صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 22 , از مجموع 22

موضوع: مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و ....)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و ....)

با سلام خدمت دوستان.
    من 32 سالمه و لیسانس نرم افزار دارم.
    حدود 4 سال سابقه کار مرتبط دارم و زمینه کاری بنده "دیجیتال مارکتینگ-سئو-طراحی وب-وردپرس-HTML-CSS-jQuery" است.
    میخواستم لطفا راهنماییم کنید که بازار کار آلمان با شرایط من چطوره؟
    میخام برای ویزای جاب سیکر اقدام کنم.
    ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و ....)

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar_03 نمایش پست ها
    اگه صادقانه و بدون غرض بخوام بهتون بگم, چندتا پست اخیر اینجا با واقعیات موجود فاصله بسیاری دارند.
    در کل اروپا ( منهای کشورهای انگلیسی زبان ) دونستن زبان اون کشور از ملزومات هستش. بی برو برگرد. البته چندتا رشته هستند که بازار کارخوبی دارند. کامپیوتر هم جزو اوناست ولی فکر نکنین بدون دونستن آلمانی در آلمان شانسی دارید. شانس خواهید داشت ولی بسیار کم. حالا عرض میکنم چرا...
    قشر تحصیلکرده آلمانی و خارجی که بدنه بازارکار آلمان رو ترجیح میدن اکثرا زبان انگلیسی رو به صورت پیش فرض بلدند و ندونستن اون در خیلی مواقع یه نقصان حتی ممکنه حساب بشه. من خودم محل کار فعلیم ( کار Werkstudent دارم الان ) نیازه که روزی 20 دقیقه کارم رو برای اعضای تیم به آلمانی تشریح کنم. ولی در محل کار دونستن انگلیسی هم ضروریه. در واقع دونستن انگلیسی در آلمان حداقل در محیط کار و شرکتهای متوسط به بالا سورپرایزی به حساب نمیاد.

نوع کار هم تعیین کننده ست:

1- مثلا شما میاین ادامه تحصیل میدین. دکترا, پست داک و ...بعد از اونهم تحت یه سری شرایط ( به شرط داشتن رزومه عالی ) مبشه وارد بخش R&D یه سری شرکت ها شد یا بعضا کار آکادمیک. این موارد تعدادشون قابل قیاس با کاری نیست که مثلا با مدرک لیسانس یا فوق لیسانس داده بشه, نیست.
    الان تو دانشگاهی که من خودم هستم Research group leader هست از مجارستان. دو کلمه هم آلمانی بلد نیست. ولی اومده داره کار آکادمیک میکنه و ناگفته نمونه که رزومه واقعا عالی هم داره و حقوق خیلی خوبی هم میگیره.

2- یه نوع کارهای دیگه هم هستن که به درد افراد فارغ التحصیل با مدرک لیسانس و فوق لیسانس میخورن. زبان پایه برای این کارها ( از مراحل مکاتبه کردن, رفتن به مصاحبه کاری و ...) تماما به زبان انگلیسی هست. حالا این نوع کارها کجاها پیدا میشه. اکثرا در شرکتهای بزرگ و شناخته شده جهانی. مثلا IBM,Google,Intel و ...
    برای گرفتن این جورکارها, زبان خیلی نقشی بازی نمیکنه و در واقع یه عامل ثانویه یا به قول جماعت آلمانی Nebensache حساب میشه. نکته تعیین کننده در گرفتن این دست از کارها, رزومه فرد متقاضی هستش. نمونه هاش هم زیادن. جماعت هندی و چینی که تو شعبات گوگل در کل اروپا کار میکنند خودش این قضیه رو ثابت میکنه. هندی های زیادی در صنعت نرم افزار آلمان کار میکنند. جایی که خودمم هم هستم الان, دو تا هندی داریم. نه آلمانی بلدند. انگلیسی حرف زدنشون هم تعریفی نداره خیلی, ولی تو زمینه کاری خودشون بی نظیر هستند واقعا.

3-به صورت تک و توک ممکنه کار به زبان انگلیسی در شرکتهای کوچیک هم پیدا بشه:
    ولی 1- رقابت براشون خیلی بالاست.
    2- ممکنه تا یه حدی از زبان آلمانی ( در حد متوسط اکثرا ) هم انتظار داشته باشند ازتون.

البته نکات بالا فقط در مورد چندتارشته خاص که کامپیوتر هم جزو اونهاست اتفاق میفته و نه درهمه مواقع.

خلاصه کلام : برادران و خواهران گرامی, بدانید و آگاه باشید. ندونستن زبان آلمانی ( یا ندونستن زبان خاص کشور مقصد ) شما رو از خیلی چیزها محروم خواهد کرد. کار و پول یه بخش همه زندگی نیست. شما پس فردا میخوای بری خرید, بری دکتر و هزارتا نکته ریز و درشته دیگه که از حوصله خارجه.
    تسلط نداشتن به زبان کشور مقصد, روی کیفیت زندگی تاثیر منفی خواهد گذاشت !
    حالا یه عده میان میگن نه ! ما رفتیم آلمان درس خوندیم و کار هم به زبان انگلیسی پیدا کردیم و به هرحال زندگی میکنیم.
    سوال ؟
    شما چند تا ایرانی دیدین که بیان یه اشتباهی بکنن, بعدش بیان به اشتباهشون اعتراف کنن ؟!
    شاید یه درصدشون فقط جرات گفتن حقایق رو داشته باشند.

نکته : یادگیری زبان ( حتی همون انگلیسی ) مستلزم زمان و زحمت هستش. این فکر رو لطفا از سرتون بیرون کنین که با بودن در جامعه زبان یاد خواهید گرفت. البته شایدم یاد بگیرید, ولی غلط غولوط !
    همون آمریکا و کانادا ( در کل کشورهای انگلیسی زبان ) افرادی هستند که با گذشت چندسال از اقامتشون در اونجا هنوز زبانشون پیشرفتی نکرده.
    دیگه زبان آلمانی, فرانسه و ...جای خود.

نتیجه گیری : زبان آلمانی رو در حد خیلی خوب ( C1 مثلا یا نمره 4 در تست داف ) یاد بگیرین.بعد بیاین. از ما گفتن...

سلام برای کاریابی در زمینه مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار چه زمینه هایی در آلمان بیشتر مورد تقاضا هست و بهتر است که اون مهندس در چه نرم افزارهایی قوی باشه؟ که از الان همراه با یادگیری زبان آلمانی ، در زمینه آن نرم افزارها هم مهارت پیدا کنه؟

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)