صفحه 11 از 36 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 358

موضوع: پذیرش از NTU | NUS و مسائل مرتبط با دانشگاه

پیش فرض پاسخ : اپلای برای NTU

نقل قول نوشته اصلی توسط UPC نمایش پست ها
    سلام دوستان عزيز. اميدوارم خوب و خوش باشيد. من چند تا سوال داشتم. ممنون ميشم كمكم كنين:

1- در NTUمیشه این ترم خوابگاه تک نفره بگیرم و ترم بعد متاهلی؟ و اینکه ایا هنوز خوابگاه ها فقط واسه دو ترمه؟
    2- معمولا تو سال چه ماه هایی وقت میشه تا به ایران سفر کرد؟
    3- زمان ثبت نام من 6 اگوسته، حداقل چند روز زودتر باید اونجا باشم تا مشکلی پیش نیاد؟ مثلا آزمایش و...
    4-موقع ثبت نام، پولی باید بهشون بدیم یا نه؟ از همون اول سینگا هماهنگ کرده؟
    5-از هنگام ورود خوابگاه داریم یا باید یه مدت تو هاستل باشیم؟
    6-بورس سینگا شامل بیمه نمیشه
    1- اصولا باید بشه اما من ندیدم موردی که این کار رو کرده باشه... باید دوباره اپلای کنی دیگه... هنوز هم خوابگاه ها برای فقط دو ترمه اما این ها دارن خوابگاه گرجوییت هال 2 رو می سازن و تا اکتبر و دسامبر انگار تموم می شه... با اتمام اون شاید (و فقط شاید) شرایط بهتر بشه...
    2- هر وفتی که دلت بخواد... 21 روز در سال مرخصی داری و می تونی هر وقتی دلت بخواد درخواست مرخصی بدی و هرجا دلت خواست بری، اما خوب دو-سه ترم اول شاید درس داشته باشی و هر وقتی که حال کردی نتونی ول کنی و برگردی خونه... شرایط مرخصی و این ها هم بستگی مستقیم به سوپروایزرت داره ...
    3- والله اون جوری که من شنیدم انگار شرایط این ترم یک کم عوض شده و برای ثبت نام باید گواهی آزمایشات پزشکی ارایه کنید (درسته؟؟؟) زمان ما آزمایش پزشکی فقط برای دریافت کارت اقامت دانشجویی بود و نه برای ثبت نام... اگه اینی که گفتم درست باشه، حدود 10 روز زودتر اینجا باشی خیلی بهتره چون بالاخره جا افتادن و کاراهای اولیه هم زمان بره و اون تاریخی که شما ثبت نام داری دیگه عملاً شروع ترمه و کلاس هات هم بلافاصله شروع می شه یعنی شما باید تا اون موقع درس های مورد نظرت رو انتخاب کرده باشی و غیره...
    4- موقعی که برای اولین بار می رسی توی دانشگاه، یک راست می ری انترنشنال سنتر و اونجا چک این می کنی... همه ی پول های لازم رو همون موقع بهت توجیح می کنن و می ری چهارتا ساختمون اونورتر و پول هارو می ریزی و رسیدش رو می آری و خوابگاه (اگه بهت داده باشن) و بقیه مدارک رو دریافت می کنی، پول بیمه، اجاره ی اولیه ی خوابگاه، پول گرویی خوابگاه، هزینه های ثبت نام، هزینه ی صدور کارت دانشجویی... اینها، بدون گرویی و اجاره در ابعاد 100 تا 150 دلار انگار می شد... سینگا هم از این ها چیزیش رو نمی ده اما بعدا که کارات راست و ریست شد و حساب باز کردی، با حقوق ماه اول 2500 تا اضافه می ده که همون هزینه های اولیه است مثلاً... این پول اولی رو هم شاید حدود 3-4 هفته بعد از ورودت بهت بدن پس برای هزینه های حدود یکی- دو ماه اول پول با خودت بیار... مثلا حدود 3000 تا 5000 دلار سنگاپور اگه همراهت باشه خیالت کاملا راحته...
    5- نه لزوما، برای خوابگاه اپلای کن (هرچه زودتر، همین الان هم دیر شده) اگه به موقع بهت خوابگاه بدن خوب می ری خوابگاه...!
    6- خیر، اما اون 2500 تایی که اول می دن مثلاً برای پوشش همه ی این هزینه ها هست... اینجا باید سعی کنی مریض نشی، تجربه نشون می ده پزشکی این جا در ابعاد دامپزشکی ایران هم نیست...!!!
    ویرایش توسط nima_AA : June 12th, 2012 در ساعت 10:32 PM
    خوشحال می شم اگر شما هم تجربیات خودتون رو برای دیگران به اشتراک بذارید، بله با شمام دوست عزیز!
    طبق قوانین انجمن، برای تشکر از ارسال یک پست، کافیه بهش امتیاز مثبت بدید پایین هر پست سمت راست، دکمه ی امتیاز، اونجاست...!

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مراحل بعد از گرفتن پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط koorosh503 نمایش پست ها
    سلام
    چند تا سوال از بچه هایی که توی NTU هستند داشتم ممنون می شم راهنمایی کنید.
    ۱- وضعیت خولبگاه ها توی NTU چطوره؟ nantanh valley بهتره یا Graduate Hall ؟
    ۲- باید برای آزمایش های پزشکی یک هفته قبل اونجا باشیم یا بعد هم می شه انجام داد؟ (خودشون اینطوری گفتن !!)
    ممتون
    من از GRADUATE HALL اطلاع دارم چون آنجا بودم.البته نمی دانم منظور از سوال شما چیست ولی GRADUATE HALL خوابگاه خوبیه و حتی برای المپیک جوانان بهش رسیدگی کردند اتاقهای یک نفره دارای توالت و حمام اختصاصی است و یک میز تحریر و صندلی و تخت و خوشخواب است ضمنا اشتراک اینترنت رایگان هم موجود است. در هر بلوک هم یک آشپزخانه با مایکرفر و یخچال عمومی و دستگاه آب جوش است و یک اتاق هم برای لباسشویی و خشک کنها است که هزینه هر بار استفاده زمان ما یک دلار بود.
    2- بهتر شما حدود یک هفته زودتر آنجا باشید تا کارهای ثبت نام به موقع انجام شود و مشکلی پیش نیاید.
    ویرایش توسط nima56 : June 13th, 2012 در ساعت 12:32 AM
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اپلای NTU

سلام دوستان عزيز. اميدوارم خوب و خوش باشيد. من چند تا سوال داشتم. ممنون ميشم كمكم كنين:

1- در NTUمیشه این ترم خوابگاه تک نفره بگیرم و ترم بعد متاهلی؟ و اینکه ایا هنوز خوابگاه ها فقط واسه دو ترمه؟
    2- معمولا تو سال چه ماه هایی وقت میشه تا به ایران سفر کرد؟
    3- زمان ثبت نام من 6 اگوسته، حداقل چند روز زودتر باید اونجا باشم تا مشکلی پیش نیاد؟ مثلا آزمایش و...
    4-موقع ثبت نام، پولی باید بهشون بدیم یا نه؟ از همون اول سینگا هماهنگ کرده؟
    5-از هنگام ورود خوابگاه داریم یا باید یه مدت تو هاستل باشیم؟
    6-بورس سینگا شامل بیمه نمیشه
    1- از نظر تئوری امکان پذیر است ولی در عمل من افرادی را دیده ام که در چه در ترم یک و هم در ترم دو تقاضای خوابگاه متاهلی داده اند و در خواست آنها رد شده با وجود آنکه آنها همیشه درصدی اتاق خالی دارند. البته اروپاییها و از ما بهترون از این قائده مستثنی هستند.
    2- از نظر قانونی شما می تئانید 21 روز کاری مرخصی بگیرید ولی شرایطی دارد مثلا اگر درس داشته باشید معمولا موافقت نمی شود مگر در شرایط اضطراری یا اگر امتحان جامع را داده باشید و TA داشته باشید بستگی به نظر دانشکده دارد شاید با گذاشتن جانشین موافقت کنند البته در فرم مرخصی نوشته شده که مرخصی متقاضی نباید کورس یا TA تداخل داشته باشد.
    بعضی از دانشکده ها هم قوانین خود را دارند مثلا دانشکده مکانیک تا قبل از امتحان جامع اجازه نمی دهد.
    3- دقیقا نمی دانم ولی یک هفته تا 10 روز فکر می کنم خوب باشد می توانید از خودشان بپرسید.
    4- یک سری هزینه مثل هزینه ثبت نام ، کارت دانشجویی ، بیمه ، آزمایش پزشکی و ... هست که شما باید نقدا پرداخت کنید ولی شهریه را سینگا پرداخت می کند.
    5- اگر به موقع برای خوابگاه به خصوص مجردی اقدام کنید به احتمال زیاد به شما می دهند و قبل از عزیمت کار را دنبال کنید که تاییده خوابگاه را گرفته باشید واز روزی که در فرم خوابگاه اطلاع می دهید که آنجا هستید باید هزینه خوابگاه را بدهید.
    6- شما سالیانه مبلغی در حدود 60-80 دلار( دقیقا یادم نیست) برای بیمه و یک مبلغی برای بیمه تکمیلی پرداخت می کنید. که شامل قسمتی از هزینه بستری و اعمال جراحی اضطراری در بیمارستان دولتی است و آن بیمه تکمیلی هم برای این است که ویزیت دکتر کلینیک دانشگاه و یک سری داروهای ساده را نمی پردازید ولی با این وجود یک سرماخوردگی 30-50 دلار در کلینیک دانشگاه هزینه دارد وگاهی مجبور می شوی 2-3 بار به دکتر مراجعه کنید.
    دوستمان آقای شاهرودی کمی در مورد پزشکی سنگاپور کم لطفی می کنند و از طرفی هم حق دارند. دکترهای درمانگاه دانشگاه عمومی هستند و تازه اغلب آنها هم مهارت چندانی ندارند. ما در ایران تا بیماری داریم سریعا می رویم نزد پزشک متخصص یا فوق تخصص که شناخت هم روی آنها داریم. در اینجا ویزیت یک پزشک متخصص در کلینیک دولتی که باید یا از پزشک دیگری معرفی یا خودتان نوبت گرفته اید 80 دلار است و پزشک متخصص خوب در بیمارستان خصوصی 150-300 دلار است که بیمه ما هم آن را پوشش نمی دهد. تازه اعضای خانواده هم شامل این بیمه کذایی نمی شوند.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-electronic نمایش پست ها
    ممنون
    از طریق ایمیل دریافت کردم(دانشگاه NTU به صورت ایمیل می فرستد)
    سلام
    دانشگاه آفر را به آدرستون هم می فرسته (همون که ایمیل کرده)
    ویرایش توسط nima_AA : June 13th, 2012 در ساعت 08:06 AM

Junior Member

دوستان يه سوال، براي ويزا كه اپلاي مي كنيم آدرس ايميلمونو نميگيره. خود دانشگاه واسمون IPA رو ايميل ميكنه؟ در ضمن كسي مجردي ميره NTU خوابگاه دو نفره بخواد بگيريم؟
    سلام
    ایمیل رو که می گیره اما بعد از قبول شدن IPA شما فقط ایمیل notification را دریافت می کنید. بعد IPA را توسط دانشگاه پست می کنند.
    ویرایش توسط nima_AA : June 13th, 2012 در ساعت 08:07 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    1- از نظر تئوری امکان پذیر است ولی در عمل من افرادی را دیده ام که در چه در ترم یک و هم در ترم دو تقاضای خوابگاه متاهلی داده اند و در خواست آنها رد شده با وجود آنکه آنها همیشه درصدی اتاق خالی دارند. البته اروپاییها و از ما بهترون از این قائده مستثنی هستند.
    2- از نظر قانونی شما می تئانید 21 روز کاری مرخصی بگیرید ولی شرایطی دارد مثلا اگر درس داشته باشید معمولا موافقت نمی شود مگر در شرایط اضطراری یا اگر امتحان جامع را داده باشید و TA داشته باشید بستگی به نظر دانشکده دارد شاید با گذاشتن جانشین موافقت کنند البته در فرم مرخصی نوشته شده که مرخصی متقاضی نباید کورس یا TA تداخل داشته باشد.
    بعضی از دانشکده ها هم قوانین خود را دارند مثلا دانشکده مکانیک تا قبل از امتحان جامع اجازه نمی دهد.
    3- دقیقا نمی دانم ولی یک هفته تا 10 روز فکر می کنم خوب باشد می توانید از خودشان بپرسید.
    4- یک سری هزینه مثل هزینه ثبت نام ، کارت دانشجویی ، بیمه ، آزمایش پزشکی و ... هست که شما باید نقدا پرداخت کنید ولی شهریه را سینگا پرداخت می کند.
    5- اگر به موقع برای خوابگاه به خصوص مجردی اقدام کنید به احتمال زیاد به شما می دهند و قبل از عزیمت کار را دنبال کنید که تاییده خوابگاه را گرفته باشید واز روزی که در فرم خوابگاه اطلاع می دهید که آنجا هستید باید هزینه خوابگاه را بدهید.
    6- شما سالیانه مبلغی در حدود 60-80 دلار( دقیقا یادم نیست) برای بیمه و یک مبلغی برای بیمه تکمیلی پرداخت می کنید. که شامل قسمتی از هزینه بستری و اعمال جراحی اضطراری در بیمارستان دولتی است و آن بیمه تکمیلی هم برای این است که ویزیت دکتر کلینیک دانشگاه و یک سری داروهای ساده را نمی پردازید ولی با این وجود یک سرماخوردگی 30-50 دلار در کلینیک دانشگاه هزینه دارد وگاهی مجبور می شوی 2-3 بار به دکتر مراجعه کنید.
    دوستمان آقای شاهرودی کمی در مورد پزشکی سنگاپور کم لطفی می کنند و از طرفی هم حق دارند. دکترهای درمانگاه دانشگاه عمومی هستند و تازه اغلب آنها هم مهارت چندانی ندارند. ما در ایران تا بیماری داریم سریعا می رویم نزد پزشک متخصص یا فوق تخصص که شناخت هم روی آنها داریم. در اینجا ویزیت یک پزشک متخصص در کلینیک دولتی که باید یا از پزشک دیگری معرفی یا خودتان نوبت گرفته اید 80 دلار است و پزشک متخصص خوب در بیمارستان خصوصی 150-300 دلار است که بیمه ما هم آن را پوشش نمی دهد. تازه اعضای خانواده هم شامل این بیمه کذایی نمی شوند.
    نیمای عزیز، همون طور که در عرایضم بود، بنا بر تجربه این موضوع رو گفتم، الان یکی از دوستای من یک مشکل جدی پزشکی داره و الان حدود سه ماهه فقط از کلینیک دانشگاه به بیمارستان دولتی داره پاسکاری می شه و تنها پیشنهادی که بهش می دن اینه که یک راست برو اتاق عمل تا ببینیم مشکلت چیه؟ اون هم مسلما هزینه ی بالایی داره و سهمی که بیمه نمی ده هم خیلی می شه.... در صورتی که این دوستمون در مشاوره ای که با دکترهای خوب ایران داشت فهمید اولین کاری که باید کرد انجام آزمایشاتی مثل سونوگرافی و این هاست که این جا هرچی به دکترها گفت که لطفا یه آزمایش سونوگرافی برام انجام بدید نه تنها این کار رو نکردن بلکه باهاش سرلج هم افتادن و اذیتش کردن، راه به راه هم دارن ازش پول می گیرن!!! در این ابعاد که یه آزمایشی رو که در بیمارستان دولتی داده بود و پولش رو هم داده بود، مدتی بعد از کلینیک دانشگاه بهش زنگ زدن که هشتاد دلار هم باید به ما بدی برای اون آزمایشی که بیرون انجام دادی!!!! حالا این دوستمون درست تفهیم نشده یا مسوول کلینیک من نمی دونم.... سهم بالایی از هزینه هاش رو هم بیمه تقبل نمی کنه... نمی دونم چرا؟ با تمام این تفاسیر اوضاعش بدتر شده و بهتر نشده و می خواد به خاطر همین قضیه پاشه بره ایران برای مداوا...
    چیزی که برای من مشهوده اینه که پزشکی علمی این جا نسبت به پزشکی سنتی چینی طرفدار کمتری داره....!!!!
    خوشحال می شم اگر شما هم تجربیات خودتون رو برای دیگران به اشتراک بذارید، بله با شمام دوست عزیز!
    طبق قوانین انجمن، برای تشکر از ارسال یک پست، کافیه بهش امتیاز مثبت بدید پایین هر پست سمت راست، دکمه ی امتیاز، اونجاست...!

نقل قول نوشته اصلی توسط koorosh503 نمایش پست ها
    سلام
    دانشگاه آفر را به آدرستون هم می فرسته (همون که ایمیل کرده)
    راستش از دوستم که آنجا هست پرسیدم، گفت که مورد پستی نداره.
    فکر کنم IPA را هم ایمیل می کنند

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-electronic نمایش پست ها
    راستش از دوستم که آنجا هست پرسیدم، گفت که مورد پستی نداره.
    فکر کنم IPA را هم ایمیل می کنند
    سعی کنید حتما به دانشگاه تاکید کنید که IPA رو قبل از ارسال اسکن و برای شما ایمیل کنن... هیچ جای دنیا نمی تونن تصور درستی از اوضاع نابسامان پست ایران داشته باشن...
    پرینت نسخه ی اسکن شده ی نامه هم با اصلش هیچ فرقی نداره و باهاش می شه وارد سنگاپور شد... لذا خیلی منتظر نامه ی پستی اش نباشید...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shahroudy نمایش پست ها
    سعی کنید حتما به دانشگاه تاکید کنید که IPA رو قبل از ارسال اسکن و برای شما ایمیل کنن... هیچ جای دنیا نمی تونن تصور درستی از اوضاع نابسامان پست ایران داشته باشن...
    پرینت نسخه ی اسکن شده ی نامه هم با اصلش هیچ فرقی نداره و باهاش می شه وارد سنگاپور شد... لذا خیلی منتظر نامه ی پستی اش نباشید...
    دوست عزیز درخواستي كه گفتي به ايميل Admission_Research@ntu.edu.sg ارسال كنيم؟
    ممنون از نكته هاي خوبت
    ویرایش توسط nima_AA : June 13th, 2012 در ساعت 07:03 PM

دوست عزیز درخواستي كه گفتي به ايميل Admission_Research@ntu.edu.sg ارسال كنيم؟
    ممنون از نكته هاي خوبت
    بله ایمیل شون همینه، البته زیاد انتظار جواب سریع و شسته رفته از این آدرس نداشته باشید، همین که بخونن و حواسشون باشه خودش خیلی خوبه... اکثر اوقات جواب نمی دن...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)