صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 16 , از مجموع 16

موضوع: ژنتیک الگوریتم

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

پیش فرض پاسخ : ژنتیک الگوریتم

بشین جعبه ابزار متلب رو بخون همونجا هم کار رو شروع کن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط heisazadeh نمایش پست ها
    سلام
    بنده به دلایلی به شدت نیاز دارم با مفهوم GA و اصطلاحات مربوطه به صورت مقدماتی آشنا بشم. کارم مربوط به بهینه سازی وزن سازه با استفاده از GA هست در انجمن مکانیک چیز خاصی پیدا نکردم واسه همین مزاحم دوستان برقی شدم کسی مطلبی به صورت فایل داره؟ ممنون میشم بنده رو توی این بخش راه بندازند.
    با تشکر فراوان
    برای آشنایی اولیه با این الگوریتم ها به اینترنت و سایت های عادی مراجعه کنید. از سایتهای فارسی گرفته تا ویکی پدیا. اما اگر مرجعی می خواهید که مفهومی تر با الگوریتمهای ژنتیک آشنا بشید کتابهای مختلفی هست که من اینجا یه کتاب برای الگوریتم ژنتیک کاربردی می ذارم. اگه بکارتون نیومد منابع دیگه ای می تونم بگذارم که کمکتون خواهد کرد.
    مرحله بعد از آشنایی، بکاربردن این روشهاست. که شما مایلید در بهینه سازی سازه از اون استفاده کنید. همونطور که دوست بزرگوارمون گفتند، باید به MATLAB و toolbox مربوط به بهینه سازی مراجعه کنید. تا کم کم هم کد زدن در اون محیط، و هم کار با GA رو یاد بگیرید.
    همزمان از مقالات مشابه ای که کارهای همراستا با کاری که تصمیم به انجامش دارید رو مطالعه کنید.
    موفق باشید
    ویرایش توسط M0X2 : December 13th, 2010 در ساعت 08:25 AM

سلام دوستان عزیز

من تازه با الگوریتم ژنتیک آشنا شد و می خوام مسئله مورد نظرم رو کد نویسی کنم و پیاده سازی کنم. مسئله من یه جایابی بهینه برای یه کنترل کننده ارتعاشات روی یه صفحه مستطیلی شکل هستش. می خواستم بدونم واسه یه همچین مسئله ای کودوک روش GA رو به کار بگیرم؟؟ ینی اصن باید از کجا تشخیص بدم که واسه چه مسئله ای کودوم روش مناسب تره ؟؟

ممنون می شم راهنماییم کنید .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

براي آشنايي كلي با GA اين پست رو از ariaie بخون

واسه آشنايي بيشتر با روشها هم مي‌توني به اين موضوع بري و با كليات آشنا بشي

بقيه اش ديگه با خودته
    سعي كن چيزي را كه دوست داري بدست ‌آوري وگرنه مجبور مي شوي چيزي را كه بدست مي‌آوري دوست بداري

سلام من برای پیدا کردن مسیری منتهی به یک برگ در گراف بزرگی پر از نود با استفاده از الگوریتم ژنتیک آن را سرچ می کنم و تابع هدف را مجموع خروجیهای هر نود موجود در مسیر در نظر میگیرم تا به کمترین مقدار تابع هدف برسم (برگ با خروجی 0) می خواستم ببینم از چه توابع هدف دیگه ای می تونم استفاده کنم؟
    اگه مقاله ای در مورد معرفی انواع توابع هدف باشه هم ممنون میشم بگید

با عرض سلام.

دوستان من دارم روی یک پروژه بهینه سازی با الگوریتم ژنتیک و نرم افزار Comsol (پروژه مکانیکی) کار میکنم.این نرم افزار کاملا با مطلب لینک شده هستش(به صورت رسمی).مشکل من الان در نوشتن fitness function هستش.کاری که من میخوام این مطلب بکنه اینه که در هر مرحله یکی از پارامترهامو تغییر بده و نرم افزار Comsol را اجرا و نتیجه را با قبلی ها مقایسه بکنه تا در نهایت به هدفم برسه.

کدی که به عنوان Fittness نوشتم اینجوریه منتهی بعد از یک مرحله حل اررو میده .

code :
    function z = jet(H)
    model = mphload('jet');
    model.study('std1').run;
    q = mpheval(model,'ht.tefluxMag');
    z = 1/q
    end

ارور:

Optimization running.
    Error running optimization.
    Undefined function 'mtimes' for input arguments of type 'struct'.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)