صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 22

موضوع: سینما

پیش فرض سینما

با سلام خدمت تک تک دوستانی که اینجا زحمت میکشند

دوستان سوالی که داشتم اینه

من الان رشته ام مترجمی زبانه ولی دارم کلاس های فیلمنامه نویسی و کارگردانی رو میگذرونم
    میخواستم بدونم میتونم جایی اپلای کنم ؟ کدوم کشور ها ؟
    به چه صورت ؟ باید مدرکی داشته باشم یا ...
    ممنون میشم کسی اطلاعات داره کمکم کنه
    کارت معافیت سربازی هم دارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسي برق قدرت از دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب

پیش فرض پاسخ : سینما

سلام دوستان.وقتتون بخير.من كارشناسي مهندسي برق رو از ايران گرفتم.پنج سال هم از فارغ التحصيليم ميگذره.ميخوام به دليل علاقه شخصي، در امريكا در رشته كارگرداني يا فيلم سازي سينما ادامه تحصيل بدم.نميدونم براي گرفتن فاند و يا بورس تحصيلي چه بايد بكنم.يا براي كدوم دانشگاه ها اقدام كنم.و اينكه با توجه به شرايط من آيا بهتره در ايران فوق ليسانس بخونم يا مستقيم براي امريكا اقدام كنم.كسي در اين زمينه تجربه اي يا دانشي داره كه بتونه به من كمك كنه؟ممنونم ميشم.

سلام
    من رشته ام مترجمی زبان انگلیسی است و در کنارش انجمن سینمای جوان میرم

فوق العاده علاقمند هستم به سینما ( فیلد فیلمنامه نویسی و در کنارش کارگردانی )

چندتا سوال اساسی دارم که حتی نمیدونم جوابشونو از کجا باید پیدا کنم
    میپرسم
    اگر در توانتان بود خواهش میکنم جواب بدید
    1:من الان ترم 4 هستم باید تمامش کنم و برای کارشناسی ارشد بروم برای سینما یا خود کارشناسی؟
    2:به دلیل وضع مالی دنبال فاند هستم
    3:کجاها میتوانم اپلای کنم که واقعا (واااااااااااقعا) سطح خوبی داشته باشند
    4:از کجا باید شروع کنم ؟

و فقط اگر میخواهید بگید برو تو سایت دانشگاه ها و پیدا کن
    باور کن رفتم
    فقط مشکلم اینه که اصلا نمیدونم باید کجا رو بگردم و باید چی رو پیدا کنم

سلام دوستان عزیز و علاقه مندان به رشته سینما
    در زمینه ادامه تحصیل در رشته های سینمایی و فیلمسازی تجربیاتی دارم که در اختیارتون می ذارم .
    1- علاقه صرف به تنهایی برای ادامه تحصیل در این رشته کافی نیست . داشتن تحصیلات مرتبط یا بکگراند هنری و کاری مرتبط با سینما و فیلمسازی برای ادامه تحصیل در این رشته بسیار مهمه . هر چند معیار پذیرش از کشوری به کشور دیگه و از دانشگاهی به دانشگاه دیگه فرق می کنه اما عموما معیار اصلی پذیرش داشتن مدرک تحصیلی مرتبط و یا داشتن سابقه کار مرتبط در سینما ، تلویزیون و فیلمسازیه . بنابراین برای دوستانی که رشتشون مرتبط هست داشتن معدل مناسب و توصیه نامه های خوب از اساتید و برای سایر دوستان رزومه کاری مرتبط و قوی ضروریه .
    2- ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی بالاتر از لیسانس در سینما متنوعه اما به دو بخش مطلعاتی- تحقیقاتی ( نظری ) و فیلمسازی ( عملی ) تقسیم میشه . بخش مطالعاتی- تحقیقاتی شامل تاریخ ، نظریه ها ، علوم ارتباطات ، نقد و تحلیل و . . . سینما رو شامل میشه که معمولا تئوریک و نظری هست و ارائه مدرک بر اساس ارائه پروپوزال و پایان نامه صورت می گیره . بخش فیلمسازی هم تنوع زیادی داره و بیشتر به جنبه ها عملی و پرکتیکال می پردازه . از جمله رشته های این بخش میشه به تهیه کنندگی ، مدیریت تولید ، طراحی تولید ، نویسندگی ، کارگردانی ،مستند سازی ، برنامه سازی تلویزیونی ، طراحی صحنه ، جلوه های ویژه ، انیمیشن و در برخی دانشگاهی مجموعه کلی از همه اینها تحت عنوان Filmmaking اشاره کرد .
    3- برای انتخاب رشته باید چند فاکتور رو در نظر گرفت :
    3-1- سبک مورد علاقه سینما و صنعت فیلمسازی یکی از معیار های مهم در انتخاب کشور مورد نظر برای ادامه تحصیل در این رشته ست . دوستانی که علاقه مند به صنعت سینمایی هالیوود هستند این آموزش مرتبط با این صنعت رو نمی تونن خارج از آمریکا مثلا در اروپا تصور کنن و همینطور علاقه مندان به سینمای اروپا که اونم سبک های سینمایی خودش رو داره ( سینمای بلوک شرق ، سینما فرانسه ، سینمای اسپانیا، ایتالیا و . . . ) و نهایتا سینمای آسیا ( هند ، خاورمیانه ، آسیای دور ) و سایر ملل( آفریقا ، آمریکای لاتین و . . . ) باید این نوع علاقه رو در جای خودش جستجو کنن . پس سبک مورد علاقه می تونه منجر به انتخاب دانشگاه های یک کشور خاص بشه . هرچند در دانشگاه های مرجع و مطرح مطالعات اختصاصی سینمای ملل وجود داره .
    3-2- علاقه به تحقیقات و نقد و تحلیل یا علاقه به ساخت و تولید مرحله بعدی تصمیم گیری هست . اگر دارای قدرت تجزیه و تحلیل بالایی هستید و دوست دارید در زمینه خاصی از نظریه ها و ویژگی های علمی سینما مطالعه کنید قطعا باید باید سراغ رشته هایی با عنوان Studies در سینما برید . ولی اگر سابقه کار عملی در فیلمسازی دارید و می خواید به صورت اکادمیک این موضوع رو دنبال کنید پس رشته های پرکتیکال باید انتخاب شما باشه .
    3-3- انتخاب دانشگاه بر اساس رنکینگ مناسب از دیگر ویژگی های ادامه تحصیل در این رشته هست که برای جذب در بازار کار و یا ادامه تحصیل بسیار بسیار می تونه تاثیر گذار باشه . بنابراین پیداکردن دانشگاه معتبر در این زمینه نیازمند تحقیق و مطالعه داره که ارزش وقت گذاشتن داره . بسیاری از مراکز آموزشی ، رشته های سینمایی رو در مقطع فوق دیپلم ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دن از جمله : دانشگاه های دولتی و خصوصی ، کالج ها ، آکادمی های هنری ، مدارس عالی ، کارگاه ها و مراکز خصوصی هنری . اما توصیه قوی اینه ، حتی الامکان سعی بشه مدارک آکادمیک رو از مراکز دانشگاهی ، کالج ها و آکادمی های معتبر هنری کسب کرد . اگر بعد از تحصیل به دنبال فرصت شغلی در ایران می گردید که قطعا باید به لیست مراکز آموزش عالی مورد تایید توجه کنید در غیر اینصورت اعتبار موسسات اموزشی رو در کشور مورد نظر و یا سایر کشورها بسنجید و بعد اقدام کنید .
    3-4- دریافت بورس و کمک هزینه تحصیلی دغدغه خیلی از دانشجوهاست اما متاسفانه باید بگم شانس گرفتن فاند در رشته های هنری به خصوص سینما و به خصوص رشته های عملی اون به مراتب از سایر رشته ها پایین تره . با اینجال این موضوع در هر کشور و دانشگاهی متفاوته . نکته دیگه اینکه شانس گرفتن بورس در رشته های مطالعاتی بخصوص در مقطع دکترا برای رشته سینما به خصوص در دانشگاه های آمریکا ، کانادا ، استرالیا و انگلیس بالاتره . کشورری مثل نروزز هم که تحصیل رایگان هست .
    3-5- طول دوره های کارشناسی ارشد و دکترا در کشورهای مختلف هم متفاوته . برای مثال کارشناسی ارشد فیلمسازی در بعضی از دانشگاه های انگلیس یکساله هست در صورتیکه برای همین رشته در بیشتر دانشگاه های آمریکا 3 ساله و به صورت MFA ( مستر در فاین ارت ) در نظر گرفته شده بدین معنی که این رشته ها مقطع بالاتر ندارن و اگه کسی بخواد دکترا بگیره باید رشته متفاوت یا مشابهی رو انتخاب کنه . رشته های MFA در سایر کشورها مثل کانادا ، انگلیس ( محدود ) ، نروژ ، استرالیا و چند کشور دیگه هم هست و به نوعی بالاترین مقطع پرکتیکال فیلمسازی و حوزه های مرتبط محسوب میشن .
    3-6- همونطور که گفتم اپلای کردن برای این رشته به خصوص رشته های MFA ، ازکشوری به کشور دیگه و از دانشگاهی به دانشگاه دیگه فرق می کنه . بسیاری از دانشگاه های معتبر امریکا برای این رشته چیزی شبیه آزمون دارند . مثلا از شما می خوان فیلمنامه کوتاه ، یک صحنه دیالوگ دار و یا یک اوت لاین یا سیناپس از یک فیلم بلند بنویسید . برای رشته های تولیدی ممکنه از شما بخوان یک فیلم بلند رو برآورد کامل کنید( برآورد مالی ، تجهیزاتی ، انسانی و کنترل پروژه ) . ممکنه بعضی از دانشگاه ها از شما بخوان براشون یک فیلم کوتاه کم هزینه بسازید . در حقیقت به دلیل رقابتی بودن این رشته ها یک نوع آزمون ورودی از شما گرفته می شه . علاوه بر اون بعد از قبولی در این مرحله یک مصاحبه تلفنی یا ویدئویی ممکنه با شما داشته باشند . نکته اینکه این ها زمانی اتفاق میفته که پیشنیه کاری و یا تحصیلی شما از قبل مورد تایید قرار گرفته باشه . بنابراین باید بگم که پذیرش در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای سینما واقعا یکی از پیچیده ترین و سخت ترین پذیرش هاست . در رشته های نظری هم نقد و تحلیل فیلم ها و سبک آثار سینمایی جز موارد آزمونی به حساب میاد .

می دونم توضیحاتم کمی کلیه اما فکر کنم زمینه ساز خوبی برای انتخابتون باشه .
    اگر سوال خاصی دارید و یا در مورد کشور و رشته خاصی سوال دارید اگر اطلاعاتی داشته باشم خوشحال میشم کمکتون کنم .

نکته مهم برای اپلای کردن باید به این موضوع توجه داشت که هرچه رنکینگ دانشگاهی بالاتر باشه شرایط پذیرش چه در بخش شرایط عمومی و چه در بخش آزمون رقابتی، سخت تر می شه . برای مثال حداقل نمره زبان قابل قبول برای دانشگاه های سطح بالایی مثل UCLA ، بوستون و . . . که رنکینگ بالایی دارند برای آیلتس 7 و برای تافل 100 در نظر گرفته شده ، ضمن اینکه برخی از دانشگاه های ایالت های آمریکا مثل تگزاس نمره GRE برای پذیرش از ضروریاته .

Junior Member

میشه دانشگاه ترجیحا تو کالیفرنیا یا بهرحال کلا در امریکا نهایتا معرفی کنید که تئاتر یا بازیگری داشته باشه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

یک یادی هم بکنیم از بهترین مدارس فیلم سازی امریکا
    با یک گوگل کردن ساده میتونید اطلاعات بدست بیارید منتها ممکنه بعضی دوستان فقط تو فروم دنبال مطلب باشند!
    و بهرحال از اوردن اسم سایت یا شخص معذوریم
    منبع اصلی مطلب از اینجا
    موسسه فیلم آمریکایی (AFI)

موسسه فیلم آمریکایی مدرسه‌ای که دیوید لینچ درباره آن می‌گوید، رای اینکه به این مدرسه برود، حاضر است همه چیزش را در یک لحظه رها کند. موسسه فیلم آمریکایی (AFI) شاید معروف‌ترین مدرسه فیلمسازی در لس آنجلس یا حتی کل آمریکا باشد. با وجود برخی چالش‌ها برای حفظ شهرت پرآوازه خود، موسسه فیلم آمریکایی در سال‌های اخیر مسیر گذشته‌ی خود را پیش گرفته و برای دانشجویان امکان تولید چهار فیلم در طول دوره تحصیلی و دریافت مشاوره‌ از کارشناسان این صنعت چون استیو مک کوئین را فراهم می‌کند. در سال ۲۰۱۴، ۲۸ نامزد جایزه امی از فارغ التحصیلان این مدرسه بوده‌اند. همچنین، ان گارفینو (Anne Garefino) تهیه کننده‌ی پارک جنوبی (South Park) و کارگردان قو سیاه (Black Swan) دارن آرونوفسکی (Darren Aronofsky) در میان دانشجویان گذشته این موسسه هستند.

هزینه تحصیل در این مدرسه ۴۷,۰۳۰ $ برای دانشجویان سال اول و ۵۸,۲۱۶ $ برای دانشجویان سال دوم است.
    مؤسسه هنرهای کالیفرنیا (CalArts)

این موسسه که مدت‌ها قبل از مرگ والت دیزنی در سال ۱۹۶۶ تاسیس شد، در کنار AFI یکی از معتبرترین مدارس فیلمسازی در لس آنجلس و در حومه والنسیا قرار دارد. در حال حاضر محفل بسیاری از بهترین انیماتورها و فیلمسازان هالیوود است. تیم برتون، یکی از فارغ التحصیلان این موسسه، و به دنبال او تعدادی از انیماتورهای برجسته‌ی دیزنی از جمله اندرو استنتون (پیدا کردن نامو)، برد براد (The Incredibles)، کریس باک و جنیفر لی (منجمد) همه در موسسه هنرهای کالیفرنیا تحصیل کرده‌اند. در سال ۲۰۱۴، دانشجویان CalArts این شانس را داشتند که در کلاس درس بازیگر و کارگردان مشهور جیمز فرانکو، نامزد جایزه اسکار، حاضر شوند. سطوح تحصیلی در این موسسه شامل کارشناسی، کارشناسی ارشد، ارشد موسیقی (MFA) و دکترای موسیقی (DMA).
    هزینه تحصیل برای کلیه دانشجویان ۴۳،۴۰۰ دلار است.
    مدرسه فیلم لس آنجلس

این مدرسه که در قلب هالیوود و سانست بلوار (Sunset Boulevard) قرار گرفته است، به عنوان یکی از شناخته‌ترین مدارس برای فیلمسازان جوانان هالیوود شهره است. علاوه بر ارائه مدرک لیسانس و مدارک دیگر در تمام زمینه‌های صنعت سرگرمی، مدرسه فیلم لس آنجلس شامل مدرسه ضبط لس آنجلس (Los Angeles Recording School) هم می‌شود، که ساختمان معروف RCA را در خود جا داده است، جایی که الویس پریسلی و رولینگ استونز یک‌ بار ضبط داشته‌اند. همچنین، مدرسه فیلم لس آنجلس دوره‌های آنلاین در زمینه فیلمبرداری دیجیتال و کسب و کار سرگرمی ارائه می‌دهد.
    هزینه تحصیل ۷۴،۶۲۲ دلار آمریکا برای دانشجویان داخلی و ۷۹،۶۱۷ دلار برای دانشجویان بین‌المللی است.
    مدرسه فیلم NYU

خارج از لس آنجلس، یکی از بهترین مدارس فیلمسازی آمریکا مدرسه فیلم NYU نیویورک است. اگر چه بخشی از دانشکده هنر Tisch دانشگاه نیویورک است، دانشکده فیلم NYU یک موسسه به حساب می‌آید. این دانشکده در مرکز یکی از بزرگ‌ترین و مشهورترین شهرک‌های فرهنگی جهان قرار دارد و فارغ التحصیلانی در کلاس جهانی چون مارتین اسکورسیزی، فیلمساز معروف، وینس گیلیگان، خالق سریال تلویزیونی Breaking Bad داشته است. تنها در یکی از مراسم‌های اسکار، ۱۰ نفر از فارغ التحصیلان مدرسه فیلم NYU نامزد دریافت جایزه شدند. علاوه بر دانشگاه نیویورک، مدرسه فیلم نیویورک همچنین یک شعبه در سنگاپور دارد. علاوه بر دوره‌های تحصيلی در مقطع كارشناسی ارشد، این مدرسه كارشناسی ارشد هنرهای زيبا در رشته فیلمسازی ارائه می‌دهد.
    هزینه تحصیل در این مدرسه ۲۵،۰۹۳ دلار برای همه دانش آموزان است. به عللاوه، برای ثبت نام در هر ترم ۱،۲۱۲ دلار، برای هر واحد اضافی ۱،۵۷۰ دلار و بین ۲۰۰۰ تا ۱۵،۰۰۰ دلار در هر سال برای تجهیزات مورد نیاز و بیمه باید بپردازند.
    دانشکده هنرهای سینمایی USC

یکی دیگر از مدارس معتبر فیلمسازی در لس آنجلس، دانشگاه هنرهای سینمایی آمریکا در جنوب کالیفرنیا است، جایی که بسیاری از فیلمسازان مشهور هالیوود شروع به کار کردند. با وجود دریافت سالیانه میلیون‌ها دلار کمک مالی از طرف افرادی چون جورج لوکاس، دانشکده هنرهای سینمایی آمریکا، دارای امکانات رسانه‌ای در سطح جهانی مانند آزمایشگاه تئاتر و تحقیقات IMAX است و همین مسئله این دانشکده را به یکی از پرطرفدارترین مدارس فیلمسازی در لس آنجلس تبدیل کرده است. فارغ التحصیلان دانشکده هنرهای سینمایی USC مانند نویسنده و تهیه کننده کمدی جودی آپاتو و کوین فیگی، مدیر مارول استودیو، هستند. مدارک ارائه شده توسط مدرسه هنرهای سینمایی آمریکا عبارت‌اند از کارشناسی، کارشناسی موسیقی و کارشناسی ارشد موسیقی.
    هزینه تحصیل ۴۸،۳۴۷ دلار آمریکا در مقطع کارشناسی و ۳۴,۰۷۹ تا۴۹,۶۰۱ دلار آمریکا در سطح تحصیلات تکمیلی. هزینه‌های اضافی برای تجهیزات نیز ممکن است اعمال شود.
    سایر مدارس برتر فیلمسازی در آمریکا:

• کالج ارتباطات دانشگاه بوستون (Boston University’s College of Communication)
    • دانشکده هنر و مدیاسیستم دانشگاه چپمن (Chapman University’s Dodge College of Film and Media Arts)
    • دانشکده فیلم کلرادو (Colorado Film School)
    • دانشکده هنر دانشگاه کلمبیا (Columbia University’s School of the Arts)
    • گروه ویژن و رسانه‌های کالج امرسون (Emerson College’s Department of Visual & Media Arts)
    • دانشکده فیلم و تلویزیون دانشگاه لویولا مریمونت (Loyola Marymount University’s School of Film and Television)
    • آکادمی فیلم نیویورک (New York Film Academy)
    • کالج هنرهای تجسمی و هنری دانشگاه سیارکوز (Syracuse University’s College of Visual and Performing Arts)
    • دانشکده تئاتر، فیلم و تلویزیون UCLA
    • دانشکده هنر دانشگاه کارولینای شمالی (University of North Carolina’s School of the Arts)
    • دانشگاه تگزاس در دانشکده ارتباطات مودی آستین (University of Texas at Austin’s Moody College of Communication)
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

Junior Member

با سلام
    بنده فارغ التحصیل رشته الکترونیک هستم و علاقه مند ادامه تحصیل در رشته تئاتر و سینما دارم.همچنین بنده رزومه کار عملی در زمینه تئاتر و سینما رو دارم و از همه اش فیلم دارم.میخواستم بدونم میتونین منو راهنمایی کنید برای ادامه تحصیل در دانشگاهی که از لحاظ رنکینگ سطحش بالا باشه.و اینکه متاسفانه زبانم در حد متوسطه یا حتی پایین تره.

Member Iverson آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Film Editing - Elmi Karbordi University

نقل قول نوشته اصلی توسط Moghiseh نمایش پست ها
    با سلام
    بنده فارغ التحصیل رشته الکترونیک هستم و علاقه مند ادامه تحصیل در رشته تئاتر و سینما دارم.همچنین بنده رزومه کار عملی در زمینه تئاتر و سینما رو دارم و از همه اش فیلم دارم.میخواستم بدونم میتونین منو راهنمایی کنید برای ادامه تحصیل در دانشگاهی که از لحاظ رنکینگ سطحش بالا باشه.و اینکه متاسفانه زبانم در حد متوسطه یا حتی پایین تره.
    زبانتون را قوی کنید و پول داشته باشید دانشگاه خوب زیاد هست...

متاسفانه این مدارس فیلم سازی بسیار گرون هستند، با توجه به قیمت ارز ، هزینه ی سر سام اوری رو باید پرداخت کنه مخاطب اینگونه اسکول ها. AFI که حدود سالی 80 هزار تا درمیاد حالا کمی بالاتر یا پایین تر، یعنی سالی 400 میلیون حدودا، اما خروجی بسیار خوبی هم داره این موسسه فیلم امریکا. بسیار امکانات فیلمسازی گرون قیمتی هم داره. من یکم تحقیق کردم برای دانشگاههای امریکا، معمولا رشته های مطالعات سینمایی رو دارن، و بعضی از دانشگاهها هم برای فیلمسازی گزینه های خوبی ان، اما حمایت کنن بسته به اون کارنامه ی شما داره. بعضی از مدرسه ها که فقط پول خوب میگیرن ، اما اساتید خوبی ندارن. در گوگل ریویوو که رفته بودم دیدم درباره ی اکادمی فیلم نیویورک کمی خوندم انچنان خروجی های خوبی رو نداره نسبت به AFI ( در کل بعضی هاشون با تبلیغ بسیار سعی بر گرفتن هنر جو میکنن اما خروجی های خوبی رو نشون نمیدن، به قولی فقط نما هستند! اما این AFI عالیه ...دوستانی هستند که رفته باشن و بتونن گزینه های مناسب تری رو به ما بگن در رشته ی کارگردانی سینما،( تاکیدم برای رشته ی فیلمسازیه و نه مطالعات سینمایی ) مثل دانشگاه یو سی ال ای و یا ؟؟.....ممنونم
    ویرایش توسط Blackbriar : November 23rd, 2017 در ساعت 09:45 PM

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)