمه غلط تايپ شد دوباره از اول بگيدش. انقد بگيد تا بفهميد كه دقيقا چجوري بايد تلفظش كنيد تا كيبرد متوجهش بشه.
    pronunciation : اين قسمت و سيلابلها و سنتنس استرس كمي مهم هستش توي ازمونهايي مثه تافل و ايتلس.من كتاباي امريكن انگليش فايل رو معرفي ميكنم.
    يه سري سايت هم هست كه اميدوارم مفيد باشن)))
    english club
    learn english today
    zaban zone
    zaban amoozan
    pronunciation
    Oxford Dictionaries - Dictionary, Thesaurus, & Grammar
    براي كسايي كه تعيين سطح ميخوان اين سايت رايگان در اختيارتون ميزاره:
    ازمون تعيين سطح رايگان تحليلگران
    اميدوارم براتون مفيد باشه البته من فقط روش خودمو گفتم ممكنه به نظر اساتيدي كه من هيچي در مقابلشون نيستم اين روشها ابتدايي و ساده باشن اما شايد براي ينفر هم ك شده خوب باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    کلا زبان خوندن دو تا مهارت میخواد!!
    اول: پیدا کردن روشی که براتون جواب میده! که برای پیدا کردن بهترین روش باید یکمی روش های مختلف رو امتحان کنین (مثلا من بعد از آزمون و خطا و تمرین متوجه شدم حفظ کردن لغات با جعبه لایتنر و نرم افزارها به دردم نمیخوره و برای من مفید نیست! پس روش لغت یادگرفتنمو عوض کردم!)
    دوم و آخر: تمرین کردن با همون روش! تمرین، تمرین، تمرین!
    موفق باشید دوستان
    سلام
    میشه لطفا بگین روشی که برای بالا بردن دایره لغاتتون استفاده کردین چطور بوده
    من هم دقیقا با بالا بردن دایره لغات مشکل دارم
    ممنون

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_hasani نمایش پست ها
    سلام
    میشه لطفا بگین روشی که برای بالا بردن دایره لغاتتون استفاده کردین چطور بوده
    من هم دقیقا با بالا بردن دایره لغات مشکل دارم
    ممنون
    سلام دوست من،
    من هنوزم دایره لغاتم اونقدر گسترده نیست، با اینکه یه عالمه کتاب لغت خوندم.
    اما روشی که بهم کمک کرده بتونم هر روز چند تا لغت جدید رو یاد بگیرم، استفاده از "متن" بوده، نه کتاب لغت.
    یعنی، مثلا الان کتاب a walk to remember رو میخونم، چون دوسش دارم، سعی میکنم همه یا بیشتر لغاتش رو بلد باشم.
    اینطوری که هر لغتی رو نمیدونم و معنیش رو هم نمیتونم از خود مابقی جمله حدس بزنم تو دیکشنری پیدا میکنم. بعد یه جایی یادداشت میکنم که بعدا چند بار نگاه کنم (با خود اون جمله یادداشت میکنم و حتی گاهی با دو سه تا جمله قبلی و بعدی).
    همینطور با ویدئوهای TED هم همینکارو میکنم و همینطور با مستندها و فیلمهایی که دوسشون دارم.
    من اینطوریم که وقتی چیزی رو توی متن یاد میگیرم، یا تو فیلم، دیگه از ذهنم نمیره.
    اخیرا روی دوست صمیمیم هم این روش رو امتحان کردم و جواب داده! چون ایشونم نمیتونه لغت حفظ کنه ازین کتاب لغتها.
    یه مثال میزنم:
    من تو یه کارتونی، اینو دیدم:
    خانومه منتظر دوستش بود، بعد تاکسی هم منتظر هر دوی اونها که ببرتشون به مقصد.
    بعد آقای راننده تاکسی به خانومه گفت: خانم محترم دوستتون نمیان بریم؟ و خانمه رو متاهل خطاب کرد نه مجرد.
    بعد خانومه عصبانی شد گفت من مجردم، تو خجالت نمیکشی منو متاهل خطاب میکنی؟
    بعد آروم به خودش گفت شایدم ایشالا همین تابستون متاهل شدم.
    بعد آقای راننده اینو شنید و گفت: No way in Hell!!!
    خانومه گفت چی گفتی شما؟
    آقاهه گفت هیچی!
    بعد الان این No way in hell واقعا ممکنه از ذهن من بره؟
    هرگز!!!!
    برای همین میگم که وقتی کلمه رو تو متن یا فیلم یاد میگیریم دیگه از ذهنمون نمیره.
    درسته که ناچارا برای ازمونی مثل تافل یا جی آر ای مجبوریم لغت و کتاب لغت بخونیم. اما خیلیا با همین روش های کتاب خوندن و فیلم دیدن سطح زبانشون رو ارتقا دادن.
    یه راه دیگه اینه که تمام لیسنینگ ها و تی پی او ها رو (برای تافل) بعد اینکه یه بار تستو زدین، بشینین تحلیل کنین و لغات رو تو متن یاد بگیرین.
    اینطوری یه عالمه لغت جدیدو تو متن یاد میگیرین.
    و ضمنا، سعی کنین همیشه مطالعه داشته باشین، همیشه یه کتاب رمانی چیزی و یه مستند یا فیلمی باید باشه که شما در حال خوندنش و دیدنش و کار کردن باهاش باشین. هرگز کار رو متوقف نکنین.
    موفق باشید

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical eng

اين سايت كاملا رايگان بهتون اينگليسي رو اموزش ميده و خيليم عاليه از بيگينر تا ادونس هم داره.

lingualia

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyan amini نمایش پست ها
    متاسفانه سطح کلاس زبان های ایران هم زیاد خوب نیست(از نظر تلفظ)مثلا همه جا th رو میگن تلفظش میشه ث،اما در حقیقت میشه ت.
    ببخشيد ؟؟؟؟!!!!!!! چه كسي گفتن كه تلفظ مي شه ت ؟!
    گاه كنيد در فونميك و فونتيك 3 تا داريم در اين حيطه :
    يكي /d/ كه همون د خودمون هستش مثل تلفظ نخستين حرف در Dark
    يكي هم كه /t/ هست يا همون ت خودمون مثلا در نخستين حرف لغت Trouble

اما !

يكي ديگه داريم كه علامتش تتا هست در تلفظ يا بعبارتي /Ѳ/ كه خب اين نه ت هست نه د و تقريبا همون ث اي است كه در عربي تلفظ مي شود و اين البته نسخه ي Unvoiced هست بر مبناي لغات مشخص زبانشناسي اما همين حرف صورت Voiced ش مي شه تلفظ همين حروف TH در لغت THem.

از نوشتن و درج اطلاعات غلط خودداري كنيد دوستان.

موفق باشيد.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

اما در مورد سوال اصلي اين تاپيك !

بله ! حتما !

امااااااااااااااااااااااا اااااااااا !!!!!!!!!!

يك پشتكار فوق العاده قوي + زمان موثر ( با بازدهي ) و تكرار پشت تكرار !

در حالت كلي ببينيد دوستان من ! زبان چيز وحشتناكي نيست به هيچ وجه....اگر به آموزشگاه هاي خوب مراجعه كنين ميبينين كه بهترين اساتيد اين آموزشگاه ها زبان را خودشان آموخته اند و به هيچ كلاسي نرفته اند ! اينان در حقيقت شاگردي چيزهاي ديگر را مي كردند مثل كتاب ! ادبيات ! ديكشنري از همه مهمتر !

در تاپيك ليسنينگ خدمتتون عرض كردم كه شما نيازي نداريد كه دقيقا بفهميد فايل ليسنينگي كه دارين گوش مي دين چي داره ميگه ! اصلا حتي اگر كلش را هم نفهميد مهم نيست !

حالا دوباره برگردين 5 خط عقبتر !

تكرار و پشتكار !

آن چيزي كه فراگيري خود آموزش گونه زبان را سخت مي كند نه پيچيدگي منابع است نه استعداد و هوش ! فقط "تكرار" است !

ببينيد درست مثل نوزادي كه زبان مادري را فرامي گيرد ! بگذاريد زبان شما را احاطه كند ! كدام مهارتها ؟! مهارتهاي Receptive نه Productive !اما منظور از اين مهارتها چيست ؟! درست مثل نوزاد ! او مدت زيادي را فقط مي بيند Reading و مي شنود Listening تا بالاخره پس از چند سال قادر مي شود تا بگويد Speaking و دست آخر بنويسد Writing! بنابراين غر نزنيد كه چرا نمي توانم بنويسم ؟؟؟!!!! معلوم است ! نوشتن آخرين مرحله ي تكامل زباني شماست !

تا جاي ممكن خود را در گير كنيد....نمي توانم اينجا نسخه هاي كلي بپيچم اما "كليت" مساله هماني است كه در خط هاي بالاتر گفتم ! بقيه ي داستان، "روش" ها و "متدها" ست و بس !

موفق باشيد.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

پیش فرض پاسخ : شیوه های تقویت مهارت گفتاری (مباحث کلی)

باسلام خدمت شما دوست عزیز
    میخواهم زبان انگلیسی فرا گیرم
    وکلاس هم نمیخاهم بروم
    زمان زیادی هم برای یادگیری دارم(تقریبا 3نه4نه5سال )
    فرصت دارم

ازشما راهنمایی
    در

انتخاب :کتاب وویدیووصدا
    میخواهم

باتشکر مصطفی

پیش فرض پاسخ : شیوه های تقویت مهارت گفتاری (مباحث کلی)

نقل قول نوشته اصلی توسط x20 نمایش پست ها
    باسلام خدمت شما دوست عزیز
    میخواهم زبان انگلیسی فرا گیرم
    وکلاس هم نمیخاهم بروم
    زمان زیادی هم برای یادگیری دارم(تقریبا 3نه4نه5سال )
    فرصت دارم

ازشما راهنمایی
    در

انتخاب :کتاب وویدیووصدا
    میخواهم

باتشکر مصطفی
    سلام خدمت آقا مصطفی عزیز،

در جوابتون باید بگم که خیلی خیلی بهتره که مشخص کنین که زبان رو برای چه منظوری می خواین (برای این منظور، می تونین این مقاله رو که من نوشتم، مطالعه کنین). اگه شما بخواین مکالمه یاد بگیرین یه سری منابع برای این کار هست، اگه بخواین انگلیسی رسمی یاد بگیرین (برای اینکه احتمالاً بعداً مقاله بنویسین یا تافل یا آیلتس بدین)، یه سری منابع هست و کلاً هر منظوری که داشته باشین، منابع مرتبطش هست. اگه به این موضوع توجه نکنین به احتمال زیاد سر در گم می شین و با انتخاب منابع اشتباه، هم وقتتون هدر میره هم احتمال سرخورده شدنتون زیاده.

به علاوه، بیشتر منابع معتبر، خودشون به زبان انگلیسی نوشته شدن. بنا بر این، باید دست کم خوندن متن تا حد کمی و کارکردن با دیکشنری رو برای یادگیری کلمه هایی که تو متن می بینین و بلد نیستین، بلد باشین. البته، کار چندان سختی نیست و با چند جلسه کارتون راه می افته. اگه این کار رو می تونین انجام بدین، بفرمایین تا تو پست بعدی منابع رو براتون معرفی کنم.

پاینده و سلامت و در همه مراحل زندگی پیروز باشین.

Junior Member

سلام دوستان
    زبان من خدا رو شکر بد نیست یعنی میتونم مفهوم جمله ای که میخونم رو تقریبا بفهمم
    ولی مشکل اصلی من ادراک در مکالمه هست و مثلا فیلم زبان انگلیسی رو نمیتونم درست بفهمم یا نمیتونم خوب صحبت کنم
    مثلا بگن زندگی خودتون رو به انگلیسی بنویسید یا با من انگلیسی صحبت کنن نمیتونم انجام بدم
    لطفا راهنمایی بفرمایید که بتونم با سرعت در عرض سه ماه خوب یاد بگیرم چون باید یکی دو جا هم آزمون شفاهی بدم
    ان شاءالله سربلند باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)