صفحه 13 از 18 نخستنخست ... 3456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 171

موضوع: تماس با اساتید و ارسال رزومه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تماس با اساتید و ارسال رزومه

نقل قول نوشته اصلی توسط snshirazi نمایش پست ها
    ببین اول خوب شما یه تحقیق کلی می کنی در مورد اینکه کدام دانشگاها و استادها روی موضوع شما کار کردن من که می گم موضوع شما برای اینکه شما اول حتما در رشته ای که هستید اول نمرات خوبی در درسهای خاصی گرفتید و بعد در راستای اون درسها و موضوعات پایان نامه برداشید و بعد در راستای اون موضوع مثلا مقاله دادید و در بازار کار بر اساس اون موضوعات مثلا کار کردید بعد ترجیحا در درسهایی که مربوط به حوزه علاقتون هست نمره خوب تری گرفتید و ترجیحا از همون استادهای دروس مرتبط با تحقیق و علاقتون توصیه نامه گرفتید و sop نوشتید. این مراحل چیزی نیستند که شما اول استادها رو پیدا کنید بعد بر اساس علایق استادها تمام مراحل بالا رو از لیسانس یا فوق دوباره طی کنید! به هر حال برای جلب نظر استاد شما نیاز به مدارکی داری که نشون بدی یه شبه علاقه به کار کردن با این استاد رو پیدا نکردی و واقعا به کار این استاد علاقه مندی و مدتهاست درگیر چنین موضوعی هست، آنچه مهم هست اثبات این علاقه مندی هست حالا به هر طریقی که می شه.

مثلا حوزه مورد علاقه کلی من زیر مجموعه ای هست چه می دونم مثلا از هنر یونان، من اول می رم تو بخش graduate دپارتمان هنر هر دانشگاهی بعد می رم روی گزینه Faculty member یا people که Faculty member ها رو پیدا کنم در اکثر موارد شما وقتی این صفحه رو از هر رشته ای و هر دانشگاهی باز می کنید جلوی اسم بعضی می نویسه (Graduate Director(coordinator یا Undergraduate Director یا Head Department یا Chair Department گاهی هم وقتی می رید تو وب سایت تک تک اساتید عناوینشون رو اونجا می نویسه، خلاصه بعد از یه گشت و گذار در وب سایت تمام استادها دستم می یاد که این دانشکده بیشتر رو چی کار می کنه مثلا استادی که نوشته تخصص هنر باستان روم من بهش کاری ندارم بعد وقتی یکی رو پیدا کردم که نوشته هنر یونان من به خودش زود ایمیل نمی زنم اول من به Graduate Director ایمیل می زنم و ریز علاقه ام رو تو هنر یونان توضیح می دم چون هنر یونان هزارون زیر شاخه داره، همیشه بعد از حد اکثر 4 روز Graduate Director جواب من رو می ده که بله فلانی تو دانشکده ما خوبه و برای حالت بین رشته ای حوزه علاقه شما فلانی و فلانی هم در دپارتمانهای دیگه خوبن بهشون ایمیل بزن یا می گن نه فلانی درسته که هنر یونان هست ولی فقط روی هنر یونانی های ساکن کانادا کار می کنه حالا اگه می خوایی بهش ایمیل بزن که من هم بسته به شرایط یا می زنم در این حالت یا نه، ولی وقتی می گه فلانی خوبه من در متن ایمیلم می نویسم پیرو صحبتم با Graduate Director ایشون شما رو به من معرفی کرد می شه لطفا یه نگاه به رزومه و مقاله من بندازید و اگه اشکال نداره شما رو به عنوان استاد راهنمای احتمالیم در sop یاد کنم همان طور که می بینید مقاله اخیر من مثلا هنر یونان از منظر اسطوره شناسی هست و پایان نامه من مثلا بررسی الگوهای مشترک بین یونان و ایران در دوران فلانه که اتفاقا شما در مورد الگوهای دوران فلان کتاب نوشتید!! . چون برای رشته هایی مثل ما در آمریکا و کانادا شما باید یه دورنمایی از آنچه که می خواهید در آینده به عنوان موضوع پایان نامه بردارید رو باید الان بگید، خوب اون طرف هم تا الان که در کمال مهربونی ایمیل منو خونده و می گه باشه من رو به عنوان استاد راهنمای اولیه بنویس.
    فوق العاده ازت ممنونم. مطمئنم که وقت زیادی صرف تایپ کردی تا موضوع رو کاملا روشن کنی. کاملا شیر فهم شدم...

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    شما برای چه مقطعی میخواهید اپلای کنید؟ لینکهاییکه شما لیست کردید عموما دانشگاه نیستندبلکه کامیونیتی کالج یا کالج های تخصصی کوچک هستند که در مقطع لیسانس پذیرش میدهند. اگرشما میخواهید در مقطع لیسانس تحصیل کنید اصولا احتیاج به تماس با استاد ندارید.

برای مقطع ارشد و بالاتر من خودم تابحال رشته جداگانه ای برای video game design ندیده ام. معمولا یا باید دنبال digital media بگردید یا در همان دانشکده های علوم کامپیوتر. مثلا در کانادا دانشگاه UOIT که رشته game design را در مقطع لیسانس دارد برای ارشد این رشته تحت عنوان computer science دانشجو میپذیرد و لینک همه استادهایش هم هست:
    http://www.science.uoit.ca/graduate/...nce/people.php
    ghlobe جان توضیحات اضافی شما کاملا تکمیل کننده بود و الان به اشتباهم پی بردم که هر لینکی که تو سرچ گوگل ارائه میشه صرفا لینک دانشگاه نیست و ممکنه کالج های تخصصی باشن که به قول شما نیاز به تماس با استاد نیس و به همین خاطر قسمتی به نام Graduate Director رو هم شامل نمیشد.

در مورد پیشنهادتون هم در مورد digital media هم ممنون. حتما امتحانش می کنم.

والا من فارغ التحصیل کارشناسی زبانمو پروژه تحقیقاتیم ربطی به رشته م نداره و مسلما مقاله ای هم در این زمینه ندارم. دارم سعی می کنم که واسه کارشناسی ارشد بورس بگیرم . پروژه بازی سازی که دارم روش کار می کنم پروژه و تجربه ای شخصی و کاملا گسترده س اما مدرک دانشگاهی واسش ندارم. یا نمی دونم شاید باید دنبال بورس تو کارشناسی باشم یعنی در واقع باید از اول شروع کنم چون مدرک دانشگاهی تو رشته مورد علاقه ندارم .... متاسفانه مطمئن نیستم که اصلا استادا همچین فرآیندی رو قبول می کنن یا نه چون ریز نمره ها و کار مرتبط با رشته ت براشون خیلی مهمه. اما از طرف دیگه هم شنیدم که همه چیز به استاد بستگی داره حتی تا این حد که می تونه تافل و gre تونو هم بسته به توانایی زبانی تون بی خیال شه. حالا دارم سعی خودمو در این زمینه می کنم ببینم که چی میشه...

پس نتیجه گیری کلی تا به اینجا این شد که بهتره دقیقا وارد سایت دانشگاهای مورد نظرمون بشیم و استاد و پروژه مورد نظر رو سرچ کنیم تا اینکه بخوایم اول این کار رو با سرچ گوگل شروع کنیم چون حداقلش واسه خودم misunderstanding به وجود اومد...

Senior Member snshirazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تاریخ هنر

نقل قول نوشته اصلی توسط Quarantine نمایش پست ها
    فوق العاده ازت ممنونم. مطمئنم که وقت زیادی صرف تایپ کردی تا موضوع رو کاملا روشن کنی. کاملا شیر فهم شدم...

....که می تونه تافل و gre تونو هم بسته به توانایی زبانی تون بی خیال شه. حالا دارم سعی خودمو در این زمینه می کنم ببینم که چی میشه...

پس نتیجه گیری کلی تا به اینجا این شد که بهتره دقیقا وارد سایت دانشگاهای مورد نظرمون بشیم و استاد و پروژه مورد نظر رو سرچ کنیم تا اینکه بخوایم اول این کار رو با سرچ گوگل شروع کنیم چون حداقلش واسه خودم misunderstanding به وجود اومد...
    ببین بهترین کار لیست کردن دانشگاها ست و سرچ در وب سایتشون. من لیست 200 تا دانشگاه برتر در حوزه علوم انسانی رو جلوم گذاشتم و به تمام اونهایی که در آمریکا و کانادا بودن با همون روشهای گفته شده در بالا ایمیل زدم بعد در همین مسیر استادی یه روش بهتر برای سرچ رشته مورد علاقه ام پیشنهاد داد که در http://www.applyabroad.org/forum/sho...ht=#post963064
    توضیحش رو دادم من واقعا یک تا دو ماه وقتم را برد گشتن تو سایت این دانشگاها و هی ایمیل زدن و جواب دادن، شما هم بگردی یهو خودت از یه جایی هم که ممکنه فکرش رو نکنی یهو به نتیجه بهتری می رسی.
    Do not pray for easy lives. Pray to be stronger men. John F Kennedy

Junior Member

آره حق با شماست... No pain no gain... بهتره که از الان کار ایمیل زدن رو شروع کنم. مطمئنا فرآیند سختی پیش رومه. اگه به مشکلی بر بخورم خوشحالم دوستانی هستن که می تونن کمک کنن.

بازم مرسی

ApplyAbroad Guru

والا من فارغ التحصیل کارشناسی زبانمو پروژه تحقیقاتیم ربطی به رشته م نداره و مسلما مقاله ای هم در این زمینه ندارم. دارم سعی می کنم که واسه کارشناسی ارشد بورس بگیرم . پروژه بازی سازی که دارم روش کار می کنم پروژه و تجربه ای شخصی و کاملا گسترده س اما مدرک دانشگاهی واسش ندارم. یا نمی دونم شاید باید دنبال بورس تو کارشناسی باشم یعنی در واقع باید از اول شروع کنم چون مدرک دانشگاهی تو رشته مورد علاقه ندارم .... متاسفانه مطمئن نیستم که اصلا استادا همچین فرآیندی رو قبول می کنن یا نه چون ریز نمره ها و کار مرتبط با رشته ت براشون خیلی مهمه. اما از طرف دیگه هم شنیدم که همه چیز به استاد بستگی داره حتی تا این حد که می تونه تافل و gre تونو هم بسته به توانایی زبانی تون بی خیال شه. حالا دارم سعی خودمو در این زمینه می کنم ببینم که چی میشه...
    اگر بک گراندتون کامپیوتر نیست شانستون برای دیجیتال مدیا دیزاین در دانشکده های کامپیوتر پایینه. شاید بهتر باشه در دانشکده های هنر یا در رشته های مربوط به ارتباطات (communication ) بگردید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اگر بک گراندتون کامپیوتر نیست شانستون برای دیجیتال مدیا دیزاین در دانشکده های کامپیوتر پایینه. شاید بهتر باشه در دانشکده های هنر یا در رشته های مربوط به ارتباطات (communication ) بگردید.
    گفتین که شانس پایینه پس به نظر میرسه همه چیز هم مدرک نیست درسته ؟ خب این خیلی خوبه اما بر اساس گفته هاتون اینطور به نظر میرسه که پذیرش تو همچین دانشکده هایی به همین راحتی ها هم نیست و رقابت بالاس. به هر ترتیب تو هر دانشگاه و هر رشته ای که مربوط به کارم بشه و بتونم پذیرش بگیرم قانع م.
    بازم یه دنیا ممنون بابت راهنمایی خوبتون.

ApplyAbroad Guru

دنبال دانشگاه هایی باشید که Media Lab دارند. من در چند پروژه با Media Lab در MIT همکاری کردم و اکثر افرادشون از رشته هایی مثل معماری و روانشناسی و ... اومدن که به کامپیوتر هم علاقه دارند. Social Media Lab در Northwestern هم مشابه همینه ولی مثلا Media & Comm Lab در CMU کاملا افراد کامپیوتری دارند. دقت کنید اونجا زیرمجموعه کدوم دپارتمان و اسکول هست، کامپیوتر یا مثلا هنر و معماری.

Junior Member NYZ4LI آواتار ها

یه سوال: اگه استادی در جواب میل اول بگه که الان پوزیشن خالی در حال حاضر نداریم، ضایعه که اصرار کنم بهش و بگم واقعا علاقه مندم توی تیم شما باشیم؟ البته واقعا اینطوره ادا در اوردن نیست.
    اینطور ممکنه یه پروژه جدید طرح کنه/؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط NYZ4LI نمایش پست ها
    یه سوال: اگه استادی در جواب میل اول بگه که الان پوزیشن خالی در حال حاضر نداریم، ضایعه که اصرار کنم بهش و بگم واقعا علاقه مندم توی تیم شما باشیم؟ البته واقعا اینطوره ادا در اوردن نیست.
    اینطور ممکنه یه پروژه جدید طرح کنه/؟
    استاد از روی هوا که پروژه تعریف نمیکنه. پروژه ها بر اساس گرنت هایی است که میگیره. اگر از رزومه شما واقعا خوشش اومده باشه خودش پیشنهاد میده. اگر بگه پوزیشن خالی ندارم یعنی ریجکت محترمانه. نه وقت خودتون رو تلف کنید و نه وقت ایشون رو.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    agriculture biotechnology

سلام دوستان اگر کسی بهم کمک کنه ممنون میشم. کسی از دوستان هست که تا به حال برای دانشگاه laval در کانادا اپلای کرده باشه هر چی تو سایتش میگردم نمی تونم محلی که مربوط به معرفی استادای هر دانشکده هست رو پیدا کنم؟ اگر کسی راهنماییم کنه ممنون میشم فقط تو رو خدا نگید این قسمت مربط به این سوال نمیشه چون هر چی گشتم جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم.
    armankarimi

Junior Member

نمی دونم تا حالا واستون پیش اومده که با استادایی بر بخورین که آدرس ایمیل نداشته باشن اما من به همچین موردایی برخوردم و جالب اینجاش بود که به دپارتمان مربوطه ایمیل زدم و بهم گفتن که ایمیل استاد مورد نظر همون "اسم.فامیلیش@دانشگاه مربوطه" هستش.

شما هم به همچین موردایی برخورین ؟ خواستم بدونم که تمام دانشگاه ها سیاست ایمیلشون به همین نحو ه ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)