نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با گرفتن وکیل برای مهاجرت از طریق FSW موافقید؟

رأی دهندگان
151. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

37 24.50%
  • خیر

114 75.50%
صفحه 6 از 21 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 204

موضوع: آیا برای مهاجرت به کانادا نیازی به وکیل هست؟ (فدرال و کبک)

ApplyAbroad Superstar vahid_vp آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Hydrology

پیش فرض پاسخ : وکیل برای مهاجرت به کانادا ؟؟؟؟؟؟ (فدرال و کبک)

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-photonics نمایش پست ها
    درود دوستان،

تجربهٔ شخصی‌ من اینه. قبل از اپلی‌ کردن برای فدرال رفتم پیش چندتا "وکیل". مهربونترینش می‌خواست ۳۰۰۰ دلار از‌ام بگیره.
    در نهیات تصمیم گرفتم خودم اپلی‌ کنم. بعد از دانلود کردن و خوندن فرم‌ها از ساده بودن قضیه شک شدم. باورم نمی‌شد برای چار تا فرم پر کردن که اکثرش اسمو آدرس رو می‌پرسن این "وکیل"‌ها انگار پول میگیرن.

خلاصه رو بگم از اول تا آخر پروسهٔ مهاجرت رو بدون کمک هیچ وکیلی انجام دادم. باور کنید هیچ چیز پیچینی نداره. اگه انگلیسی‌ یا فرانسه بلد هستید هر اطلاعاتی احتیاج دارید تو فرم‌ها و تو وبسیت هست.

تنها مورد مهاجرت که شاید وکیل بهتر باشه، به نظر من، سرمای گذاری. چون دیتیل بیشتر میخوان باید بیزینس پلن داشته باشیو‌ از این حرفا. برای فدرال یا خانوادگی احتیاج نیست.

موفق باشید.
    من هم با نظر این دوستمون موافقم ولی از همه مهم تر اینه که وکیل پول رو که از شما دریافت کرد دیگه کاری به پرونده نداره و حتی حاضر نمیشه یک ایمیل جهت پیگیری پرونده شما بزنه
    too much love will kill you

ApplyAbroad Hero abola آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science & Technology - University of Otago

نقل قول نوشته اصلی توسط mazdakk نمایش پست ها
    چون موضوع جنبه تبلیغی پیدا میکنه من نمیتونم زیاد در خصوص مزیت‌های داشتن وکیل صحبت کنم. ولی‌ چند نکته را هم در نظر بگیرید که اولا امر راد شدن افرادی هم که بدون وکیل اقدام می‌کنن بالا است. دوما مورد‌های مهاجرتی با هم فرق میکنند. همه مثل هم نیستند. برای یک سوال ساده تو همین انجمن ۱۰۰ تا نظر مختلف وجود داره. این حرف که کار وکیل فقط پر کردن چند تا فرم ساده است واقعا کم لطفی‌ است، مثل این که بگیم کار یک دکتر فقط نوشتن یک نسخه است !
    دوست عزیز این ها وکیل نیستند، این ها اگر که اسمشون هم در CSIC هم باشه فقط یک دوره در کالج دیدند که پیش نیازش دیپلم هست و طول دوره یک semester هست ان هم هفته ای دو جلسه با یک جستجو در گوگل چندین موسسه در کانادا پیدا می کنید که این مدرک را با 3500 دلار می دهند به راحتی اب خوردن، که اکثرا همین مدرک را هم ندارند. اما از مضرات دیگر وکیل این که نمی توانید بعد مصاحبه فایل را باز کنید بلکه باید برگردید تا وکیل درخواست بی فایل بکنه حداقل دو ماه عقب می افتید، ببینید من ساعت دو بعد از ظهر مصاحبه کردم فردا ساعت ده صبح بی فایل داشتم، خیلی بچه ها که صبح مصاحبه داشتند همون روز بی فایل هم گرفتند، به امضا بچه ها نگاه کنید در تاپیک CSQ تا مدیکال می بینید کسایی که وکیل داشتند متوسط سه ماه فاصله هست بین مصاحبه و فدرال تا این جا یک زمان که وکیل برات از دست میده. بعد ایمیل مدیکال که میاد میتونی همون روز بری ارامکس و درخواست pick up بدهید که 72 ساعت بعد مدیکال دستتون هست اما هیچ وکیلی هرینه pick up نمیده صبر می کنه بعد از مهلت تا مجانی خودش بیاد(در ایمیل مدیکال ذکر میشه در صورت عدم اقدام بعد از ده روز با پست عادی فرستاده می شود) این جا هم یک زمان دیگه از دست رفته....دوست عزیز در این اپلای ابرود خیلی ها رو دیدم که از وکیل ضربه خوردن اما از بی وکیلی ندیدم.
    CSQ: 15 Feb 2011 * F.F: 16 Feb 2011 * Update: 10 April 2013 * Medical : 18 Sep 2013 * Pass Request: 27 Oct 2013 * Landing: 29 Dec 2013

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

دوستان اين پست رو يه مطالعه اي بكنن!!!
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...508#post449508
    نكته جالب اين هست كه اگه شما به مقاله مندرج در اون سايت مراجعه كنيد مي بينيد كه هدف يكي جلب نظر مشتري است و در ثاني القاي اين حس كه اين كار فقط و فقط از موكلين اين شركت مهاجرتي بر مياد و لا غير ....
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

ApplyAbroad Hero abola آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science & Technology - University of Otago

این هم لینک سایت رسمی CSIC که ببینید در ایران فقط چهار وکیل مورد تائید وجود دارد.
    CSQ: 15 Feb 2011 * F.F: 16 Feb 2011 * Update: 10 April 2013 * Medical : 18 Sep 2013 * Pass Request: 27 Oct 2013 * Landing: 29 Dec 2013

من با این نظریه که داشتن وکیل در امتیاز سازگاری نقش داره شدیدا مخالفم
    اما از اینکه بشینیم هر چی تو این دفترها میگن بگیم بله و درسته هم مخالفم

من خودم وکیل دارم چون اولش واسم گنگ بود و من این فرصت رو نداشتم چون باید زود اقدام میکردم به دلایلی.خوب شروع خوب بود.به هر حال برای من مانی اوردر و این مسائل با زمانی که نداشتم جور نمیشد
    خوب اینو دادم وکیل برام انجام بده چون مشکل مالیشو نداشتم.

اما از بعد فرستادن مدارک خودم شروع به تحقیق در مورد پروسه مهاجرت کردم و خوب خدارو شکر چیزی که الان من میدونم اونی که تو دفتر کار میکنه عمدتا نمیدونه.خوب این چه ربتی به انتباق پذیری داره ؟

فکر کنید من افیسرم ازتون میپرسم چرا وکیل داری چی میگی ؟ بله .وکیلدارم چون داشتن وکیل نه تنها در این مورد بلکه در هر مورد دیگه عادیست .و باوجودی که با وکیل مشورت کردم خودم تحقیق کردم و اطلاعاتم کامله.میتونید سوال کنید!!!
    خوب این کجاش تو نمره انتباق تاثیر داره.تو اروپا و امریکا مردم برای خیلی از کارها وکیل شخصی دارند این عجیبه.؟؟؟؟؟؟؟/ من قبل دارم میخوایم انتقاد کنیم ولی با اینکه دیکه همه چیز بگیم از ته دلمون مخالفم.

من تبریک میگم به اونهائی که وکیل ندارند و موفق بودند و با اراده و دنبال کردند پروندشونو.......و تبریک میگم به کسائی که وکیل دارن و خودشون هم اطلاعات خوب و کافی دارن و فقط هر چی وکیل نظر بده نمیگن بله.وکیل یعنی مشورت .حالا یا قابل قبوله یا نیست ..سایت اپلای هم یه جور وکیله چون توش مشورت میشه اما یعنی هر کی هر چی میگه درسته!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ویرایش توسط saman_shahin : June 22nd, 2011 در ساعت 08:15 AM دلیل: نويسنده يكي

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ;455329
    لطفا قبل از اینگونه صحبت کردن کمی‌ دانش خودتان را بالا ببرید. استدلال شما مثل این است که بگیم پزشکی‌ و یا وکلای حقوقی هم کس مهمی‌ نیستند چون فقط چند تا کتاب میخونن که تو کتاب خونه پیدا می‌شه و !!!!
    و مهمتر از همه، شما یادتون رفت که بگید همین وکلا مجبور به کسب نمره آیلتس آکادمیک بالای ۷ هستند. پس ارزش کار افراد را پایین نیارید،حالا یک نفر داره میره وکیل میگیره و یک نفر تصمیم میگره که خودش کارهاش را انجام بده. این هیچ ربطی‌ به بی‌ ارزش نشون دادن کار این افراد نداره.
    فکر میکنم منظور دوستمون این بود که این مشاورین مهاجرت عموما وکلای حقوقی رسمی نیستند و تخصص حقوق ندارند که این صحبت کاملا درستی یه. در کانادا این افراد اجازه استفاده از عنوان وکیل (lawyer) رو ندارند چون عضو کانون وکلا نمیتونند بشوند (مگر اینکه جداگانه مدرک حقوق و پروانه وکالت داشته باشند). این افراد مشاور امور مهاجرتی نامیده میشوند و صرفا یک دوره کوتاه مدت کالج در این زمینه می گدرانند.
    ویرایش توسط Pearson : July 8th, 2011 در ساعت 10:15 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط abola نمایش پست ها
    من بدون وکیل اقدام کردم و در مصاحبه هم قبول شدم، در پرو سه مهاجرت گرفتن وکیل به ضرر هست به چند دلیل، اول این که اگر وکیل نداشته باشی امتیاز اداپت بیشتری می گیری در مصاحبه، دوما با داشتن وکیل در مکاتبات با اداره مهاجرت دچار محدودیت میشی، سوم این که واقعا برای امثال من یک هزینه الکی هست، چهارم این که وکیل زیاد سرعت نمیده به کارهاو دلسوز نیست. از همه مهمتر این که واقعا پر کردن چند فرم هست. من خودم وقتی می خواستم بفرستم پیش خودم می گفتم مگه میشه این قدر راحت باشه؟!! بعد دیدم بله به همین راحتی......
    با عرض پوزش من با نظر شما موافق نیستم ، چون همه کیس ها شرایط یکسان ندارند ، هرچند در بعضی از رشته ها مثل رشته شما شرایط خیلی آسان است ، اما همیشه هم این طور نیست و به نظر من این امر مثل این است که بگویید من 10 سال است که بدون داشتن بیمه اتوموبیل رانندگی میکنم اما تصادف هم نکرده ام و کلی صرفه جویی کرده ام.
    واقعاً در بیش از 50 درصد پرونده ها داشتن یک وکیل خوب الزامی است
    PR since Oct 7th 2011

نقل قول نوشته اصلی توسط abola نمایش پست ها
    من بدون وکیل اقدام کردم و در مصاحبه هم قبول شدم، در پرو سه مهاجرت گرفتن وکیل به ضرر هست به چند دلیل، اول این که اگر وکیل نداشته باشی امتیاز اداپت بیشتری می گیری در مصاحبه، دوما با داشتن وکیل در مکاتبات با اداره مهاجرت دچار محدودیت میشی، سوم این که واقعا برای امثال من یک هزینه الکی هست، چهارم این که وکیل زیاد سرعت نمیده به کارهاو دلسوز نیست. از همه مهمتر این که واقعا پر کردن چند فرم هست. من خودم وقتی می خواستم بفرستم پیش خودم می گفتم مگه میشه این قدر راحت باشه؟!! بعد دیدم بله به همین راحتی......

دوست عزیز، نظر شما محترم
    فکر نمیکنم کسی‌ باشه که بگه شما بدون وکیل امکان مهاجرت ندارید، من قصد توضیح راجع به وکیل یا مشاور و رسمی‌ یا غیر رسمی‌ بودن آنهارا ندارم و فقط به دو مورد از کارهایی که یه وکیل خوب میتونه انجام بده بسنده می‌کنم.

مورد اول راجع به پروندهٔ خودم بود که آفیسر محترم کبک در محاسبه امتیازات من اشتباه کرده بود که پرونده بد از دو ماه ریجکت شد، حالا شما قضاوت کنید این مورد می‌تونست واسه هر کسی‌ اتفاق بیفته و اگه در اینگونه موارد شخص مهاجر دستو پاشو گم نکنه و از نظر روحی تضعیف نشه به نظر من آفرین داره، خلاصه بد از سه ماه مکاتبه و توضیحات مفصل، آفیسر گرامی‌ به اشتباه خودش پی‌ برد(چون روی امتیاز مدرک هم بحث داشت) و با عذر خواهی‌ امتیاز رو دادن.

مورد دوم مربوط به پروندهٔ کبک یک دوست صمیمی‌ که زبان فرانسه شو ۲ زده بود ولی‌ آفیسر بهش گفت بود تو ۲ نیستی‌ که واقعاً بود یعنی‌ بعدا ثابت شد که هست و مورد گیر الکی‌ بوده، و این آفیسر محترم هم توسط وکیل دوستمون در دادگاهی در کانادا مورد سوال قرار گرفت.
    نمی‌خوام بگم افیسرا از افرادی که وکیل حرفه‌ای مثل این مورد دارن میترسن ولی‌ بی‌تاثیر هم نیست، قضاوت با شما، روی صحبتم با کسانی‌ است که وکیل را بدون هیچگونه تحقیقی فقط در حد پر کردن فرم می‌بینند.

Member motahhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

سلام به همه دوستان

اين همه نظر متفاوت تامل بر انگيزه، وكيل تا وكيل هم فرق ميكنه، دفتر مشاوري كه من دارم باش كار پرونده ام را انجام ميدم جالبه كه ميگه من ديگه با وكلام توي كبك كار نمي كنم چون فقط باعث تاخير در پروسه پرونده و افزايش هزينه ها مي شند و درنتيجه شاكي شدن مراجعه كننده ها. روش كار اين دفتر اينه كه يك سوم از پول را در ازاء وقتي كه به قول خودشون برا مشاوره ميزاره ميگيره حالا چه قبول بشي چه رد اين يك سوم سوخت ميشه. و بقيه پول طي مدت انجام كار اگر قبول شدي ميدي.

از طرفي قرار بر اين شده كه تمامي مراحل كار جوري پيش بره كه انگار من خودم دارم انجام ميدم و به اين صورت مشكل رد شدن وكيل از طرف سفارت كانادا هم پيش نمياد. . به علاوه اينكه تمامي مراحل را اجازه دارم خودم پيگيري كنم مثلا شماره رهگيري پست را كه مدارك را قراره با اون بفرسته ميده كه پيگيري كنم. يا براي اومدن فايل نامبر و يا هر نامه و يا ايمل رسمي ديگه اي آدرس خودم را داده در واقع فايل نامبر و مدارك را نمي خواد گرو بكشه براي بقيه پول و يا غيره.

پس مي بينيد سبك كارشون با هم فرق مي كنه ، البته جوجه را بايد آخر پاييز شمرد، شايد من هم چند وقت ديگه بيام اينجا و بد و بيرا بگم. نتيجه را حتما بتون ميگم .

در مورد امتياز بندي ها: چندين بار صحبت امتياز بندي شده كه باعث رد شدن دوستان شدند، وكلا و يا مشاورين . . . نمي خوام جسارتي كرده باشم ...بگذريم؛ بهتر نيست خودتون يه كم پيله بشيد و ازشون يه دو دو تا چهار تا در مورد امتياز بندي بخواهيد! يه توضيح ساده ! ديگه در اين حد كه بايد پاسخگو باشند! اگه واقعا وكيلي هست كه اونقدر براي طرف مقابلش ارزش قائل نيست كه نمي خواهد پاسخگو باشه بهتره باش اصلا كار نكنيد، بايد به چنين وكيلي شك كرد. اين قضيه پاسخگو بودن را از همون اول باهاشون شرط كنيد ، اون هم به صورت ايمل رسمي مثلا آدرس كامل ايمل در قرارداد ذكر بشه. اين طوري بعد نمي تونند بزنند زير حرفشون ( چون مستحضر هستيد كه ايمل جبنه قانوني داره).

در مورد خاص امتياز زبان، واقعا بايد با توجه به توانايي تون خودتون دخالت كنيد و اين صرفا كار وكيل نيست راهي كه من بهتون پيشنهاد مي كنم اينه :

اكثر امتيازها به غير از زبان و انطباق پذيري كاملا مشخصه(مثل امتياز سن ،‌رشته تحصيلات . . . )، در واقع اين دو مورد جاي ريسك براي شما به جاي ميذاره. خوب بعد از جمع امتياز ها ببينيد چقدر كم مياريد به انطباق پذيري حداقل را بديد و بقيه امتيازي را كه كم مياريد را بايد با زبان با حداكثر كه مي تونيد جبران كنيد. اينجا ديگه به خودتون بستگي داره نريد پيله شيد كه من نميتونم در حد B2 بيارم اونم براتون بزنه 4 كه دل شما را خوش كنه و پول را بگيره و بعد هم بگه خودتون گفتيد . اگر واقعا با 6 يا 8 تا امتياز زبان امتيازتون كامل ميشه، مجبوريد جبران كنيد. مجبوريد مثل يه كنكور وقت بذاريد براش تا توي زمان كم بتونيد امتيازتون را بياريد. حال اگر مي تونيد بسم ا.. اگر نه كه صبر كنيد و بي خود پرونده تشكيل نديد كه يه ردي بره توي سابقتون.

وكلا خيلي راحت از حرفي كه شما از دهنتون مياد بيرون استفاده مي كنند و تقصير را از گردن خودشون باز مي كنند برا همين روش كارشون بيشتر سكوت و كم حرفيه تا نتونيد از حرفاشون چيزي بيرون بكشيد.

مورد ديگه: دوستان، اگر پيش يك وكيل يا مشاور كار كشته و سابقه دار و معتبر بريد به خاطر اعتبار خودش هم كه شده تمام تلاشش را مي كنه كه تعداد پرونده هاي رديش به حداقل برسه ، بالاخره اونها هم خيلي خوب به اثر تبليغ كلامي واقف هستند. بنابر اين اگر احساس كنه پرونه شما خوب پيش نميره قبول نميكنه و بازيتون نميده كه پول را بگيره.

اينها چيزهايي كه بود كه به ذهن من رسيد بقيه دوستان هم اگر تجربه يا اطلاعاتي دارند براي دوستان بذارند تا همه بتونند استفاده كنند . خدا به دادم برسه، دعا كنيد من به تجربه منفي بقيه دوستان اضافه نشم.

شايد باشيد و موفق
    ارسال مدارك : 2 جولاي 2011 (11 تير 90) / دريافت مدارك : 8 جولاي 2011 (17 تير 90)
    دريافت ايمل ريفرنس: 1 سپتامبر 2011 (10 شهريور 90) / دريافت فايل نامبر: 25 اكتبر 2011 (سوم مهر 90) / رشته : 6 امتیازی