صفحه 5 از 35 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 350

موضوع: آیا می توان بدون رفتن به کلاس زبان، زبان رو قوی کرد؟

Member MortezaBermoda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ACCOUNTING - University of Tehran

پیش فرض پاسخ : آیا می توان بدون رفتن به کلاس زبان، زبان رو قوی کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط matinking نمایش پست ها
    سلام

فرمایش شما تا حدودی صحیحه... ولی باید توجه داشته باشیم که یکی از کارکردهای کلاس های فوق فشرده اینه که زبان رو به عمق زندگی روزانه شما وارد می کنند. تصور کنید که شما هر زوز 5 تا 6 ساعت در محلی مثل یک کلاس حاضر بشید و تماما به اون زبان بگید و بشنوید و بنویسید و بخونید... طبیعتا پیشرفتتون میتونه نسبت به زمانی که هفته ای دو روز اون هم فقط 4 ساعت زبانی رو کار می کنید، متفاوت باشه...
    دوستانی که زبانی مثل آلمانی رو به صورت فوق فشرده کار کرده اند بارها و بارها اشاره کرده اند که پیشرفت رو به عینه دیده اند. چون این روش حداقل تکرار مداوم که از مسائل مهم در یادگیری زبان هست رو فراهم می کنه.

براتون آرزوی موفقیت دارم
    درود
    کاملا درست می فرمایید اما در صورتی که قبلش فرد اون زبان رو حداقل (حداقل) 2 سال کار کرده باشه.
    به نظر من زبان روزی 2 الی 3 ساعت در کل روزها معقول هست و زمانی که به امتحان نزدیک شدیم (6 ماه قبل یا 3 ماه قبل با روزی 6 ساعت)این کلاس های فشرده مفید هستند.
    بحث غرق شدن در زبان هم که مشخصه: من به شخصه موزیک ها و فیلم های غیر انگلیسی رو برای خودم ممنوع کردم. و اگر هرچیزی در روز فراموش بشه تمرین نوشتن و خوندن و صحبت کردن و گوش کردن زبان وجود داره هر روز.
    بدرود
    واجب: معدل، TOEFL/IELTS ،GRE/GMAT مستحب: مقاله، سابقه کار، انتشار کتاب، رکمندیشن عالی مکروه: نبود تناسب بین عوامل (مثلا بالا بودن تعداد مقالات ولی پایین بودن نمره تافل) مباح: داشتن سوابق و انتشارات غیر مرتبط
    خواستن + برنامه ریزی = توانستن

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

به نظرم بجای هزینه کلاس، با استفاده از شبکه ها یه دوست اینترنشنال پیدا کنید و با هم قرار بذارید که هرروز با هم مثلا با اسکایپ حرف بزنید...تاثیرش بسیار بالاتره چون "مجبورید" که حرف بزنید! بهمین سادگی!
    کربلایم آرزوست...

Junior Member

درود
    من تازه این موضوع رو دیدم.به نظر من هم همونطوری که بقیه دوستان فرمودن آدم خودش میتونه زبان رو یاد بگیره به شرط اینکه برنامه ریزی داشته باشه. البته این بستگی به علاقتون به یادگیری داره.مثلاً من چون خیلی علاقه به یاد گیری زبان دارم برنامم رو فشرده بستم(البته برای ایلتس الان) ولی خیلی هم راضی هستم و خدا رو شکر موفق هم بودم.اما بعضیا هستن که خودشون تنهایی نمیتونن بخونن و میخوان سر کلاس های آموزشی حاضر بشن.توصیه من به دوستان اینه که حتماً تحقیق کنید و یه جای خوب رو پیدا کنید که با وجدان هم کار کنن من خودم تجربش رو داشتم توی یکی از همین کلاس های معروفی که توی تهران خیلی هم تبلیغ میکنه رفتم و ثبت نام کردم. نمیخوام سرتون رو درد بیارم داستان داشت ولی در کل فقط بچه ها رو عقب نگه میداشتن که پول اضافی بگیرن هر ترم هم شهریه رو 2برابر میکردن وبچه ها رو به زور مجبور میکردن که اونو پرداخت کنن کیفیتش هم واقعاً فاجعه بود.
    اگر سر کلاس هم میخواین برید به نظر من کلاس های دانشگاه عالیه به خصوص کلاس های خود بچه های زبان.این کار برای دانشجوها راحت تره میتونن برن و با یکی از استادها صحبت کنن و اجازه بگیرن که در طول ترم سر کلاس بشینن واقعاً کمک میکنه.
    و دیدن فیلم رو واقعاً توصیه میکنم هیچ چیزی مثل این نمیتونه در یاد گیری زبان معجزه کنه یک فیلم رو سعی کنید بیشتر از دوبار ببینید اما باید توجه کنید که موقع دیدنش حواستون باید به صحبت کردن شخصیت ها باشه نه اینکه محو داستان فیلم بشین.حتی من کسایی رو دیدم که فقط با دیدن فیلم و بدون استفاده از هیچ منبع دیگه ای تونستن زبان انگلیسی رو خیلی خوب و در سطح بالا یاد بگیرن
    امیدوارم این همه گفتم براتون مفید بوده باشه

Member
    رشته و دانشگاه
    اخترفیزیک دانشگاه الزهرا تهران

سلام دوستان
    شدیدا به راهنمایی شما نیاز دارم. ممنون میشم ازتون اگر یک توصیه جامعی به من بدین. راستش قصد دارم به دوستم که سطح elementary رو تموم کرده زبان تدریس کنم. دوستم قرار نیست تو امتحان تافل یا آیلتس شرکت کنه ولی چون داره به امریکا مهاجرت میکنه لازمه که زبون بدونه. متاسفانه زمان خیلی کوتاهی رو برای یادگیری در اختیار داره و اینقدر تو ماموریت کاری هست که نمیتونه کلاس بره و یا خصوصی بگیره. من خودم زبانم عالی هستش و مشکلی ندارم برای تدریس اما مشکل بزرگم اینه که نمیدونم چه منبع یا کتاب و روشی در پیش بگیرم که بتونه تو این مدت زمان کم مفاهیم اصلی در هر 4 مهارت پوشش بده. منتظر پیشنهادتون هستم

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط astro نمایش پست ها
    سلام دوستان
    شدیدا به راهنمایی شما نیاز دارم. ممنون میشم ازتون اگر یک توصیه جامعی به من بدین. راستش قصد دارم به دوستم که سطح elementary رو تموم کرده زبان تدریس کنم. دوستم قرار نیست تو امتحان تافل یا آیلتس شرکت کنه ولی چون داره به امریکا مهاجرت میکنه لازمه که زبون بدونه. متاسفانه زمان خیلی کوتاهی رو برای یادگیری در اختیار داره و اینقدر تو ماموریت کاری هست که نمیتونه کلاس بره و یا خصوصی بگیره. من خودم زبانم عالی هستش و مشکلی ندارم برای تدریس اما مشکل بزرگم اینه که نمیدونم چه منبع یا کتاب و روشی در پیش بگیرم که بتونه تو این مدت زمان کم مفاهیم اصلی در هر 4 مهارت پوشش بده. منتظر پیشنهادتون هستم

سلام
    امروزه کلاس های بیرون اگر متد امریکایی باشه سری کتاب بزرگسالان New Interchange رو آموزش میدن یا TOpNotch . من بهتون TopNotch رو توصیه میکنم. سریش برای زبان جنرال بزرگسالان طراحی شده سطح خوبی داره اگر بتوندی تا سامیت رو پیش برید.
    شادزی
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Lightbulb پاسخ : آیا می توان بدون رفتن به کلاس زبان، زبان رو قوی کرد؟

از دید یک بزرگسال میگم
    شما کلاس زبان میرید به دو دلیل اصلی
    ۱- بهبود لهجه
    ۲- جا افتادن ساختارهای مکالمات انگلیسی زبانان در ذهن شما

لازم و ملزوم اولی این است که استاد لهجه مناسب داشته باشه وگرنه هیچ

اما برای حصول دومی اونجوری که من تجربه کردم باید یکسری کارها هم خود شما انجام دهید.
    به تجربه دیدم بسیاری از استادهای زبان وقتی باهاشون گرم بگیری و یا از فن و حرفه ای که دارید به نحوی آنها را منطفع کنید آنها به شما بهتر درس میدهند. همچنین برای اینکه ساختارهای مکالمه در ذهن به خوبی جا بیافتند علاوه بر اینکه استاد در حین پرسش و پاسخ یا در حین مکالمات شما را راهنمایی میکند و غلطهای شما را میگیرد باید با همکلاسیهای خود هم رابطه صمیمی داشته باشید چرا که این فاکتور بسیار مهمی در ناخودآگاه شماست که هنگامیکه میخواهید با یک دوست ارتباط برقرار کنید هم دقت بیشتری به خرج میدهید و هم تجربیات صحیح زبانی را که همراه میکنید با این تجربه خوشایند , بهتر مطالب را فرا میگیرید و در ذهن شما می ماند. برای برقرای ارتباط صمیمی با همکلاسیهاتون میتونید از روشهای که بلدین بهره بگیرین مثلا در بین زمانهای استراحت به ساندویچی بروید و یک غذا بخورید. باهاشون خوش و بش کنید. در موقع اتمام کلاس و در راه رفتن به خانه تا جایی که مسیرتان میخورد با آنها همراهی کنید و روشهای دیگری که خودتون بلدید.

برای تقویت سایر مهارتها هم بیش از همه خودتون باید تلاش کنید.

Junior Member chrome آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    software engineering

درود

من به عنوان یک دانشجوی کارشناسی برای شروع باید چه کاری رو انجام بدم؟

بیشتر قصدم اینه که تنهایی و به صورت شخصی زبان بخونم و کلاس نرم به خاظر این که حس می کنم استعدادش رو دارم(نمرات دبیرستان)

با تشکر

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط chrome نمایش پست ها
    درود

من به عنوان یک دانشجوی کارشناسی برای شروع باید چه کاری رو انجام بدم؟

بیشتر قصدم اینه که تنهایی و به صورت شخصی زبان بخونم و کلاس نرم به خاظر این که حس می کنم استعدادش رو دارم(نمرات دبیرستان)

با تشکر
    سلام

1- تعیین هدف
    2- تعیین سطح
    3- برآورد زمانی از مدت زمان مورد نیاز برای آموزش و تمرین
    4- تلاش و تلاش و تلاش + توکل

براتون آرزوی موفقیت دارم

Member
    رشته و دانشگاه
    اخترفیزیک دانشگاه الزهرا تهران

وقت بخیر دوستان عزیز

به نظرتون کدوم یکی از کتابهایی که میگم برای یادگیری زبان قویتره؟ English Result و مجموعه کتاب های in contact ,on your mark, on target ؟
    البته یکی از دوستان بهم topnotch رو معرفی کردن.

Member MortezaBermoda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ACCOUNTING - University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط astro نمایش پست ها
    وقت بخیر دوستان عزیز

به نظرتون کدوم یکی از کتابهایی که میگم برای یادگیری زبان قویتره؟ English Result و مجموعه کتاب های in contact ,on your mark, on target ؟
    البته یکی از دوستان بهم topnotch رو معرفی کردن.
    .
    درود، بستگی به این داره که برای چی میخواین زبان کار کنید.
    برای:
    آزمون تافل
    آیلتس
    تقویت مکالمه
    کنکور
    و. . ...

و همچنین بستگی به سطح فعلی زبانتون هم داره.
    ولی در کل من پیسنهاد میکنم نه فقط لغات 504 بلکه کل کتاب و متناشو بخونید چون این کتاب یک انتخاب نیست بلکه یک الزامه. به عقیده ی من کسی که 504 رو قورت نداده باشه هیچی نیست، به عبارتی نباید بگیم 504 رو بخونی برات مفیده بلکه باید بگید 504 رو باید بخونی تا تازه آمادگی پیدا کنی برای ترقی و استفاده از دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی.
    در ضمن، حتما کتاب رو همراه با فایل صوتی کار کن.
    بدرود
    ویرایش توسط MortezaBermoda : September 19th, 2014 در ساعت 10:09 PM
    واجب: معدل، TOEFL/IELTS ،GRE/GMAT مستحب: مقاله، سابقه کار، انتشار کتاب، رکمندیشن عالی مکروه: نبود تناسب بین عوامل (مثلا بالا بودن تعداد مقالات ولی پایین بودن نمره تافل) مباح: داشتن سوابق و انتشارات غیر مرتبط
    خواستن + برنامه ریزی = توانستن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)