نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با گرفتن وکیل برای مهاجرت از طریق FSW موافقید؟

رأی دهندگان
151. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

37 24.50%
  • خیر

114 75.50%
صفحه 17 از 21 نخستنخست ... 789101112131415161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 204

موضوع: آیا برای مهاجرت به کانادا نیازی به وکیل هست؟ (فدرال و کبک)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا برای مهاجرت به کانادا نیازی به وکیل هست؟ (فدرال و کبک)

سلام
    من با جمیل عظیم زاده کار کردم و به همین دلیل بهترین فرصت مهاجرت به کانادا در سال 2014 رو از دست دادم. این آقا امتیاز من رو اشتباه محاسبه کرده بود و پرونده من به دلیل کم بودن یک امتیاز برگشت شد. اگر این اشتباه بچه گانه از طرف این آقا اتفاق نمی افتاد و من هم کار ایشون رو چک کرده بودم، من و خانواده ام الان کانادا بودیم. من فقط با افزایش نیم نمره توی یکی از آیتمهای آیلتس در یک امتحان مجدد میتونستم به امتیاز لازم برسم و برم.
    گرچه آقای عظیم زاده تمام هزینه هایی که من اعلام کردم رو به من برگردوند کرد اما تمام برنامه های من و آینده بچه ها و حتی آرامش زندگی رو ازم گرفت و هیچوقت نمی تونم فراموش کنم

Junior Member

سلام دوستان
    دوستان یک سوال دارم:
    ما مدارکمون 5 دسامبر رسید. برای پرداخت ، فرک کردیت کارد را پر کردیم و قرار شد از حساب خواهر خانمم که کاناداست انشاله پول کم بشه. یک اشتباهی تو اون فرم اتفاق افتاده. اونم اینکه در پایین فرم که نوشته شده " اگر صاحب کارت، main applicant نیست، اسم و فامیلی کسی که main applicant هست را بنویسید" به جای اسم خانمم که Main هست اسم خواهر خانمم و تاریخ تولدش را نوشتیم. که بعد از فهمیدن حالمون گرفته شد. به نظر دوستان الان چه اتفاقی میافته؟؟؟ امکان ریجکت شدن به خاطر این اشتباه هست؟؟ ما گفتیم که فرم power-attorney-represent را بفرستیم و برادر خانمم که اون هم تو کاناداست را به عنوان وکیل معرفی کنیم و در کنارش یک کاور لتر بذاریم و توضیح بدیم و اون فرم پرداخت را مجددا بفرستیم. به نظرتون کار درستیه ؟ اگر جوابتون مثبته
    برای ارسال این فرم باید فرم چک لیست را هم از نو بذاریم و تیک مربوط به وکیل را بزنیم یا اینکه فقط فرم power-attorney-represent را بفرستیم؟

Junior Member babakjhn آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Technology - Linnaeus University

Thumbs up پاسخ : آیا برای مهاجرت به کانادا نیازی به وکیل هست؟ (فدرال و کبک)

سلام دوستان

من یکی از کسانی هستم که خودم مخالف گرفتم وکیل بودم

از اونجایی که دریافت اطلاعات از اشخاص چه از طریق اینترنت و چه از طریق دهان به دهان ممکن است با اشتباهات و یا دوگانگی هایی همراه باشد
    بر این عقیده هستم که افراد تنها در مراحلی می توانند کمک کنند که :

۱- اشتباه قابل جبران باشد - کیس مثال : میخواهم مدرکم را کپی برابر اصل کنم .. فرد اول می گوید به دفتر اسناد رسمی برو فرد دوم می گوید به سفارت همان کشوری برو که مدرک را دریافت کرده ایی

۲- مطلب با بیان رفرنس باشد - کیس مثال : شما مطمینی رشته من ۱۲ امتیازی است ؟ بلی - نام رشته ها از اینجا قابل دانلود است به این لینک مراجعه بکن در واقع داره بیان منبع می کنه و منو متقاعد میکنه

با توجه به بررسی هایی که انجام دادم استفاده از کمک اشخاص در موارد دقیقه آخری همراه با شک و تردید ما می باشد و استفاده از کمک اشخاص در فروم ها بستگی به شخص دارد مثلا آن شخص تعداد ارسال های بسیار زیادی داشته باشد
    سابقه عضویت طولانی داشته باشد و هیچ کاربری در حرفهای وی دوگانگی پیدا نکرده باشد . اما این شخص صد درصد نمی تواند ما را کاملا به انجام کاری که باید همانطور که هست انجام شود متقاعد کند چون در واقع متقاعد کردن ایشان از روی پاسخ هایی از این دست است : من هم همینکارو کردم قبول شدم یا به فلانی هم گفتم همینکار و کرد و پرونده ش موفقیت آمیز بود اما نمیتوان منکر کمک این اشخاص شد چه بسا که در بسیاری از موارد آنها پیشنهاد های صحیحی ارایه می دهند .

از طرف دیگر استفاده از اشخاصی به نام وکیل مهاجرت و موسسات مهاجرتی که ارتباط مستقیمی بین موکل و وکیل نیست (حتی تلفنی) و تمامی ارتباطات از کانال یک کارشناس در دفتر مربوطه انجام میشود کمی ریسک پذیر است زیرا‌:

شما اصلا نمی دانید که شخص مربوطه واقعا وکیل مهاجرتی است و با در نظر گرفتن این نکته که یک وکیل مهاجرتی کانادا باید دارای iccrc number باشد که بتوانیم وی را در معنی حقوقی وکیل مهاجرتی بنامیم .
    البته شایان ذکر است در بسیاری از موارد برخی وکلا در ایران نیستند و منظور از ارتباط مستقیم همان ارتباط از طریق کانال هایی چون ایمیل و تلفن است . مسله دیگر نیز جعل نام وکلا میباشد در واقع شیادینی هستند که خود
    را یک وکیل مهاجرتی معروفی می کنند و حتی شماره irccrc هم می دهند و یا اینکه به دروغ خود را مرتبط به یه وکیل می دانند و در حالتی بسیار خوشبینانه دلال یک وکیل هستند ! که اینجاست که در برخی قیمت ها شما می ببنید اختلاف قیمتهای زیادی بین خدمات مهاجرتی وجود دارد .

دوستانی که سایقا از اشتباه حقوقی وکلای خطاکار ضربه خوردند می بایست ابتدا در مورد وکیل مربوطه verification لازم را به عمل آورند و با وکیلی کار کنند که هم شماره رسمی و هم که پرونده های موفق زیادی داشته است که این خود منوط به تایید اصالت گفته ها ی اشخاص و شواهد دارد و فروم هایی از این دست می تواند محل خوبی باشد برای بیان تجربیات افراد از کار کردن با وکلایی مختلف منتها باید در استفاده از کلمات برای بیان نقاط منفی و مثبت وکلا دقت کافی را مبذول داشت که تبلیغ و بزرگنمایی و یا به حیثیت وکلای محترم خدشه ایی وارد نشود .

با توجه به جمع بندی این صحبتها در چکیده اینجور می گویم که هر شخص پرونده خود و شرایط خود را در مقایسه با دیگران بهتر می شناسد و چنانچه می بیند خیلی از فاکتورهای امتیاز را ندارد و برخی از وکلا با اطمینان از انجام کار با وی صحبت می کنند بسیار در مورد اینگونه وکلا تردید کرده و با تفکر و مطالعه بیشتری قرار داد ببندد و یا حتی توصیه می شود در پاره ایی از موارد حتی اگر دارای تمامی شرایط هستید دست خود را برای وکیل رو نکنید و بگذارید عکس العمل وکیل را ببینید .

کیس مثال : IELTS دارید ولی مدرک زبان فرانسه ندارید . اما به وکیل می گوییدهیچ مدرک زبانی ندارید .. اگر وکیل گفت اشکالی نداره حالا میگیری فعلا بیا دفترم ثبت نام بکن و شما را تشویق به پرداخت هرینه کرد خب باید شک کنید .

بهرحال این روزها بحث و گفتگوی زیادی پیرامون مسله وکیل مهاجرتی گرفتن یا نگرفتن زیاد است و من قبلا موافق نبودم ولی این لحظهموافق گرفتن وکیل خوب و با کفایت هستم و این احتمال است دوباره به جمع مخالفین برگردم . (صادقانه گفتم

منتظر نظرات شما عزیزان هستم

Junior Member babakjhn آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Technology - Linnaeus University

نقل قول نوشته اصلی توسط sa_ro نمایش پست ها
    سلام
    من با جمیل عظیم زاده کار کردم و به همین دلیل بهترین فرصت مهاجرت به کانادا در سال 2014 رو از دست دادم. این آقا امتیاز من رو اشتباه محاسبه کرده بود و پرونده من به دلیل کم بودن یک امتیاز برگشت شد. اگر این اشتباه بچه گانه از طرف این آقا اتفاق نمی افتاد و من هم کار ایشون رو چک کرده بودم، من و خانواده ام الان کانادا بودیم. من فقط با افزایش نیم نمره توی یکی از آیتمهای آیلتس در یک امتحان مجدد میتونستم به امتیاز لازم برسم و برم.
    گرچه آقای عظیم زاده تمام هزینه هایی که من اعلام کردم رو به من برگردوند کرد اما تمام برنامه های من و آینده بچه ها و حتی آرامش زندگی رو ازم گرفت و هیچوقت نمی تونم فراموش کنم

شما پرونده خودتون قبل از ارسال کنترل نکردید ؟ ایا این اجازه به شما داده نشد ؟

ممنون از بیان نظرتون

سلام منم نیاز به یک مشاوره یکی دو ساعته دارم اگه وکیل آشنا دارید که برای مشاوره خوبه برای منم تو خصوصی معرفیشون کنید ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط tifani نمایش پست ها
    سلام دوستان
    منو همسرم کارمون درست شده و ویزامون هم اومده
    البته ویزای تحصیلی
    نیاز مبرم به مشاوره 1-2 ساعته با یه وکیل کار درست داریم
    یه وکیل حاذق میشناختیم که متاسفانه تو تایمی که بهش نیاز داریم ایران نیست
    اگر موردی رو میشناسید که گیر نده باید پیشم پرونده داشته باشین و فقط حق ویزیت یکی دو ساعت رو برای چند تا سوال فنی که ازش داریم بگیره خیلی ممنون میشم برام تو پیغام خصوصی اسم و تلفنش رو بزارید
    یه دنیا ممنون

Junior Member

سلام دوستان
    من یک سوال داشتم ، تازگیا کارم رو به یک مشاور مهاجرتی دادم (وکیل نیستند)و ایشون بعد از عبور از مرحله اول (federal skilled program-Express entry category) و بعد از attach شدن مدارک تحصیلی که اون هم کامل نیست در مرحله دوم (به غیر از ,آیلتس و اسست مدرک تحصیلی) ،از من 350 دلار خواستن بابت هزینه ای که آفیسر مدرک منو چک می کنه!دلیل ایکه الان با وجود کامل نبودن زبان و مدرک فایل باز کردند این بود که من شاید تا ارایه ی این مدارک این شانسو پیدا کنم که از job bankبتونم پبشنهاد شغلی بگیرم و امتیازم بالا بره.
    می خوام بدونم این 350 دلار درسته تو این مرحله بگیرن؟و هم چنین می گن که این پولو هزینه کردن در ابتدای کار برای پرونده و با اوک شدن مرحله دو دیگه قابل بازگشت نیست ! آیا این موضوع صحت داره؟؟
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط annaa نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یک سوال داشتم ، تازگیا کارم رو به یک مشاور مهاجرتی دادم (وکیل نیستند)و ایشون بعد از عبور از مرحله اول (federal skilled program-Express entry category) و بعد از attach شدن مدارک تحصیلی که اون هم کامل نیست در مرحله دوم (به غیر از ,آیلتس و اسست مدرک تحصیلی) ،از من 350 دلار خواستن بابت هزینه ای که آفیسر مدرک منو چک می کنه!دلیل ایکه الان با وجود کامل نبودن زبان و مدرک فایل باز کردند این بود که من شاید تا ارایه ی این مدارک این شانسو پیدا کنم که از job bankبتونم پبشنهاد شغلی بگیرم و امتیازم بالا بره.
    می خوام بدونم این 350 دلار درسته تو این مرحله بگیرن؟و هم چنین می گن که این پولو هزینه کردن در ابتدای کار برای پرونده و با اوک شدن مرحله دو دیگه قابل بازگشت نیست ! آیا این موضوع صحت داره؟؟
    ممنون

خیر همچین چیزی وجود نداره و تهدیدش کنید که شکایت کنید تا وقتی ک پرونده شما از پول بیرون نیاد هیچ پولی کانادا از شما نمی گیره
    بعد ازاینکه از پول بیرون امدید به ازای هر نفر یک 550 دلار و یک 490 دلار کانادا باید پرداخت گنید
    کلا کار کردن با وکیل ویا مشاور و یا هر چی دیگه اشتباهه محضه

Junior Member

سلام خدمت دوستان عزیز
    سوالی داشتم در مورد اینکه آیا آژانس هایی که در زمینه مهاجرت کانادا کار میکنند در اکپرس اینتری تا چه حد میتونن به گرفتن نومینشن استانی کمک کنند ؟
    ما هنوز پروفایل خودمون رو نهایی نکردیم و این سوال رو از شما عزیزان دارم که احتمالا تجربه این مراحل رو دارید . آیا نومینشن استانی کاملا به صورت خودکار انجام میشود و افراد در پول منفعل هستند یا عملی میشود انجام داد تا در هر مرحله شانس برای گرفتن نومینیشن بیشتر شود ؟ این آژانسها مدعی این هستند که ما پروفایل شما رو طبق این نومینیشن های احتمالی به روز میکنیم و شانس شما رو بالا میبریم و هزینه بالایی هم برای انجام کارها میگیرند.
    در پایان خواهشی دارم که در صورتی که لینکی در مورد جزییات نحوه کار این نومینشن های استانی موجود هست یا فرومی که به صورت کلی در موردش صحبت شده باشه معرفی کنید . متاسفانه چنین سرفصل کلی پیدا نکردم .

Junior Member

سلام دوستان
    من بعد از کمی پرس و جو تصمیم به گرفتن وکیل گرفتم ولی کسی رو نمیشناسم ممنون میشم دوستانی که در این مورد تجربه دارند من رو راهنمایی کنند و اگه وکیل خوبی میشناسن معرفی کنند.
    آیا شرکت کنپارس با توجه به اینکه با خود وکیل مستقیم در ارتباط نیستیم ( وکیل در ایران نمی باشد) و همه کارها از طریق کارشناس در دفتر تهران انجام می شود شرکت مناسبی می باشد؟
    خیلی ممنون

سلام دوستان براي من هم دقيقا همين سوال هست
    كه کارم رو به یک مشاور مهاجرتی دادم (وکیل نیستند)و ایشون بعد از عبور از مرحله اول در روش provincial nominee program و بعد از attach شدن مدارک تحصیلی كه كامل هست در مرحله دوم (به غیر از ,آیلتس و اسست مدرک تحصیلی) ،از من 350 دلار خواستن بابت هزینه ای که آفیسر مدرک منو چک می کنه!دلیل ایکه الان با وجود کامل نبودن زبان و مدرک فایل باز کردند این بود که من شاید تا ارایه ی این مدارک این شانسو پیدا کنم که از job bankبتونم پبشنهاد شغلی بگیرم و امتیازم بالا بره.
    ممنون