صفحه 12 از 36 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 358

موضوع: پذیرش از NTU | NUS و مسائل مرتبط با دانشگاه

پیش فرض پاسخ : اپلای NTU

نقل قول نوشته اصلی توسط shahroudy نمایش پست ها
    بله ایمیل شون همینه، البته زیاد انتظار جواب سریع و شسته رفته از این آدرس نداشته باشید، همین که بخونن و حواسشون باشه خودش خیلی خوبه... اکثر اوقات جواب نمی دن...
    سلام و تشکر از راهنمای های دوستان عزیز آقای نیما و شاهرودی
    من دیروز در این مورد یه ایمیل زدم و امروز جواب زیر را گرفتم:
    Your IPA letter will be sent to you in due course. Please allow 2 weeks from the time you receive the notification and if you do not receive it prior to your date of departure, you can request for the scanned copy.
    دوستان اگه لطف کنند و راهنمائی کنند که به نظرشان چه وسایل و موادی مهم هستند که همراهمون بیاریم؟، در ضمن وقتی می رسیم سنگاپور همانطور که دوستان راهنمائی کردند باید یک سری کارهائی انجام دهیم در این مدت جائی هست که وسایل همراهمون را آنجا قرار بدهیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-electronic نمایش پست ها
    Your IPA letter will be sent to you in due course. Please allow 2 weeks from the time you receive the notification and if you do not receive it prior to your date of departure, you can request for the scanned copy.
    دوستان اگه لطف کنند و راهنمائی کنند که به نظرشان چه وسایل و موادی مهم هستند که همراهمون بیاریم؟، در ضمن وقتی می رسیم سنگاپور همانطور که دوستان راهنمائی کردند باید یک سری کارهائی انجام دهیم در این مدت جائی هست که وسایل همراهمون را آنجا قرار بدهیم؟
    اینایی که می خوام بگم فقط مربوط به دانشجوهای NTU می شه...
    اگر خوابگاه رو همون روز قرار باشه بهتون تحویل بدن، خیلی شیک تشریف می برید توی لابی ساختمون International House ، اونجا یک تیم (که غالبا دانشجوهای همین دانشگاه هستند و این رو به عنوان کار دانشجویی انجام می دن) منتظر شما هستن، وسایل تون رو می ذارید توی همون لابی، مراقبش هستند تا برید پول ها رو بریزید و رسیدش رو بیارید، بقیه ی کارها هم که توی همون لابی انجام می شه... یک نکته ی مهم اینه که لزوما انگلیسی این عزیزان عالی نیست لذا شاید مثل من روز اول نصف حرف هاشون رو هم به زور بفهمید!!! از اون جا که چیزایی که می گن خیلی مهمه!!! اگه نگرفتید که چی می گن ازشون بخواید که تکرار کنن! یا این که اونی که انگلیسیش بهتره بیاد براتون دوباره توضیح بده!!!
    کارها که انجام شد، اکسس کارت خوابگاه رو بهتون می دن و از همون جا تشریف می برید خونه ...!
    نکته ی خیلی مهم تر، قبل از این که برید برای واریز پول، بهشون بگید که من کارت ایرکاندیشنر هم می خوام، یه کارت هوشمنده که باید شارژش کنید و ایرکاندیشنر اتاق تون بدون اون کار نخواهد کرد... این ها به صورت پیش فرض نمی دونن که شما بدون ایرکاندیشنر خفه خواهید شد... لذا حتما بگید که کارت ایرکاندیشنر هم می خواید تا راهنماییتون کنن که پول اون رو هم پرداخت کنید... برای شارژ کردنش هم توی خوابگاه دستگاهش هست اما کارت NETS می خواد که شما شب اول ندارید!!! تنها جایی توی NTU که NETS-CASH-CARD می فروشه Seven-11 هست که باید آدرسش رو از همون بچه های اینترنشنال سنتر بگیرید و برید تا نبسته (نه شب می بنده فکر کنم) ازش کارت بخرید (سعی کنید در ابعاد 50 دلار شارژش کنید کارت رو) و بتونید باهاش کارت ایرکاندیشنر رو شارژ کنید (کارت ایرکاندیشنر رو هم 20 دلار شارژ کنید)... کاربردهای دیگه هم داره این کارته که بعدا خواهید دید...
    یک کار مثبت دیگه که می تونید در روز اول انجام بدید اینه که فشنگ اوضاع خونه رو بررسی کنید و هر چی لازمه که بخرید رو یادداشت کنید... مرکز خرید جورونگ به دانشگاه خیلی نزدیکه و اگر اتوبوس 199 رو سوار شید شما رو یکراست می بره اونجا (انتهای مسیر 199 همون جورونگ پوینته)، سعی کنید خریدهای عمده تون رو از فروشگاه FairPrice (فروشگاه زنجیره ای مثل هایپراستار تو تهران) انجام بدید که تنوع محصول داره و قیمت هاش هم مناسب تره... توی جورونگ پوینت دو تا FairPrice هست، اونی که طبقه ی بالای بالاست رو باید برید... عملا از اتوبوس که پیاده شید توی سالن یه پله برقی بزرگ رو به بالا و پایین می بینید، برید بالا و اونجا سراغ FairPrice رو بگیرید...
    چیزایی که حتما باید شب اول بخرید:
    - اسپری سوسک کش!
    - اسپری مارمولک کش!
    - ملحفه، بالش، پتو
    - پیشنهاد می کنم Mattress Protector, Pillow Protector هم بگیرید که روی تشک و بالش و زیر ملحفه قرار می گیره و به لحاظ بهداشتی چیز به درد بخوریه... فقط حواستون به سایزش باشه... شما سایز SuperSingle می خواید...
    - اسپری ضدعفونی وسایل خونه
    - دستمال گردگیری
    - دستمال کاغذی
    - دستمال توالت!
    - حتی می تونید شلنگ دستشویی بخرید و توی سرویس بهداشتی نصب کنید و لذتش رو ببرید...!
    - جارو خاک انداز و تی!
    - ... بقیه اش رو هم بگردید هرچی لازم باشه به چشتون می خوره و می خرید!

اگه هنوز سیم کارت نگرفتید و فصد دارید یه دونه اعتباری بخرید، توی همون جورونگ پوینت و از طریق همون پله برقی که گفتم (به سمت پایین) هم سینگتل و هم استارهاب اونجان می تونید برید و سیم بخرید (پاسپورت رو ببرید حتما)
    نزدیکیای همون سینگتل یه فروشگاه هست به اسم JAPAN HOME که عملا جنسای اصل چینی! (همون جنس چینی هایی که توی ایران هست!!!) داره و خصوصیتش اینه که خیلی ارزونه همه چیزاش ولی خوب بی کیفیت هم هست... از اون می تونید رطوبت گیر بخرید (رطوبت گیرش برعکس همه چیزش از همه جا بهتره)... توی کمدهاتون حتما رطوبت گیر بذارید تا وسایل تون نم نکشه و کپک نزنه!!!! سعی کنید هر شب که ایرکاندیشنر اتاق رو روشن می کنید، در کمدها رو هم باز کنید تا هوای توی کمد عوض شه و رطوبت نگیره...!!!
    از JAPAN HOME می تونید یه چیز مهم دیگه هم بخرید (که من هیچ جای دیگه پیدا نکردم!)، اسمش نمی دونم چیه اما جسمی است پلاستیکی که به پایین در خونه می چسبه و فضای خالی زیر در ورودی رو پر می کنه تا جلوی ورود سوسک و مارمولک های دوست داشتنی خوابگاه رو بگیره... عملا اگه این رو نداشته باشید خوابگاه رو با مارمولک های خوشگلی شریک هستید...

برای شام شب اول می تونید از اون همه فست فودهای موجود در جورونگ پوینت یکی رو انتخاب کنید، مک دونالد و کی اف سی خوب راه دست تر هستن، اگه پیداشون نکردید از ملت بپرسید، راهنمایی تون می کنن..!
    برای برگشتن هم خوب همون اتوبوس 199 شما رو بر می گردونه خوابگاه، فقط اگه سوار اتوبوس شدید از یکی بخواید که وفتی رسیدید گراجوییت هال بهتون بگه که پیاده شید!!!! ممکنه مثل من، شب اول نتونید ساختمون به اون عظمت رو شناسایی کنید...
    خوب با این همه خریدی که کردید شاید اصلا نتونید با اتوبوس برید خونه، جورونگ پوینت (و همه ی مراکز خرید دیگه) یه در مخصوص مسافرین تاکسی سوار داره، از یکی بپرسید، پیداش کنید و برید تو صف تاکسی، آدرس کامل خوابگاه رو هم داشته باشید تا به راننده ارایه کنید تا بتونه شما رو یک راست ببره خوابگاه...!

از اون جا که خوابگاه یخچال نداره و اکثر ماها هم به یخچال محتاجیم، می ریم و یخچال می خریم، بهترین جا برای خرید یخچال ارزون و مناسب، فروشگاه Courts توی همون جورونگ پوینته، این رو بذارید برای روزهای دوم و سوم... یخچال رو که بخرید، چند روز بعد خودشون می آن و یخچال رو میارن و می ذارن سرجایی که باید باشه...

نکته ی دیگه ای یادم نمی آد D: اگه چیز دیگه ای بود در پست های بعدی خواهم نوشت...
    دوستای گلم، اگه این پست براتون مفید بوده، خواهش می کنم فقط و فقط با نمره ی مثبت دادن بهش من رو هم مطلع کنید...!
    موفق باشید و به امید دیدار شما...
    ویرایش توسط shahroudy : June 14th, 2012 در ساعت 11:21 AM
    خوشحال می شم اگر شما هم تجربیات خودتون رو برای دیگران به اشتراک بذارید، بله با شمام دوست عزیز!
    طبق قوانین انجمن، برای تشکر از ارسال یک پست، کافیه بهش امتیاز مثبت بدید پایین هر پست سمت راست، دکمه ی امتیاز، اونجاست...!

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-electronic نمایش پست ها
    چیزایی که لازمه با خودتون بیارید و عمرا اینجا پیدا نمی کنید:
    - نبات اگه بهش اعتیاد دارید
    - هر خوردنی که ترش باشد (کلا اینجا همه چیز شیرینه! نمی دونم چرا!)
    - سبزی های خشک ایرانی اگه اهل آشپزی هستید؟!
    - ادویه های خاص ایرانی (ایضا اگه آشپزی می کنید، نمک و فلفل اینجا هست، بقیه اش رو من پیدا نکردم!)
    - گز (اگه اصفهانی هستید)
    - آجیل شور شده!
    - اگه به داروی خاصی احتیاج دارید حتما بیارید... ولی خیلی افراط نکنید!
    - آدامس، اگه نمی تونید یک روزه ترکش کنید... در زمینه ی آدامس هم افراط نکنید، جوری بیارید که معلوم شه فقط برای مصرف شخصیه و جهت ترک کردن خریداری شده (می دونید که خرید و فروش آدامس اینجا ممنوعه!!!!)
    - غذاهای ایرانی کنسرو شده، اگه خیلی دلتون ممکنه براشون تنگ بشه!

چیزهایی که الکی نباید با خودتان بیارید:
    - خرما! فیرپرایس خرمای مضافتی بم می فروشه بیا و ببین! (اگه جنوبی هستید و از اون رطب های محلی شیره دار خفن! دارید با خودتون بیارید که هیچ جای دنیا نمی تونید پیداش کنید)...
    - فعلا چیز دیگه ای یادم نمی آد، کلا خیلی همه چیز اینجا هست، آت و آشغال بار نکنید با خودتون بیارید!
    ویرایش توسط shahroudy : June 14th, 2012 در ساعت 11:19 AM دلیل: اضافه کردن یک مورد
    خوشحال می شم اگر شما هم تجربیات خودتون رو برای دیگران به اشتراک بذارید، بله با شمام دوست عزیز!
    طبق قوانین انجمن، برای تشکر از ارسال یک پست، کافیه بهش امتیاز مثبت بدید پایین هر پست سمت راست، دکمه ی امتیاز، اونجاست...!

پیش فرض پاسخ : پذیرش از NTU | NUS و مسائل مرتبط با دانشگاه

دوستان سلام
    من آفر ادمیشنم برای PHD از NTU اومد و همراهش آفر NTU Research Scholarship هم هست که گفته 2000 دلار در ماه می ده و بعد از امتحان جامع هم می کنه 2500 دلار. علاوه بر این توی نامه نوشته که ظاهرا پول شهریه رو هم به صورت جدا می دن، انگلیسیش این:
    A sum of payment for your tuition fee (research) at prevailing rates
    حالا نمی دونم برداشت من درسته یا نه؟ پول شهریه رو جدا می دن یا جزو همین 2000 دلاره؟

1. می خواستم بدونم آیا این بورس برای زندگی در سنگاپور کافیه؟
    2. توی نامه نوشته ثبت نام 27 جولای هست و باید یک هفته قبلش بیای اینجا آزمایش پزشکی بدی و ...، نمی دونم اینا چه جوری انتظار دارن من تا 27 جولای همه کارهامو ردیف کنم و بیام. به نظرتون چه کار می تونم بکنم؟
    3. اگه بخوام 21 جولای هم اونجا باشم هنوز خوابگاه ندارم و نمی دونم که تا بهم خوابگاه بدن باید چه کار کنم. البته دیشب برای یک خوابگاه یک نفره در Nanyang Valley درخواست دادم. کسی پیشنهادی داره برای سکونت موقت؟ آفرهای خود دانشگاه که خیلی گرون بود.
    بچه ها لطفا سریع جواب بدین

نقل قول نوشته اصلی توسط nima monfared نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من آفر ادمیشنم برای PHD از NTU اومد و همراهش آفر NTU Research Scholarship هم هست که گفته 2000 دلار در ماه می ده و بعد از امتحان جامع هم می کنه 2500 دلار. علاوه بر این توی نامه نوشته که ظاهرا پول شهریه رو هم به صورت جدا می دن، انگلیسیش این:
    A sum of payment for your tuition fee (research) at prevailing rates
    حالا نمی دونم برداشت من درسته یا نه؟ پول شهریه رو جدا می دن یا جزو همین 2000 دلاره؟

1. می خواستم بدونم آیا این بورس برای زندگی در سنگاپور کافیه؟
    2. توی نامه نوشته ثبت نام 27 جولای هست و باید یک هفته قبلش بیای اینجا آزمایش پزشکی بدی و ...، نمی دونم اینا چه جوری انتظار دارن من تا 27 جولای همه کارهامو ردیف کنم و بیام. به نظرتون چه کار می تونم بکنم؟
    3. اگه بخوام 21 جولای هم اونجا باشم هنوز خوابگاه ندارم و نمی دونم که تا بهم خوابگاه بدن باید چه کار کنم. البته دیشب برای یک خوابگاه یک نفره در Nanyang Valley درخواست دادم. کسی پیشنهادی داره برای سکونت موقت؟ آفرهای خود دانشگاه که خیلی گرون بود.
    بچه ها لطفا سریع جواب بدین
    دوست عزیز، اگه یه خورده وقت می ذاشتی و توی پست های انجمن سنگاپور یه مروری می کردی، جواب سوالت رو پیدا می کردی، توی نامه ی ادمیشنت هم اگه کامل بخونیش نوشته شده...
    1- خیر شهریه رو جداگانه پرداخت می کنن، دوهزار تا مال خودته، البته پول خوابگاه یا محل سکونتت رو باید از روی همین 2000 تا بدی...
    2- کار سختی نیست، یک ماه وقت داری که بیای، چیکار مگه داری؟
    3- اکثر اوقات خوابگاه رو می دن و مشکلی هم نیست... حالا صبر کن ببین جواب خوابگاه چی می شه... اگه ندادن نگران خوابگاه بشو... بدترین حالت اینه که دیرتر از زمان ورودت بهت خوابگاه بدن، اونوقت می گردی یه جای موفتی پیدا می کنی...
    نگران نباش کارا راست و ریست می شه، استرس به خودت وارد نکن... خیلی کول و ریلکس زمانت رو مدیریت کن و پاشو بیا...

Junior Member

دوستاي گل سلام، ممنون ميشم اگر راهنمايي بفرمايين:
    1- ويزاي همسر چقد طول ميكشه اماده بشه؟
    2- بيمه دانشگاه مثل اينكه شامل همسر نميشه؟ براي بيمه كردن همسر جداگانه بايد اقدام كرد؟
    3- دوستان تو ژانويه دانشگاه چند روز تعطيله؟ (جهت مجردي رفتن به تهران و متاهلي برگشتن ميپرسم)
    4- كسي از پروسه فرستادن بار از ايران به سنگاپور با خبره؟ هزينه هاش و دردسرش چه طوره؟ به نظر كل وسايلمون از 30 كيلو بيشتر خواهد شد!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط UPC نمایش پست ها
    دوستاي گل سلام، ممنون ميشم اگر راهنمايي بفرمايين:
    1- ويزاي همسر چقد طول ميكشه اماده بشه؟
    2- بيمه دانشگاه مثل اينكه شامل همسر نميشه؟ براي بيمه كردن همسر جداگانه بايد اقدام كرد؟
    3- دوستان تو ژانويه دانشگاه چند روز تعطيله؟ (جهت مجردي رفتن به تهران و متاهلي برگشتن ميپرسم)
    4- كسي از پروسه فرستادن بار از ايران به سنگاپور با خبره؟ هزينه هاش و دردسرش چه طوره؟ به نظر كل وسايلمون از 30 كيلو بيشتر خواهد شد!!!
    1- حدود دو تا سه ماه
    2- خیر نمی شه... فکر نمی کنم اصلا بشه بیمه کرد چون ویزای همسر از نوع ویزیت طولانیه و نه ویزای کار یا دانشجویی! (مطمئن نیستم ولی)
    3- تعطیلات رسمی رو اینجا می تونید ببینید، اما امسال انگار 4-5 روز رسما همه جا تعطیل بود...
    4- دردسری نداره، من خودم یه سری وسایل رو دادم برامون پست کردن، بردن اداره ی پست و برامون فرستادن، هزینه ی دقیقش یادم نیست اما چیزی که مسلمه از اضافه بار و فریت کردن ارزون تر و ساده تر می شه... مثلا دو تا کارتن 8 و 12 کیلویی انگار شد طرفای 100 هزار تومان... (دقیقش رو نمی دونم چند بود)
    موفق باشید

Junior Member

با سلام به همه دوستان
    من اخیراً از دانشگاه NUS پذیرش گرفتم می خواستم بیینم کسی از دوستان هست که به این سوالهای من بتونه جواب بده:
    1- برای گرفتن اتاق تک نفره کدوم خوابگاهها بهتر هستن PGPR یا Graduate Residence ? کدامیک از این خوابگاهها دارای اتاقهای هستن که حمام و دستشویی مجزا داشته باشن نه به صورت Share؟
    2-در مورد Aircondition وضعیت این خوابگاهها به چه صورته منظورم اینه که اتاقایی که ذکر می شود دارای Aircondition هستند هزینهای مجدد باید توسط دانشجو شارژ بشه یا نه؟
    3- در کل وضعیت دانشگاه NUS چه طوری می بینید؟ اگر موضوع خاصی هست که ما باید در بدو ورود به اون توجه کنیم ممنون میشم اگر ذکر کنید.
    با تشکر از همه دوستان

با سلام
    ممنون از این همه راهنمایی خوب و جامعتون. در مورد امکان و ضرورت آشپزی در خوابگاه تا جاییکه متوجه شدم هیچ ابزاری برای آشپزی در خوابگاه وجود ندارد. می خواستم اگر لطف بفرمایید در این خصوص هم راهنمایی کنید. در ضمن اگر در مجموع دوست نداشته باشیم آشپزی کنیم آیا غذاهاشون قابل خوردن هست، در تمام ایام امکان تهیة غذا از خوابگاه وجود دارد یا خیر و آیا از لحاظ قیمت مناسب هست؟
    دو تا سوال هم در مورد خوابگاه و ویزا داشتم بعد از ثبت نام در هر دو فقط باید منتظر پاسخشون از طریق ایمیل باشیم یا راه پیگیری دیگری هم وجود دارد؟
    در مورد انتخاب درس ها هم می خواستم بپرسم آیا در سایت دانشگاه NTU جایی هست که اسم درس ها و استاد مربوطه که اون درس را ارائه می دهد نوشته باشد؟
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط telecom2012 نمایش پست ها
    با سلام
    ممنون از این همه راهنمایی خوب و جامعتون. در مورد امکان و ضرورت آشپزی در خوابگاه تا جاییکه متوجه شدم هیچ ابزاری برای آشپزی در خوابگاه وجود ندارد. می خواستم اگر لطف بفرمایید در این خصوص هم راهنمایی کنید. در ضمن اگر در مجموع دوست نداشته باشیم آشپزی کنیم آیا غذاهاشون قابل خوردن هست، در تمام ایام امکان تهیة غذا از خوابگاه وجود دارد یا خیر و آیا از لحاظ قیمت مناسب هست؟
    دو تا سوال هم در مورد خوابگاه و ویزا داشتم بعد از ثبت نام در هر دو فقط باید منتظر پاسخشون از طریق ایمیل باشیم یا راه پیگیری دیگری هم وجود دارد؟
    در مورد انتخاب درس ها هم می خواستم بپرسم آیا در سایت دانشگاه NTU جایی هست که اسم درس ها و استاد مربوطه که اون درس را ارائه می دهد نوشته باشد؟
    با تشکر
    دوست عزیز، تجربه ی من در خوابگاه Graduate Hall اینه که توی هر لابی (کل خوابگاه سه تا لابیه) یه آشپزخونه ی کوچولو با دو تا اجاق مایکروویو فسقلی هست، اگه هنر آشپزی اون هم فقط با مایکروویو رو داشته باشید می شه یه کارایی کرد، البته دوستان پلوپز از ایران میارن (اینجا هم میشه خرید اما پلوپز ایران انگار می گن ته دیگ می ده، پلوپزهای این جا نمی ده!!!) اجاق صفحه داغ برقی هم می خرن و باهاش توی اتاق آشپزی می کنن، لذا می شه اما سخته... اصولاً توی اتاق آشپزی کردن هم به لحاظ مقررات کار بدیه ولی خوب وقتی چاره نباشه چه می شه کرد؟؟

غذای قابل خوردن هست این جا اگه خیلی حساس نباشید... سلف های دانشگاه (اینجا بهشون می گن CANTEEN) هر کدوم چند تا آشپزخونه دارن که غذاهای مختلف درست می کنن، توی هر کنیتینی یه آشپزخونه ی WESTERN/MUSLIM هست که غذاهای قابل خوردن برای ایرانی ها داره، مرغ و جوجه و بیف و ماهی و غیره رو می تونید با برنج، اسپاگتی و سیب زمینی سرخ شده سفارش بدید و هزینه شون هم خیلی مناسب و مقرون به صرفه در می آد، آشپزخونه های هندی هم غذاهایی مشابه غذاهای ما دارن اما خوب تا بیاید یاد بگیرید که کدومش خوبه چندباری فلفل سوز می شید، بعضی از دوستان با غذاهای اندونزیایی و ژاپنی هم سازگار شدن اما من هنوز اینقدر تکامل پیدا نکردم .. کنتین های دانشگاه به جز تعطیلات سال نوی چینی!!! (دو-سه روز اواسط ژانویه) هر روز باز هستن.
    جدا از کنتین ها، توی دانشگاه یه Mc Donalds، یه SUBWAY و یه CANADIAN PIZZA هم هست که خوب فست فودن و معلوم الحال... خداوکیلی خیلی خوشمزه ان من دوست دارم غذاهاشون رو اما خوب برای تغذیه ی دائم نمی شه روشون حساب کرد... یه رستوران ایتالیایی نما به اسم PALETTE هم هست که غذاهاش خیلی خوب هستن و آدم رو یاد رستوران های یک کم باکلاس تهرون می اندازه... اون هم پاستا و این ها داره و خیلی هم خوبه...
    گزینه های دیگه ای هم ممکنه باشه که من هنوز کشف شون نکرده باشم، کلا آمار ایستگاه های اضافه وزن در NTU رو توی این صحفه می تونید در بیارید... نظر شما رو به ساعات کاری کنتین ها و فست فودهای درج شده در این صفحه هم جلب می کنم!!!
    ویرایش توسط shahroudy : June 15th, 2012 در ساعت 09:15 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)