صفحه 12 از 18 نخستنخست ... 23456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 171

موضوع: تماس با اساتید و ارسال رزومه

Member gol آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IUST

پیش فرض پاسخ : تماس با اساتید و ارسال رزومه

نقل قول نوشته اصلی توسط sagharb نمایش پست ها
    آخه به هر حال از روی 4 تا نامه که ممکنه اصلا یه نفر دیگه بنویسه برات که قرار نیست کسی بفهمه تو زبان بلدی یا نه! اول و آخرش نمره ی زبانه (که خدا رو شکر من ندارم! :|) بعدشم رشته ای که من مد نظرم هست مطالعات خاورمیانست که تو بعضی شاخه هاش زبانهای خاورمیانه هم تدریس میشه و خب اکثر منابعی که من در آینده باید ازشون استفاده بکنم هم فارسی هست. برای همین احساس کردم شاید مسخره باشه تو این شرایط که ایمیل انگلیسی بزنم. مسخره نیست؟ یعنی استاده نمیخنده به ایمیل انگلیسی؟
    نه دوست من. نگران خندیدن استاد نباشید. تو همین ایران خودمون، استادها هنگام ارتباط با دانشجوهاشون، فقط به زبان انگلیسی ایمیل میزنند. شما هم بدون شک توصیه دوستمون younalta رو جدی بگیرید. اگه بر فرض، حرف شما درست باشه، ایمیل انگلیسی تاثیر منفی نداره بلکه تاثیر مثبت خواهد داشت. درنهایت همه چی بسته به نظر خودتونه.
    موفق باشید.
    عجیب و گنگه دنیامون، با اینکه همه چی ساده ست.....

As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters. (Seneca)

Junior Member

متاسفانه با هیچ کدوم از روشا نتونستم استاد رو پیدا کنم.. اصولا آدم باهوشی هستم اما نمی دونم چرا تو این مورد حسابی هنگ کردم.
    اولش اومدم دانشگاهای آمریکا رو تو رشته مورد نظرم یعنی Video game design گوگل کردم. یه سایت خیلی خوب پیدا شد که تقریبا تمام دانشگاهای آمریکا با رشته مورد نظر رو لیست کرد:
    http://www.theesa.com/games-improvin...asp?#container

اما متاسفانه وارد هر دانشگاهی که میشم به هیچ عنوان هیچ نوع استادی یا پروژه ای رو معرفی نکرده...
    بیشتر گزینه هاشم Programs, Campuses, Admission, Financial Aid, Military Benefits, Meet a graduate یا یه همچین مواردی هستش که روال پذیرش معمول دانشگاهاس و ربطی به فاند و غیره هم نداره.
    کجا رو دارم اشتباه میرم ؟
    ممنون میشم کمی spoonfeed م کنین.

Member younalta آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech Eng - NCSU

نقل قول نوشته اصلی توسط Quarantine نمایش پست ها
    متاسفانه با هیچ کدوم از روشا نتونستم استاد رو پیدا کنم.. اصولا آدم باهوشی هستم اما نمی دونم چرا تو این مورد حسابی هنگ کردم.
    اولش اومدم دانشگاهای آمریکا رو تو رشته مورد نظرم یعنی Video game design گوگل کردم. یه سایت خیلی خوب پیدا شد که تقریبا تمام دانشگاهای آمریکا با رشته مورد نظر رو لیست کرد:
    http://www.theesa.com/games-improvin...asp?#container

اما متاسفانه وارد هر دانشگاهی که میشم به هیچ عنوان هیچ نوع استادی یا پروژه ای رو معرفی نکرده...
    بیشتر گزینه هاشم Programs, Campuses, Admission, Financial Aid, Military Benefits, Meet a graduate یا یه همچین مواردی هستش که روال پذیرش معمول دانشگاهاس و ربطی به فاند و غیره هم نداره.
    کجا رو دارم اشتباه میرم ؟
    ممنون میشم کمی spoonfeed م کنین.
    تو سایت دانشگاه برید سایت دپارتمان مورد نظر و اونجا دنبال People یا Faculty یا Faculty Members بگردید. همچنین بعضی دانشگاه‌ها تو بخش Research اسم استادها رو به تفکیک زمینه‌هایی که کار می‌کنند می‌ذارند. البته اینکه بخواهید از سایت دانشگاه بفهمید، کی فاند داره یا نه تقریبا غیر ممکنه. بعضی استادها تو وب‌سایت شخصی خودشون اطلاع‌رسانی می‌کنند که پوزیشن دارند. ولی اصو‌لی ترین راه تماس گرفتن با استاده.

Senior Member snshirazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تاریخ هنر

سلام

برای استاد پیدا کردن روشی که برای من حسابی جواب داد ایمیل زدن اول به grad director دانشکده مورد نظر هست و بنویسید بنده با این مشخصات می خوام تو دانشگاه شما اپلای کنم آیا استادی مناسب تحقیق من هست؟ بارها شده که grad director من رو به استادی معرفی کرده که تو پروفایلش ننوشته بوده روی حوزه من کار می کنه و grad director چون از همه چی خبر داره اون استاد رو به من معرفی کرده و اون هم جوابم رو داده و از کارم استقبال کرده، از طرفی معمولا grad director یک دپارتمان تا حدودی از دپارتمان های دیگه هم خبر داره مثلا شده من موضوعم رو برای grad director دپارتمان هنر گفتنم بعد اون گفته فلانی تو دپارتمان مطالعات خاورمیانه یا انسان شناسی روی این موضوع کار می کنه بهتره به اونا هم ایمیل بزنی.
    Do not pray for easy lives. Pray to be stronger men. John F Kennedy

Member younalta آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech Eng - NCSU

نقل قول نوشته اصلی توسط snshirazi نمایش پست ها
    سلام

برای استاد پیدا کردن روشی که برای من حسابی جواب داد ایمیل زدن اول به grad director دانشکده مورد نظر هست و بنویسید بنده با این مشخصات می خوام تو دانشگاه شما اپلای کنم آیا استادی مناسب تحقیق من هست؟ بارها شده که grad director من رو به استادی معرفی کرده که تو پروفایلش ننوشته بوده روی حوزه من کار می کنه و grad director چون از همه چی خبر داره اون استاد رو به من معرفی کرده و اون هم جوابم رو داده و از کارم استقبال کرده، از طرفی معمولا grad director یک دپارتمان تا حدودی از دپارتمان های دیگه هم خبر داره مثلا شده من موضوعم رو برای grad director دپارتمان هنر گفتنم بعد اون گفته فلانی تو دپارتمان مطالعات خاورمیانه یا انسان شناسی روی این موضوع کار می کنه بهتره به اونا هم ایمیل بزنی.
    خیلی پیشنهاد خوبیه. یه نکته‌ی دیگه‌ای هم من بگم. این grad director یا grad coordinator همه‌ کاره‌ی پروسه اپلای هست و در واقع تصمیم اول و آخر رو راجع به ادمیشن و فاند (مخصوصا TA) اون می‌گیره. ارتباط با اون و از اون مهم‌تر حفظ این ارتباط می‌تونه خیلی رو شانس ادمیشن و فاند تاثیر داشته باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط younalta نمایش پست ها
    تو سایت دانشگاه برید سایت دپارتمان مورد نظر و اونجا دنبال People یا Faculty یا Faculty Members بگردید. همچنین بعضی دانشگاه‌ها تو بخش Research اسم استادها رو به تفکیک زمینه‌هایی که کار می‌کنند می‌ذارند. البته اینکه بخواهید از سایت دانشگاه بفهمید، کی فاند داره یا نه تقریبا غیر ممکنه. بعضی استادها تو وب‌سایت شخصی خودشون اطلاع‌رسانی می‌کنند که پوزیشن دارند. ولی اصو‌لی ترین راه تماس گرفتن با استاده.
    ممنون... اما من چند تا لینک میذارم و می خوام نشون بدم که دانشگاهای آمریکا روال درست و حسابی ندارن و یا شاید من نمی تونم پیداشون کنم...

اول این لینک رو از دانشگاه NTNU نروژ ببینید که تو قسمت contact به زیبایی ایمیل تمام قسمت های مرتبط رو داده:
    http://www.ntnu.edu/contact

اما حالا آمریکا :
    http://www.mesacc.edu/departments
    اینجا که همه ش شماره تلفنه. من هیچ ایمیلی رو نتونستم پیدا کنم. اما Online Chat داره.

http://www.itt-tech.edu/contact/
    فقط یه لینک ایمل واسه National Career Services Department که مطمئن نیستم سوالمو باس از اینجا بپرسم.

http://www.audiorecordingschool.com/faculty.html
    اینجا هم که فقط اعضاء faculty رو فقط معرفی کرده اما هیچ ایمیل یا راه ارتباطی معرفی نکرده. تو قست contact us هم که فقط مکان جغرافیایی شو مشخص کرده:http://www.audiorecordingschool.com/contactus.html

دیگه بقیه شو نذاشتم. همین چند تا گمونم کافیه اما به نظر میرسه که بیشتر راه های ارتباطی با دانشگاه آمریکا از طریق تلفن یا چت آنلاینه. به نظر شما از طریق چت آنلاین هم می تونم سوالای مرتبط رو بپرسم و به نتیجه برسم ؟
    اما چه خوب میشد که لینک یکی از دانشگاهای آمریکا رو به عنوان نمونه بذارین.

نقل قول نوشته اصلی توسط snshirazi نمایش پست ها
    سلام

ممنون. این grad director رو باس از قسمت contact us پیداشون کرد ؟ والامن که نتونستم چیزی پیدا کنم اما شاید چت آنلاین بتونه به عنوان گزینه سوم باشه ..!!!

گفتین استادی مناسب تحقیق من ؟ من فکر کردم ما باید رو تحقیق استاد کار کنیم. استاد می تونه رو تحقیق و پروژه ما هم حساب باز کنه ؟

مرسی

رشته و دانشگاه
    تاریخ هنر

ممنون...

ممنون. این grad director رو باس از قسمت contact us پیداشون کرد ؟ والامن که نتونستم چیزی پیدا کنم اما شاید چت آنلاین بتونه به عنوان گزینه سوم باشه ..!!!

گفتین استادی مناسب تحقیق من ؟ من فکر کردم ما باید رو تحقیق استاد کار کنیم. استاد می تونه رو تحقیق و پروژه ما هم حساب باز کنه ؟

مرسی
    ببین اول خوب شما یه تحقیق کلی می کنی در مورد اینکه کدام دانشگاها و استادها روی موضوع شما کار کردن من که می گم موضوع شما برای اینکه شما اول حتما در رشته ای که هستید اول نمرات خوبی در درسهای خاصی گرفتید و بعد در راستای اون درسها و موضوعات پایان نامه برداشید و بعد در راستای اون موضوع مثلا مقاله دادید و در بازار کار بر اساس اون موضوعات مثلا کار کردید بعد ترجیحا در درسهایی که مربوط به حوزه علاقتون هست نمره خوب تری گرفتید و ترجیحا از همون استادهای دروس مرتبط با تحقیق و علاقتون توصیه نامه گرفتید و sop نوشتید. این مراحل چیزی نیستند که شما اول استادها رو پیدا کنید بعد بر اساس علایق استادها تمام مراحل بالا رو از لیسانس یا فوق دوباره طی کنید! به هر حال برای جلب نظر استاد شما نیاز به مدارکی داری که نشون بدی یه شبه علاقه به کار کردن با این استاد رو پیدا نکردی و واقعا به کار این استاد علاقه مندی و مدتهاست درگیر چنین موضوعی هست، آنچه مهم هست اثبات این علاقه مندی هست حالا به هر طریقی که می شه.

مثلا حوزه مورد علاقه کلی من زیر مجموعه ای هست چه می دونم مثلا از هنر یونان، من اول می رم تو بخش graduate دپارتمان هنر هر دانشگاهی بعد می رم روی گزینه Faculty member یا people که Faculty member ها رو پیدا کنم در اکثر موارد شما وقتی این صفحه رو از هر رشته ای و هر دانشگاهی باز می کنید جلوی اسم بعضی می نویسه (Graduate Director(coordinator یا Undergraduate Director یا Head Department یا Chair Department گاهی هم وقتی می رید تو وب سایت تک تک اساتید عناوینشون رو اونجا می نویسه، خلاصه بعد از یه گشت و گذار در وب سایت تمام استادها دستم می یاد که این دانشکده بیشتر رو چی کار می کنه مثلا استادی که نوشته تخصص هنر باستان روم من بهش کاری ندارم بعد وقتی یکی رو پیدا کردم که نوشته هنر یونان من به خودش زود ایمیل نمی زنم اول من به Graduate Director ایمیل می زنم و ریز علاقه ام رو تو هنر یونان توضیح می دم چون هنر یونان هزارون زیر شاخه داره، همیشه بعد از حد اکثر 4 روز Graduate Director جواب من رو می ده که بله فلانی تو دانشکده ما خوبه و برای حالت بین رشته ای حوزه علاقه شما فلانی و فلانی هم در دپارتمانهای دیگه خوبن بهشون ایمیل بزن یا می گن نه فلانی درسته که هنر یونان هست ولی فقط روی هنر یونانی های ساکن کانادا کار می کنه حالا اگه می خوایی بهش ایمیل بزن که من هم بسته به شرایط یا می زنم در این حالت یا نه، ولی وقتی می گه فلانی خوبه من در متن ایمیلم می نویسم پیرو صحبتم با Graduate Director ایشون شما رو به من معرفی کرد می شه لطفا یه نگاه به رزومه و مقاله من بندازید و اگه اشکال نداره شما رو به عنوان استاد راهنمای احتمالیم در sop یاد کنم همان طور که می بینید مقاله اخیر من مثلا هنر یونان از منظر اسطوره شناسی هست و پایان نامه من مثلا بررسی الگوهای مشترک بین یونان و ایران در دوران فلانه که اتفاقا شما در مورد الگوهای دوران فلان کتاب نوشتید!! . چون برای رشته هایی مثل ما در آمریکا و کانادا شما باید یه دورنمایی از آنچه که می خواهید در آینده به عنوان موضوع پایان نامه بردارید رو باید الان بگید، خوب اون طرف هم تا الان که در کمال مهربونی ایمیل منو خونده و می گه باشه من رو به عنوان استاد راهنمای اولیه بنویس.
    ویرایش توسط snshirazi : November 17th, 2012 در ساعت 06:47 PM

ApplyAbroad Guru

ممنون... اما من چند تا لینک میذارم و می خوام نشون بدم که دانشگاهای آمریکا روال درست و حسابی ندارن و یا شاید من نمی تونم پیداشون کنم...

اول این لینک رو از دانشگاه NTNU نروژ ببینید که تو قسمت contact به زیبایی ایمیل تمام قسمت های مرتبط رو داده:
    http://www.ntnu.edu/contact

اما حالا آمریکا :
    اینجا که همه ش شماره تلفنه. من هیچ ایمیلی رو نتونستم پیدا کنم. اما Online Chat داره.
    http://www.itt-tech.edu/contact/
    فقط یه لینک ایمل واسه National Career Services Department که مطمئن نیستم سوالمو باس از اینجا بپرسم.
    http://www.audiorecordingschool.com/faculty.html
    اینجا هم که فقط اعضاء faculty رو فقط معرفی کرده اما هیچ ایمیل یا راه ارتباطی معرفی نکرده. تو قست contact us هم که فقط مکان جغرافیایی شو مشخص کرده:http://www.audiorecordingschool.com/contactus.html
    دیگه بقیه شو نذاشتم. همین چند تا گمونم کافیه اما به نظر میرسه که بیشتر راه های ارتباطی با دانشگاه آمریکا از طریق تلفن یا چت آنلاینه. به نظر شما از طریق چت آنلاین هم می تونم سوالای مرتبط رو بپرسم و به نتیجه برسم ؟
    اما چه خوب میشد که لینک یکی از دانشگاهای آمریکا رو به عنوان نمونه بذارین.
    شما برای چه مقطعی میخواهید اپلای کنید؟ لینکهاییکه شما لیست کردید عموما دانشگاه نیستندبلکه کامیونیتی کالج یا کالج های تخصصی کوچک هستند که در مقطع لیسانس پذیرش میدهند. اگرشما میخواهید در مقطع لیسانس تحصیل کنید اصولا احتیاج به تماس با استاد ندارید.

برای مقطع ارشد و بالاتر من خودم تابحال رشته جداگانه ای برای video game design ندیده ام. معمولا یا باید دنبال digital media بگردید یا در همان دانشکده های علوم کامپیوتر. مثلا در کانادا دانشگاه UOIT که رشته game design را در مقطع لیسانس دارد برای ارشد این رشته تحت عنوان computer science دانشجو میپذیرد و لینک همه استادهایش هم هست:
    http://www.science.uoit.ca/graduate/...nce/people.php

رشته و دانشگاه
    تاریخ هنر

اما حالا آمریکا :

مرسی
    مثلا در همین سایت بالا در سمت راست Life Science Department رو می زنی در سمت راست سایت نوشته Faculty & Staff خوب به نظر می یاد این دانشگاه کسی رو به عنوان
    grad director نگذاشته شما به chair ایمیل بزن که بالاترین مقامه البته در حالتی که grad director در دانشگاه هست نباید به chair ایمیل زد
    در مورد سایت itt لینک دومی به نظر فقط یه موسسه آموزش عالی می یاد که فقط لیسانس فوق دیپلم ( associate program) و مدارک آن لاین ارائه می کنه خوب اون توضیحات grad director f برای فوق لیسانس و دکتراست، این جور دانشگاها اصلا به اون توضیحاتی که من گفتم کاری ندارن برای همین لیست استاد نمی گذارن.

لینک بعدی

http://www.audiorecordingschool.com/faculty.html دوست عزیزMichael S. JonesTempe Campus Director / Director of Education / Audio Recording Instructor
    که در صفحه اول نوشته معادل همون grad director برای فوق و دکترا یا undergrad director برای لیسانس هست که می شه سوالات رو ازش پرسید.
    کلا لینکهای که گذاشتی به نظر در مورد رشته های کاربردی و مدارکی می یان که خیلی درس وکلاس تئوری و مدرک تعریف شده لیسانس، فوق لیسانس یا دکترا رو ندارن بهتره تو همون contact us بپرسی که چه باید کرد.
    شما به لینک زیر توجه کن دانشگاه آلبرتا دانشکده public health در سمت چپ Faculty staff و بعد روی تک تک اسم استادها که می ری می زنی در وب سایتشون سمتشون رو نوشته
    http://www.publichealth.ualberta.ca/

شما باید بدونید که هر محیط علمی دانشگاه با تعاریف استاندارد آن تلقی نمی شه، ویژگی های که من برای ارتباط با اساتید گفتم برای دانشگاهاست در مقاطع فوق و دکتری که شخصی با عنوان grad director هست که پاسخ بچه ها رو بده چون در اساس فقط دانشجویا مقطع فوق و دکترا به مشورت با استاد قبل از اپلای نیاز دارند و نه دانشجویان لیسانس یا فوق دیپلم.
    نکته دیگر اینکه مثل ما که در ایران پیام نور, علمی کاربردی، پودمانی و موسسه آموزش عالی یا دانشگاه غیر اتفاعی داریم، در کشورهای دیگه هم چنین چیزهایی هست که معمولا کالج نام دارند، بهتره که اسم اون دانشگاها رو که در بالا آوردید در سایت وزارت علوم سرچ کنید که ببینید آیا دانشگاه به حساب می یان تا بعدا اگه خواستید بیاید ایران و با مدرکتون کار کنید وزارت علوم اونا رو تایید کنه البته وزارت علوم موسساتی شبه
    علمی کاربردی..... رو که گفتم هم قبول داره، در سایت خود این دانشگاها یا در ویکی پدیا هم می شه فهمید که دانشگاهیی که شما لینکش رو گذاشتید در تعاریف آکادمیک و تخصصی دانشگاه هستند یا خیر.

ویرایش توسط snshirazi : November 17th, 2012 در ساعت 08:12 PM

ApplyAbroad Guru

دوست عزیز موسسات و دانشگاههایی که دوره های graduate program نداشته باشند که دیگر grad director ندارند! قبل از گشتن دنبال grad director اول بخش programs را چک کنید ببینید اصلا دوره های تحصیلات تکمیلی دارند یا نه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)