نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با گرفتن وکیل برای مهاجرت از طریق FSW موافقید؟

رأی دهندگان
151. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

37 24.50%
  • خیر

114 75.50%
صفحه 8 از 21 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 204

موضوع: آیا برای مهاجرت به کانادا نیازی به وکیل هست؟ (فدرال و کبک)

پیش فرض پاسخ : وکیل برای مهاجرت به کانادا ؟؟؟؟؟؟ (فدرال و کبک)

سلام به همه دوستان
    جسارتا دو نکته رو می خواستم عرض کنم
    1. من فیل نامبر دوم 18 ماه پیش اومده و تا حالا خبری نشده در صورتی که باید پرونده من 6 ماه پیش کارش تموم می شد بنابراین با واقع بینی کامل تو این مسیر قدم بزارید. با احترام به همه وکلای محدودی که لااقل کلاه برداری نمی کنن باید بگم، دفاتر مهاجرتی به خاطر رونق کسب و کار خودشون از بی اطلاعی دوستان از مراحل بعدی، فقط در باغ سبز نشون می دن.
    2. اساسا کسی که می خواد یه کار به این بزرگی در زندگیش بکنه و یک بار دیگه در سرزمینی جدید متولد بشه و در مورد مسایل بدیهی این دنیای جدید مثل تسلط نسبی به زبان انگلیسی و پر کردن 4 تا فرم که برای نوابغی مثل انیشتن طراحی نشده و برای امثال ماست، مشکل داره، اول باید حسابی بشینه فکر کنه داره چی کار می کنه.

من تازه مدارکم رو جمع کردم و می خوام برای 7216 اقدام کنم. دارم با یه دفتر مهاجرتی پروسه ام رو شروع می کنم. می تونم اینجا اسمش رو بیارم شاید دوستان تجربه ای داشته باشند و یا بشناسندش.
    تو وبسایتش لینک آدرس یه وکیل تو کاناداست که شماره عضویت و شماره ثبت داره
    کسی می تونه راهنماییم کنه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک-سیالات

سلام به همه دوستان
    من حدودا" 8 ماه پیش از طریق یک سازمان مهاجرتی اقدام کردم (در جم...)از کارشان راضی نیستم ولی توصیه میکنم به موارد زیر دقت کنید تا مورد سوء استفاده واقع نشیند:
    1. حتما" قبل از اینکه اقدام کنید برای مهاجرت تمام اطلاعات در مورد شرایط لازم را کسب کنید.(امتیاز-اقدام برای فدرال یا کبک یا استرالیا-هزینه وکیل و ترجمه و فایل نامبر....)
    2.پیش چندتا وکیل برید مشاوره بگیرید چو نیازی نیست هزینه از این بابت پرداخت کنید.مواردی مانند سابقه کار و امتیاز اوری بیشتر شما یا همسرتان و اینکه وکیل چه خدماتی به شما ارائه میکند کسب کنید.
    3.یک کپی از قراردادهای نرم هر وکیل که ازش مشاوره گرفتید را بگیرید و سر فرصت انها را مطالعه کنید که یکطرفه و به نفع وکیل نباشه و اینکه در صورت عدم موفقیت چقدر از مبلغ بهتون بر میگردونه و اینکه فایل نامبر شما را بعد از دریافت بلافاصله به شما میدهد یا اینکه تا زمان مصاحبه پیش خودش نگه میداره....
    4.چک کنید وکیل جزو لیست وکلای مجاز کانادا (اداره مهاجرت) باشه......
    5.اگه از دفتر یا سازمان مهاجرتی اقدام مکنید حتما" اسم وکلایی که اونها باهاشون کار میکنند را ازشون بگیرید. وبا بند 4 چک کنید.
    6.در قرارداد بستن عجله نکنید و حداقل یکهفته تحقیق کنید تا بعدا" پشیمون نشید که چرا راه مناسب را نرفتید.... یادتون باشه 1 یا 2 هفته در مقابل 2 تا 3 سال اصلا" اهمیتی ندارد.
    ولی در مجموع من اگر تجربه حالا را داشتم مدارکم را خودم جمع میکردم و میدادم یک وکیل با 200هزار تومان کنترلشون میکرد و خودم میفرستادم.بزرگترین حسنش اینکه خودتون بالای سر کارتون هستید.

موفق باشید.
    ویرایش توسط siamak1978 : August 24th, 2011 در ساعت 12:20 AM
    ارسال مدارك: 24/02/2011 --- فايل نامبر كبك: 25/07/2011

Junior Member atos_pouya آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Islamic Azad University (North of Tehran Branch), BS in Microbiology

سلام به همه ی دوستان من تمام مدارک مهاجرتیم کامل شده (فدرال) فرم ها رو هم پر کردم فقط میخواهم پیش یه وکیل برم برای چک نهایی مدارکم و فرم های پرشده تا به حال به 10 دفتر مهاجرتی زنگ زدم اما هیچ کدوم این کار رو انجام نمیدن . دوستان اگر جای مطمئنی را سراغ دارید ممنون میشم منو راهنمایی کنید ( در صورت لزوم برایم پیغام شخصی بفرستید)
    Be a lamp unto your own feet and donnot seek outside yourself
    Buddha

ApplyAbroad Champion

سلام
    به نظره من کسی که قرار کانادا زندگی کنه، با توجه به اینکه باید زیان یاد بگیره و یه مقداری البته به اندازه نیاز درباره قوانین کانادا واسه زندگی اطلاع پیدا کنه، بهتره بازم یه مقدار تحقیق کنه قبل رفتن ایندفه درباره نحوه مهاجرت کردن که اصلا کار سختی هم نیست، به سایت cic.gc.ca بره اونجا کاملا توضیح داده همه چیو، پس اصلا نیاز به وکیل نیست.
    وکیل فقط پول میگیره جالبه کار خاصی و شاقی هم نمی کنه مثلا هر وقت مدیکال اومد میگه قسطه دست مزدمو بده وقتی پاس ریکوئست شد باز میگه پول بده، حرفشون فقط پولهههههه!!!!!! اگه می خواین وکیل بگیرید باز!!!!!

ApplyAbroad Editor
    imdastyar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    كامپيوتر- شبكه

بابا آخه واسه چي 5،6 ميليون پول بي زبون رو بديد به وكيل كه فقط نقش يك پيك گرون قيمت رو بازي ميكنه. همين پول خرج سه چهار ماه شما در كانادا است. وكيلها براي Skill worker كه نسبت به سرمايه گذاري پولش كمه و زحمتش زياد وقت نميگذارند و اصلا بروز نيست اطلاهاتشون. از يكيشون بپرس CAIPS چيه؟ اگه فهميدند! فقط مثل يك پيك بين شما و سفارت ميمونن كه تمام ايميلهاي سفارت ميره دست اونها و تا پولشون رو نگيرند و اذيت نكنن نميدن به شما تازه اگه بين اون همه ايميل گمش نكرده باشند و يا به موقع ديده باشند. تازه آفيسر ها هم ديد خوبي نسبت بهشون ندارند و افرادي كه بدون وكيل اقدام ميكنن را بيشتر ميپسندند. اينو من خودم به عينه ديدم. وكيل واقعي كه عضو ليست باشند هم خيلي كم داريم در ايران. اينقدر مشاورهاي وكيل نماي قبلي كار غير قانوني و جعلي كردند كه الان آفيسرها به پرونده هاي وكيل دار سخت تر ميگيرند.

اگه ميخواي وكيل بگيري و پول برات مهم نيست بگير ولي موارد زير را رعايت كن:

1) هر جوري شده در فرمها ايميل و آدرس خودت رو بده نه وكيل. (بهتره براي اينكار يك ايميل جديد و جدا بسازي و آنتي اسپمش رو هم off كني). براي آدرس هم بهتره يك صندوق پستي سالانه كرايه كني
    2) فرمها رو حتما خودت پر كن و از وكيل فقط مشاوره بگير و در آخر هم با بچه هاي قديمي سايت حتما موارد حساس مثل نمره زبان و غيره رو چك كن.
    3) حتما وكيلي كه ميگيري چك كن عضو ليست وكيلهاي مجاز ‍CSIC باشه
    4) مداركت رو خودت پست كن
    5) كپي تمام مدارك و فرمهاي پر شده ارسالي رو داشته باش
    6) فكر نكن علامه دهر و هر چي ميگه رو چشم بسته گوش نكن. از بچه هاي سايت مشورت بگير
    7) در آخر هم اگه خدايي نكرده با اشتباهش پروندت رو خراب كرد، زياد غصه نخور خودت خواستي.
    مصاحبه کبک و فایل فدرال:21 جولاي 2010
    آپدیت از پاریس: 24 آپریل 2013 | دريافت مديكال 7 جون 2013
    پاس ركوئست: 30 سپتامبر 2013 | لندينگ در تورنتو: 16 نوامبر 2013
    دریافت کارت PR: ژانویه 21، 2014 | دریافت کارت OHIP: فوریه 15، 2014

به نظر من اين عزيزاني كه سالها درس خوندن و شدن وكيل مهاجرت ( چه عضو سي اي سي چه غير عضو ) خوب بايد وكالت كنن ديگه ! اما حرف دوستان توي فروم اينه كه كيس ماها عمدتا كيس اسكيل وركر هستش يعني نيروي متخصص، از كامپيوتر گرفته تا مكانيك و شيمي و حسابداري و مترجمي و.... . ضمنا شرط مهاجرت با اين كيس آشنايي به زبانهايي انگليسي و فرانسه ( اونم در حد نياز‌) هست . سايت اداره مهاجرت هم كه بنده خدا از سير تا پياز رو گفته . اين فروم هم كه سراسر تجربه تخصصي بسياري از دوستان موفق و ناموفق درامر مهاجرت ( از زمان تكميل فرم تا مصاحبه ودريافت ويزا و حتي پيدا كردن كار و خونه و مهدكودك و... در كشور مقصد ) هست.به اينها يك عالمه وبلاگ مشتاقان به مهاجرت رو كه تجربهاشون رو توش نوشتن اضافه كنيد( كافيه در گوگل بنويسيد مهاجرت به ... ) .ديگه چي ميمونه از اين پروسه ؟؟؟
    با اين تفاسير دوستان وكيل عزيز كاربلد كاركشته با اون تخصص بالاشون و تبليغات خوشكلشون در كانال هاي ماهواره اي بايد چيكار كنن؟زندگي هم خرج داره ديگه !
    حرف آخر : هر كي دوست داره بره وكيل بگيره . هم خيال خودشو راحت كرده ( البته اولش ) هم بنده خدا وكيله به يه 5و6 هزار دلار ميرسه.دعاتون هم ميكنه
    امثال بچه هاي فروم هم بقول دوستمون كارشون رو نميدن دست يكي ديگه بيمش كنه . خودشون كار خودشون رو بيمه ميكنن
    صلاح مملكت خويش خسروان دانند....
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad67 نمایش پست ها
    دوستان در مورد وکیل تنها یک موضوع خیلی مهم این است که اولا وکیل با وکیل تفاوت دارد.در حقیقت وکلایی هستند که صدها پرونده موفق دارند وبه خاطر یک پرونده خودشونو خراب نمی کنند ثانیا بعضی افراد نه وقت ونه حوصله کافی برای به دست آوردن همه اطلاعات دارند که یک وکیل معتبر بسیار کمک میکند.دوستان ما سال پیش لاتاری آمریکا قبول شدیم تنها به خاطر یک اشتباه کوچک که در فرم اولیه داشتیم رد شدیم.ولی دوست دیگری مشابه ما شد که بلا فاصله یک وکیل معتبر گرفت و کارش را ردیف کرد ببینید به هر حال راهی که ما برای دفعه اول می خواهیم برویم آن وکیل بارها رفته است. به نظر من ترکیبی از این حالات خوب است یعنی هم خودمون اطلاعات داشته باشیم وهم وکیل بگیریم.ببینید درست عین بیمه است شما ممکن 5 سال یک ماشینو بیمه کنید ولی هیچ استفاده ای نکنید ولی همون یکدفعه ای که به مشکل برمی خورید تمام اون 5سال جبران میشه وتازه 5 سال هم با خیال آسوده رانندگی کردید.

ApplyAbroad Editor
    imdastyar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    كامپيوتر- شبكه

اگه ما ها كه به عنوان نيروي كار ماهر داريم اقدام ميكنيم و در كشورمون هم اين همه منابع براي بدست آوردن اطلاعات فارسي و انگليسي هست نتونيم به تنهايي از پس پر كردن دوتا فرم و اين پروسه آسون كبك بر بيايم، همون بهتر كه نريم كانادا. اونجا ميخوايم چي كار كنيم پس!

عزيزان بايد وقت بزاريد وقت. براي زبان، براي مهاجرتتون، براي يادگيري قوانين، براي اطلاعات، براي پر كردن دوتا فرم!
    شايد اونجا هم وكيل ميخواد جاتون فرم پر كنه و بره سركار؟
    مصاحبه کبک و فایل فدرال:21 جولاي 2010
    آپدیت از پاریس: 24 آپریل 2013 | دريافت مديكال 7 جون 2013
    پاس ركوئست: 30 سپتامبر 2013 | لندينگ در تورنتو: 16 نوامبر 2013
    دریافت کارت PR: ژانویه 21، 2014 | دریافت کارت OHIP: فوریه 15، 2014

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط aperspol نمایش پست ها
    به نظر من اين عزيزاني كه سالها درس خوندن و شدن وكيل مهاجرت ( چه عضو سي اي سي چه غير عضو ) خوب بايد وكالت كنن ديگه !
    نه بابا دوره مشاوره مهاجرت یک دوره چند ماهه اس که توی کالج میگذرونند. مدرک وکالت هم نمیخواد. اصولا در کانادا چیزی بنام وکیل مهاجرت وجود نداره. عنوان این اشخاص مشاور امور مهاجرتی است.

هی وای من . دیگه بدتر ...
    یه مدرک مشاوره از کالج رو با آب و تاب به عنوان وکیل میدن به خورد ملت . دنیا و اپلای ابرود خودمون با دوستان گلم که اطلاعاتشون رو بدون هیچ چشمداشتی در اختیار بقیه میذارن.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    نه بابا دوره مشاوره مهاجرت یک دوره چند ماهه اس که توی کالج میگذرونند. مدرک وکالت هم نمیخواد. اصولا در کانادا چیزی بنام وکیل مهاجرت وجود نداره. عنوان این اشخاص مشاور امور مهاجرتی است.