صفحه 19 از 35 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 350

موضوع: آیا می توان بدون رفتن به کلاس زبان، زبان رو قوی کرد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : آیا می توان بدون رفتن به کلاس زبان، زبان رو قوی کرد؟

"آیا تافل بدون کلاس میشه؟"

یه متن رو براتون کپی میکنم که جواب خوبی به این سواله:

❌ بسیاری از زبان آموزان هنگامی که از آنها می پرسیم چه منابعی را تا به حال برای آزمون مطالعه کرده اید، از منابعی نام می برند که تنها وقت آنها را تلف می کند و چیز خاصی به آنها یاد نمی دهد. در واقع آنها وقت زیادی را صرف کرده اند ولی تنها خودشان را خسته کرده اند.

✅ مطالعه برای TOEFL شامل 4 بخش اساسی می باشد:
    1. برنامه ریزی
    2. آموزش
    3. تمرین
    4. رفع اشکال
    "برنامه ریزی" و "رفع اشکال" مهمترین بخشهایی هستندکه در آنها نیاز به نظر یک متخصص دارید.

⚠️ به هیچ عنوان تلاش نکنید برای خودتان برنامه مطالعه طراحی کنید، چون در آینده متوجه خواهید شد بزرگترین اشتباهتان در برنامه ریزی بوده است.

✅ برنامه ریزی خود را به یک متخصص بسپارید که از سطح زبان شما، نمره ای که میخواهید، زمانی که دارید و سایر اطلاعات لازم آگاهی داشته باشد. به یاد داشته باشید که بهتر است این مشاور، یا دوست نزدیک شما باشد و یا سر کلاس به شما برنامه بدهد (برای موفقیت خودتان بهتر است مشاوره رایگان نگیرید؛ مگر اینکه به طرف مقابل اعتماد کافی داشته باشید).

😊✌🏻 با آرزوی نمره ای درخشان برای شما

نقل قول نوشته اصلی توسط ali3500 نمایش پست ها
    برای یادگیری و تقویت مهارت خواندن کتابی هست که به من پیشنهاد کنید؟

کتاب خوبی که می تونم بهتون پیشنهاد کنم دلتا هستش. نحوه پاسخ گویی به سوالات رو با تمرین خیلی خیلی زیاد توضیح داده. البته مستر اسکیل هم توضیحات کافی داده بعدشم حتما با TPO سعی کن خودتو با عنوان های مشابه به آزمون اصلی تراز کنی. البته نه اینکه همه آزمون ها اون رو بی خودی از دست بدی دقیقا مشابه کاری که بعضی از دوستان انجام دادن و خواهند داد.
    مجموعه لغات TPO رو هم که دوست مون زحمت کشیده در کتاب خونه همین سایت قرار داده از دست نده.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba98 نمایش پست ها
    سلام دوستان

کتابهای زیادی برای آزمون تافل وجود داره ، بنظرشما کاربردی ترینشون کدومه برای پیشرفت سریعتر.

آیا با نرم افزار tell me more English خوبه کار کنیم؟

برای Reading پشنهاد من کتاب دلتا هستش. خوب توضیح داده و کلی تمرین هم داره. مستر اسکیل هم توضیحاتی خوبی داده
    برای Writing اول از بارونز کمک بگیر بعد هم از 184 عنوان برای راتینگ و نمونه های اون (نه اینکه همشو بخونی بلکه جملات و ساختار خوب ازش یاد بگیری)
    برای Speaking پیشنهاد من نوت فول هستش. البته مستراسکیل هم توضیحات خوبی داره و نمونه های خوبی
    برای Listening تقریبا هرچی بخونی کمه چون اول هم باید حوزه آگاهیت گسترش پیدا کنه و هم خود مهارت. در ضمن روی بقیه مهارت ها هم تاثیر زیادی داره. مستر اسکیل یا لانگمن خوبه برای شروع ساده بوده و در مستر اسکیل نحوه پاسخ گویی به سوالات رو هم گفته. کمریج، بارونز، آفیشیال گاید و لانگمن هم توصیه میشه. البته سطح بارونز کمی بالاتره. و در عوض سوالات کمریج پیچیدگی خوبی دارن. البته Developing skill for TOEFL هم واقعا برای توسعه حوزه عنوان ها عالیه. متن های کوتاه و متنوع زیادی داره.

اگر می بینی سطح زبان بالاتری داری یعنی از TPO نمره بالای 60 میگیری خب بهترین منبع که از همه موارد بالا بهتره TPO هستش. ولی قبلش باید به سطح مناسبی برسی که بی خودی هم دچار استرس نشی و هم این منبع اصلی رو از دست ندی

البته با کمی جست و جو در همین سایت کلی اطلاعات خوب می تونی پیدا کنی. اگر یک هفته وقت بذاری تا با تجربه بقیه آشنا بشی و بعد یک برنامه زمانندی و کاملا منظم درست کنی خیلی بهتره تا این جلو بری و بعدا متوجه بشی راه رو اشتباه رفتی

Junior Member

سلام دوستان،
    من قصد دارم برای تافل بخونم. در دوران دبیرستان اینترچنج ها رو خوندم و دیگه ادامه ندادم. اما فیلم و سریال و چت/ویس کمک کرد که تو بهبود زبانم وقفه ایجاد نشه. حالا چطور میتونم بفهمم در چه سطحی هستم؟ از سایت های آنلاین کمک بگیرم یا در اموزشگاه تست تعیین سطح بدم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Saati نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من قصد دارم برای تافل بخونم. در دوران دبیرستان اینترچنج ها رو خوندم و دیگه ادامه ندادم. اما فیلم و سریال و چت/ویس کمک کرد که تو بهبود زبانم وقفه ایجاد نشه. حالا چطور میتونم بفهمم در چه سطحی هستم؟ از سایت های آنلاین کمک بگیرم یا در اموزشگاه تست تعیین سطح بدم؟

با سلام،

دقیقا نکته در نحوه فیلم و سریال دیدنت هستش. اگر فیلم ها رو از همون دبیرستان با زبان اصلی دیدی و الانم بدون مشکلی متوجه میشی. که بهت تبریک میگم هم راهت خیلی سخت نیست و هم نمره خوبی خواهی گرفت. در واقع باید بینی که اون فیلم و سریال چقدر تونسته سطح Listening و Speaking تو رو بالا ببره (خیلی نکته مهمی هستش و میتونه کلی جلو بندازت).
    کلی منبع تافل که بخونی باز اون آخر اگر نمره (بالای 100) خوبی میخوایی باید بری فیلم و سریال و اخبار ببینی (البته نه هر فیلم و سریالی).

اما برای فهمیدن اینکه در چه سطحی هستی بنابه تجربه بگم من قبلا تهران آزمون تعیین سطح دادم و دقیقا متوجه شدم همون TPO رو از من آزمون گرفتم. الانم یکی از موسسات معتبر در تهران دقیقا می دونم کلی پول میگیره و همون TPO رو ازت آزمون میگیره. به این صورت که بالای 60 شدی سطحت در حد تافل هستش ولی زیر 60 میری برای پری تافل.
    به سادگی فایل TPO رو از کتاب خونه دانلود کن و یکی از آزمون های اون رو اجرا کن و با کمک افراد خبره سطح تقریبی خودت رو حساب کن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

سلام دوستان
    دانشجوی ارشد دانشگاه تهران هستم. شرایط مالی خوبی ندارم چون خانواده ام حمایتم نمیکنن قبلا برای یه کلاس خصوصی ازشون پول گرفتم اما شرایط کلاس (استاد، همکلاسی و ..) انچنان خوب نبود و خیلی رشد نداشتم. چند ماهی رو زبان رو کنار گذاشتم. با توجه به شرایطم قصدم اینه که خودم بخونم. در هر بار هم برای دانستن اینکه ایا پیشرفت داشته ام یا نه و بعد از چند مدت در یکی از آموزشگا ها تعیین سطح بدم تا درنهایت به نمره دلخواه برسم و ازمون تافل بدم... دوست ندارم بخاطر زبان از رویاهایم دست بکشم... برنامه ریزی ام طوری هست که تا آخر امسال به ازمون برسم. تاپیکهای قبلی رو هم خوندم اما واقعا گیج شدم از کجا شروع کنم که به بیراهه نرم. لطفا در صورت امکان راهنماییم کنید که چطوری گامهای محکمی بردارم.... بسیار ممنون میشم.
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط ZyM نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دانشجوی ارشد دانشگاه تهران هستم. شرایط مالی خوبی ندارم چون خانواده ام حمایتم نمیکنن قبلا برای یه کلاس خصوصی ازشون پول گرفتم اما شرایط کلاس (استاد، همکلاسی و ..) انچنان خوب نبود و خیلی رشد نداشتم. چند ماهی رو زبان رو کنار گذاشتم. با توجه به شرایطم قصدم اینه که خودم بخونم. در هر بار هم برای دانستن اینکه ایا پیشرفت داشته ام یا نه و بعد از چند مدت در یکی از آموزشگا ها تعیین سطح بدم تا درنهایت به نمره دلخواه برسم و ازمون تافل بدم... دوست ندارم بخاطر زبان از رویاهایم دست بکشم... برنامه ریزی ام طوری هست که تا آخر امسال به ازمون برسم. تاپیکهای قبلی رو هم خوندم اما واقعا گیج شدم از کجا شروع کنم که به بیراهه نرم. لطفا در صورت امکان راهنماییم کنید که چطوری گامهای محکمی بردارم.... بسیار ممنون میشم.
    با تشکر
    سلام،
    خب طبیعی هستش کمی گیج بشی کلی اطلاعات در این سایت هست. برای بار اول کسی بخواد همه رو بخونه گیج میشه. ولی نگران نباش درست میشه. یک نکته من در جواب دوستون همین صفحه یا صفحه (پست 183) قبل پشنهاد دادم چه منابعی خوب هستند یک نگاه بهش بنداز. در سایت یک گشتی بزنی کلی نکته خوب پیدا میکنی که کلی بهت کمک میکنه. بعدش نگفتی رشته ارشدت چی هستش چون خیلی مهمه بعضی از رشته ها خود به خود زیانشون قوی هستش به خصوص Reading.
    بعدشم همون تی پی اون بی نظیره برای اینکه خودت رو تعیین سطح کنی فقط همیشه یادت باشه دو مهارت Writing و Speaking رو بدی برات صحیح کنن تا روند روبه رشد رو ببینی و به بی راهه نری

گام مهم شما اینه اول تعیین سطح کنی خودت رو ، اب توجه به اون استراتژِ راهبردی رو تعیین کنی تا به نتیجه برسی
    در اول با منابع و تکنیک ها شروع کن بعدم برو سراغ تی پی او تا به نمره دلخواه برسی
    ویرایش توسط vhbhajy : August 21st, 2016 در ساعت 08:50 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک دانشگاه تهران

با تشکر از همه دوستانی که راهنمایی میکنن، لطفا لطفا درباره مواردی که مطمءن نیستیم سعی کنیم راهنمایی نکنیم
    مثلا اینکه برا نمره بالای 100 بایدفلان کرد، این موضوع تخصصیه و برای هرکسی هم با افراددیگه فرق داره!
    یه مقدار احساس مسءولیت بیشتری کنیم و "هممون دکتر نشیم و نسخه بپیچیم!"

و یه خسته نباشید به همگی

Junior Member MARAL_oo آواتار ها

سلام دوستان من شديدا به راهنمايى هاتون احتياج دارم چون سه روز اينده بايد براى ثبت نام کانون زبان اقدام کنم ولى با توجه به پستهاى اين تاپيک فهميدم بدون کلاس هم مى شه موفق شد و الان کمى مرددم.
    من تا الان کلاس زبان نرفتم و زبانمم با مدرسه اومدم جلو (من امسال تازه وارد دانشگاه مى شم) و هرچى هم خوندم متکى به برنامه مدرسه بوده اما از طرفى منکر نمى شم که يه سرى حفره خالى هم در يادگيريم هست که ناشى از اينه که:

* من زبانو واسه نمره خوندم و نه علاقه!

اما الان خيلى مى ترسم از يک طرف مى ترسم بلاى خانمان سوز کلاسهاى کنکورى که رفتم و دردى رو ازمن دوا نکرد دوباره سرم بياد از طرف ديگه اينکه مى ترسم عقب بيفتم و به سطح خوبى نرسم.
    نمره تافل برام خيلى مهمه چون براى فاند تحصيلى بهش احتياج دارم.
    ممنون مى شم راهنماييم کنيد و اگر مطالعه بدون کلاس رو پيشنهاد مى ديد مى شه بگيد از چه منابعى استفاده کنم که همه مهارتهاى چهارگانه رو حفظ کنم؟
    ممنون از دوستانى که لطف مى کنن و پاسخ مى دن

نقل قول نوشته اصلی توسط MARAL_oo نمایش پست ها
    سلام دوستان من شديدا به راهنمايى هاتون احتياج دارم چون سه روز اينده بايد براى ثبت نام کانون زبان اقدام کنم ولى با توجه به پستهاى اين تاپيک فهميدم بدون کلاس هم مى شه موفق شد و الان کمى مرددم.
    من تا الان کلاس زبان نرفتم و زبانمم با مدرسه اومدم جلو (من امسال تازه وارد دانشگاه مى شم) و هرچى هم خوندم متکى به برنامه مدرسه بوده اما از طرفى منکر نمى شم که يه سرى حفره خالى هم در يادگيريم هست که ناشى از اينه که:

* من زبانو واسه نمره خوندم و نه علاقه!

اما الان خيلى مى ترسم از يک طرف مى ترسم بلاى خانمان سوز کلاسهاى کنکورى که رفتم و دردى رو ازمن دوا نکرد دوباره سرم بياد از طرف ديگه اينکه مى ترسم عقب بيفتم و به سطح خوبى نرسم.
    نمره تافل برام خيلى مهمه چون براى فاند تحصيلى بهش احتياج دارم.
    ممنون مى شم راهنماييم کنيد و اگر مطالعه بدون کلاس رو پيشنهاد مى ديد مى شه بگيد از چه منابعى استفاده کنم که همه مهارتهاى چهارگانه رو حفظ کنم؟
    ممنون از دوستانى که لطف مى کنن و پاسخ مى دن
    اگر برای آمریکا و تافل میخوای اقدام کنی فقط
    interchange 4th edition کتاب intro و 1 و 2 و 3 به همراه teacher book که توضیح داده به دانشجویان چگونه درس بدیم و حل تمرین هم هست
    رو انقدر بخون که تمام جملاتشون رو حفظ بشی و تمام جواب به تمرین هارو بفهمی چرا و از کجا امدند به عبارتی گرامر هر درس و بفهمی
    لحجه ات باید دقیقا مثل فایل های صوتی باشه اگر نیست درس هارو داری زود میری جلو!! حفظ باید بشی جملات رو(این دو بار)!!
    عجله نکن تموم کنی درس هارو!!!

بعد از این 4 کتاب که استاد شدی!
    میری کتاب Passages 2nd edition رو 1 و 2 رو به همون ترتیب بالا میخونی!!
    بعد هم تموم شما انگلیسیت اندازه 110 تافل سواد داره، فقط به skill احتیاج داری!

همراه اینا فقط فیلم های Hollywood رو نگاه کن، با دو زیر نویس همزمان یا ترجیحا فقط انگلیسی!!
    کلماتی رو که نمیفهمی گوگل نکن وسط فیلم، یادداشت کن روی کاغذ که فیلم قطع نشه، اخر فیلم همشون رو گوگل کن، دوباره فیلم رو ببین اگر خواستی!
    سریال ها برای تقویت زبان انگلیسی خیلی بهتر اند ولی سخت تر اند ولی در نهایت باید به سطح انها برسی

در ضمن برای تافل حتما کلاس برو!

ارادتمند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)