صفحه 7 از 62 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 616

موضوع: با این نمره آیا تافل دوباره لازم است یا نه؟

Junior Member

پیش فرض ۱ نمره فاصله تا requirements

من تافل رو شهریور امتحان دادم و ۱۱۲ شدم.
    یکی از دانشگاه‌هایی که می‌خواهم اپلای کنم استنفورد هست (البته شانسم کمه ولی خوب نمی‌خواهم دانشگاه خوبی رو جا بیندازم که بعداً فکر کنم شاید اون‌جا هم می‌شد!).
    متاسفانه دانشگاه استنفورد در رشته علوم کامپیوترش که من می‌خواهم اپلای کنم، گفته حداقل نمره لازم ۱۱۳ هست.
    حالا من چند گزینه دارم.

یکی این‌که با دانشگاه صحبت کنم و اگر فاصله ۱ نمره‌ای رو می‌تونند در نظر نگیرند، اپلای کنم و در غیر این‌صورت این دانشگاه-رشته رو ول کنم.
    یکی این‌که تقاضای تجدید نمره Speaking, Writing رو بدم. چون من فقط از این دو بخش نمره کم آوردم و به نظر خودم هم حداقل Writing رو باید بیشتر می‌شدم (الآن ۲۸ شدم ولی به نظرم Writingهای خوبی داشتم).
    یکی هم این‌که دوباره تافل بدم.

البته خودم گزینه آخر رو اصلاً ترجیح نمی‌دهم. لطفاً نظرتون رو در مورد این گزینه‌ها بگید.

در ضمن یک سوال جانبی: این‌که Speaking من به نسبت بقیه نمره‌هام پایین شده (۲۴ شده‌ام)، به‌نظرتون چقدر تاثیر داره؟ ارزش داره که یک‌بار دیگه تافل بدهم؟ چون اولین بار بود که تافل می‌دادم یک کم استرس داشتم و به نظرم روی Speakingام تاثییر گذاشت.

Member mohhhamad آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ۱ نمره فاصله تا requirements

کاش با تجربه ها صحبت ميکردن ولي فکر نکنم شما رو فقط به صرف اين يه نمره رد کنند ها.شما فعلا مکاتبت رو بکن.
    با استاد ها هم نامه بنويس ومخ بزن حله ايشالا.
    به هر حال استفورد استفورده وارزش داره بيشتر روش وقت بذاري.من حدس ميزنم در صورت مناسب بودن بقيه موارد ردت نميکنن.
    این کاربر ،غیر فعال است.

پیش فرض پاسخ : ۱ نمره فاصله تا requirements

سلام.
    ميشه يك مقدار از رزومه خودتون بگيد.

من هم خيلي به اين دانشگاه علاقمندم. اما مي خوام خودم رو با شما مقايسه كنم. البته من حداقل تا دوسال ديگه اپلاي نمي كنم بنابراين خيالت از بابت رقابت و غيره آسوده باشه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نمره تافل،یک یا دو نمره کمتر از سقف مجاز--آیا درخواست پذیرش رد میشود؟

یک نمره فاصله تا مینیمم برای سوئد و اروپا چجوریه ؟

مثلا اگه 79 بخواد 78 بشی (حداقل بخش ها رو بیاری اما نمره کل یکی کمتر بشه).

کسی تجربه کرده ؟ مثلا برای سوئد ؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : نمره تافل،یک یا دو نمره کمتر از سقف مجاز--آیا درخواست پذیرش رد میشود؟

من یکی دو نمونه مثل شما دیدم.برا اروپا فکر نکنم به مشکلی بر بخوره.

Junior Member

کسی از دوستان اطلاعات دیگه داره ؟
    مثلا برای سوئد.
    واقعا بدشانسی شاخ و دم نداره.

Junior Member

Question پاسخ : با این نمره آیا تافل دوباره لازم است یا نه؟

دوستان عزیز اگه کسی پاسخ سوال من رو میدونه لطفا کمک کنه چون یه دغدغه ذهنیم شده این مساله:
    من نمره تافلم 101 شد R=29, L=25, W= 27 ولی به دلیل مشکلی که توی تست سنتر پیش اومد اسپیکینگ رو شدم 20 !! حالا بعضی دانشگاه ها (که کم هم نیستند) برای قسمت Speaking مینیمم دارن مثلا گفتن 22!! این یعنی اینکه منو ریجکت میکنن؟!! باید چی کار کنم به نظرتون؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : با این نمره آیا تافل دوباره لازم است یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mhz090 نمایش پست ها
    دوستان عزیز اگه کسی پاسخ سوال من رو میدونه لطفا کمک کنه چون یه دغدغه ذهنیم شده این مساله:
    من نمره تافلم 101 شد R=29, L=25, W= 27 ولی به دلیل مشکلی که توی تست سنتر پیش اومد اسپیکینگ رو شدم 20 !! حالا بعضی دانشگاه ها (که کم هم نیستند) برای قسمت Speaking مینیمم دارن مثلا گفتن 22!! این یعنی اینکه منو ریجکت میکنن؟!! باید چی کار کنم به نظرتون؟
    چند تا پست بالاتر یک دوست مساله مشابه مطرح کرده و دوستان دیگر پاسخ داده اند. کلا فرمول کلی وجود نداره به دانشگاه ربط داره صراحتا از خودشان بپرس انها هم تعارف ندارند یا میگند no problem یا میگند نه.
    کاش مي دانستي / زندگي با همه وسعت خويش / محفل ساکت غم خوردن نيست / حاصلش تن به قضا دادن وپژمردن نيست / اضطراب و هوس ديدن وناديدن نيست / زندگي خوردن و خوابيدن نيست / زندگي جنبش و جاري شدن است / زندگي کوشش وراهي شدن است / از تماشاگه آغاز حيات تا به جايي که خدا ميداند ...

Junior Member

آره بهنام جان! بعد از اینکه پست رو دادم مطالب بالا رو خوندم! به هر حال مرسی از جوابت. چقدر بده که آدم با این نمره تافلش لنگ یه Speaking بشه و بعضی دانشگاه ها اینجوری حالش رو بگیرن!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Tehran, Isfahan

سلام به دوستان. من هم میخواستم بدونم با نمره ی تافلی که آوردم نیاز به امتحان دوباره دارم یا نه؟ البته نمره من خیلی پایین تر از نمره هایی که دوستان اینجا به بحث گذاشتن. ولی از نظر آوردن مینیمم مورد نیاز جاهایی که میخوام مشکلی نداره:
    R:22 L:19 S:23 W:25 Total:89

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)