صفحه 4 از 62 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 616

موضوع: با این نمره آیا تافل دوباره لازم است یا نه؟

پیش فرض پاسخ : نمره تافل،یک یا دو نمره کمتر از سقف مجاز--آیا درخواست پذیرش رد میشود؟

من موردي رو سراغ دارم كه 577 شده بود و Alberta حداقل 580 ميخواسته . به خاطر همين 3 نمره (تو امتحان PBT ،‌ سه نمره معادل يه تسته) قبولش نكردن!

فكر كنم همونطور كه دوستان ميگن اين سفت و سخت بودن براي كانادا خيلي بيشتر از جاهاي ديگست
    آنکه میخواهد روزی پريدن آموزد، نخست میبايد ايستادن، راه رفتن، دويدن و بالارفتن آموزد.  پرواز را با پرواز آغاز نمیکنند. "نیچه"

پیش فرض پاسخ : نمره تافل،یک یا دو نمره کمتر از سقف مجاز--آیا درخواست پذیرش رد میشود؟

دانشگاه queens به خاطر اینکه نمره writing من 20 بود و 22 میخواستن با اینکه نمره کل من 100 بود و استادم هم به graduate گفته بود که به من RA میده قبول نکردن و گفتن یکبار دیگه تافل بده. من حتی تافل دیگه ای هم داشتم که توی آن writing شده بوذم 22 و از قسمت دیگه ای کم گرفته بودم اما قبول نکرن . خوشبختانه من پذیرش دیگه ای گرفتم که بیشتر مورد علاقه ام بود و دیگه تافل ندادم .
    اما دانشگاههای آمریکا با تفاوتهای خیلی زیاد از نمره مینیمم هم پذیرش دیده ام

من در مورد کانادا نمی دونم ولی در آمریکا دانشگاه ها سیاست های مختلفی دارند. مثلا دانشگاه برکلی نوشته حداقل 580 و اگر از این کمتر شده اید اپلای نکنید ولی دانشگاه پردو (Purdue) که یکی از دانشگاه های خوب آمریکاست نوشته اگه از مینیمم های ما کمتر شده اید اولا با ما مکاتبه کنید که اپلای بکنید یا نه. اما اگر بک گراوند خوبی داشته باشی هر چه قدر هم که نمره ی تافلت کم باشه (که مال شما خیلی هم خوبه) باز می تونی از یک دانشگاه توپ آمریکا پذیرش بگیری و بالاخره "راهرو گر صد هنر دارد توکل بایدش"

saeede83
    Guest

توی آمریکا Toefl اونقدر ها براشون مهم نیست، کمتر شدی هم کنار می آن، حتی دانشگاه های top ten هم من دیدم که انعطاف نشون دادن، اما برای کانادایی ها دو تا چیز خیلی مهمه، معدل و تافل. حالا شما 100 تا هم paper داشته باش، اگه معدلت و نمره تافلت به چشمشون نیاد، رد می کنن (البته 4، 5 تا دانشگاه خوب کانادا بیشتر منظورم بود)

نقل قول نوشته اصلی توسط saeede83
    توی آمریکا Toefl اونقدر ها براشون مهم نیست، کمتر شدی هم کنار می آن، حتی دانشگاه های top ten هم من دیدم که انعطاف نشون دادن، اما برای کانادایی ها دو تا چیز خیلی مهمه، معدل و تافل. حالا شما 100 تا هم paper داشته باش، اگه معدلت و نمره تافلت به چشمشون نیاد، رد می کنن (البته 4، 5 تا دانشگاه خوب کانادا بیشتر منظورم بود)
    کاملا با ایشان موافقم و دقیقا مطالبی را که ایشان گفته اند را در احوالات چند نفری را که امسال اپلای کرده اند، دیده ام

دوستان عزیز سلام
    داستان من از این قرار که : برای گرفتن پذیرش Offshore ار یک دانشگاه استرالیایی نیاز به نمره تافل iBT 79 دارم با این شرط که هیچ قسمتی از آن زیر 18 نباشه. به همین دلیل تو امتحان شرکت کردم دفعه اول نمرات این شد Reading=16 Speaking=19 Listening=24 Writing=18 مجموع 77 پس هیچ چی. مرتبه دوم مجوعش شد 79 اما به این ترتیب Reading=20 Listening=16 Speaking=22 Writing=21 همان طور که می بینید از بخت بد من Listening ام شده 16 که زیر 18 است. واقعیت اینه که دیگه وقت ندارم و خیلی ها میگن که Email بزن بهشون قبول میکنن چون Overall را آوردم . اما نمیدونم چه چیزی بنویسم یا چگونه نامه رو بنویسم که قبول کنن. حالا من از آنهایی که زبانشون قوی است و میتونن به من کمک کنن کمک می طلبم. اگر یکی یه نمونه برام بنویسه خیلی ممنون میشم.

من هم چنين شرايطي دارم. 92 ميخواد 100 شدم ولي يه قسمت زير 20 هست. هر چي email زدم که آقا نميتونم دوباره بدم جواب نميدند .

Junior Member

سلام

باید با خود دانشگاه (Graduate Coordinator) تماس بگیری (منظورم همون ایمیل هست) و ببینی می پذیرن یا نه.

مثلا دانشگاهی مثل تورونتو به هیچ وجه این کسری نمره قبول نمب کنه ولی UBC می گفت پرونده رو بررسی می کنیم!

موفق باشید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : با این نمره آیا تافل دوباره لازم است یا نه؟

اگر بيش از يك بار امتحات تافل بديم:
    آيا آخرين نمره نمره ريپورت مي شه يا هر كدومو كه خواستيم؟

من خودم فكر مي كنم كه هركدومو كه خواستيم، چون هر امتحان مجزا شناسايي مي شه.
    ولي بعضي دانشگاه ها مي گن We consider your most recent test

پیش فرض پاسخ : با این نمره آیا تافل دوباره لازم است یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ayaz
    اگر بيش از يك بار امتحات تافل بديم:
    آيا آخرين نمره نمره ريپورت مي شه يا هر كدومو كه خواستيم؟

من خودم فكر مي كنم كه هركدومو كه خواستيم، چون هر امتحان مجزا شناسايي مي شه.
    ولي بعضي دانشگاه ها مي گن We consider your most recent test
    تا جایی که من اطلاع دارم از پروفایلتون نمره ای که مورد نظرتونه انتخاب میکنید و Oder میزنین
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)