صفحه 55 از 62 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 616

موضوع: با این نمره آیا تافل دوباره لازم است یا نه؟

پیش فرض پاسخ : با این نمره آیا تافل دوباره لازم است یا نه؟

من تافل 99 شدم
    (R:28 L:28 S:22 W:21). میخوام برای فاند TA بگیرم. آیا اسپیکینگ کمه؟
    GRE هم Q 164 و V 152. رایتینگ احتمالا 4.

دانشگاههای مد نظرم تا رنک 100.

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Transcendent نمایش پست ها
    من تافل 99 شدم
    (R:28 L:28 S:22 W:21). میخوام برای فاند TA بگیرم. آیا اسپیکینگ کمه؟
    GRE هم Q 164 و V 152. رایتینگ احتمالا 4.

دانشگاههای مد نظرم تا رنک 100.
    دوست عزیز رشتتونو هم بگید.
    مقطعی که میخاهید اپلای کنید رو هم بگید، معدلهاتون رو هم همینطور. این موارد روی دقت توصیه های ارائه شده خیلی اثر گذاره!

بعلاوه میتونید با خود دپارتمانها هم مکاتبه کنید و بپرسید یا در بخش سوالات متداول یا بخش فاندینگ این موارد رو ببینید.
    بسیاری از دانشگاهها پذیرش میدهند و براتون کلاس میگذارند قبل از شروع دوره چه برای تدریس و چه برای تحصیلتون.
    تا جایی که بنده اطلاع دارم، معمولا TA فاندش کمتره! یعنی اگر صرفا TA شید، بهتون مثلا 13000 برای یک سال با شهریه معافی میدهند، ولی اگر RA شید 21000 تا به همراه شهریه.
    ولی گهگاه یه طوری میشه که شما حالا از بخشهای مختلف و جوایز مختلف به فاند کامل میرسید، یکی از راههاش فلوشیپ هاست یکیش TAو RA و ...
    هدفم از گفتن اینه که سایت دانشگاهو بگردید، سیاستهای بورسیه دادن رو ببینید، انتظارات رو ببینید.
    یه سری از دانشگاهها مراکز تحقیقاتی دارند، که کمم نیستن این دانشگاهها، این دانشگاهها بیشتر فاندهاشون RA هست و کامل پوشش میده، پس اسپیکینگ شما زیاد مهم نخواهد بود!
    اگر دانشگاههای مدنظرتون بیشتر در استرالیا باشند، تا جایی که اطلاع دارم (دوستان دیگه هم نظر بدهند!) بورسیه تون غالبا غیر TA خواهد بود.
    بعلاوه خود TA هم صرفا تدریس نیست و ...
    پس نمره اسپیکینگ تا جایی که دیدم و میدونم جایی اثر داره که دانشگاه رنک خوبی نداشته باشه و درامدش از طریق تدریس به دورههای لیسانس و فوق و .... باشه.
    البته ایمن به معنی این نیست که دانشگاههایی که این شکلی هستن، ضعیف هستن! بعضی مواقع اساتید در دپارتمان خودشون از بیرون فاند و پروژه میگیرند و اون اساتید حتی میتونن در بدترین دانشگاهها باشن. پس 0 و 100 نیست. ولی غالبا هرچقدر به سمت دانشگاههای رنک پایین تر برویم فراوانی این موضوع که فاند TA باشه بیشتر میشه.
    بنابراین شما و دوستان آینده پیش از اینکه بگن نمرشون بده یا خوبه و کافی هست یا نیست. اول سایت دانشگاه و بعدا سیاستهای فاند دهی بعدش رنک حوزه ای دانشگاه رو در نظر بگیرند.

اساتید هم نظر بدن.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

خیلی خیلی ممنون از جوابتون.

کارشناسی برق دانشگاه فردوسی مشهد با معدل 15.38. ارشد MBA شریف میخوندم که به دلایل شخصی انصراف دادم. میخوام برای مستر ریاضی اپلای کنم. GRE سابجکت ریاضی 830 شدم. رایتینگ هم نمره اش اومد، 4 شدم.

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Transcendent نمایش پست ها
    خیلی خیلی ممنون از جوابتون.

کارشناسی برق دانشگاه فردوسی مشهد با معدل 15.38. ارشد MBA شریف میخوندم که به دلایل شخصی انصراف دادم. میخوام برای مستر ریاضی اپلای کنم. GRE سابجکت ریاضی 830 شدم. رایتینگ هم نمره اش اومد، 4 شدم.
    لازم نیست به نظر من.
    موفق باشید
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member

سلام. من تافل 90 شدم.
    R:26 L:26 S:19 W:19
    متاسفانه دو تا زیر 20 شدم. نمیدونم ایا نیاز هست امتحان مجدد یا نه. با توجه به اینکه اکثر دانشگاه ها میگن هیچ پارتی زیر 20 نباشه. رشته مهندسی برق. معدل لیسانس 14/78 و ارشد 17/94
    ایا اگه استادی بتونم پیدا کنم نمره باز مهمه؟ اخه من اگه بتونم همین حدود یا نهایت پنج تا شش نمره بهتر بیارم که زیر 20 نشن. منظورم اینه، امتحان و هزینه مجدد واسم نمره 100 به بالا اگه به سختی به ارمغان بیاره که احتمالش کمه، فقط در همین حد ک زیر مینمم 20 نشم. ممنون از راهنماییتون

Junior Member

سلام.
    من تافل 101 شدم.
    R 24, L 27, S 24, W 26
    میخوام برای دکتری اپلای کنم کانادا. رشته: مهندسی
    معدل کارشناسی 13.87 و ارشد 16.61
    مقاله 3 تا دارم ایمپکت بالا. دو تا هم سابمیتی دارم به ایمپکت متوسط (حدود 2)
    به نظرتون برای TA اینا نمره اسپیکینگم مناسبه؟
    دانشگاهای تاپ مثل Toronto , UBC
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط manaaftab نمایش پست ها
    سلام.
    من تافل 101 شدم.
    R 24, L 27, S 24, W 26
    میخوام برای دکتری اپلای کنم کانادا. رشته: مهندسی
    معدل کارشناسی 13.87 و ارشد 16.61
    مقاله 3 تا دارم ایمپکت بالا. دو تا هم سابمیتی دارم به ایمپکت متوسط (حدود 2)
    به نظرتون برای TA اینا نمره اسپیکینگم مناسبه؟
    دانشگاهای تاپ مثل Toronto , UBC
    ممنون
    سلام.
    به نظرم نیازی برای اینکار نیست.
    منظور از تافل فقط رد کردن مینیمم ها و نشون دادن توانایی زبان هستش. وقت روی مقالاتتون و رزومه تمیز و خوب پرزنت کردن خودتون توی مصاحبه های احتمالی بزارین.

با سلام
    یه سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید.
    من ارشدم شریف بودم رشته مهندسی شیمی (معدل 17.5) و کارشناسیم هم علم و صنعت (معدل18). سه سال هم سابقه کار مرتبط دارم یک مقاله چاپ شده یکی هم داره داوری میشه. امتحان زبانم و خیلی بد دادم و شدم 72. میخواستم بدونم با توجه به وقت کمی که دارم شانسی دارم با این نمره پذیرش بگیرم. میخواستم GRE هم امتحان بدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadJH نمایش پست ها
    با سلام
    یه سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید.
    من ارشدم شریف بودم رشته مهندسی شیمی (معدل 17.5) و کارشناسیم هم علم و صنعت (معدل18). سه سال هم سابقه کار مرتبط دارم یک مقاله چاپ شده یکی هم داره داوری میشه. امتحان زبانم و خیلی بد دادم و شدم 72. میخواستم بدونم با توجه به وقت کمی که دارم شانسی دارم با این نمره پذیرش بگیرم. میخواستم GRE هم امتحان بدم.
    سلام منم مثل شما است وضعیتم منم 76 شدم و این نمره مینمیمم بعضی دانشگاه هاست برای رقابت احتیاج به نمره بالا تری است

نقل قول نوشته اصلی توسط azadeh_gh نمایش پست ها
    سلام منم مثل شما است وضعیتم منم 76 شدم و این نمره مینمیمم بعضی دانشگاه هاست برای رقابت احتیاج به نمره بالا تری است

یعنی باید صبر کنم برا سال یعد؟ من الان یک ساله ارشدم تموم شده میترم به اینکه زمان گذشته از ارشدام هم گیر بدن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)