صفحه 21 از 35 نخستنخست ... 111213141516171819202122232425262728293031 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 350

موضوع: آیا می توان بدون رفتن به کلاس زبان، زبان رو قوی کرد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Network and Security and Software Engineering Professional

پیش فرض پاسخ : آیا می توان بدون رفتن به کلاس زبان، زبان رو قوی کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad583 نمایش پست ها
    با تشکر از شما . شما برای کسی که میخواد اکادمیک کار کنه (ادامه تحصیل در خارج از کشور داشته باشه )چیو توصیه می کنید
    برای اکادمیک اگر منظورتون academic IELTS Test هستش که یه سطح خیلی بالاتر نسبت به General یا مکالمه روزانه هست درواقع میشه گفت توصیه ای وجود نداره این جواب من نیست بلکه جواب یه شخصی که چندین ساله زبان کار میکنه هستش و دلیلش هم خیلی ساده است.در جنرال شما هدف اینو دارید که بتونید نیازای اصلیتونو به راحتی به زبون بیارید به زبان دیگه و اکادمیک درواقع جنرال+لغات تخصصی محیط دانشگاهی هستش که در اونجا شما با کلمات سختی و تسلط خیلی بالاتری سروکار دارید که قراره در اینده به طور مثال در نگارش یه paper علمی به کارتون بیاد و هیچ جایی حتی کلاس های زبان نمیتونه شمارو کامل کنه تو این زمینه.پیشنهاد من اینه که سعی کنید بیش از 10 هزار لغت رو یاد بگیرید و این مطمینا ترسناک میاد و غیر ممکن و همینطور هم هست چون کسانی که 10k وکابیولاری دارند توی ذهنشون درواقع میتونن 4k رو از مغزشون واکاوی کنن که یا بنویسن یا به زبون بیارن.سعی کنید مقالات علمی مربوط به رشته خودتون یا کتاب های مرجع رشته خودتون رو مطالعه کنید و بگردید دنبال 20 یا 30 سرشاخه اصلی توی صحبت های روتین مردم و البته دانشجویان و سعی کنید توی هرکدومشون deep بشید و ریز روی فهم یا comprehensive اون تاپیک ها و این کار رو مکرر انجام بدید و در نهایت میبینید که هم توی رشتتون قوی شدید و هم درکتون از مطالب سخت انگلیسی بسیار بالا رفته...درکل اگر هدفتون اکادمیک هست وقتتون رو الکی روی سرچ های مسه این که "دانلود برنامه اموزش زبان اکادمیک برای اندروید" یا ازین ها نذارید چون the only way to success is through pain باید روی هرکدوم از اون 4 مهارت اصلی ریز بشید و سعی کنید هربار عمیق تر درکش کنید..
    خود من مشکلمو توی اسپیکینگ میبینم و هرگز 1 ساعت هم کلاس زبان نرفتم و توی مدرسه و دانشگاه هم همیشه بازیگوشی میکردم ولی الان که توی یوتیوب speaking interview های زبان برای ایلتس رو میبینم برام کودکانه به نظر میاد.چون بجای گشتن و حساب کردن رو معلم یا استاد یا کلاس های شیاد زبان ..روی خودم حساب کردم و به خودم میگفتم که چقد خوبه که مثلا الان دارم Prison Break رو میبینم تمام حرفاشونو تو اینترنت پیداکنم و دونه دونه معنی کنم و یکدفعه دیدم تو فامیل مشهور به فلانی انگلیسیش خوبه شدم.
    امیدوارم اینایی که گفتم کمکت کرده باشه و سعی کردم واقع بینانه بگم...موفق باشی

سلام دوستان
    من زبانم در حد متوسط رو به بالا هست

البته همین الانشم میتونم کارم رو راه بندازم تو کشور انگلیسی زبان.
    تا رسیدن به تافل که بتونم راحت حرف بزنم و بنویسم به نظرتون چن وقت نیاز هست که راه بیافتم
    چون واسه لاتاری میخوام اماده بشم اگه قبول شدم
    به نظرتون تا اخر سال اوکی میشم از همه لحاظ؟

سلام دوستان من بعلت شاغل بودن فرصت کلاس رفتن ندارم در ضمن حقوقه در حدی نیست که بتونم کلاس خصوصی برم . حالا من چند تا سوال داشتم:سطح زبان من 30 درصد هستش شما چه کتاب هایی را میتونید به من معرفی کنید (اگه لطف کنید به ترتیب بگید ) من زبانم را در منزل بخونم و تا بتونم به یه سطح قابل قبولی برسونم . نمیخوام بی جهت پول وقتم سر کلاس های بیخود بزارم

Junior Member

من چندین ترم کلاس زبان از دوره ی fundamental تا IELTS رو توی یکی از آموزشگاه ها در تهران رفتم. خیلی طول کشید. راستش اگر دوباره به اون زمان برگردم اون کلاس ها رو نمی روم.
    نمی دونم شاید من اینجوری هستم ولی وقتی می رفتم کلاس یک جورایی از وقتی که خودم می خوندم کمتر می خوندم!
    باز میگم شاید این ایراد من هست.
    در کل، کلاس اون چیزی که فکر می کردم نبود. گاهی که با بعضی همکلاسی هام گفتگو می کردم اونها هم همچین احساسی داشتند.
    به هر حال چه خوشمون بیاد یا بدمون بیاد اون آموزشگاه ها هم با دعای خیر دانش آموزانشون یا با توجهات خاصه این امام و آن امام نمی چرخند! منظورم این هست که شما در چشم اونها همه چیز هستید! (خونه، زندگی، ماشین، آیفون و آیپد و سفر تایلند و ...)
    (دوستان به بزرگواری خودشون ببخشند اگر کمی شوخی کردم. خواستم هضم مطلب کمی آسون تر بشود)

Junior Member asarin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Azad University of Ahar

من کلاس زبان نرفتم(به جز کلاسای دوران مدرسه و دانشگاه) تافل ۱۰۰ شدم.

هرچی هم بلدم از دیدن سریال و فیلم و خوندن مطالب سایتا بوده.

ولی یادگیری به این روش آهسته هست و چند سال طول میکشه.

Junior Member

سلام دوستان ما یک گروه ساختیم که استادای زبان هم هستن و برنامه هایی داریم که خیلی سریعتر از موسسات و کاملا رایگان زبان رو راه میوفتید برای رفع اشکال هم خوب و مفیده. هر کس تمایل داره شماره بدید تا اددتون کنم.

Junior Member

سلام. کسی هست که دوره های ترمیک تافل موسسه دکتر برزآبادی را شرکت کرده باشه و اطلاعاتی در موردش داشته باشه؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط bahador نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من چند وقت هستش که دارم به این موضوع فکر می کردم که آیا واقعا خود آدم می تونه بدون این که به کلاس زبان بره زبانش رو قوی کنه؟؟
    اگر میشه به نظر شما چه طور باید برنامه ریزی کرد؟

موفق باشید
    سلام دوست عزیز.
    مجلات خارجی هم بخونی خیلی کمک می کنه به تقویت زبانت.برو تو این سایت
    http://sarzaminedanesh.com
    جدیدترین مجلات روز دنیا رو داره.

Junior Member

درود دوستان
    من سطح تافلم الان در حد نمره 80 از 120 هست. می خواستم ببینم اگه دو ماه خودم بخونم می تونم نمره رو برسونمش به بالای 95؟ یا اینکه باید این 2 ماه رو کلاس برم تا این اتفاق بیفته؟ ضمنا ظاهرا موسسه دکتر برزابادی و اقای اعلایی در تهران کلاس تافل غیرحضوری برگزار میکنند خواستم بدونم که:
    1.آیا کسی اطلاع داره که
    کلاس های غیرحضوری تافل آِی بی تی (موسسه دکتر برزآبادی و استاد اعلایی) چگونه کلاسایی هست؟ لطفا اگر کسی شرکت کرده لطف کنه بگه ارزش داشته براش این کلاس یا خیر؟ یه مقدار با جزئیات در مورد تشکیل این کلاس غیرحضوری و رسیدگی هایی که در طول دوره انجام دادن و پاسخ گویی به سوالات زبان آموزان در طول دوره لطفا توضیح بفرمایید.
    2. آیا ارتباط زبان آموزان با اساتید در طول دوره فقط از طریق ایمیل بوده یا اسکایپ یا روش های دیگه؟
    3. نمره تون بعد از 8 هفته کلاس چقدر افزایش پیدا کرده؟
    4. فرق این کلاس غیرحضوری با کلاسای حضوری موسسه، از نظر ارائه نکات مهم و مطالب مربوط به آزمون و همچنین رسیدگی به زبان آموزان و پاسخ گویی به سوالات زبان آموزان در طول دوره در چیه؟
    با سپاس از شما عزیزان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Eng computer

نقل قول نوشته اصلی توسط involvement نمایش پست ها
    اگر برای آمریکا و تافل میخوای اقدام کنی فقط
    interchange 4th edition کتاب intro و 1 و 2 و 3 به همراه teacher book که توضیح داده به دانشجویان چگونه درس بدیم و حل تمرین هم هست
    رو انقدر بخون که تمام جملاتشون رو حفظ بشی و تمام جواب به تمرین هارو بفهمی چرا و از کجا امدند به عبارتی گرامر هر درس و بفهمی
    لحجه ات باید دقیقا مثل فایل های صوتی باشه اگر نیست درس هارو داری زود میری جلو!! حفظ باید بشی جملات رو(این دو بار)!!
    عجله نکن تموم کنی درس هارو!!!

بعد از این 4 کتاب که استاد شدی!
    میری کتاب Passages 2nd edition رو 1 و 2 رو به همون ترتیب بالا میخونی!!
    بعد هم تموم شما انگلیسیت اندازه 110 تافل سواد داره، فقط به skill احتیاج داری!

همراه اینا فقط فیلم های Hollywood رو نگاه کن، با دو زیر نویس همزمان یا ترجیحا فقط انگلیسی!!
    کلماتی رو که نمیفهمی گوگل نکن وسط فیلم، یادداشت کن روی کاغذ که فیلم قطع نشه، اخر فیلم همشون رو گوگل کن، دوباره فیلم رو ببین اگر خواستی!
    سریال ها برای تقویت زبان انگلیسی خیلی بهتر اند ولی سخت تر اند ولی در نهایت باید به سطح انها برسی

در ضمن برای تافل حتما کلاس برو!

ارادتمند
    ایشون راهنمایی های بسیار عالی کردند.
    این کتاب ها عالی هستند ، من خودم هم از اینها شروع کردم.
    با آرزوی موفقیت

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)