صفحه 9 از 35 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 350

موضوع: آیا می توان بدون رفتن به کلاس زبان، زبان رو قوی کرد؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا می توان بدون رفتن به کلاس زبان، زبان رو قوی کرد؟

سلام.من ۶سال کلاس زبان رفتم البته یه۶ماهی هست نرفتم.الان هم17سالمه.هدفم تحصیل درآمریکاست.در همه ی مهارت ها یچیزایی بلدم.ولی میدونم که listening خوبی ندارم وwritingهم زیاد تعریفی نیست.مثلا رادیو bbcگوش میدم 50درصد کلماتو متوجه میشم ولی نمیتونم به عنوان جمله تو ذهنم پردازشش کنم.اگر میشه دقیق بگید ازالان چکارکنم وباچی شروع کنم برای تافل.کلاس زبان البته دیگه نمیخوام برم چون تو۲سال آخر دقیقا احساس کردم هیچی یاد نگرفتم. اگر کسی تجربه داره خوشحال میشم برنامه ریزی دقیق بم بده.البته حداکثر روزی۱ساعت میتونم بخونم چون امسال که درگیرالمپیاد واگر المپیادنشد سال دیگه درگیر کنکور.ممنون میشم راهنمایی کنی.یکسری کتاب هم دارم که از دوران کلاس زبان مونده برام
    Step up to ielts,american english FILE4,504,ENGLISH vocabulary in use,understanding and using english grammar,

Junior Member

سلام
    دوستان عزیز من سردرگمم برای چگونگی یادگیری زبان!
    چیزی که از زبان میخوام در وهله اول، نوشتن است (در حد نسبتا خوب)... یعنی اولویتم نوشتن روان است و بعد صحبت کردن و حتی فهمیدن حرفهای دیگران!
    چون با توجه به کار و شغلم که صادرات است و باید با تجار خارجی در ارتباط باشم بیشتر به نوشتار مربوط می شود.
    چیزی که من متوجه شدم برای نوشتن ( خروجی) باید بیشتر روی خواندن (ورودی) و حتی شنیداری کار کنم.
    در واقع مشکلم این است که اگر حتی لغاتی را به من بدهید که معانی آنها را کاملا بلدم ، از نظر ساختاری نمیتونم اونا رو کنار هم بزارم و جمله صحیحی بنویسم

یه مشکلی دیگه که دارم اصلا و به هیچ وجه نمیتونم گرامر کار کنم... پس تا جایی که میتونید گرامر رو بهم معرفی نکیند چون دست خودم نیست و متنفر هستم از گرامر

ممنون میشم دوستان گرامی، راهنماییم کنند.

ApplyAbroad Veteran

همون طور که خودتون گفتید و منم نظرم اینه تقویت رایتینگ و اسپیکینگ با تقویت ریدینگ و لیسنینگ امکان پذیره. در غیر این صورت، اگه بخواید حرف بزنید و بنویسید جملاتتون طبیعی نخواهی بود.
    زمانی که من برای تافل ریدینگ میخوندم، ناخودآگاه رایتینگم خیلی خوب شده بود و خودمم تعجب کرده بودم. برای اسپیکینگ هم در اثر سریال دیدن به طور ناخودآگاه ساختارهایی رو به کار میبردم که اصلا نمیدونستم از کجا من همچین چیزی رو گفتم و به صحتشون شک میکردم!! و بعد که تو دیکشنری چک میکردم میدیم درسته و واقعا چنین چیزی داریم!!!

Junior Member

یه اصل مهم در سوادآموزی زبان فراموش نکنیم و آن اصلی است که در یادگیری زبان فارسی به آن عمل کردیم
    اول فقط شنیدیم
    دوم صحبت کردیم
    سوم خواندیم
    چهارم نوشتیم

Junior Member

تشکر از راهنمایی دوستان گرامی
    برای تقویت ریدینگ مطمئنا باید از متون و داستان های بسیار ساده شروع کنم و البته دامنه لغات زیادی هم میخواهد
    بهترین مجموعه برای یادگیری رو میشه معرفی کنید، یا کتابهایی که داستان های ساده و در حد یه زبان اموز مبتدی داشته باشد
    همچنین برای لیسینینگ
    سپاسگزارم

نقل قول نوشته اصلی توسط iman01 نمایش پست ها
    تشکر از راهنمایی دوستان گرامی
    برای تقویت ریدینگ مطمئنا باید از متون و داستان های بسیار ساده شروع کنم و البته دامنه لغات زیادی هم میخواهد
    بهترین مجموعه برای یادگیری رو میشه معرفی کنید، یا کتابهایی که داستان های ساده و در حد یه زبان اموز مبتدی داشته باشد
    همچنین برای لیسینینگ
    سپاسگزارم
    دوست گرامی، من به شخصه سری کتابهای oxford bookworms رو توصیه میکنم. این سری کتابها از ابتدایی ترین سطح تا سطح پیشرفته رو در بر میگیرند و تمام شهرکتابها هم دارن. یه مزیت این کتابها اینه که اغلب متنشون از بین مشاهیر داستان نویسی و بهترین داشتانها و رمانهای جهان انتخاب شده که بصورت ساده و خلاصه دراومدن. همشون یک سی دی هم دارن که هم می تونین مهارت خواندن و هم شنیدن رو تقویت کنین. من خیلی راضی بودم از این مجموعه کتابها. من یه توصیه دارم براتون. خیلی خودتون رو درگیر لغت نکنین. متنی رو برای خوندن انتخاب کنین که نهایتا از هر ده کلمه ش حداقل شش هفت تاش رو بفهمین. مهم نیست دونه به دونه لغات رو بدونید. مهم اینه که اگه یه پاراگراف رو میخونید منظور کلی رو متوجه بشید. دامنه لغت وسیع داشتن خیلی خوب و کار راه اندازه ولی اگر از اول بخواین روی لغت گیر کنید واقعا خوندن اون متن نه بهتون میچسبه و نه ذهنتون راحت جذبش میکنه.

در مورد مهارت نوشتن هم باید بگم که گفته میشه سخت ترین بخش هر زبانی قسمت نوشتاری اون هست. البته بحث نوشتاری در مورد متن های قالبی مثل قراردادها و سایر چیزهایی که خیلی نیازی به خلاقیت درشون نیست میتونه متفاوت باشه. ولی در مجموع آخرین بخشی که در پروسه یادگیری هرزبانی تقویت میشه نوشتن هست. معمولا مهارتهای شنیداری و گفتاری جزو اولینها هستن و نوشتاری آخرین. ریدینگ هم کاملا بستگی به میزان مطالعه روزانه شما داره. خودتون رو محدود نکنین. هرچیزی که فکرمیکنین میتونه براتون جالب باشه بخونین. ببینید به چی علاقه دارید: اخبار سلبریتیها، آشپزی، تکنولوژی و فناوری، باغبونی، ... هر موضوعی که شما برای دونستنش اشتیاق داشته باشین ناخودآگاه خوندن متنش هم برای شما آسون و خواستنی میشه و دیگه سختیهای احتمالی در ندونستن لغت یا گرامر به هیچ وجه اذیتتون نمیکنه. در یک کلام چیزهایی رو بخونید که براتون کشش داره. اگه فلان هنرپیشه براتون جذابه روزی دو سه تا مقاله و خبر درباره اش سرچ کنید و بخونید. اینها کارهایی بوده که من شخصا تجربه اش کردم و می تونم بگم واقعا تاثیرش حیرت انگیز بود. امیدوارم شما هم موفق باشین.

Junior Member

سلام
    از همه دوستان بابت جوابهای خوبی که دادند تشکر میکنم. من میخواستم در صورت امکان یه کتاب تست هم معرفی کنید که تست های طبقه بندی داشته باشه مخصوصا برای گرامر. آیا همچین کتابی هست. میدونم کتاب english gramer in use تمرین داره ولی خب تمرینهاش خیلی نزدیک به مطالبیه که گفته.
    باز هم ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Information Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط raha113 نمایش پست ها
    سلام
    از همه دوستان بابت جوابهای خوبی که دادند تشکر میکنم. من میخواستم در صورت امکان یه کتاب تست هم معرفی کنید که تست های طبقه بندی داشته باشه مخصوصا برای گرامر. آیا همچین کتابی هست. میدونم کتاب english gramer in use تمرین داره ولی خب تمرینهاش خیلی نزدیک به مطالبیه که گفته.
    باز هم ممنون
    سلام برای یادگیری گرامر کتاب Oxford Practice Grammar خیلی منبع خوبیه و کلا تسته

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

من تجربه خودم و می گم.
    کسی که زبانش صفره و تازه می خواد شروع کنه باید کلاس بره.در حد چند سال.ترمی..
    اما بعد از دیپلم یا 20 سالگی می تونین self study داشته باشین.با یک برنامه منظم خودتون و به سطح خوبی خواهید رسوند.نزدیک آزمون که شدین یک معلم خصوصی بگیرین در حد 3 جلسه ساختارهای رایتینگ و اسپیکینگ و .. بهتون درس بده.
    الکی پول کلاس خصوصی ندین.
    قبل از استاد گرفتن هم تست ها را بزنید.
    یقینا نتیجه خوبی میگیرید.معلم خصوصی فقط در حد یاد دادن ساختار کاربردی است

Junior Member

با تشکر از همه دوستان
    من چند سال پیش چند ترم کلاس زبان رفتم. کتابهای اینترچنج تدریس میشد اون موقع.
    ولی الان میخوام خودم بصورت خودآموز کار کنم و کتابهای english result رو برا اینکار انتخاب کردم ولی مشکلی که دارم اینه که این کتابا با لهجه بریتیش هستن و منم مثل اغلب دوستان لهجه امریکن تا حالا خوندیم. میخواستم بپرسم به نظرتون مشکلی ایجاد نمیکنه؟؟ یا بهتر نیست کتابهای دیگه ای رو انتخاب کنم؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)