صفحه 12 از 62 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 616

موضوع: با این نمره آیا تافل دوباره لازم است یا نه؟

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : با این نمره آیا تافل دوباره لازم است یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط kavianaa نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    من تافل pbt دادم با این شرایط:
    L: 62
    G: 55
    R: 47
    TWE: 5
    Overall: 547
    با توجه به این که مینیمم اکثر دانشگاه ها 550 است، نیازی است دوباره امتحان بدم یا با همین شرایط امید به پذیرش داشته باشم؟ بدون فاند هم باشد مهم نیست. در ضمن زیاد دنبال دانشگاه های تاپ (زیر 100 ARWU) نیستم!
    ممنون که جوابمو میدید...
    کاش میگفتید کدام کشور!
    ولی به هرحال اگر پیش زمینه درسی خوبی دارید(معدل، مقاله و ...) احتمال زیاد به شما پذیرش مشروط میدهند و شما میرید آنجا مشکل را رفع میکنید.
    ولی من اگر جای شما بودم، 1بار دیگر سعی خودم را میکردم که نمره بهتری بگیریم.
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول

Junior Member

سلام به همگی
    من تازه تافل iBT دادم.
    نمره ام 98 شد
    R:26
    L:23
    S:20
    W:29
    متاسفانه می بینید که نمره اسپیکینگم کم شده...
    رشته ام law و برای M.A کانادا می خام اپلای کنم
    به نظرتون گیر می دن به اسپیکینگم؟
    می ارزه دوباره بدم؟

Junior Member

با سلام به همه ی دوستان، نمره تافلی که منتظرش بودم بالاخره اوومد و قسمت هائی که فک می کردم بالاترین نمره رو خواهم آورد دقیقا پایین ترین نمره رو آوردم (Speaking, writing)و می تونم بگم به اغما رفتم.
    نمره ی کُلم 81 شده حالا می خوام دوباره امتحان بدم ولی دو مشکل اساسی سر راهمه:

1- deadline دانشگاههائی که می خوام داره تموم می شه و این در حالی که تا آخر january جای خالی وجود نداره.
    2-من واقعا فکر می کنم که خیلی خوب دادم ولی نمی دوونم این rater ها رو از کجا آوردن و اصلا ملاک نمره دادنشون چیه، یعنی در واقع اصلا نمی تونم بگم با این شرایط نمره واقعیمو می تونم بگیرم یا نه که بر اساس اون به admission دانشگاههائی که می خوام، بگم حتما نمره ام بالا می ره.

شما چه راهی رو پیشنهاد می دید؟
    چون من وافعا می خوام هر چه سریعتر کارم درست بشه و برم.

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Rozhan نمایش پست ها
    با سلام به همه ی دوستان، نمره تافلی که منتظرش بودم بالاخره اوومد و قسمت هائی که فک می کردم بالاترین نمره رو خواهم آورد دقیقا پایین ترین نمره رو آوردم (Speaking, writing)و می تونم بگم به اغما رفتم.
    نمره ی کُلم 81 شده حالا می خوام دوباره امتحان بدم ولی دو مشکل اساسی سر راهمه:

1- deadline دانشگاههائی که می خوام داره تموم می شه و این در حالی که تا آخر january جای خالی وجود نداره.
    2-من واقعا فکر می کنم که خیلی خوب دادم ولی نمی دوونم این rater ها رو از کجا آوردن و اصلا ملاک نمره دادنشون چیه، یعنی در واقع اصلا نمی تونم بگم با این شرایط نمره واقعیمو می تونم بگیرم یا نه که بر اساس اون به admission دانشگاههائی که می خوام، بگم حتما نمره ام بالا می ره.

شما چه راهی رو پیشنهاد می دید؟
    چون من وافعا می خوام هر چه سریعتر کارم درست بشه و برم.
    این بستگی داره به اینکه سیستم اپلای دانشگاه شما چطوره.
    برای خیلی از دانشگاهها، منظور از تاریخ ددلاین برای پرکردن اپلیکیشن فرم هستش و بعد از آن، ادمیشن آفیسر با شما تماس میگیرد که این مدارکت ناقص است و هرچه زودتر بفرست. از طرفی امتحان تافل 2 سال اعتبار دارد، بنابراین اگر شما هرچه زودتر 1 بار دیگر امتحان بدهید ضرر نمیکنید.
    در مورد مصحح ها باید بگویم متاسفانه حرف شما صحیح است، من هم خودم 2 بار pbt دادم و انشا نمره پایین گرفتم، بالاخره مجبور شدم آیلتس بدم.
    هر جا به بن بست میخورید، روشتون رو عوض کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط qwerty123456 نمایش پست ها
    این بستگی داره به اینکه سیستم اپلای دانشگاه شما چطوره.
    برای خیلی از دانشگاهها، منظور از تاریخ ددلاین برای پرکردن اپلیکیشن فرم هستش و بعد از آن، ادمیشن آفیسر با شما تماس میگیرد که این مدارکت ناقص است و هرچه زودتر بفرست. از طرفی امتحان تافل 2 سال اعتبار دارد، بنابراین اگر شما هرچه زودتر 1 بار دیگر امتحان بدهید ضرر نمیکنید.
    در مورد مصحح ها باید بگویم متاسفانه حرف شما صحیح است، من هم خودم 2 بار pbt دادم و انشا نمره پایین گرفتم، بالاخره مجبور شدم آیلتس بدم.
    هر جا به بن بست میخورید، روشتون رو عوض کنید.
    به نظر خودتون تونستید نمره ای رو که می خواستید از آیلتس بگیرید؟
    یعنی به نظرتون بهتره آیلتس بدم یا تافل؟

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Rozhan نمایش پست ها
    به نظر خودتون تونستید نمره ای رو که می خواستید از آیلتس بگیرید؟
    یعنی به نظرتون بهتره آیلتس بدم یا تافل؟
    ببین دوست عزیز،
    دانشگاهی که من میخاستم برم نمره انشا خیلی براش مهم بود(نمره 5 از 6 میخاست که خیلی سخته) که هر بار تافل میدادم نمرم 4 میشد.
    از طرفی همان دانشگاه نمره آیلتس رایتینگ 6 از 9 میخاست که من راحت تونستم بگیرم.
    این تاپیک جاش نیست بگم، ولی بنظر من تافل برای کسانی مناسب است که به امریکا و کشورهایی فکر میکنند که نمره تکی رایتینگ و اسپیکینگ براشون مهم نیست. ولی در کل امتحان آیلتس بنظرم مناسبتر و کم استرس تره. من آیلتس رو پیشنهاد میکنم.
    لطفاً به تاپیک آیلتس یا تافل مراجعه کنید و نظر و تجربه دوستان دیگر را بخوانید، و بحث رو اونجا ادامه دهید.

http://www.applyabroad.org/forum/sho...TOEFL-or-IELTS

http://www.applyabroad.org/forum/sho...B9%DA%A9%D8%B3

Junior Member zero_0 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط Yekta1 نمایش پست ها
    سلام به همگی
    من تازه تافل iBT دادم.
    نمره ام 98 شد
    R:26
    L:23
    S:20
    W:29
    متاسفانه می بینید که نمره اسپیکینگم کم شده...
    رشته ام law و برای M.A کانادا می خام اپلای کنم
    به نظرتون گیر می دن به اسپیکینگم؟
    می ارزه دوباره بدم؟
    این بستگی به دانشگاهی که می خواهید apply کنید داره. معمولا دانشگاه ها یه تخفیفی می دن ولی مثلا دانشگاهی که خودم apply کرده بودم خیلی رو نمره زبان سخت گیر بود.
    0000

Banned

سلام

R ; 21
    L : 21
    S : 24
    L : 24

Total : 90

به نظر شما دوباره Retake کنم ؟
    قسمت R , L رو نمی دونمی چرا این قدر کم شده ! معمولا اینا رو 28 و 26 می زدم !
    واسه PhD مهندسی می خوام اونم آمریکا .
    مرسی

Question پاسخ : با این نمره آیا تافل دوباره لازم است یا نه؟

سلام
    من همین تابستون تافل pbt دادم و نمرم 540 شد twe هم 4 شدم من برای پذیرش لیسانس توی آمریکا و کانادا و ایتالیا دارم یه کارایی می کنم و هرکدومشون امکان داره جور بشه برام می خواستم ببینم به نظر شما دوباره امتحان بدم؟ البته من امتحان قبلی رو بدون هیچ آمادگی دادم و مطمئنم اگه دوباره شرکت کنم بالای 550 که حتما می شم حتی می تونم روی بالای 570 هم حساب کنم ولی خیلی حوصله ی امتحان دوباره ندارم واسه همین می خواستم ببینم برای لیسانس با این نمره می تونم پذیرش بگیرم توی این کشورا؟ یا بهتره دوباره امتحان بدم حالا pbt یا ibt
    ممنون از کمکتون پیشاپیش

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط flowers_yas نمایش پست ها
    سلام
    من همین تابستون تافل pbt دادم و نمرم 540 شد twe هم 4 شدم من برای پذیرش لیسانس توی آمریکا و کانادا و ایتالیا دارم یه کارایی می کنم و هرکدومشون امکان داره جور بشه برام می خواستم ببینم به نظر شما دوباره امتحان بدم؟ البته من امتحان قبلی رو بدون هیچ آمادگی دادم و مطمئنم اگه دوباره شرکت کنم بالای 550 که حتما می شم حتی می تونم روی بالای 570 هم حساب کنم ولی خیلی حوصله ی امتحان دوباره ندارم واسه همین می خواستم ببینم برای لیسانس با این نمره می تونم پذیرش بگیرم توی این کشورا؟ یا بهتره دوباره امتحان بدم حالا pbt یا ibt
    ممنون از کمکتون پیشاپیش
    متاسفانه شما شانس پذیرش از خیلی از دانشگاههای امریکا و کانادا رو از دست میدید. چون بیشتر این دانشگاهها داشتن نمره حداقل 550 رو میخان، تازه این حداقله، هیچ وقت به داشتن حداقل ها فکر نکنید و سعی کنید با یک رزومه قوی به میدان بروید. بنابراین به تلاش بیشتر فکر کنید و مطمئن باشید همه اونهایی که موفق شده اند، بارها و بارها بزمین خورده اند ولی مجدداً تلاش کرده اند.
    با کمی تلاش مجدد و راهنماییهایی که دوستان در اینجا میکنند، براحتی میتوانید +600 بگیرید. من pbt رو توصیه میکنم.
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)