صفحه 7 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 106

موضوع: آرشیو شده : تحصیل و زندگی‌ دانشجویی در ملبورن ( تا سال 2012 )

پیش فرض پاسخ : تحصیل و زندگی‌ دانشجویی در ملبورن

نقل قول نوشته اصلی توسط zero_0 نمایش پست ها
    یعنی پیشنهاد شما اینه که ادم اول بره یه جای موقت! آخه من شنیدم پروسه خونه گرفتن طولانیه و ممکنه نتونی خونه دلخاهتو تو زمان کم پیدا کنی!
    دوست عزیز پروسه ی خونه گرفتن اینجا میتونه کمتر از 1 ساعت طول بکشه..مساله اینه که ملبورن پر از خونه های شیر واسه افراد. ولی پیشنهاد من اینه که از طریق اینترنت خونه رو واسه بلند مدت رزرو نکنید. 1- اگه آشنایی دارید که میتونید چند هفته (2 یا 3 هفته) پیشش باشید خیلی خوبه. 2- اگه کسی رو ندارید، جایی رو فقط واسه کوتاه مدت رزرو کنید. بعد که تشریف آوردید اینجا میتونید سر فرصت برید چند جای مختلف خونه ها رو ببینید. حتی از مشاوره های دانشگاه ها هم استفاده کنید. جایی رو بگیرید.///////////////دوستان عزیز همه میدونیم که وارد شدن به یک محیط جدید میتونه خیلی استرس زا باشه و من کاملا شرایط رو درک میکنم چون اونرو تجربه کردم. ولی دوستان زیاد فکر نکنید کار سختیه که اینجا یک اتاق مناسب شیر پیدا کنید. به نظر من این خیلی بهتره از اینکه برید یک جاییرو مثل خوابگاه (که گرونترین آپشن محسوب میشه) رزرو کنید واسه چند ماه بعد که اومدید نتونید قبل از موعد اونجارو تخلیه کنید (چون باید خسارت بدید) بعد در این مدت مبلغ زیادی رو اینجوری هزینه ی جا کنید. /////اگه اجازه بدید رک بگم: اگه دختر خانمی تنها هستید که میخواید بیاید ملبورن و واقعا دغدغه ی خیلی مسائل رو دارید، بهترین آپشن داشتن یک آشنا اینجاست که چند هفته ی اول بقول معروف راهنمای شما باشه و پیش اون باشید و در طی این مدت جای مناسبی رو پیدا میکنید. درغیراینصورت باز هم نگران نباشید. از طریق همون اینترنت خواستید جایی رو رزرو کنید (ترجیحا اینجا پیشنهاد میکنم شیز نباشه) اگه همون خوابگاه هم بود واسه دو ماه نه بیشتر. بعد در این مدت مطمئنا اینجا جای مناسب با قیمت خوب پیدا میکنید. اگر هم پسر هستید که بازم در درجه اول آشنا و بعدشم آقا پاشید بیاید رزرو کمتر از دوماه کنید حتی شده شیر 12 نفره! (بابا پسرا شیرن دیگه!) بعدشم جایی رو پیدا میکنید..//////نکته آخر: دوستان عزیز نمیخوام بترسونم دوستان رو ولی واقعا هزینه ی زندگی در ملبورن بالاست. اگه یکم بخواید بقول معروف بیخیال باشید ممکنه مشکلاتی درست بشه. پس سر بحث خوابگاه و کلا اسکان خیلی مواظب باشید که هزینه ی زیادی از شما میگیره. یادتون باشه اینجا هزینه های دیگه هم هست: (ساندویج :حداقل 10 دلار، اینترنت 40 دلار، لباس!!!، بلیط سینما: حداقل 18 دلار، بلیط یک روزه داخل شهری: 6 دلار، دستمال کاغذی: 2 ذلار (عینکتون رو خواستید پاک کنید!)، مداد فشاری فابر کاستل با مغز مداد 4 دلار!،2 لیتر شیر 4 دلار، چیپس معمولی ارزونترین حداقل 2 دلار، و ...). من صمیمانه آرزو دارم دوستانی که میخوان تشریف بیارن ملبورن بیشتر از واقعیت های اینجا بدونن و دلخوش بعضی حرفها نباشند. یادمه وقتی میخواستم بیام اینجا شخصی که اینجا زندگی میکرد به من گفت: بابا اینجا ماهی 100 دلار هم هزینه ی غذا نمیشه!!!! و وقتی اومدم اینجا بود که فهمیدم قیمت یک بسته نون پاکستانی 2 دلاره فقط و نون باگت هم 3 دلار....../Zero-o عزیز من اینارو واسه کل دوستان نوشتم ببخشید که نقل قول به شما دادم....شرمنده زیاد شد(چون بزودی دیگه زیاد نمیتونم سر بزنم فروم اینجا خواستم کامل چند تا نکته رو بگم)..موفق باشید
    ویرایش توسط meshki : January 2nd, 2011 در ساعت 03:08 AM
    و خداحافظ اپلای ابرود...هر چند انتظار نداشتم بعد از اینهمه مدت اینجور خداحافظی کنم....حیف که بعضی رنجش ها رو هیچ جور نمیشه نادیده گرفت...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Multimedia University - IT

آیا چیزی به اسم خوابگاه متاهلین هم اونجا هست؟ اگر هست آیا شرایطش در مقایسه با سایر خوابگاه ها فرق می کنه؟ (از لحاظ کیفیت)

نقل قول نوشته اصلی توسط armin22 نمایش پست ها
    آیا چیزی به اسم خوابگاه متاهلین هم اونجا هست؟ اگر هست آیا شرایطش در مقایسه با سایر خوابگاه ها فرق می کنه؟ (از لحاظ کیفیت)
    چیزی به این اسم حداقل برای خوابگاههای دانشگاه ملبورن وجود نداره. شما اگر با همسرتان خواستید تشریف بیارید، در خوابگاه ها اتاق های دو نفره هم هست که مناسب زن و شوهرهاست ولی در یک ساختمان با بقیه ی اتاق ها. تاکید کنم بهترین و مناسبترین آپشن برای متاهل اجاره ی خونه بیرونه. /موفق باشید
    و خداحافظ اپلای ابرود...هر چند انتظار نداشتم بعد از اینهمه مدت اینجور خداحافظی کنم....حیف که بعضی رنجش ها رو هیچ جور نمیشه نادیده گرفت...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Multimedia University - IT

نقل قول نوشته اصلی توسط meshki نمایش پست ها
    چیزی به این اسم حداقل برای خوابگاههای دانشگاه ملبورن وجود نداره. شما اگر با همسرتان خواستید تشریف بیارید، در خوابگاه ها اتاق های دو نفره هم هست که مناسب زن و شوهرهاست ولی در یک ساختمان با بقیه ی اتاق ها. تاکید کنم بهترین و مناسبترین آپشن برای متاهل اجاره ی خونه بیرونه. /موفق باشید
    ممنون از جوابتون. اما با توجه به اینکه ما اونجا آشنایی رو نداریم فکر نکنم چاره دیگه ای داشته باشیم جز اینکه 1 ماه اول رو تا خونه پیدا می کنیم در خوابگاه بگذرونیم.

راستی اوضاع خونه های نزدیک کمپس چطوره؟ یه خونه مناسب واسه زن و شوهر (نه خیلی دانشجویی) فولی فرنیش / آنفرنیش چند در میاد حدودا هفته ای؟

نقل قول نوشته اصلی توسط armin22 نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون. اما با توجه به اینکه ما اونجا آشنایی رو نداریم فکر نکنم چاره دیگه ای داشته باشیم جز اینکه 1 ماه اول رو تا خونه پیدا می کنیم در خوابگاه بگذرونیم.

راستی اوضاع خونه های نزدیک کمپس چطوره؟ یه خونه مناسب واسه زن و شوهر (نه خیلی دانشجویی) فولی فرنیش / آنفرنیش چند در میاد حدودا هفته ای؟
    دانشگاه ملبورن چون در مرکز شهر و در یکی از محلات گرونه شهره قیمت اجاره خونه اینجا گرونه. خصوصا اگه خودتون رو محدود کنید که مثلا در فاصله ی 5 دقیقه تا دانشگاه باشید. ولی در فواصل دورتر قیمت ها خیلی خوبه. یکی از دوستان در فاصله ی 20 دقیقه پیاده و 10 دقیقه با دوچرخه از دانشگاه خونه ای با دو اتاق خواب و یک هال گرفته ماهی 1700 دلار فرنیش... کلا اگه در محلات مرکزی شهر دنبال خونه هستید حداقل بین 1500 تا 2000 دلار در ماه فکر کنید. ولی اگه کمی سمت حومه های شهر برید مثلا 30 دقیقه تا دانشگاه با مترو یا تراموا میتوینید هم خونه های بزرگتر و مناسبتر با قیمت های پایینتر بطور مستقل پیدا کنید مثلا حداکثر ماهی 1300 تا 1500 واسه یک خونه ی خیلی خوب حتی آپارتمان. در مورد خوابگاه به نکات بالا حتما دقت کنید./ موفق باشید

من از دوستان دیگه که الان در ملبورن هستند هم خواهش میکنم اینجا کمی از تجربیاتشون در زمینه ی هزینه ی زندگی و مسکن و کلا خرج در ملبورن به دوستان اطلاعات بدند. دوستان زیادی پیام خصوصی میذارن و گویا این مساله برای خیلیا هنوز مبهمه. متشکرم

Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Teaching-La Trobe University

با سلام دوست عزیز. مطلب اول اینکه شما اینجا به طور کامل و دقیق توضیح میدید که کاملا مورد تائید من هم هست. مطلب دوم دوستان هم کمی‌ کم لطفی‌ میکنند و حاضر نیستند کمی‌ در فروم جستجو کنند. به عنوان مثال در تاپیک‌های زیر مطالب مفیدی وجود داره.
    http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?3228
    http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?14112
    مطلب سوم، بنده کاملا آماده‌ام هر کمکی‌ از دستم بر بیاد انجام بدم، شمارهٔ تماس و و ایمیل رو هم در همین تاپیک اعلام کردم. فقط مساله اینه که اطلاعات من بیشتر در مورد دانشگاه La Trobe و منطقهٔ Bundoora هستش. حال اینکه شما ظاهراً در CBD هستید، اینه که به بعضی‌ دوستان ، شما بهتر میتونید جواب بدید. مطلب آخر هم اینکه متأسفانه بیشتر دوستان وقتی‌ اینجا تشریف میارن به دلیل مشغله درس و کار، کلا ارتباطشون با فروم قطع میشه.
    The future has several names. For the weak, it is the impossible. For the fainthearted, it is the unknown. For the thoughtful and valiant, it is the ideal

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

با درود بر دوستان عزيز
    متني رو كه اينجا براتون ميذارم، از طرف مدير منطقه‌اي دانشگاه ملبورن هست كه 2 مارچ (11 اسفند) در هتل هماي تهران پذيراي دانشجوهاي ايراني هست. فكر مي‌كنم فرصت خوبي باشه براي كسايي كه ميخوان توي ملبورن و بخصوص در دانشگاه ملبورن درس بخونن يا كلا با تحصيل و ساير مسائل اونجا آشنا بشن.
    من متن ايميل ايشون رو اينجا ميارم تا اگه دوست داشتين تماس بگيرين باهاشون يا در جلسشون شركت كنين.
    Dear Iranian Students,

On Wednesday March 2 I will be in Tehran to meet students interested in studying at the University of Melbourne. You may come and meet me at the Homa Hotel between 2 and 7pm as part of the IGEC Education Exhibition.

More details are available from our trusted representative in Tehran:

IGEC RAD Institute
    Unit 3, Leve1, No 62 Shahrooz Building
    Padidar Street, Africa Boulevard,
    Tehran
    Tel: +98 21 8888 6556-7

http://futurestudents.unimelb.edu.au/explore/events

Kind regards,
    Pauline Nunan

Regional Manager, International,
    University of Melbourne.

pnunan@unimelb.edu.au

با سلام
    لازم میدانم که به دوستانی که تازه میخواهند وارد ملبورن شوند هشدار دهم که بهیچوجه در مورد مسکن برای Graduate house دانشگاه ملبورن واقع در Leister Street اقدام نکنند. محلی است کثیف (پر از سوسک و حتی موش!!!!!!)، گران و بسیار قدیمی (وقتی یک نفر صحبت میکند و یا راه میرود فکر میکنید زلزله میاید!!!!) و پر سر و صدا با غذایی به معنی واقعی غیر قابل خوردن (شور، چرب و نامناسب از نظر پخت و مواد). افرادی که اینجا آمدند از ملیت های مختلف، مانند خود من، مجبور شدیم بعد از مدت کوتاهی با دادن جریمه از این محل فرار کنیم. مدیریت آن هم دست باندی المانی است که فقط دنبال پول درآوردن هستند و دنبال آن هستند که به نحوی پول بیشتری از شما درآورند. لذا شکایت هم هیچ فایده ای ندارد و شما را به افراد مختلف باند پاس میدهند.
    ویرایش توسط irani2010 : May 11th, 2011 در ساعت 09:29 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Geotechnical engineering/ Amirkabir university of technology

سلام

فارغ التحصیل "مهندسی ژئوتکنیک" از دانشگاه امیرکبیر هستم

میخواستم در مورد امکان تحصیل در دانشگاه های ملبورن (با فاند) بیشتر بدونم
    ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)