نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با گرفتن وکیل برای مهاجرت از طریق FSW موافقید؟

رأی دهندگان
151. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

37 24.50%
  • خیر

114 75.50%
صفحه 4 از 21 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 204

موضوع: آیا برای مهاجرت به کانادا نیازی به وکیل هست؟ (فدرال و کبک)

Member motahhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

پیش فرض پاسخ : مهاجرت بهQuébec فقط مواردي كه تاپيك جداگانه ندارند

سلام دوستان

من تازه مداركم را تكميل كردم و از طريق يه دفتر مهاجرتي كه با يه وكيل مورد تاييد كانادا در كبك كار ميكنه ميخوام اقدام كردم. ميگه ما معمولا قرار داد نميبنديم ميگه اگر تو بخواهي يه قرار داد تنظيم ميكنيم. اما من ميخوام كه اين كارو بكنه. به نظرتون چه مواردي مهمه كه توي قرار داد حتما ذكر بشه. اصلا بستن قرار داد فايده داره؟

ممنون ميشم راهنماييم كنيم چون تا آخر هفته ميخوام قراردادش را تنظيم كنه.
    ارسال مدارك : 2 جولاي 2011 (11 تير 90) / دريافت مدارك : 8 جولاي 2011 (17 تير 90)
    دريافت ايمل ريفرنس: 1 سپتامبر 2011 (10 شهريور 90) / دريافت فايل نامبر: 25 اكتبر 2011 (سوم مهر 90) / رشته : 6 امتیازی

ApplyAbroad Hero abola آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science & Technology - University of Otago

نقل قول نوشته اصلی توسط motahhar نمایش پست ها
    سلام دوستان

من تازه مداركم را تكميل كردم و از طريق يه دفتر مهاجرتي كه با يه وكيل مورد تاييد كانادا در كبك كار ميكنه ميخوام اقدام كردم. ميگه ما معمولا قرار داد نميبنديم ميگه اگر تو بخواهي يه قرار داد تنظيم ميكنيم. اما من ميخوام كه اين كارو بكنه. به نظرتون چه مواردي مهمه كه توي قرار داد حتما ذكر بشه. اصلا بستن قرار داد فايده داره؟

تجربه بچه ها نشون داده وکیل گرفتن کار درستی نیست، خود من بدون وکیل با کمک همین فروم اقدام کردم و قبول شدم در ضمن امتیاز انطباق را 5 از 6 گرفتم که نداشتن وکیل در ان نقش داشت، وکیل هم کار را عقب میندازه هم اشتباه میکنه هم نمیتونی خودت پیگیر کارت باشی، خواهر من با وکیل اقدام کرد الان 75 ماه هست فایل نامبر داره و به خاطر وکیل رسمی حق پیگیری مستقیم نداره یعنی 7 ساله که سرکار هست. دوست عزیز من هم می خواستم وکیل بگیرم اما یک جمله ای 1.5 سال پیش در اپلای ابرود خوندم و نظرم عوض شد عینا نقل قول می کنم: اگر نمیتونی یک کار ساده اداری در کانادا رو حودت انجام بدی خودت را علاف نکن چون در کانادا هم نمی تونی، پول را نگهدار و خودت اقدام کن
    CSQ: 15 Feb 2011 * F.F: 16 Feb 2011 * Update: 10 April 2013 * Medical : 18 Sep 2013 * Pass Request: 27 Oct 2013 * Landing: 29 Dec 2013

رشته و دانشگاه
    MBA

دوست عزيز

ممنون كه دلسوزانه بهم نصيحت كردي . يكي ديگه هم توي همين فروم به من حرف مشابهي زد. اما هر كس به دلايلي كاري را انجام ميده و به دلايلي نميده. اين كه اين جمله در شما تاثير گذاشته و به شما براي دنبال كردن پروسه مهاجرتتون انگيزه شخصي داده خيلي خوبه. اما پيگيري كردن پروسه مهاجرت نه نشان دهنده توانايي هاي كسي هست و نه سپردنش به وكيل نشان دهنده عدم توانايي كسي در انجام كارهاي متفاوت.

پروسه مهاجرت شوخي نيست كه من برم چند تا فرم بگيرم و پرش كنم. دقيقا همون كه همه گفتند احتياج به مطالعه سرچ پيگيري و دقت و صرف زمان خاص خودش را داره . به قول خيلي از دوستان به خاطر همين اشتباه وكلا در پر كردن فرمهاي خيلي ها دچار مشكل شدند. اينكه چند تا وكلايي كارشون را اشتباه انجام ميدهند و يا به قول معروف به فكر جيبشون هستند دليل نميشه كه كار همه دفاتر مهاجرتي هم به همونجا ختم بشه. درسته كه ميتونم خيلي از موارد را از همين فروم در بيارم اما اين كار بسيار وقت گيره (به خصوص با توجه به اين قانون كه تا تمام صفحات را نخونده باشي حق پرسيدن سوالي را نداري چون نبايد سوال تكراري پرسيده بشه)

واقعا من نميفهمم چرا وقتي راهي هست كه فرد ديگه اون را چندين بار رفته و تجربه بهتري در اون داره ما بايد از صفر شروع به آزمون و خطا كنيم؟ اما دليل اين حرفم :

بهتره تجربه من را هم بشويد: من چوب از دست دادن زمان را دو بار خوردم اون هم به اين دليل كه خودم شروع كردم تحقيق كردن و شروع به اقدام و تصميم گيري،

دفعه اول ميخواستم براي دانشگاه هاي مالزي اقدام كنم دقيقا با همين حرف مواجهه شدم كه خودت بشين با اينترنت تحقيق كن و پذيرش بگير و از اين حرفها تا اومدم دانشگاه ها را بررسي كنم و چند تا ايمل و قوانين و . . . توي اين مدت سختگيري ها براي دانشجويان ايراني بيشتر شد و قوانين سخت تر بماند گفتم اشكال نداره من همه جوره مرد ميدونم، اما بعد از يه مدت وزرات علوم با مالزي لج افتاد خيلي از دانشگاه ها شون را ديگه قبول نكرد . نه شايعه هست نه چيزي من خودم هم توي دفتر امور دانشجويان خارجي يكي از دانشگاههاي معتبر دولتي تهران نشسته بودم در حضور مسئول انتقالي و پذيرش دانشجويان خارج از ايران كه با يك دانشجويي كه از مالزي اومده بود و مداركش را ميخواست تطبيق بده مواجه شدم و متاسفه رفتار نااميد كننده با اون دانشجو و .... را ديدم

بار دوم : دقيقا يكي دو ماه قبل از ژانويه سال 2011 بود اوايل زمستون. براي انگليس ميخواستم به عنوان يه دوره آموزش كوتاه مدت اقدام كنم و بعد از ورود با توجه به اينكه هم آشنا اونجا خيلي داشتيم و هم سرچم كافي بود مطئمن بودم كه ميتونستم به راحتي كارهام را به خصوص در مورد كاريابي پيش ببرم و بعد هم ويزا را تمديد كنم با چند تا كالج هم مكاتبه كردم و جواب هم اومد و منتظر قدوم مبارك بنده بودند منهم خوشحال و غافل از همه جا تا اينكه ژانويه اومد و قوانين عوض شد و تمام برنامه هاي من رفت رو هوا و طبق قوانين جديد ديگه نشد من اقدام كنم ، شرايط و راههاي ديگه هم برام امكانش نبود. البته چرا ميشد 70 ميليون تومان جيرينگي پول بريزم توي جيب دانشگاه انگليس و پذيرش هم بهم داده بودند و منتظر مدرك آيلتسم بودند.

جالب اينه كه قبلش رفتم پيش يه نفري كه حاضر بود يه مبلغي بگيره (نزديك دو ميليون) و كارها را سريع انجام بده رفتم گفت اگر زود اقدام نكني قوانين عوض ميشه اگر اينطور نكني اونطور ميشه بده من پاسپورتت را بزارم تو ليست اين ماه بعد هر كاري خواستي بكن و طبق معمول يه سري گفتند اينها حرفه تو كه زبانت خوبه خودت انجام بده چهار ايمل زدن و پذيرش گرفتن كه ديگه كاري نداره از تو كه رشتت زبانه بعيده. به حرفها اين آدمها گوش نكن ميخواهند كاري كنند كه حول شي و بيفتي تو دامشون ولشون كن، اما اون آدم بدبخت همه حرفهاش درست بود و من زمان را و يك فرصت خيلي خوب را از دست دادم كه چي؟ افتادم سر لج كه چرا خودم انجام ندم مگه خودم تواناييش را ندارم؟

حالا هم قضيه دقيقا همينه، يه سري ميگند كه ليست رشته هاي كبك اوايل تابستون داره عوض ميشه و من هم تمام شانسم به همين 6 امتيازي كه دارم (حتي اگر يك درصد درست باشه من ريسك نميكنم) و گرنه شانس ديگه ندارم، يه سري هم ميگند قوانين خود مهاجرت داره عوض ميشه كه من خودم رفتم و توي يه سايت اعتراضاتي كه به دولت كانادا شده بود را خوندم (پس مطئمن هستم شايعه نيست) و احتمال اينكه ترتيب اثر بدهند كم نيست. حالا شما جاي من بوديد از يك سوراخ بار سوم گزيده مي شديد.

اشكال نداره من مبلغ 3 ميليون قراره بدم بذار بدم اما آرامش فكري بيشتري دارم اگر هم نشد فكر ميكنم خرج كار ديگه اي كردم و يا گمش كردم . ريسكش را پذيرفتم. از طرفي چشمم هم نبستم اولين آگهي كه توي روزنامه ديدم را برم باهاش صحبت كنم من چند تا دفتر رفتم از خيلي از كسايي كه از طريق دفاتر مهاجرتي رفتند و موفق شدند سوال كردم توي سايتها سرچ ميكنم از شما دوستان خوب سوال ميكنم ، خوب با توجه به تمام اطلاعاتي كه كسب كردم سعي كردم بهترين انتخاب را داشته باشم ،‌اگر واقعا بخواهد باز هم اتفاقي بيفته كه نشه شايد واقعا صلاحم نيست كه بشه.

در آخر بازم سوال اصلي من كه در بالا مطرح كرده بودم به قوت خودش باقيه؟

موفق باشيد و پايدار
    ارسال مدارك : 2 جولاي 2011 (11 تير 90) / دريافت مدارك : 8 جولاي 2011 (17 تير 90)
    دريافت ايمل ريفرنس: 1 سپتامبر 2011 (10 شهريور 90) / دريافت فايل نامبر: 25 اكتبر 2011 (سوم مهر 90) / رشته : 6 امتیازی

سلام دوستان

حتما بستن قرارداد فایده دارد و مهم است خیلی از وکلای درست و حسابی در صورت عدم موفقیت در پرونده مهاجرتی شما پولتون را عودت می دهند و یا نهایتا یک قسط بر می دارند.به شرایط قرارداد دقت کنید و همچنین مجوزهای مشاور اصلی و دفتر مهاجرتی.حق الوکاله را یکجا پرداخت نکنید معمولا 5قسط می شود :1تشکیل پرونده_2فایل نامبر اول_3فایل نامبر دوم_4قبولی در مصاحبه یا مدیکال_5پاس ریکوئست.

دوست عزيز

ممنون كه دلسوزانه بهم نصيحت كردي . يكي ديگه هم توي همين فروم به من حرف مشابهي زد. اما هر كس به دلايلي كاري را انجام ميده و به دلايلي نميده. اين كه اين جمله در شما تاثير گذاشته و به شما براي دنبال كردن پروسه مهاجرتتون انگيزه شخصي داده خيلي خوبه. اما پيگيري كردن پروسه مهاجرت نه نشان دهنده توانايي هاي كسي هست و نه سپردنش به وكيل نشان دهنده عدم توانايي كسي در انجام كارهاي متفاوت.

پ؟[/I][/B]

موفق باشيد و پايدار
    در مورد مهاجرت ار طریق تنیروی متخصص به نظر من گرفتن وکیل اصلا و اصلا دید خوبی برای افیسر نداره اگه حتی شما اشتباهی در فرم ها داشته باشید توجیه قایل قبول برای اداره مهاجرت اینکه من نمی دونستم و چون وکیل هم نداشتم فکر میکردم این اینجوریه ولی اشتباه حتی کوچک از طرف وکیل پرونده را خراب میکند . در مورد های دیگر به نظر من گرفتم وکیل کاملا لازم است چون موضوع سمایه گذاری است و حتما باید پرونده بوسیله کسی که به تمامی قوانین مالیاتی واره به جریان بیافته . من هم برای پرنونده ام وکیل نداشتم و افیسر من خیلی از این موضوع خوشش اموده بود .

رشته و دانشگاه
    MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط slmz نمایش پست ها
    در مورد مهاجرت ار طریق تنیروی متخصص به نظر من گرفتن وکیل اصلا و اصلا دید خوبی برای افیسر نداره اگه حتی شما اشتباهی در فرم ها داشته باشید توجیه قایل قبول برای اداره مهاجرت اینکه من نمی دونستم و چون وکیل هم نداشتم فکر میکردم این اینجوریه ولی اشتباه حتی کوچک از طرف وکیل پرونده را خراب میکند . در مورد های دیگر به نظر من گرفتم وکیل کاملا لازم است چون موضوع سمایه گذاری است و حتما باید پرونده بوسیله کسی که به تمامی قوانین مالیاتی واره به جریان بیافته . من هم برای پرنونده ام وکیل نداشتم و افیسر من خیلی از این موضوع خوشش اموده بود .
    مرسي دوست عزيز

اميدوارم با شخصيت و رفتار خودم بتونم روي افسير تاثير مثبت بذارم و اين نكته منفي را كمرنگ كنم. بالاخره افيسر هم به طرفش نگاه ميكنه؟ اين طور كه من از دوستان شنيدم اونها خودشون يه پا روانشناس هستند.

موفق باشي

سلام به همه دوستان
    آیا میدانید بعد از گرفتن فایل نامبر میتونیم ارتباط با وکیل را قطع کنیم یا خیر؟
    مرسی

Member gole maryam198 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Krankenhausapotheke in der Universität Greifswald

نقل قول نوشته اصلی توسط manmani نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    آیا میدانید بعد از گرفتن فایل نامبر میتونیم ارتباط با وکیل را قطع کنیم یا خیر؟
    مرسی
    عزیزم وکلا خیلی زرنگتر از این حرفان!! تا قبل از فایل نامبر دوم، تقریباً 70 درصد هزینه شو ( که من بهش می گم پول زور) ازت میگیرن.!!! وقتی کُلی بهش پول دادی ، حداقل از خدماتی که بعد از دریافت ویزا ،بهت می ده، استفاده کن(چون پولشو گرفته و کاری نمونده که انجام بده، از خداشه که انصراف بدی)

مرسی مریم جان
    ولی 70 درصد کمتر میشه من 1200 دلار هنگام عقد قرار داد به وکیل دادم و 1200 دلار هم باید بعد از آمدن فایل نامبر بدم و بعد ازآن هنوز 2 تا 1200 دلار دیگه میمونه یکی دعوت به مصاحبه و دیگری بعداز مدیکال. پس یعنی تا بعد از فایل نامبر 50 درصد پرداخت میشه. حالا میخوام بدونم میشه بعد از آن با وکیل قطع رابطه کرد یا خیر؟

نقل قول نوشته اصلی توسط gole maryam198 نمایش پست ها
    عزیزم وکلا خیلی زرنگتر از این حرفان!! تا قبل از فایل نامبر دوم، تقریباً 70 درصد هزینه شو ( که من بهش می گم پول زور) ازت میگیرن.!!! وقتی کُلی بهش پول دادی ، حداقل از خدماتی که بعد از دریافت ویزا ،بهت می ده، استفاده کن(چون پولشو گرفته و کاری نمونده که انجام بده، از خداشه که انصراف بدی)

Member gole maryam198 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Krankenhausapotheke in der Universität Greifswald

نقل قول نوشته اصلی توسط manmani نمایش پست ها
    مرسی مریم جان
    ولی 70 درصد کمتر میشه من 1200 دلار هنگام عقد قرار داد به وکیل دادم و 1200 دلار هم باید بعد از آمدن فایل نامبر بدم و بعد ازآن هنوز 2 تا 1200 دلار دیگه میمونه یکی دعوت به مصاحبه و دیگری بعداز مدیکال. پس یعنی تا بعد از فایل نامبر 50 درصد پرداخت میشه. حالا میخوام بدونم میشه بعد از آن با وکیل قطع رابطه کرد یا خیر؟
    دوست من، باور کن اینا خیلی نامردتر از این حرفان. به خاطر اینکه تا قرون آخرو ازت بگیرن، شماره ی فایل نامبرتو بهت نمی دن. همین بلا رو سر خودم آوردن. بهم گفتن اگه می خوای قراردادتو فسخ کنی، مشکلی نیست ، اما باید تموم حق الزحمه( همون پول زور که ایشالا از گلوشون پایین نره) رو باید پرداخت کنی. بهشون گفتم : باباااااااااا شماها دیگه کی هستین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ برای کاری که انجام ندادین هم پول می خواین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ گفتن: شما روز اول قرارداد امضاء کردی و تعهد دادی!! ازشون خواستم که فایل نامبرمو بدن، گفتن : اول : مابقی پولو بده ..... دوم: بعد از بسته شدن پرونده ت، 6 ماهه بعدش بیا و شماره فایل نامبرتو بگیر
    دلم خونه از دستشون بخدا . نمی دونم باید به کی شکایت ببرم؟؟؟ اوضاع خیلی بدیه واقعاً.......