نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: معرفی ژورنالی که احتمال پذیرش بالا داشته باشه

پیش فرض معرفی ژورنالی که احتمال پذیرش بالا داشته باشه

سلام در رشته اقتصاد دنبال ژورنالی هستم که احتمال پذیرش بالایی داشته باشه و یا موسسه ای که بتونه اکسپت بگیره/
    اگر می شناسید لطفا معرفی کنید.

پیش فرض پاسخ : معرفی ژورنالی که احتمال پذیرش بالا داشته باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط sasanparvar نمایش پست ها
    سلام در رشته اقتصاد دنبال ژورنالی هستم که احتمال پذیرش بالایی داشته باشه و یا موسسه ای که بتونه اکسپت بگیره/
    اگر می شناسید لطفا معرفی کنید.
    با سلام.شما باید اول الویت خودتونو بیان کنید. ژورنال معتبر واستون مهمه یا جایی که فقط isi با ایمپکت پایین باشه؟ من ی لینک واستون ارسال میکنم که میتونید بهترین ژورنال رو براساس موضوع و چکیدتون در انتشارات الزویر پیدا کنید.
    http://journalfinder.elsevier.com/

با سلام.ابتدا باید بگید که چه چیزی واستون الویت داره.ایمپکت فاکتور مقاله واستون مهمه؟ کیفیت ژورنال واستون مهمه؟ ژورنالی که میفرستید پولی باشه یا نباشه؟ شما میتونید سری به این دو لینکی که فرستادم بزنید که براساس موضوع و چکیده مقاله شانس پذیرش رو در ژورنال مشخص میکنه واستون مشخص میکنه. این لینک مربوط به انتشارات الزوریره
    http://journalfinder.elsevier.com/

ممنون که پاسخ دادید
    دانشگاه ما جدیدا دانشجوها رو ملزم کرده تا برای فارع التحصیلی باید یک ISI داشته باشیم. و اونم ISI ای که در سابت تامسون باشد. و مسلما با این شرط به سختی محقق میشه. به همین خاطر من دنبال پیدا کردن ژورنالی هستم که اگه بفرستم با احتمال بالا پذیرش بشه. به نظر خودم کیفیت مقاله ام عالیه. اگه پولی هم شد عیبی نداره. فقط بدونم که بالاخره اکسپت میشه.
    ب

با سلام
    دوستان میخواستم بدونم برای گرفتن پذیرش چه فاکتوری مهم هست. IF, یا ناشر و اصولا کیفیت ژورنال با کدام معیار بررسی میشه؟
    همچنین اگر ژورنال مربوط به یک کشور باشه، آیا گرفتن پذیرش از همون کشور خاص آسونتره یا نه؟
    اصولا Impact factor در چه حدی باشه؟ مثلا 1.8 خب هست؟
    ممنون

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط nnnnnnnnnnnnnn نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان میخواستم بدونم برای گرفتن پذیرش چه فاکتوری مهم هست. IF, یا ناشر و اصولا کیفیت ژورنال با کدام معیار بررسی میشه؟
    همچنین اگر ژورنال مربوط به یک کشور باشه، آیا گرفتن پذیرش از همون کشور خاص آسونتره یا نه؟
    اصولا Impact factor در چه حدی باشه؟ مثلا 1.8 خب هست؟
    ممنون
    سلام.
    نظر شخصی بنده اینه که اولین و مهمترین فاکتور قبل از هرچیز کیفیت مقاله هست. برای پذیرش هم قطعا نگاه میکنن شما تو مقالتون چیکار کردی نه اینکه صرفا مقاله کجا چاپ شده. خیلی از ژورنال های با کیفیت سطح بالا هستن که داخلشون مقالات معمولی نه چندان خوب چاپ شده و این مورد ممکنه واسه هر ژورنالی به دلایل مختلف رخ بده پس کیفیت ایده و مطالب مقالتون از هر چیز مهمتره. داشتن یک مقاله با کیفیت بالا بهتر از داشتن چندین مقاله معمولی و سطحی هست. بعد از کیفیت خود مقاله، IF مهم هست چون همه جا سطح یک ژورنال رو با IF میشناسن (اگرچه همیشه IF بالاتر نشان دهنده خوب بودن ژورنال نیست!). ناشر هم میتونه مهم باشه، بالاخره چاپ مقاله شما توسط یک ناشر شناخته شده ارزشمندتر هست تا یک ناشر گمنام. کلا باید سعی کنید تمام فاکتورها رو درنظر بگیرید و اگر یک مقاله خوب و سطح بالا نوشته باشید میتونید در مجموع تو ژورنالی که از همه لحاظ سطح بالا و شناخته شده در رشته شما هست مقاله چاپ کنید.

نمیدونم و تجربه ای در این زمینه ندارم ولی فک نکنم اینکه تو کشوری که مقالتون چاپ شده تاثیری بر میزان شانس پذیرشتون از همون کشور داشته باشه.

اینکه IF چقدر باشه خوبه به رشته شما بستگی داره و نمیشه نسخه کلی پیچید. این سوال رو باید از یک نفر که هم رشته شما هست و تو حوزه خودتون پژوهش میکنه بپرسید.

موفق باشید
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

ApplyAbroad Senior Veteran
    Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science and Technology.TMU

سلام دوستان
    فکر نمیکنم اینجا جای مناسبی برلی طرح این سوال باشه ولی جای دیگه ای پیدا نکردم مرتبط با این موضوع.

میخواستم بدونم اگر من برای مقاله ای کارسپاند نباشم، میتونم بهشون ایمیل بدم؟ چون مقالمو برای یه ژورنال فرستادم و الان بطور عجیبی داوریش طول کشیده. کارسپاند هم استادمه ولی ایمیل نمیده به ژورنال تا پیگیری کنه. بنظرتون کار درستیه خودم ایمیل بزنم؟
    ممنون از راهنماییتون

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط saraasgari نمایش پست ها
    سلام دوستان
    فکر نمیکنم اینجا جای مناسبی برلی طرح این سوال باشه ولی جای دیگه ای پیدا نکردم مرتبط با این موضوع.

میخواستم بدونم اگر من برای مقاله ای کارسپاند نباشم، میتونم بهشون ایمیل بدم؟ چون مقالمو برای یه ژورنال فرستادم و الان بطور عجیبی داوریش طول کشیده. کارسپاند هم استادمه ولی ایمیل نمیده به ژورنال تا پیگیری کنه. بنظرتون کار درستیه خودم ایمیل بزنم؟
    ممنون از راهنماییتون
    سلام خیر جالب نیست از طریق استادتان پیگیری کنید

ApplyAbroad Senior Veteran
    Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science and Technology.TMU

سلام دوستان

توی دوتا پست بالا سوالی پرسیده بودم. صرفا برای اینکه تجربم رو به اشتراک بذارم میگم که من ایمیل دادم به ادیتور. گرچه ریسک بزرگی بود ولی یکی از درستترین تصمیمات زندگیم بود. چون مشکلی پیش اومده بود برای داوری مقاله که اگر ایمیل نمیدادم تا سال بعدم جوابش نیومده بود. ادیتور هم خیلی خوب باهام همکاری کرد و تازه مقاله من به جریان افتاد.
    "من به طرزی معجزه آسا به بزرگترین آرزوهایم میرسم."
    ذکر یوگایی (روزی سه بار لطفا)!

با عذرخواهی فراوان، به دلیل مشغله کاری نمیتونم پاسخگوی پیامهای خصوصی کاربران عزیز باشم.

نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh6112 نمایش پست ها
    با سلام.شما باید اول الویت خودتونو بیان کنید. ژورنال معتبر واستون مهمه یا جایی که فقط isi با ایمپکت پایین باشه؟ من ی لینک واستون ارسال میکنم که میتونید بهترین ژورنال رو براساس موضوع و چکیدتون در انتشارات الزویر پیدا کنید.http://journalfinder.elsevier.com/
    دوست عزیزآیابهاینلیستمیشهاعتما دکرد؟اینلیستتمامژورنالهای ایمپکتبالارونشونمیده.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)