نقل قول نوشته اصلی توسط moj_alone نمایش پست ها
با سلام
من برای دکترای میخواستم اقدام کنم، استادم تو ایران اسمه یه استاد رو از آمریکا بهم گفت و گفت بهش ایمیل بزنم. استاد خودم تو ایران (که تازه از آمریکا برگشته) با اون طرف دوست نیست ولی گفت همدیگه رو میشناسیم (چون هر دوشون تو یه زمینه آدمای شناخته شده ای هستند) و میگفت برای داوری مقالات، برای همدیگه مقاله میفرستیم.
حالا من نمیدونم چطوری تو اولین ایمیلی که به اون طرف میزنم به این نکته اشاره کنم که استادم اونو پیشنهاد داده، گفتم اگه مثلا بنویسم استادم شما رو به من معرفی کرده، ممکنه به یارو بر بخوره. ممنون میشم راهنماییم کنید که چجوری این مساله رو مطرح کنم.
با تشکر
بايد بگي كه contact informstionش رو اين استادت گرفتي و استادت رو به عنوان يكي از توصيه‌كننده‌ها هم معرفي كني.
حالا اگر استادت واقعا پيگير كارت باشه مي‌توني ازش بخواهي كه يك ايميل هم خودش به اون بزنه.
يك فرق بزرگي هست بين معرفي كردن و پيگير بودن. شايد هر كسي كه بره با اين استادت صحبت كنه، همين كار رو براش بكنه و بگه مثلا با فلاني تماس بگير. اگر شرايطت اينجوريه كه بايد جتما يك توصيه نامه خوب ازش بگيري ولي اگر استادت پيگير كارته، مي‌توني درباره ايميل زدن باهاش صحبت كني، البته الان نه، اول خودت تماس بگير ببين چي مي‌گه، براساس جوابش و يا اگر جواب نداد، از استادت بخواه كه يك ايميل بهش بزنه و توصيه‌ات كنه. اما توصيه نامه خوب يادت نره، رابطه‌ات با استادت در هر حدي هست، بايد يك توصيه نامه خوب ازش بگيري. اين كار رو الان هم مي‌توني بكني، چند نسخه بگير كه حتما لازمت مي‌شه.