صفحه 9 از 18 نخستنخست 123456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 171

موضوع: تماس با اساتید و ارسال رزومه

Banned

پیش فرض ممکنه استادی بگه اپلای کن بعدا نگیردت

چه دلیلی میتونه وجود داشته باشه که استاد بگه اپلای کن بعدش نگیردت؟ مینمم های دانشگاه رو هم داشته باشی.
    از کجا میشه مطمئن شد که استاد میگیردت؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - Sharif University of Tech

پیش فرض پاسخ : ممکنه استادی بگه اپلای کن بعدا نگیردت

نقل قول نوشته اصلی توسط mousavi_66 نمایش پست ها
    چه دلیلی میتونه وجود داشته باشه که استاد بگه اپلای کن بعدش نگیردت؟ مینمم های دانشگاه رو هم داشته باشی.
    کسی جواب این سوالو میدونه؟ یعنی درصورتی که جواب مثبتی از استاد هم بگیریم ممکنه بعد اپلای ما رو تو گروهش قبول نکنه؟

بله در دانشگاههای تاپ کاملا ممکنه چون کمیتهٔ پذیرش وجود داره. و بر خلاف تصور خیلی‌ها، کمیتهٔ پذیرش کارش چک کردن مینیمم‌ها نیست بلکه می‌خواد مطمئن بشه که رزومه شما کاملا در حد رقابت با اپلیکنت‌های تاپ هست. پس معمولان شرایط شما باید بسیار بالاتراز مینیمم‌ها باشه تا کمیته قبول کنه
    نقل قول نوشته اصلی توسط fftt نمایش پست ها
    کسی جواب این سوالو میدونه؟ یعنی درصورتی که جواب مثبتی از استاد هم بگیریم ممکنه بعد اپلای ما رو تو گروهش قبول نکنه؟

Junior Member shimia آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    شیمی آلی دانشگاه آزاد واحد تهران شمال

پیش فرض پاسخ : تماس با اساتید و ارسال رزومه

ببخشید من که برای سال آینده ترم زمستون 92 تصمیم به اپلی برای دکترا دارم از کی باید شروع کنم به اساتید نامه بزنم؟
    من هنوز در حال خوندن زبان هستم و آزمون تافل هم ندادم. باید قبل از زدن نامه به اساتید امتحان زبان بدم یا قبلش؟ یعنی توی رزومه باید حتما نمره ی تافل باشه؟

Junior Member

سلام
    چه طور به سایت اساتید دسترسی داشته باشیم؟

ApplyAbroad Guardian
    pApAr آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hassan1 نمایش پست ها
    سلام
    چه طور به سایت اساتید دسترسی داشته باشیم؟
    باید وارد سایت دانشگاه های مورد نظرتون بشین و بعد وارد دانشکده ی رشته ی خودتون و از اونجا لیست استادا رو پیدا کنید که عموما به اسم faculty هست
    موفق باشید
    ساقیا امشب صدایت با صدایم ساز نیست
    یا که من بسیار مستم یا که سازت ساز نیست

ساقیا امشب مخالف می نوازد تار تو
    یا که من مست و خرابم یا که تارت تار نیست

ApplyAbroad Guardian
    pApAr آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shimia نمایش پست ها
    ببخشید من که برای سال آینده ترم زمستون 92 تصمیم به اپلی برای دکترا دارم از کی باید شروع کنم به اساتید نامه بزنم؟
    من هنوز در حال خوندن زبان هستم و آزمون تافل هم ندادم. باید قبل از زدن نامه به اساتید امتحان زبان بدم یا قبلش؟ یعنی توی رزومه باید حتما نمره ی تافل باشه؟
    سلام
    جمله شما برای من یکمی ابهام برانگیز هست!! می خواین زمستون سال 92 برین سرکلاس دیگه؟؟؟ترم پاییز منظورتون نیست دیگه؟ اگر ترم پاییز می خواین برین که باید از اواخر همین ماه یا اوایل مهر شروع کنید به استادها ایمیل زدن و اگر ترم دوم مدنظرتون هست که از دی و بهمن ایمیل بزنید.
    اگر نمره تافلتون از قبل از ایمیل زدن باشه بهتره که استادها بهتر بتونند تصمیم بگیرند و اگر نمرتون بالا هم باشه که یه پون مثبت توی رزومتون هست اما اجبار نیست نمره شما باید تا قبل از ددلاین دانشگاه ها آماده باشه.
    موفق باشید
    ساقیا امشب صدایت با صدایم ساز نیست
    یا که من بسیار مستم یا که سازت ساز نیست

ساقیا امشب مخالف می نوازد تار تو
    یا که من مست و خرابم یا که تارت تار نیست

Junior Member

سلام
    من يه سوال داشتم. من مهندسي برق دانشگاه شريف خوندم ليسانس 13.25 و فوق 17.05 معدلم بوده. فقط من آخر ليسانسم خيلي بهتر بود از اولش درست بعد از گرفتن درس كنترل خطي كه به من رو به شدت به اين گرايش علاقه مند كرد ( جدي ميگم .. قصد ماستمالي ندارم .... تا قبل از گرفتن اين درس حالم از برق به هم ميخورد و جوگيري رفته بودم - نمره هاي مربوط به دروس كنترلم خيلي بهتر بودند)
    حالا موندم اين معدل ليسانس رو چجور هنگام ميل زدن توجيح كنم؟ براي استاد كه sop نمي فرستند؟
    اصلا معدل ليسانسم رو در متن ايميل بيارم يا نه ؟ در رزومه چي؟ اگه بيارم چجور توجيح كنم؟

معدل فوق رو در ایمیلهاتون بیارین ولی باید هر دو رو در رزومه بیارین. می تونین در کنار معدل کل معدل درسای تخصصیتون که می گین خوبه رو هم بیارین. معمولا برای جبران معدل نمره خوبی باید در امتحان جی آر ای داشته باشید. به علاوه اگر دارین برای دکتری اپلای می کنین داشتن نمره خوب تافل و جی آر ای و مقاله خیلی مهمتر از معدل لیسانستون هستن. ضمن اینکه معدل فوقتون هم بالاتره.

نقل قول نوشته اصلی توسط hadikazemi نمایش پست ها
    سلام
    من يه سوال داشتم. من مهندسي برق دانشگاه شريف خوندم ليسانس 13.25 و فوق 17.05 معدلم بوده. فقط من آخر ليسانسم خيلي بهتر بود از اولش درست بعد از گرفتن درس كنترل خطي كه به من رو به شدت به اين گرايش علاقه مند كرد ( جدي ميگم .. قصد ماستمالي ندارم .... تا قبل از گرفتن اين درس حالم از برق به هم ميخورد و جوگيري رفته بودم - نمره هاي مربوط به دروس كنترلم خيلي بهتر بودند)
    حالا موندم اين معدل ليسانس رو چجور هنگام ميل زدن توجيح كنم؟ براي استاد كه sop نمي فرستند؟
    اصلا معدل ليسانسم رو در متن ايميل بيارم يا نه ؟ در رزومه چي؟ اگه بيارم چجور توجيح كنم؟

بعضی وقتا هم ممکنه ظرفیت به اون گرایش به اندازه کافی ندن. مثلا کلا دپارتمان بخواد 15 نفر بگیره و تو یه گرایش 4 نفر و تو یه گرایش دیگه فقط یکی دو نفر نفر. این موضوع هم تا لحظه آخر ممکنه معلوم نشه. اونوقت استادی که به سه نفر گفته باشه حتما میگیرمتون مجبوره یکیشونو برداره. از طرفی هم ممکنه استاد از رزومه شما خوشش بیاد بقیه کمیته نظر منفی بدن چون کسی بهتر از شما هست. البته این موارد بیشتر برای جاهایی هست که کمیته ادمیشن دارن. مواقعی که خود استاد از گرنت خودش می خواد به شما بده و تصمیم نهایی با اونه احتمال این موضوع کمتره

نقل قول نوشته اصلی توسط mousavi_66 نمایش پست ها
    ویرایش توسط milo405 : September 2nd, 2012 در ساعت 11:46 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)