نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با گرفتن وکیل برای مهاجرت از طریق FSW موافقید؟

رأی دهندگان
151. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

37 24.50%
  • خیر

114 75.50%
صفحه 15 از 21 نخستنخست ... 56789101112131415161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 204

موضوع: آیا برای مهاجرت به کانادا نیازی به وکیل هست؟ (فدرال و کبک)

Junior Member Shafaghiha آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD - Public Adminstration

پیش فرض پاسخ : آیا برای مهاجرت به کانادا نیازی به وکیل هست؟ (فدرال و کبک)

سلام.
    من بدون وکیل و برای فدرال فوریه 2009 اقدام کردم. الان پاس ریکوئست شدم. البته برای پرداخت هزینه پی آر و ارسال همزمان مدارک به ورشو دچار مشکل شدم. تنها شانسی که در این مورد آوردم این بود که همزمان با ارسال آپدیت مدارک برای سفر به لهستان سفر کرده بودم و همونجا همه مدارک رو همراه با هزینه از طریق پست خودشون ارسال کردم. بجز این مورد (که راه حلی براش ندارم) در بقیه موارد نیازی به وکیل نبود و همه چیز به آسونی و با خوندن راهنماها قابل انجامه.
    NOC: 0631

Junior Member

سلام.
    ممنون میشم اگر وکیل خوبی به شما معرفی شد به من هم بگین. وکیلی که به صورت ساعت مشاوره هزینه بگیره و نه اینکه کل پرونده رو انجام بده.
    من وقت خیلی کمی دارم و کاملا گیج شدم.
    ممنون

بنده هم بدون وکیل اقدام کردم و هیچ مشکلی نداشتم، به نظر بنده هم مانند یکی از دوستان گرامی که نوشته بود، اگر کسی اهل مطالعه و دقت بوده و به خوبی سوالات مطرح شده و دستورالعمل های داده شده در سایت مهاجرت را بتواند بخواند به وکیل نیازی ندارد ولی اگر وقت ندارد، حوصله ندارد، سوالات و راهنمایی ها را خوب متوجه نمی شود و از طرف دیگر راهنمایی هایی که مثلا در این فروم شده یا از طریق دوستان و آشنایان به او نمی رسد طبیعی هست که از بین شرکت های معتبر قیمت گرفته و یکی را انتخاب کند.
    البته این را هم اضافه کنم که تعبیر وکیل تعبیر دقیقی نیست چون ما از وکیل کسی را به یاد می آوریم که در دادگستری طرح دعوا می کند و حقوق دان است در حالی که در اینجا یک کاربلد یا خبره هست که می داند چه مدارکی لازم است، چگونه آنها را پر کند و اشکالات رایج کدام ها هستند که باید از آنها پرهیز کرد. کاملا هم عادیست که در هر صنفی از جمله این صنف کسانی باشند که نیت اصلی آنها کسب درآمد باشد و کارشان را دقیق انجام ندهند.

به نظر من اگر کسی‌ برای مهاجرت به کمک وکیل نیاز داره بهتره که اصلا مهاجرت نکنه، چون وقتی‌ واسه چند تا فرم و مرحله نیاز به کمک کسی‌ داره امکان موفقیتش خارج از کشور خیلی‌ کمه.

Junior Member

دوست گراماي دفتر مهرانه طبا طبائي تو اين مدت چند سال پروسه من تمام سوالاتي كه داشتم رو خيلي خوب راهنمايي كرد رايگان . شمارشو از اينترنت دربيار

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط mrsoheiljun نمایش پست ها
    به نظر من اگر کسی‌ برای مهاجرت به کمک وکیل نیاز داره بهتره که اصلا مهاجرت نکنه، چون وقتی‌ واسه چند تا فرم و مرحله نیاز به کمک کسی‌ داره امکان موفقیتش خارج از کشور خیلی‌ کمه.
    نمی دونم کانادا تشریف دارید یا خیر ولی اگر اینجا نیستید خودتون رو آماده دیدار با هموطنانی بکنید که نه تسلطی به زبان انگلیسی دارند نه می تونن فرم های خیلی ساده اداری اینجا رو بدون کمک دیگران تکمیل بکنن، امتحان آیین نامه رانندگی که می خوان بدن فقط با مترجم می رن، بانک که تشریف می برن فقط سراغ کارمندان ایرانی می رن تا فارسی صحبت کنن و مثال های بسیار زیاد دیگه. تمام مهاجران کانادا از گروه نیروهای ماهر و تحصیلکرده نیستند، کسانی که به روش خویشاوندی و یا این روزها پناهندگی به کانادا می آن اصلاً کم شمار نیستند. منظورم توهین یا کوچک شمردن اون گروه ها نیست. ابداً. فقط می خواستم بگم کسانی که از وکیل استفاده می کنند و خودشون به هر دلیل - زمان، زبان .... - نمی تونن فرم هاشون رو تکمیل کنند لزوماً اینجا انسان های ناموفقی نیستند.
    ویرایش توسط uxmal09 : November 24th, 2014 در ساعت 07:28 PM
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Member minamaya آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    computer engineering - software

سلام به همگی
    نظر من برای گرفتن وکیل در مورد نیروهای متخصص کبک و فدرال کاملا منفی هست. یک تحصیل کرده که می خواد برای کشور کانادا اقدام کنه تازه قبلش هم ازش مدرک زبان میخوان یعنی می تونه حداقل فرمهارو خودش پر کنه. به نظر من همون اولش باید کسی که می خواد بره کانادا خودشو درگیر پرونده خودش کنه و با دولت کانادا روبرو شه. ببینه اصلا روند اداری اونها چیه. به هر صورت در روند پرونده ش تا رسیدن به نتیجه و رفتن به کانادا کلی به اطلاعات خودش هم اضافه شده. منظورم اینه که باید خیلی پرس و جو کنه. این راه اگه با وکیل طی بشه طرف خودش هیچی دستش نمیاد که چی شدو چی نشد. تو کانادا هم اگه بخواد به همین منوال ادامه بده باید یه وکیل استخدام کنه که همه کاراشو انجام بده. من صحبتم اصلا سر مهاجرت به شیوه سرمایه گذاری و خویشاوندی نیست چون اونا شرایط متفاوتی دارن که من اطلاعات ریزی ازش ندارم.
    ولی اگه یه نیروی متخصص از پس چند تا فرم و ریختن پول و ... برنمیاد اونجا هم کاری از پیش نمیبره.
    ".Where there is a will, there is a way"

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به کانادا از روش خویشاوندی

ازدواج ما کاملا رسمیه و نگرانی بابت عکس و مدارک آشنایی قبل و بعد از ازدواج نداریم ، خودم هم چندان موافق گرفتن وکیل نیستم ولی همسرم اهل ریسک نیست و مرتب از این که با مراحل کار آشنایی نداریم و ممکن که کارمون گره بخوره و چندین ماه معطل بشیم ، گرفتن وکیل رو منطقی تر میدونه من چند روز که این تایپیک رو مرور میکنم ولی نمیدونم اول کار باید کدوم فرم رو باید پر کنیم کجا باید مدیکال بگیریم و آدرس دقیقه میسیسگا رو هم برای چک اسپانسر رو هم نمیدونم ، واقعا نگرانم و میترسم اگه خللی توی کار پیش بیاد جوابی برای آقای همسر جان نداشته باشم در جریانید که

نقل قول نوشته اصلی توسط shervin22 نمایش پست ها
    ازدواج ما کاملا رسمیه و نگرانی بابت عکس و مدارک آشنایی قبل و بعد از ازدواج نداریم ، خودم هم چندان موافق گرفتن وکیل نیستم ولی همسرم اهل ریسک نیست و مرتب از این که با مراحل کار آشنایی نداریم و ممکن که کارمون گره بخوره و چندین ماه معطل بشیم ، گرفتن وکیل رو منطقی تر میدونه من چند روز که این تایپیک رو مرور میکنم ولی نمیدونم اول کار باید کدوم فرم رو باید پر کنیم کجا باید مدیکال بگیریم و آدرس دقیقه میسیسگا رو هم برای چک اسپانسر رو هم نمیدونم ، واقعا نگرانم و میترسم اگه خللی توی کار پیش بیاد جوابی برای آقای همسر جان نداشته باشم در جریانید که
    سلام
    اکثر بچه های فروم وکیل نداشتن و خودشون با کمک گرفتن از بچه ها، فرمها رو پر کردن. واقعا وکیل گرفتن دلیل محکمی برای درست فرم پر کردن نیست. اکثر قریب به اتفاق وکلا کمک چندانی به شما نخواهند کرد. شخصا معتقدم خودتون اقدام کنید. اگر به تجربیات کسایی که وکیل داشتن کمی توجه کنید متوجه منظورم می شوید. مخصوصا بعد از مرحله اینپراسس شدن پرونده، کل مکاتبات و درخواست سفارت به ایمیل وکیل فرستاده می شود اگر یک درصد وکیل شما متعهد نباشد چون شما از نتایج و روند پرونده مستقیما مطلع نمی شوید در این مرحله دچار استرس و مشکل خواهید شد و تازه از این موقع به بعد درگیری شما با وکیل شروع می شود . برخی دفاتر رسمی و معتبر هستن که در زمینه پر کردن فرمها به شما کمک می کنند و سایر مراحل به عهده خودتان می باشد.نظر شخصی من این است که خودتان با کمک اطلاعات فروم یا این دفاتر معتبر فرمهایتان را پر بفرمایید و خودتان را درگیر وکیل نکنید. به امید موفقیت

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza231 نمایش پست ها
    سلام
    اکثر بچه های فروم وکیل نداشتن و خودشون با کمک گرفتن از بچه ها، فرمها رو پر کردن. واقعا وکیل گرفتن دلیل محکمی برای درست فرم پر کردن نیست. اکثر قریب به اتفاق وکلا کمک چندانی به شما نخواهند کرد. شخصا معتقدم خودتون اقدام کنید. اگر به تجربیات کسایی که وکیل داشتن کمی توجه کنید متوجه منظورم می شوید. مخصوصا بعد از مرحله اینپراسس شدن پرونده، کل مکاتبات و درخواست سفارت به ایمیل وکیل فرستاده می شود اگر یک درصد وکیل شما متعهد نباشد چون شما از نتایج و روند پرونده مستقیما مطلع نمی شوید در این مرحله دچار استرس و مشکل خواهید شد و تازه از این موقع به بعد درگیری شما با وکیل شروع می شود . برخی دفاتر رسمی و معتبر هستن که در زمینه پر کردن فرمها به شما کمک می کنند و سایر مراحل به عهده خودتان می باشد.نظر شخصی من این است که خودتان با کمک اطلاعات فروم یا این دفاتر معتبر فرمهایتان را پر بفرمایید و خودتان را درگیر وکیل نکنید. به امید موفقیت
    مرسی از وقتی که میگذارید و پاسخ میدید ، دقیقا درست میگید و علاوه بر هزینه بر بودن این کار ، اون دلسوزی و پیگیری که خودمون میتونیم داشته باشیم رو هم ندارند ، فقط اگر میتونید یک خلاصه از کارهایی که باید انجام بدیم و از کجا و کدوم بیمارستان مدیکال بگیریم و ادرس سایت برای پر کردم فرم و ادرسی که باید مدارک رو برای بار اول بفرستیم رو بهم بگید ، در ضمن مرتضی 123 با این که دو سه روزه توی این فروم اومدم ولی شخصا پیگیر هستم که خبر جواب گرفتن شما رو بزودی بشنوم چون دقیقا میدونم حال این روزهای شما رو و براتون صمیمانه آرزوی موفقیت میکنم و دعا کنید کار من هم که استارتش تازه از دو ماه دیگه شروع میشه بدون دغدغه و مشکل به سرانجام برسه ، شاد باشید