صفحه 4 از 35 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 350

موضوع: آیا می توان بدون رفتن به کلاس زبان، زبان رو قوی کرد؟

Junior Member elaheh1973 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial engineering-SUT

پیش فرض پاسخ : آیا می توان بدون رفتن به کلاس زبان، زبان رو قوی کرد؟

دوستان سلام
    من برای گرفتن نمره آیلتس حداقل 6 در هر بند خیلی وقت ندارم .... ماه پیش امتحان دادم 5 شدم.......راستش دوتا بچه نمی ذارن تو خونه درس بخونم و نمره ام افتضاح شد.....الان با این خوندن های جسته و گریخته تو خونه بیس زبانم رو یه کم آوردم بالا....حالا کلاسهای خانه افرینش ایلتس ثبت نام کردم کلاس های فشرده به نظر شما چطوری ان این کلاس ها؟ من بیشترین زمانی که تو خونه می تونم درس بخونم (تو روزایی که کلاس نمیرم) دو ساعته ...... با این اوضاع درهم و برهم به نظرتون چی کار کنم که موفقیتم رو بتونم تضمین کنم؟

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط elaheh1973 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من برای گرفتن نمره آیلتس حداقل 6 در هر بند خیلی وقت ندارم .... ماه پیش امتحان دادم 5 شدم.......راستش دوتا بچه نمی ذارن تو خونه درس بخونم و نمره ام افتضاح شد.....الان با این خوندن های جسته و گریخته تو خونه بیس زبانم رو یه کم آوردم بالا....حالا کلاسهای خانه افرینش ایلتس ثبت نام کردم کلاس های فشرده به نظر شما چطوری ان این کلاس ها؟ من بیشترین زمانی که تو خونه می تونم درس بخونم (تو روزایی که کلاس نمیرم) دو ساعته ...... با این اوضاع درهم و برهم به نظرتون چی کار کنم که موفقیتم رو بتونم تضمین کنم؟
    اول بهتره که ببینید از 4 مهارت تان کدام یک قویتر و کدام یک ضعیف تر هستش...
    روزها 1.5 ساعت رو به مهارت های ضعبف تان بپردازید و شبها نیم ساعت به تقویت مهارت قویتان مشغول شوید...
    در مورد کلاس هیچکس نمیتونه قضاوت کنه مسلما اگه درست استفاده کنید میتونه خوب باشه...
    اگر در خانه هستید خودتان را کلا با انگلیسی مغول کنید...آهنگ اخبار روزنامه...همه چی.
    کربلایم آرزوست...

Junior Member

سلام.یاد گیری زبان یک امر کاملا شخصی هستش.من سطح بیسیک رو تو اموزشگاه خودنم.عالی بود ولی دیگه نتونستم برم .خونه نشستم خوندن.تا advance پیشرفتم.در حالی که speaking کار نمیکردم و بسیار ضعیف بودم. افرینش تعیین سطح ،اخرین سطح رو قبول شدم رفتم. محیط خوبی بود و دوستانه ای بود .پشیمون نیستم از رفتن. ولی اونجا فقط تکنیک میگن.اتفاقا با بهترین استاد اموزشکاه هم کلاس داشتم.ولی تا اونجا که یادم میاد همه چیز در کتاب های اموزشی ایلتس یافت میشد.
    در یک کلام. اگر روحیه و حوصله داشته باشید از صفر تا 94 درصد زبان رو تو خونه میشه یاد گرفت.فقط speaking میمونه.که حتی اونم هم با زیاد گوش کردن بهبود پیدا میکنه.در اخر هم اگر خواستید برید کلاس ها ی پریایلتس. بنظرم بشینید کتابهاش رو بخونید و بعد 2 جلسه خصوصی برای هر اسکیل بگیرید.
    سوالی بود در پیام خصوصی در خدمتم.
    فقط شروع کنید. باورکنید میشه. فقط اولش سخته. شما رو به لیسنینگ وصیت میکنم. و بعدش reading . با فرا گیری این دو مهارت،مهارت متقابلش یعنی صحبت کردن و نوشت رو هم میتونید یاد بگیرید.

Member MortezaBermoda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ACCOUNTING - University of Tehran

درود
    آموزش زبان انگلیسی شامل چی میشه؟
    نوشتن ، خوندن، گوش کردن و حرف زدن
    در کلاس زبان کدوم یک از این ها برآورده میشه؟
    در کلاس زبان مهارت گوش کردن و حرف زدن به چشم می خوره اما چه نوع گوش دادن و چه نوع حرف زدنی؟
    گوش دادن به لهجه ی چپندرقیچی ؟
    از اونجایی که حرف زدن فقط به وسیله ی گوش کردن امکانپذیر هست بنابر این مهارت خروجی خوبی نخواهیم داشت.
    به نظر شما گوش دادن به لهجه ی فردی که زبان مادریش انگلیسی (آمریکایی یا بریتانیایی) هست بهتره یا گوش دادن به لهجه ی کره ی ماهی بعضی ها؟
    حالا بریم سر خوندن و نوشتن:
    برای این هم منابع بسیار زیادی وجود داره که باید چندتا شاخص رو پیدا کنید و شروع کنید و اینو هم بگم که اکثر منابع شبیه هم هستن ولی فقط اسمشون تغییر کرد.
    اما کلاس زبان چه کمکی می تونه در این زمینه برامون انجام بده؟
    در زمان های قدیم که مثل حاالا ارتباطات و فناوری اطلاعات به این شکل نبود و داوطلبان هیچ اطلاعاتی راجع به آموزش زبان و منابع و غیره نداشتن کلاس زبان بسیار موثر بود ولی حالا نه.
    به حرف بعضی ها هم گوش ندید که می گن بدون کلاس زبان امکان پذیر نیست. به عنوان مثال یکی از فروشنده های منابع زبان همینو میگفت و هرچی دلیل میاوردم نظرش رو تغییر نداد و حتی گفته بودم که فایل های صوتی با لهجه آمریکایی 504 خیلی خوب بود گفت اصلا فایل صوتی 504 با لهجه آمریکایی وجود نداره و من گفتم همینجا لپ تاپمو روشن کنم بهتون نشون بدم بعد گفت حتما یه آمریکایی که توی ایران بود این فایل رو درست کرد
    در کل مزایا و معایب کلاس زبان از نظر "من":
    مزایا:
    ایجاد انگیزه برای افراد بی انگیزه
    برای بچه های با سن بسیار پایین
    برای پیدا کردن GF یا BF

معایب:
    هدر دادن وقت
    هدر دادن پول
    عدم کارایی (مثل لهجه که گفتم)

این ها نظر من بود و دلیلی نداره که نظر غیر از این اشتباه باشه
    بدرود
    واجب: معدل، TOEFL/IELTS ،GRE/GMAT مستحب: مقاله، سابقه کار، انتشار کتاب، رکمندیشن عالی مکروه: نبود تناسب بین عوامل (مثلا بالا بودن تعداد مقالات ولی پایین بودن نمره تافل) مباح: داشتن سوابق و انتشارات غیر مرتبط
    خواستن + برنامه ریزی = توانستن

Junior Member hamidmech آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

بستگی به نوع مطالعه شما داره به شخص زیاد با کلاس زبان موافق نیستم و واقعا به خودخوانی اعتقاد دارم . به قول دوستمون بسیاری از اوقات سطح پایینی دارند کلاس ها و اسپگینگ ها ضعیف هستن. برای کسی که تحصیلات دانشگاهی رو تجربه کرده و سختی ها شو ،خواندن زبان یک تفریح و استراحت به حساب میاد. نکته بعدی اینکه متدهای بسیاری از کلاس زبان ها بسیار دموده شده و قدیمی هست اگر کلاس زبان خوبی انتخاب نکنید راندمانتون مناسب نخواهد بود. اگر فرصت مناسب دارید به مرور و طی چند سال گوشتون رو عادت بدید به شنیدن زبان دیگر (لهجه درست و صحیح مانند اخبار و مستندها و بسیاری از فیلم ها). نکته دیگر اینکه قرار باشه همه چیزرو ضربتی و با چند جلسه کلاس یاذ بگیرید فردا روزی توی غربت به خاطر ضعف زبان شاید مشکل بربخورید

اگه پشتکار کافی نداری و درست و کامل نمیخونی و ممکنه ول کنی وسطش و هی پارازیت بیفته به کلاس هم فکر کنی خوبه، اما تنهایی هم میشه، به نظرم اگه هم می تونی تنهایی بخون امما آخرش خصوصی بگیر و نکات و مهم و فشرده کار کن و بخون، این طور مواقع آدم از هزینه ای که میکنه پشیمون نمیشه حتی اگه بدون اون هم بتونه موففق بشه

Member MortezaBermoda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ACCOUNTING - University of Tehran

درود
    یک نکته درباره ی کلاس های فشرده بگم که به نظرم اصلا معقول نیست (حتی کلاس های فشرده ی 6 ماهه). چون روند یادگیری زبان یک فرایند تدریجی هست. چهارتا فرمول نیست که با جلسات فشرده یادشون گرفت.
    واجب: معدل، TOEFL/IELTS ،GRE/GMAT مستحب: مقاله، سابقه کار، انتشار کتاب، رکمندیشن عالی مکروه: نبود تناسب بین عوامل (مثلا بالا بودن تعداد مقالات ولی پایین بودن نمره تافل) مباح: داشتن سوابق و انتشارات غیر مرتبط
    خواستن + برنامه ریزی = توانستن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    لیسانس زبان

استفاده مداوم از خودآموزهای زبان جهت یادگیری مناسب نیستش، بهترین حالت به نظر من اینه که شما ابتدا به کلاسهای گروهی زبان برای یادگیری برید، بعد از یادگیری مطلوب و تسلط کافی، خودتون از طریق فیلم و سریال به تقویت مکالمه مشغول بشید... این نظر من هستش که خودم از این طریق به تسلط تقریباً خوب رسیدمو دوست عزیز

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط MEDIAK نمایش پست ها
    استفاده مداوم از خودآموزهای زبان جهت یادگیری مناسب نیستش، بهترین حالت به نظر من اینه که شما ابتدا به کلاسهای گروهی زبان برای یادگیری برید، بعد از یادگیری مطلوب و تسلط کافی، خودتون از طریق فیلم و سریال به تقویت مکالمه مشغول بشید... این نظر من هستش که خودم از این طریق به تسلط تقریباً خوب رسیدمو دوست عزیز
    اونقدری که به نظر من در دنیای امروز تلفظ صحیح مهم و دلنشین هست، اونای دیگه کمتر مهمترن!
    کربلایم آرزوست...

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط MortezaBermoda نمایش پست ها
    درود
    یک نکته درباره ی کلاس های فشرده بگم که به نظرم اصلا معقول نیست (حتی کلاس های فشرده ی 6 ماهه). چون روند یادگیری زبان یک فرایند تدریجی هست. چهارتا فرمول نیست که با جلسات فشرده یادشون گرفت.
    سلام

فرمایش شما تا حدودی صحیحه... ولی باید توجه داشته باشیم که یکی از کارکردهای کلاس های فوق فشرده اینه که زبان رو به عمق زندگی روزانه شما وارد می کنند. تصور کنید که شما هر زوز 5 تا 6 ساعت در محلی مثل یک کلاس حاضر بشید و تماما به اون زبان بگید و بشنوید و بنویسید و بخونید... طبیعتا پیشرفتتون میتونه نسبت به زمانی که هفته ای دو روز اون هم فقط 4 ساعت زبانی رو کار می کنید، متفاوت باشه...
    دوستانی که زبانی مثل آلمانی رو به صورت فوق فشرده کار کرده اند بارها و بارها اشاره کرده اند که پیشرفت رو به عینه دیده اند. چون این روش حداقل تکرار مداوم که از مسائل مهم در یادگیری زبان هست رو فراهم می کنه.

براتون آرزوی موفقیت دارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)