صفحه 6 از 18 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 171

موضوع: تماس با اساتید و ارسال رزومه

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

پیش فرض پاسخ : تماس با اساتید و ارسال رزومه

نقل قول نوشته اصلی توسط pari30 نمایش پست ها
    سلام بچهها
    من نمیدونم سوالم رو کجا باید بزارم ،
    من معماری خوندم ، و ما رزمه تصویری PORTFOLIO داریم ، که مهم تر رزومه های معموله . و حدوده ۳۰ صفحه است
    من باید وقتی به استاده ایمیل میزنم ون رو ها attach کنم؟
    ترجیحا بهتره این سوال رو توی تاپیک مربوط به بچه های هم رشته ایت بپرسی که جواب غیر موثق دریافت نکنی

Junior Member

سلام
    من الان فوق لیسانس دارم. می خوام برای مستر اپلای کنم. توی نامه به اساتید و رزومه باید از فوق لیسانسم هم چیزی بنویسم یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط zrnn نمایش پست ها
    سلام
    من الان فوق لیسانس دارم. می خوام برای مستر اپلای کنم. توی نامه به اساتید و رزومه باید از فوق لیسانسم هم چیزی بنویسم یا نه؟
    سلام، این سئوال من هم هست! الان دارم روی SOP کار می کنم. نمی دونم قضیه ارشد رو مطرح کنم یا نه...

لطفا راهنماییم کنید من عجله دارم، نظرتون در مورد این متن چیست؟ اگه مشکل گرامری داره یا هر مشکل دیگه ای راهنماییم کنید. مرسی
    Dear professor
    I am a graduate in Aerospace Engineering and I strongly eager to apply for MSc program in ...University. As I found your research areas which are highly close to my interests especially in the area of CFD, and -… it would really be appreciated if you inform me about your plan to select a graduate student for your future researches. Regarding your previous activities and your publications I feel confident if I join as a master student to that University under your supervision we can gain mutual benefit. I have outlined some background information about myself below and attached my resume for your consideration.
    As my resume indicates, fulfilling my ambition to do some researches in CFD and aerodynamics, my bachelor’s project was on this field and I could achieve good result by solving problems with computer software. Besides writing UDFs in C++ programming language, I have used several software applications particularly FLUENT. Also, I could publish a conference paper based on my thesis. Thus, I enthusiastic to pursue my education in this field through MSc and even PhD programs.
    I would like to be considered as a serious candidate for the master’s program and look forward to pursuing this avenue with you further. Thank you for your time and attention. I look forward to hearing from you.
    Yours sincerely,

....

Enc.: Resume

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط nasimsh نمایش پست ها
    لطفا راهنماییم کنید من عجله دارم، نظرتون در مورد این متن چیست؟ اگه مشکل گرامری داره یا هر مشکل دیگه ای راهنماییم کنید. مرسی
    Dear professor
    I am a graduate in Aerospace Engineering and I strongly eager to apply for MSc program in ...University. As I found your research areas which are highly close to my interests especially in the area of CFD, and -… it would really be appreciated if you inform me about your plan to select a graduate student for your future researches. Regarding your previous activities and your publications I feel confident if I join as a master student to that University under your supervision we can gain mutual benefit. I have outlined some background information about myself below and attached my resume for your consideration.
    As my resume indicates, fulfilling my ambition to do some researches in CFD and aerodynamics, my bachelor’s project was on this field and I could achieve good result by solving problems with computer software. Besides writing UDFs in C++ programming language, I have used several software applications particularly FLUENT. Also, I could publish a conference paper based on my thesis. Thus, I enthusiastic to pursue my education in this field through MSc and even PhD programs.
    I would like to be considered as a serious candidate for the master’s program and look forward to pursuing this avenue with you further. Thank you for your time and attention. I look forward to hearing from you.
    Yours sincerely,

....

Enc.: Resume

سلام
    به نظر من میل شما طولانی‌ هست که احتمال خونده شدنش رو پایین میاره. بهتره بعضی‌ قسمتها رو حذف کنید.
    به نظرم این جملات رو حذف کنید:
    Regarding your previous activities and your publications I feel confident if I join as a master student to that University under your supervision we can gain mutual benefit.
    Thus, I enthusiastic to pursue my education in this field through MSc and even PhD programs.
    I would like to be considered as a serious candidate for the master’s program and look forward to pursuing this avenue with you further.

در ضمن همین که رزومتون رو بگذارید کافیه. توضیح دادن در مورد اینکه مثلا C++ بلدید در میل به نظر من البته فکر خوبی‌ نیست. فقط میتونید بگید که عنوانه پرژتون این بوده که با فلونت و C++ انجام دادید. سعی‌ کنید تا جایی‌ که می‌شه جملات کمتر و کوتاهتری استفاده کنید. و بعدش تشکر کنید و look forward ...

ApplyAbroad Veteran
    Maya_hu آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Geology/ Uni of Tabriz

دوستان من در پروسه ایمیل زدن به اساتید یه کاری کردم که می خواستم نظر شما را هم در موردش بدونم
    تو یکی از دانشگاهها دو تا برنامه دکترا وجود داشت که هر دو به زمینه درسی و کاری من میخورد و به جفتش هم علاقه داشتم اما میخواستم به صورت تلفیقی از این دو برنامه کار کنم.
    برای همینم به هر دو استاد راهنمای برنامه ها ایمیل زدم و مشکلم رو مطرح کردم و اشاره هم کردم که این ایمیل رو برای هردوشون فرستادم
    به نظرتون کارم لشتباه بوده یا درست ؟
    ممکنه برداشت بدی از این ایمیل هم زمان به دو استاد بشه؟
    ای کاش می توانستم
    یک لحظه می توانستم ای کاش
    بر شانه های خود بنشانم این خلق بیشمار را
    و گرد حباب خاک بگردانم
    تا با دو چشم خویش ببینند که خورشیدشان کجاست و باورم کنند
    ای کاش می توانستم

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط Maya_hu نمایش پست ها
    دوستان من در پروسه ایمیل زدن به اساتید یه کاری کردم که می خواستم نظر شما را هم در موردش بدونم
    تو یکی از دانشگاهها دو تا برنامه دکترا وجود داشت که هر دو به زمینه درسی و کاری من میخورد و به جفتش هم علاقه داشتم اما میخواستم به صورت تلفیقی از این دو برنامه کار کنم.
    برای همینم به هر دو استاد راهنمای برنامه ها ایمیل زدم و مشکلم رو مطرح کردم و اشاره هم کردم که این ایمیل رو برای هردوشون فرستادم
    شاید و اونم شاید یهو این حرکتی که زدی روشون تاثیر مثبت بگذاره ولی در کل به نظر من کار جالبی نکردی چون اونا هم این برنامه هاشون رو روی حساب میریزن
    ولی به هر حال تو دیگه ایمیل زدی و کاریشم نمیشه کرد پس بگذار ببینیم چی پیش میاد

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Maya_hu نمایش پست ها

نفهميدم براي چي به هر دوشون ايميل زدي. اينكه مي‌خواهي در هر دو برنامه كار كني يك "مشكل" نيست. پشت هر برنامه‌ريزي هزاران فكر و حرف و هدف و طرح و ماجرا قرار داره، شما اگر مي‌خواهي كار درستي بكني بايد به قول معروف اول برادري‌ات رو ثابت كني بعد ادعاي ارث كني.

حالا كه ايميل رو زدي، شايد از روي شانس اتفاق مثبتي بيفته (به نظر من احتمالش كمه). كار درست اين بود كه اول با يكي از اساتيد ارتباط برقرار مي‌كردي و حمايتش رو جلب مي‌كردي، بعد مي‌ديدي كه آيا مي‌شه با اون موضوع هم كار كني يا نه.

به علاوه، من فكر مي‌كنم كه كار كردن روي دو موضوع به طور همزمان اصلا كار جالبي و جذابي نيست. بحث جذابيت‌هاي علمي به كنار (كه اون هم جاي پرسش داره)، هماهنگي و ارتباط با دو تا استاد خيلي مشكل ايجاد مي‌كنه. من از كار كردن با دو تا استاد تجربه بدي دارم، با اينكه هر دو آدم‌هاي خوبي بودند و هر دو كار بلد بودند، اما هر بار كه يك جلسه مي‌خواستم برقرار كنم كلي وقت صرف هماهنگ كردن وقت خالي آنها مي‌شد. به علاوه كه گاهي روي مسائل نظرات مختلف داشتند و اصلا نمي‌تونستم كاري كنم كه هر دوشون راضي بشوند و آخرش هم كاسه كوزه‌ها سر من مي‌شكست كه نمي‌تونم نتيجه گيري كنم. در حاليكه اگر با يكي كار مي‌كردم سرعت و دقت انجام كارها چندين برابر مي‌شد.

حالا شما هم خوب كارهاي اساتيد رو پيگيري كن، ببين اصلا اونها مي‌تونند با هم كار كنند يا نه، تجربه كار مشترك با هم رو دارند، شايد اصلا يهو ديدي همديگه رو قبول ندارند و هيچ كدوم شما رو تحويل نمي‌گيرند.

هر چند شايد شانس خوبي داشته باشي و بهت جواب بدهند.
    موفق باشي

ApplyAbroad Veteran
    Maya_hu آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Geology/ Uni of Tabriz

simplex و mehdi عزیز مرسی از جواباتون
    فکر میکنم به قول شما شانس آوردم و هر دو جواب دادن!!!
    یکیشون که کلا گفته من دانشجو نمی گیرم با اینکه اسمش توی لیست فرصتهای دکترا بود!!
    اون یکی هم جواب داده که علایقت به کار من و یه استاد دیگه میخوره و میخوای با اونم صحبت کن و در نهایت یک برنامه رو انتخاب کن.
    در کل فکر میکنم تکلیفم معلوم شده و برای همین استاد دومی رزومه می فرستم.
    راستش خودم هم دید خوبی به کار تلفیقی نداشتم . مونده بودم کدوم برنامه رو انتخاب کنم. با یکی از دانشجوهای ایرانی یکی از اون اساتید هم صحبت کردم و اونم پیشنهاد کرد که ایمیل بزنم و از خودشون بپرسم و نظرشون رو بخوام. برای همینم این کار رو کردم.
    اما در کل فکر میکنم حق با شماست و کار خطرناکی بوده که به ریسکش نمی ارزیده!! دیگه از این کارا نمی کنم p:
    ای کاش می توانستم
    یک لحظه می توانستم ای کاش
    بر شانه های خود بنشانم این خلق بیشمار را
    و گرد حباب خاک بگردانم
    تا با دو چشم خویش ببینند که خورشیدشان کجاست و باورم کنند
    ای کاش می توانستم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سلام کسی یه استیا خوب برا اولین میلی که میخاهیم به استاد بزنیم داره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)