صفحه 3 از 62 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 616

موضوع: با این نمره آیا تافل دوباره لازم است یا نه؟

پیش فرض پاسخ : با این نمره آیا تافل دوباره لازم است یا نه؟

من هم فکر می کنم تفاوت چندانی بین 105و بالای 110 نیست. هر چند اگه کارای دیگه تون سر جاشه و هزینه یه TOEFL دیگه زیاد اذیتتون نمی کنه به شدت با این اطمینانی که دارین این کار رو توصیه می کنم.
    ممنون
    آرین
    Johann Kaspar Lavater was born on November 15, 1741<br />Swiss theologian, 1741-1801<br />Intuition is the clear conception of the whole at once

آخه یک DGS برای من نوشت که چطور ارزیابی می کنیم البته دانشگاه به دانشگاه شاید فرق می کنه . اول باید بالای requirement باشی بعد زمینه تحقیقا ت خیلی مهمه بعد نمره می دهند به کارنامه لیسانس با فوق براشون یکسانه ارزشش .بعد تافل بالای 600 باشی دیگه تمومه . GRE که نقش داره .5 نمره تافل ؟؟صدقه خیلی خوبه چون یک نیروی الهی لازمه ما را از این وضعیت نجات بده .
    The truth of my life:I`m only looking for you

Senior Member

می دونید من چرا این سوال رو پرسیدم؟ آخه من یک دوست هندی دارم که TOEFL کامپیوتری رو کامل نمرش رو گرفته. امتحان GRE هم وربال 600 شدهو Q:800 و AW: 5 . خوب اخه من واقعا نمی دونم چرا هندیها و چینی ها اینقدر نمره های بالایی دارند. در هر حال تعداد این هندیها و چینی ها زیاده و ما با اونا رقابت داریم. ???

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

من هم هند دوست زیاد دارم .. هم چین یکی دونفر رو می شناسم ...
    دلیل اولش اینه که اصلآ به خودشون مغرور نمی شن و همیشه در حال کار و تلاش هستند ...
    دلیل دومش اینه که به شــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــدت هوای هم رو دارن و حسابی همدیگرو کمک می کنند ..
    وگرنه چیزی از هوش و استعداد توشون پیدا نمی شه !

مثلا توی چین یه database درست کردن در مورد GMAT ... یکی که بخواد امتحان بده اینقدر کمکش می کنن و راهنماییش می کنن و کلاس می ذارن براش تا بالاترین نمره رو بیاره ...
    فقط هم چینی ها رو می ذارن وارد این database بشن ...
    البته هندی ها زبان دومشون انگلیسیه ...
    حالا توی مملکت ما ، هر وقت رفتم سوپرمارکت و یه چیزی خواستم اول به ترکی مشورت می کنند و بعد یه قیمت می پرونن 2 برابر چیزی که باید باشه ...
    ای بابا !!!
    بگذریم...!

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinn
    من هم هند دوست زیاد دارم .. هم چین یکی دونفر رو می شناسم ...
    دلیل اولش اینه که اصلآ به خودشون مغرور نمی شن و همیشه در حال کار و تلاش هستند ...
    دلیل دومش اینه که به شــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــدت هوای هم رو دارن و حسابی همدیگرو کمک می کنند ..
    وگرنه چیزی از هوش و استعداد توشون پیدا نمی شه !

مثلا توی چین یه database درست کردن در مورد GMAT ... یکی که بخواد امتحان بده اینقدر کمکش می کنن و راهنماییش می کنن و کلاس می ذارن براش تا بالاترین نمره رو بیاره ...
    فقط هم چینی ها رو می ذارن وارد این database بشن ...
    البته هندی ها زبان دومشون انگلیسیه ...
    حالا توی مملکت ما ، هر وقت رفتم سوپرمارکت و یه چیزی خواستم اول به ترکی مشورت می کنند و بعد یه قیمت می پرونن 2 برابر چیزی که باید باشه ...
    ای بابا !!!
    بگذریم...!
    بله حسین جان این مطلب کاملا درسته، اما ضرب‌المثل خودمون خیلی درست می‌گه که بار کج به منزل نمی‌رسه.
    الان خیلی از دانشگاه‌های آمریکا از این مساله خبر دارند و می‌دونند که چینی‌ها هر چقدر نمره بالایی داشته باشند باز هم زبان بلد نیستند و نمره‌ی بالای GRE ایشون هم نشون دهنده چیزی نیست.
    بر خلاف اون چیزی که ممکنه به نظر برسه که ما باید با اونا رقابت کنیم، دانشگاه‌ها نمره‌های GRE اونا رو مستقیما با نمره‌های GRE ما مقایسه نمی‌کنند و خیلی از دانشگاه‌های خوب می‌دونند که بچه‌های ایرانی علی‌رغم این که نمره‌های TOEFL و GRE پایین‌تری دارند، دانشجو‌های بهتری هستند.
    البته بماند که قسمت‌هایی از حرف‌های شما هم کاملا درسته. مثلا هندی‌ها خیلی خوب هوای همدیگر رو دارند و به خصوص وقتی که بحث استخدام و کار می‌شه، حسابی به هم کمک می‌کنند. ما این مساله خیلی کمتر بین‌مون وجود داره.

shahrooz4iran
    Guest

ولی جدا از اين مسئله به نظر من زمينه ای که دارند و همچنين نحوه کارکردن برای Toefl و Gre شون هست . اونا تقريبا يک سال برای Gre کار می کنند اونم از
    استاد های متبحری استفاده می کنند که در هيج کشور خاور ميانه پيدانمی شه . برنامه شون خيلی مدون هست . در ضمن چينی ها و هندی ها از پيش زمينه انگليسی خوبی بر خوردار هستند بر عکس ژاپنی ها .

من خودم بگم دو ماه برای Gre Vocab خوندم ولی موقع امتحان به اين نتيجه رسيدم که خوندن يا نخوندنم فرقی نمی کرد زحمت بیجا به خودم دادم . اولين تست
    Vocabo خوندم زدم اما قسمت دوم اصلا حوصله ام نگرفت که بخونم فقط answer sheeto شانسی پر کردم . در نهايتم شدم 370 . برای نمره خوب گرفتن در اين
    قسمت اول بايد زمان مناسب در اختيار داشته باشيد و بغد از اون استفاده از يک راهنمای خوب که شما انگار يه هندی شو داری . با سه ما يا چهار ماه خوندن تغيير
    چندنی حاصل نمی شه.

پيروز باشيد.

Member
    رشته و دانشگاه
    فارغ التحصیل دکترای الکترونیک - UBC Canada

پیش فرض پاسخ : نمره تافل،یک یا دو نمره کمتر از سقف مجاز--آیا درخواست پذیرش رد میشود؟

سلام
    فکر کنم بستگی به دانشگاه داره. مثلا من 99 شدم IBT رو و از UBC که 100 می خواست پذیرش گرفتم. Queens هم speaking 23 می خواست ولی من 22 بودم. البته Queens جمع کل رو 93 می خواست انگار که خوب من بیشتر بودم.
    این شروع ماجراست ...

Member powerman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, M.Sc

پیش فرض پاسخ : نمره تافل،یک یا دو نمره کمتر از سقف مجاز--آیا درخواست پذیرش رد میشود؟

دانشگاه به دانشگاه فرق میکنه. بعضی از دانشگاهها اصلا کوتاه نمیاند اما برخی دیگه اگر دیگر شرایطتون خوب باشه احتمال اینکه مشکلی باهاش نداشته باشند زیاده.
    Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration - Thomas Alva Edison

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

سلام
    من این دردسر رو با تافل داشتم

همونطور که بچه های گفتند خیلی زیاد بستگی به استادت داره که اگه شما رو واسه پذیرش توصیه کنه مشکلی نیست
    اما دانشگاه مک مستر کانادا مثلا بمن گفت که اگه فکر میکنی نمره فعلیت رو تصمیم ما تاثیر گذار نیست نمیخواد تافل بدی منم دو نمره نمرم کمتر بود از required
    بعدش دیدم چه رقابت خفنی تو برخی از دانشگاه های بالا هستش . اگه ببینید برخی از دانشگاه ها میگند اگرچه ما مثلا 580 میخوایم ولی معمولا کسایی پذیرش میگیرند که بالای 600 باشند (منظورم PBT ) و همین خیال ادم رو راحت میکنند که حتی مینیمم های اونها هم تضمین کننده نیست چه برسه ازون ها کمتر باشه
    نمره تافل بالا هم واسه پیدا کردن استاد و هم پذیرش از دانشگاه بالا و فاند یک عامل کلیدی است-
    استادی از دانشگاه میشیگان علنا بمن گفت مینیمم ما رو بیاری یعنی یکی از پارامترهای پذیرش رو داری اما TA/RA ها واسه 600 به بالا هاست.
    وقتی اینها رو دیدم من حتی به تافل 580 خودم هم قانع نشدم و دوباره امتحان دادم- البته این نمره هم خیلی جاها نجاتم داد بیشتر از GRE -البته نه بیشتر- خیلی بیشتر

منم فکر مي کنم که به دانشگاش بستگي داره. يکي از دوستان من Pbt نمرش 640 شده بود ولي writing نمرش 3.5 شد معدلش هم حدود 19 بود ولي تورنتو بهش گفت که چون writing ات زير مينيمم ماست همون اول در جا رد ميشي. ولي مثلا UBC تا 2-3 نمره پايينتر هم را مياد. آلبرتا هم ظاهرا سختگيره چون يکي ديگه از دوستان من هم که زير 580 شده بود رو مدارکش رو بررسي نکردند و گفتند که تا مينيمم مارو نياري اصلا براي پروسس دست اساتيد نميديم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)