صفحه 5 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 106

موضوع: آرشیو شده : تحصیل و زندگی‌ دانشجویی در ملبورن ( تا سال 2012 )

پیش فرض پاسخ : تحصیل و زندگی‌ دانشجویی در ملبورن

نقل قول نوشته اصلی توسط radfar نمایش پست ها
    یه چند تا سوال داشتم.
    این زون یک و دو برای استفاده از ترام و اتوبوس و قطار تو ملبورن چیه؟
    و اینکه بلیط این زون ها هر کدوم چقدره؟ سرعت این ترام ها برای رفتن از شهر تا باندورا (دانشگاه ل تروب) خیلی کم نیست؟ خیلی طول نمی کشه؟
    این قطار همون مترو خودمونه؟ از ترام سریعتر نیست؟ قیمتش رو می دونید؟
    و نهایتا اگه خانم ام بخواد تو شهر ملبورن کار کنه احتمالا باید یه آپارتمان یا خونه یه اتاق خوابه بگیریم بین شهر و باندورا و نزدیک ایستگاه قطار ترام یا اتوبوس. شما فکر میکنید با هفته ای 250 تا پیدا میشه؟
    این لینک رو ببینید:
    http://www.metlinkmelbourne.com.au/m...n-network-map/
    قسمت های زرد زون یک و آبی زون دو هست. مرکز شهر و محله های اطراف زون یک هستن و دورترها زون دو.
    بلیط یک ماهه برای زون یک 110 دلار و زون دو هفتاد و خورده ای هست. بلیط ماهانه هر دو تا زون 170 دلاره.
    کلا سرعت ترم خیلی کمتر از قطاره چون از وسط خیابون عبور میکنه و خیلی ایستگاه هاش زیادن. طوری که فاصله دو ایستگاه معمولا پنج دقیقه پیاده روی هست. ولی خیلی از وقت ها صرف میکنه چون مسیری میره که قطار نمیره یا دقیقا جایی ایستگاه داره که قطار نداره.
    قطار همون مترو نیست چون همش روی زمین هست به غیر از سه چهار تا ایستگاه مرکزی شهر. متروی زیرزمینی ملبورن هم در دست ساخته که خط اولش سال 2018 راه میفته.
    بلیط قطار و اتوبوس و ترم یکی هست و هیچ فرقی نداره.
    به عنوان یه قانون کلی هر چقدر از مرکز شهر فاصله بگیرید قیمت خونه میاد پایین. اگه یه مقدار انتظارتون رو بیارید پایین و زیاد بگردید پیدا میشه.

Junior Member

سلام و درود
    من از دانشگاه Monash پذیرش گرفتم در رشته ی Master of Multimedia design و 8/ April میام استرالیاو10 هفته زبان باید بخونم بعد کلاسم شروع میشه،الان مشکل اصلیم گرفتن خونست،برای خوابگاه از 3 ماه پیش در خواست دادم ولی خوابگاه ندادن،الان نمیدونم کجا و چه جووری خونه بگیرم؟نزدیک دانشگاه یا تو خود ملبورن؟homestay خوب هم تا الان پیدا نکردم،از اینکه با یه خانواده استرالیایی زندگی کنم خوشم نمیاد،اگه لطف کنید در این زمینه کمکم کنید ممنون میشم.

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط hasiba نمایش پست ها
    سلام و درود
    من از دانشگاه Monash پذیرش گرفتم در رشته ی Master of Multimedia design و 8/ April میام استرالیاو10 هفته زبان باید بخونم بعد کلاسم شروع میشه،الان مشکل اصلیم گرفتن خونست،برای خوابگاه از 3 ماه پیش در خواست دادم ولی خوابگاه ندادن،الان نمیدونم کجا و چه جووری خونه بگیرم؟نزدیک دانشگاه یا تو خود ملبورن؟homestay خوب هم تا الان پیدا نکردم،از اینکه با یه خانواده استرالیایی زندگی کنم خوشم نمیاد،اگه لطف کنید در این زمینه کمکم کنید ممنون میشم.
    شما اين سايتها رو ديدين يا نه؟
    http://www.realestate.com.au
    http://www.domain.com.au
    بچه‌هايي كه خونه گرفتن، اكثرا از طريق اين دو تا سايت بوده.

Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Teaching-La Trobe University

نقل قول نوشته اصلی توسط hasiba نمایش پست ها
    سلام و درود
    سلام. دوست عزیز کلا گرفتن هر نوع اسکان بدون دیدن محل به صلاح نیست. بهترین کار اینه که به مدت چند هفته یه جای موقت بگیرید ، توی اون مدت دنبال خونه بگردین. اگر مایل بودین برای من پیغام خصوصی بذارین یه جایی‌ رو برای اسکان موقت بهتون معرفی‌ کنم. اگه هم خودتون رو اینجا معرفی‌ کنید برنامه‌هایی‌ برای آشنایی در اینجا و در ملبورن می‌تونیم بذاریم.
    The future has several names. For the weak, it is the impossible. For the fainthearted, it is the unknown. For the thoughtful and valiant, it is the ideal

سلام. دوستان ميتونن يك توضيحي در مورد خوابگاههاي دانشگاه (residential college) ملبورن بدن؟ والله من با اكثرشون تماس گرفتم كه واسه may جا رزرو كنم فعلا كه اكثرشون گفتن ما پر هستيم و مثلا graduate house‌گفته augoust يك اتاق تك نفره خالي ميشه... خواستم از دوستان بپرسم اين خوابگاهها با توجه به هزينه هاي ساليانه (حداقل 15 هزارتا) بصرفه هستند؟ امكاناتشون خوبه؟ كدومارو پيشنهاد مي كنيد؟ (اين سوالو تو قسمت ورودي هاي دانشگاه ملبورنم نوشتم ولي دريغ از پاسخ!)
    و خداحافظ اپلای ابرود...هر چند انتظار نداشتم بعد از اینهمه مدت اینجور خداحافظی کنم....حیف که بعضی رنجش ها رو هیچ جور نمیشه نادیده گرفت...

سلام
    من یه مسافرت یه هفته ای به آدلاید در پیش دارم. از طریق ملبورن.
    اگه بخوام ملبورن رو ببینم، به نظرتون ممکنه صبح تا شب رو تو شهر بگردم و بلیط آدلایدم رو برای شب بگیرم، شب برم آدلاید؟
    یا بهتره یه شب هتل بگیرم؟ کجا رو پیشنهاد می دین؟
    اصلا ملبورن جای خاصی برای دیدن داره یا مستقیم برم آدلاید وقتم رو اونجا بگذرونم بهتره؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Teaching-La Trobe University

New students of La Trobe University

I will be a member of the host team for enrolment and orientation week at La Trobe for 2011. If you have any questions, need information, or help, I will be very happy to help you. This is a free service, a contribution from me to this website. If you contact me by email, please write in either English or Farsi (I will not reply to emails written in Pinglish). If you call me on my phone, please do that between 6pm and 11pm Melbourne time.Here is my contact information:

Email: jahan_pkh@yahoo.com
    Mobile: (+61) 413877205 (6pm-11pm Melbourne tim
    e) Jahan
    The future has several names. For the weak, it is the impossible. For the fainthearted, it is the unknown. For the thoughtful and valiant, it is the ideal

سلام به همه دوستان و تشکر بابته اطلاعاتی که تو فروم گذاشتن،
    من از دانشگاه ملبورن یه پذیرش واسه Ph.D مکانیک گرفتم واسه ترم 1 سال 2011. تنها دغدغه من مسائل مالی این دانشگاه. من می خواستم بدونم که احتمال اینکه بشه از دانشگاه تخفیف شهریه و یا بورس گرفت چقدره؟ متاسفانه من امسال نتونستم به دد لاین اسکالرشیپها برسم و میخوام واسه سال دیگه واسشون اقدام کنم.
    نکته دیگه اینکه اصلا مسئولان دانشگاه رفتارشون نسبت به دادن وام شهریه و تخفیفات چطوریه؟ منظورم اینه که راحت با آدم کنار می آن تو مسائل مالی یا نه؟
    با تشکر.

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza_2160 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان و تشکر بابته اطلاعاتی که تو فروم گذاشتن،
    من از دانشگاه ملبورن یه پذیرش واسه Ph.D مکانیک گرفتم واسه ترم 1 سال 2011. تنها دغدغه من مسائل مالی این دانشگاه. من می خواستم بدونم که احتمال اینکه بشه از دانشگاه تخفیف شهریه و یا بورس گرفت چقدره؟ متاسفانه من امسال نتونستم به دد لاین اسکالرشیپها برسم و میخوام واسه سال دیگه واسشون اقدام کنم.
    نکته دیگه اینکه اصلا مسئولان دانشگاه رفتارشون نسبت به دادن وام شهریه و تخفیفات چطوریه؟ منظورم اینه که راحت با آدم کنار می آن تو مسائل مالی یا نه؟
    با تشکر.
    دوست عزیز رفتار دانشگاه در این رابطه ها و مسائل مالی اصلا قابل اطمینان نیست. بنده خودم چند تا از دوستانم رو دیده ام که مشکلات شدیدی واسشون در این زمینه پیش اومده. اینجا هم دانشگاه شدیدا نیازمند بحث های مالیه و در این زمینه خیلی محدودیت داره. در زمینه ی بورس هم هیچ تضمینی نیست شما اینجا بیاید بعد از یکسال به شما حتما بورس بدن یا امتیازی برای شما باشه. بورس تنها به رزوم هی شما بستگی داره که با توجه به اینکه تنها مقاله در کنفرانس دارید امتیاز زیادی نیست. علاوه بر این به هزینه ی زندگی در شهری مثل ملبورن هم حتما دقت کنید و زیاد به حرفهای دوستانی که در ایران نشسته اند و آرزو دارند با ماهی 500 دلار اینجا زندگی کنند توجه نکنید. (در ضمن دوست عزیز این سوال رو اینجا هم با کمی تغییر مطرح کرده اید. بهتره یک سوال رو در چند جا نپرسید http://www.applyabroad.org/forum/sho...لیا/page7)/ موفق باشید
    و خداحافظ اپلای ابرود...هر چند انتظار نداشتم بعد از اینهمه مدت اینجور خداحافظی کنم....حیف که بعضی رنجش ها رو هیچ جور نمیشه نادیده گرفت...

نقل قول نوشته اصلی توسط meshki نمایش پست ها
    دوست عزیز رفتار دانشگاه در این رابطه ها و مسائل مالی اصلا قابل اطمینان نیست. بنده خودم چند تا از دوستانم رو دیده ام که مشکلات شدیدی واسشون در این زمینه پیش اومده. اینجا هم دانشگاه شدیدا نیازمند بحث های مالیه و در این زمینه خیلی محدودیت داره. در زمینه ی بورس هم هیچ تضمینی نیست شما اینجا بیاید بعد از یکسال به شما حتما بورس بدن یا امتیازی برای شما باشه. بورس تنها به رزوم هی شما بستگی داره که با توجه به اینکه تنها مقاله در کنفرانس دارید امتیاز زیادی نیست. علاوه بر این به هزینه ی زندگی در شهری مثل ملبورن هم حتما دقت کنید و زیاد به حرفهای دوستانی که در ایران نشسته اند و آرزو دارند با ماهی 500 دلار اینجا زندگی کنند توجه نکنید. (در ضمن دوست عزیز این سوال رو اینجا هم با کمی تغییر مطرح کرده اید. بهتره یک سوال رو در چند جا نپرسید http://www.applyabroad.org/forum/sho...لیا/page7)/ موفق باشید
    مرسی از راهنماییت دوست عزیز،
    آیا چیزی بنام TA اونجا معنی داره یا نه فقط ماله آمریکا و کاناداس؟ تو دانشگاه ملبورن کار دانشجویی وجود داره؟
    با تشکر.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)