صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: تفاوت دپارتمان Computer Science با دپارتمان Electrical and Computer Engineering

Junior Member

پیش فرض تفاوت دپارتمان Computer Science با دپارتمان Electrical and Computer Engineering

سلام.
    من برای ph.D در رشته ی کامپیوتر می خوام اقدام کنم و هر دانشگاهی رو که نگاه می کنم دو تا دپارتمان داره به نام های زیر :
    - Electrical and Computer Engineering
    - Computer Science

اینا چه فرقی با هم دارن و برای من که مدرک کارشناسی ارشدم مهندسی کامپیوتر، گرایش نرم افزار بوده، کدومش بهتره که انتخاب بشه، با توجه به اینکه از مدارات الکتریکی و سخت افزار کامپیوتر، هیچی نمی دونم.
    برای بازار کار کدومش بهتره؟
    پایان نامه ی ارشد من در رابطه با ارائه ی یک الگوریتم جدید در شبکه های سنسور بوده که کاملا تئوری بود و ربطی به ساخت یک قطعه سخت افزاری و غیره نداشت.

ممنون می شم در این رابطه من رو راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تفاوت دپارتمان Computer Science با دپارتمان Electrical and Computer Engineerin

یکیشون مهندسی است و دیگری علوم کامپیوتر. زمینه کاری شما در هر دو دانشکده هست. اینطور نیست که دانشکده برق همیشه کار سخت افزاری باشه. اتفاقا کار شما چون شبکه بوده به مهندسی برق و کامپیوتر نزدیک تر هم هست. بازار کار هم فقط به مهارتهای شما بستگی داره. هر کدام که استادی با علائق مشترک پیدا کردید که حاضر شد شما را قبول کند بروید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تفاوت دپارتمان Computer Science با دپارتمان Electrical and Computer Engineerin

تشکر.
    توصیه می شه که ار هر دانشگاه، تنها برای یک استاد ایمیل ارسال کنید، نه برای چند استاد. چون استادها با همدیگه ارتباط دارن و این موضوع ممکنه براتون مشکل ساز بشه.
    حالا سوال من اینه که اگر به دو تا استاد از دپارتمان های مختلف، ایمیل بزنی، باز هم مشکل داره.
    مثلا یه استاد از دپارتمان computer science و یک استاد از دپارتمان Electrical and Computer Engineering.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط abiafshar نمایش پست ها
    تشکر.
    توصیه می شه که ار هر دانشگاه، تنها برای یک استاد ایمیل ارسال کنید، نه برای چند استاد. چون استادها با همدیگه ارتباط دارن و این موضوع ممکنه براتون مشکل ساز بشه.
    حالا سوال من اینه که اگر به دو تا استاد از دپارتمان های مختلف، ایمیل بزنی، باز هم مشکل داره.
    مثلا یه استاد از دپارتمان computer science و یک استاد از دپارتمان Electrical and Computer Engineering.
    بنظر من اگر همه اون استادها در زمینه کاری موردعلاقه تون باشند مشکلی نداره که حتی به چند استاد از یک دپارتمان ایمیل بزنید. اگر به یک استاد بگید که مثلا به هوش مصنوعی علاقه دارید و به یکی دیگه بگید علاقمند به شبکه های نوری هستید خوب طبعا مشکل سازه ولی اگر ایمیل هاتون هماهنگ و علائق ثابتی رو مطرح کرده باشید بنظر من مشکلی نیست. شما کاملا حق دارید انتخاب هاتون رو باز نگهدارید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تفاوت دپارتمان Computer Science با دپارتمان Electrical and Computer Engineering

درود بر دوستان

من لیسانس علوم کامپیوتر و ارشد آی تی گرایش شبکه های کامپیوتری دارم. یک مقاله داخلی دارم. دوره های مرتبط با رشتم یعنی CCNA و CCNP و SERVER رو گذروندم.

1-واسه دکترا بهتر است واسه کدوم دپارتمان اقدام کنم؟
    2-آیا دپارتمان مرتبط دیگری هم هست یا فقط این دو هستن؟
    3-گرایش ها و درسهای دپارتمان های computer science و Electrical and Computer Engineering چیا هستن؟

خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین.

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تفاوت دپارتمان Computer Science با دپارتمان Electrical and Computer Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط gilda18 نمایش پست ها
    درود بر دوستان

من لیسانس علوم کامپیوتر و ارشد آی تی گرایش شبکه های کامپیوتری دارم. یک مقاله داخلی دارم. دوره های مرتبط با رشتم یعنی CCNA و CCNP و SERVER رو گذروندم.

1-واسه دکترا بهتر است واسه کدوم دپارتمان اقدام کنم؟
    2-آیا دپارتمان مرتبط دیگری هم هست یا فقط این دو هستن؟
    3-گرایش ها و درسهای دپارتمان های computer science و Electrical and Computer Engineering چیا هستن؟

خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین.
    1. دکترا در چه زمینه ای می خواهید کار کنید؟ اگر شبکه می خواهید کار کنید فرقی ندارد هر کدام که استاد پیدا کردید خوب است.
    2. بسته به زمینه کاری مورد علاقه تان دپارتمانهای مختلفی هست. بعضی دانشگاهها دپارتمان های مستقل فن آوری اطلاعات هم دارند. زمینه های میان رشته ای مربوط به کامپیوتر هم زیادند.
    3. گرایش و عنوان رشته در دوره دکترا معنی و اهمیت چندانی ندارد. زمینه پژوهشی شما مشخص کننده تخصص دکترای شماست.

تاپیک خیلی خوب هست
    من هم سوالی دارم
    من لیسانس مهندسی فناوری اطلاعات هستم
    برای ارشد بخوام اقدام کنم باید کدوم دپارتمان رو انتخاب کنم؟
    مهندسی کامپیوتر یا علوم کامپیوتر؟
    بیشتر دنبال این هستم که وارد زیرشاخه های رشته خودم بشم مثلا تجارت الکترونیک و دیجیتال مارکتینگ و ...

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein_k2 نمایش پست ها
    تاپیک خیلی خوب هست
    من هم سوالی دارم
    بیشتر دنبال این هستم که وارد زیرشاخه های رشته خودم بشم مثلا تجارت الکترونیک و دیجیتال مارکتینگ و ...
    این رشته هایی را که گفتید بیشتر در دانشکده های بیزینس یا فن آوری اطلاعات می شود پیدا کرد. زیاد به علوم و مهندسی کامپیوتر مربوط نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    این رشته هایی را که گفتید بیشتر در دانشکده های بیزینس یا فن آوری اطلاعات می شود پیدا کرد. زیاد به علوم و مهندسی کامپیوتر مربوط نیست.
    ببخشید دوست عزیز میشه بیشتر راهنماییم کنید
    دانشکده فناوری اطلاعات همون information technology داخل خود دانشگاه ها هست؟چون من توی بعضی تاپیک ها خوندم که خود این دپارتمان ها داخل دانشکده نیست و در واقع حالت school مانند داره

ApplyAbroad Superstar

سلام من فکر میکنم به دنبال قاعده کلی از روی اسم رشته ها نباشید باید دانشگاه به دانشگاه نگاه کنید و محتوای رشته را ببینید که چه اندازه منظور شما را برآورده میکند. بحث اینکه در کدام دانشکده هستند یا باید باشند شاید خیلی کمکی نکند.

فایننس را مثلا همه در دانشکده های مدیریت- بازرگانی دنبالش میگردند در حالیکه بعضی گرایشهای آن در دانشکده ریاضی تدریس میشود. من دانشگاهی را میشناسم که رشته شیمی را در دانشکده ای به اسم Life Sciences قرار داده اند در حالیکه از اسمش اینطور بر می آید که مثلا دانشکده مربوط به بیولوژی و زیست شناسی و .. باشد

رشته هایی مثل
    تجارت الکترونیک و دیجیتال مارکتینگ که شما اسم بردید قاعدتا در دانشکده های مدیریت-بازرگانی باید باشد ولی خوب حالا شما میفرمایید دیده اید در دانشگاهی مستقل دانشکده دارند.

محتوای دروس بنابراین فکر میکنم مهمترین فاکتور باید برای شما باشد.

موفق باشید

ببخشید دوست عزیز میشه بیشتر راهنماییم کنید
    دانشکده فناوری اطلاعات همون information technology داخل خود دانشگاه ها هست؟چون من توی بعضی تاپیک ها خوندم که خود این دپارتمان ها داخل دانشکده نیست و در واقع حالت school مانند داره
    تاپیک خیلی خوب هست
    من هم سوالی دارم

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)