صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 22

موضوع: مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و ....)

Banned

پیش فرض پاسخ : مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و ....)

اگه صادقانه و بدون غرض بخوام بهتون بگم, چندتا پست اخیر اینجا با واقعیات موجود فاصله بسیاری دارند.
    در کل اروپا ( منهای کشورهای انگلیسی زبان ) دونستن زبان اون کشور از ملزومات هستش. بی برو برگرد. البته چندتا رشته هستند که بازار کارخوبی دارند. کامپیوتر هم جزو اوناست ولی فکر نکنین بدون دونستن آلمانی در آلمان شانسی دارید. شانس خواهید داشت ولی بسیار کم. حالا عرض میکنم چرا...
    قشر تحصیلکرده آلمانی و خارجی که بدنه بازارکار آلمان رو ترجیح میدن اکثرا زبان انگلیسی رو به صورت پیش فرض بلدند و ندونستن اون در خیلی مواقع یه نقصان حتی ممکنه حساب بشه. من خودم محل کار فعلیم ( کار Werkstudent دارم الان ) نیازه که روزی 20 دقیقه کارم رو برای اعضای تیم به آلمانی تشریح کنم. ولی در محل کار دونستن انگلیسی هم ضروریه. در واقع دونستن انگلیسی در آلمان حداقل در محیط کار و شرکتهای متوسط به بالا سورپرایزی به حساب نمیاد.

نوع کار هم تعیین کننده ست:

1- مثلا شما میاین ادامه تحصیل میدین. دکترا, پست داک و ...بعد از اونهم تحت یه سری شرایط ( به شرط داشتن رزومه عالی ) مبشه وارد بخش R&D یه سری شرکت ها شد یا بعضا کار آکادمیک. این موارد تعدادشون قابل قیاس با کاری نیست که مثلا با مدرک لیسانس یا فوق لیسانس داده بشه, نیست.
    الان تو دانشگاهی که من خودم هستم Research group leader هست از مجارستان. دو کلمه هم آلمانی بلد نیست. ولی اومده داره کار آکادمیک میکنه و ناگفته نمونه که رزومه واقعا عالی هم داره و حقوق خیلی خوبی هم میگیره.

2- یه نوع کارهای دیگه هم هستن که به درد افراد فارغ التحصیل با مدرک لیسانس و فوق لیسانس میخورن. زبان پایه برای این کارها ( از مراحل مکاتبه کردن, رفتن به مصاحبه کاری و ...) تماما به زبان انگلیسی هست. حالا این نوع کارها کجاها پیدا میشه. اکثرا در شرکتهای بزرگ و شناخته شده جهانی. مثلا IBM,Google,Intel و ...
    برای گرفتن این جورکارها, زبان خیلی نقشی بازی نمیکنه و در واقع یه عامل ثانویه یا به قول جماعت آلمانی Nebensache حساب میشه. نکته تعیین کننده در گرفتن این دست از کارها, رزومه فرد متقاضی هستش. نمونه هاش هم زیادن. جماعت هندی و چینی که تو شعبات گوگل در کل اروپا کار میکنند خودش این قضیه رو ثابت میکنه. هندی های زیادی در صنعت نرم افزار آلمان کار میکنند. جایی که خودمم هم هستم الان, دو تا هندی داریم. نه آلمانی بلدند. انگلیسی حرف زدنشون هم تعریفی نداره خیلی, ولی تو زمینه کاری خودشون بی نظیر هستند واقعا.

3-به صورت تک و توک ممکنه کار به زبان انگلیسی در شرکتهای کوچیک هم پیدا بشه:
    ولی 1- رقابت براشون خیلی بالاست.
    2- ممکنه تا یه حدی از زبان آلمانی ( در حد متوسط اکثرا ) هم انتظار داشته باشند ازتون.

البته نکات بالا فقط در مورد چندتارشته خاص که کامپیوتر هم جزو اونهاست اتفاق میفته و نه درهمه مواقع.

خلاصه کلام : برادران و خواهران گرامی, بدانید و آگاه باشید. ندونستن زبان آلمانی ( یا ندونستن زبان خاص کشور مقصد ) شما رو از خیلی چیزها محروم خواهد کرد. کار و پول یه بخش همه زندگی نیست. شما پس فردا میخوای بری خرید, بری دکتر و هزارتا نکته ریز و درشته دیگه که از حوصله خارجه.
    تسلط نداشتن به زبان کشور مقصد, روی کیفیت زندگی تاثیر منفی خواهد گذاشت !
    حالا یه عده میان میگن نه ! ما رفتیم آلمان درس خوندیم و کار هم به زبان انگلیسی پیدا کردیم و به هرحال زندگی میکنیم.
    سوال ؟
    شما چند تا ایرانی دیدین که بیان یه اشتباهی بکنن, بعدش بیان به اشتباهشون اعتراف کنن ؟!
    شاید یه درصدشون فقط جرات گفتن حقایق رو داشته باشند.

نکته : یادگیری زبان ( حتی همون انگلیسی ) مستلزم زمان و زحمت هستش. این فکر رو لطفا از سرتون بیرون کنین که با بودن در جامعه زبان یاد خواهید گرفت. البته شایدم یاد بگیرید, ولی غلط غولوط !
    همون آمریکا و کانادا ( در کل کشورهای انگلیسی زبان ) افرادی هستند که با گذشت چندسال از اقامتشون در اونجا هنوز زبانشون پیشرفتی نکرده.
    دیگه زبان آلمانی, فرانسه و ...جای خود.

نتیجه گیری : زبان آلمانی رو در حد خیلی خوب ( C1 مثلا یا نمره 4 در تست داف ) یاد بگیرین.بعد بیاین. از ما گفتن...

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی، شبکه، نرم افزار و ....)

نقل قول نوشته اصلی توسط aikash نمایش پست ها
    واقعیت اینه که ما شاید برای رشته مون به زبان آلمانی نیاز نداشته باشیم (که تازه من میگم اینطوریام نیست) بازم واسه ارتباط برقرار کردن با مشتریا نیاز به متوسط زبان آلمانی داریم.
    مثلا من برنامه مینویسم یا نرم افزار درست میکنم میخوام تحویل مشتری بدم که نمیتونم ریزه کاریای کارم رو به زبان انگلیسی بهش بگم. یا وبسایت طراحی میکنم باید زبون وبسایت آلمانی باشه تحویل مشتری بدم.
    اما مسئله اصلی اینه که کار ما کار دفتری نمیتونه باشه. که بخوایم تمام وقت کار کنیم. رشته ما بیشتر حول کارهای پروژه ای میچرخه. و برای من مهمه که ببینم این پایین تر از نرخ بازار واقعا اینقدری هست که بتونه خرج زندگی ما رو بده یا بخاطر بدست آوردن مشتری باید زیر قیمت و فی سبیل الله کار کنیم؟
    به نظرم شما بهتره یه سر به سایت هایی مثل freelancer.de بزنین. ببینین اوضاع کارتون چطوره. متاسفانه من سایت دیگه ای نمیشناسم، اما میدونم که چند تا سایت معروف هست تو آلمان برای کارهای Freelancer. بهتره اونا رو پیدا کنین، ببینین قیمت ها چطوره و شما آیا می تونین پروژه ای بگیرین یا نه.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    به نظرم شما بهتره یه سر به سایت هایی مثل freelancer.de بزنین. ببینین اوضاع کارتون چطوره. متاسفانه من سایت دیگه ای نمیشناسم، اما میدونم که چند تا سایت معروف هست تو آلمان برای کارهای Freelancer. بهتره اونا رو پیدا کنین، ببینین قیمت ها چطوره و شما آیا می تونین پروژه ای بگیرین یا نه.
    درود بر شما،

سایت Freelancer، فوق‌العاده‌ سایت به درد بخور و مفیدی هست. من هم در کنار فرمایش شما، سایت Randstad رو معرفی‌ می‌کنم که فکر می‌کنم در کل اروپا شعبه داشته باشه و کارشون خیلی‌ مرتب و جالب هست.

سربلند باشید.

Junior Member aikash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار آل طه

من چند وقت پیش در مورد زبان داشتم تحقیق میکردم دیدم یه جایی نوشته بود تدریس زبان تخصصی.
    بنظرم بد نیست قبل از رفتن اگر البته این آگهی ها درست باشن، یه کلاس مرتبط با رشته ها هم برین.

گابریل گارسیا مارکز:زندگی آنچه زیسته ایم نیست بلکه آن چیزی است که به یاد میاوریم تا روایت کنیم!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره در زمینه اوضاع کار در رشته کامپیوتر(هوش مص

درود برشما دوست عزيز .
    چندتا سوال داشتم . بنده 8 سال سابقه كار برنامه نويسي .net دارم و در حال حاضر مدير توليد يك شركت نرم افزاري هستم . بهترين روش براي گرفتن اقامت آلمان كدام روش هستش ؟ ويزاي جستجوي كار يا بلوكارت ؟ با توجه به تخصص و سوابق كاريم بهتر نيست از روش بلوكارت اقدام كنم ؟ سوال بعدي اينكه در امد ساليانه يه متخصص نرم افزار با توانايي نسبتا بالا چقدر هستش . ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط BitSin نمایش پست ها
    دورود بر شما،

در ابتدا من به عنوان شخصی‌ و بدون ثبت شرکت شروع به کار کردم در آلمان (برای خودم) در زمینهٔ برنامه‌نویسی یا بطور دقیقتر ساخت نرم افزارهای مربوط به نیازهای شرکت‌های مختلف در آلمان و همینطور دیباگ کردن نرم افزارهای موجود.

بعد از مدتی‌، بیشتر به دلایل مالیاتی، به عنوان Selbständig یک شرکت به اسم خودم ثبت کردم و یک وکیل (Steuerberater) هم گرفتم که برام کار‌های ثبت شرکت و مالیاتی رو انجام بده. اول سعی‌ کردم که این کار هارو خودم انجام بدم، ولی‌ بعدش متوجه شدم که خیلی‌ خیلی‌ پیچیده تر از این حرفا هست و برای همین ریسک نکردم و همرو به وکیلم سپردم.

در کّل برای شخص بنده، بیشتر به سود بود تا برای خودم کار کنم تا اینکه برای شرکت‌های دیگه کار کنم (از لحاظ مالیاتی، بیمه و خیلی چیزهای دیگه). البته هر کدوم از این‌ها شرایط خاص خودش رو داره و البته مزایا و معایب خودش رو هم داره.

اگه کسی‌ از دوستان در مورد تجربهٔ شخصی من سوالی‌ داشت، خوشحال میشم کمکی‌ کرده باشم.

پیروز و سربلند باشید.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط r_mirzaei نمایش پست ها
    درود برشما دوست عزيز .
    چندتا سوال داشتم . بنده 8 سال سابقه كار برنامه نويسي .net دارم و در حال حاضر مدير توليد يك شركت نرم افزاري هستم . بهترين روش براي گرفتن اقامت آلمان كدام روش هستش ؟ ويزاي جستجوي كار يا بلوكارت ؟ با توجه به تخصص و سوابق كاريم بهتر نيست از روش بلوكارت اقدام كنم ؟ سوال بعدي اينكه در امد ساليانه يه متخصص نرم افزار با توانايي نسبتا بالا چقدر هستش . ممنون
    پستهای مربوط به بخش بلوکارت رو مطالعه کنین به دردتون میخوره.
    بله شما بهتره از ایران شروع کنین به رزومه فرستادن و در نهایت برای انجام مصاحبه برین ویزا بگیرین. بعد قطعی شدن استخدام و گرفتن قرارداد میرین برای بلوکارت اقدام میکنین.
    حداقل حقوق با توجه به فیلد کاری شما 39.624 یورو در سال بدون کسر مالیات باید باشه تا بتونین درخواست بلوکارت بدین.
    اینکه چه قدر حقوق میدن و میانگین حقوق به چه صورته, بستگی به مهارتهای خود فرد + محل کار داره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar_03 نمایش پست ها
    پستهای مربوط به بخش بلوکارت رو مطالعه کنین به دردتون میخوره.
    بله شما بهتره از ایران شروع کنین به رزومه فرستادن و در نهایت برای انجام مصاحبه برین ویزا بگیرین. بعد قطعی شدن استخدام و گرفتن قرارداد میرین برای بلوکارت اقدام میکنین.
    حداقل حقوق با توجه به فیلد کاری شما 39.624 یورو در سال بدون کسر مالیات باید باشه تا بتونین درخواست بلوکارت بدین.
    اینکه چه قدر حقوق میدن و میانگین حقوق به چه صورته, بستگی به مهارتهای خود فرد + محل کار داره.

بسيار عالي . ممنونم از توجهتون . در مورد زبان هم ميتونم براي شروع زبان انگليسي رو تقويت كنم و بعد از ورود به آلمان زبان آلماني رو ياد بگيرم يا به محض ورود زبان آلماني از الزاماته ؟ يعني سفارت از الزامات در نظر ميگيره براي دادن ويزا ؟ چون ممكنه من شركتي پيدا كنم با عدم مهارت زبان آلماني من كنار بيان . ممنون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط r_mirzaei نمایش پست ها
    بسيار عالي . ممنونم از توجهتون . در مورد زبان هم ميتونم براي شروع زبان انگليسي رو تقويت كنم و بعد از ورود به آلمان زبان آلماني رو ياد بگيرم يا به محض ورود زبان آلماني از الزاماته ؟ يعني سفارت از الزامات در نظر ميگيره براي دادن ويزا ؟ چون ممكنه من شركتي پيدا كنم با عدم مهارت زبان آلماني من كنار بيان . ممنون
    سفارت رو نمیدونم.
    ولی برای کارکردن در اکثرمواقع نیاز به زبان آلمانی خواهید داشت. البته اگه واقعا دانش بالایی دارین و فکر میکنین رزومه تون در حدی هست که یه شرکت آلمانی با زبان انگلیسی شما راه بیاد و بهتون کار بده با همون برین جلو.
    1- ناگفته نمونه که شما در ایران هم بهتر زبان یاد میگیرین و هم ارزون تر.
    2- آلمانی, انگلیسی نیست. خیلی فرق میکنه و تسلط نسبی پیدا کردن بهش خیلی کارمیبره.

سلام و خسته نباشید ممنونم از اطلاعاتتون. من خارج از آلمان هستم و دنبال کار در آلمان هستم برای شرکتی که ویزای من رو اسپانسر کنه.ممنون میشم اگه بتونید هر کمکی بکنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aikash نمایش پست ها
    انگار هیشکی دیگه یا تو این رشته کار نکرده یا حوصله نداره اطلاعاتشو در اختیار بقیه بذاره.
    این دوستمون هم که فقط همون مرحله ثبت شرکتشو توضیح داده.
    اینکه کدوم یک از زیرگروه های رشته کامپیوتر بیشتر کشش داره اصلا در موردش صحبتی نکرده.
    من آلمان رو نمیدونم ولی با خواهرزاده ام تو سوئیس در مورد طراحی وب صحبت کردم که برام تحقیق کنه. یه چند تا شرکت واسم تماس گرفته بود و وبسایتها رو چک کرده بود گفتش این کار خیلی درآمدش عالیه بازای طراحی یه وبسایت 10000 فرانک درآمد نصیب طراح میشه..
    با سلام
    میشه لطف کنی و بگی رشته تحصیلی شما چیه؟
    کار پیدا کردین؟
    من دنبال راه اندازی هاستینگ هستم
    یه جورایی به طراحی ارتباط پیدا میکنه

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)