صفحه 13 از 36 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 358

موضوع: پذیرش از NTU | NUS و مسائل مرتبط با دانشگاه

پیش فرض پاسخ : پذیرش از NTU | NUS و مسائل مرتبط با دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط telecom2012 نمایش پست ها
    با سلام
    ممنون از این همه راهنمایی خوب و جامعتون. در مورد امکان و ضرورت آشپزی در خوابگاه تا جاییکه متوجه شدم هیچ ابزاری برای آشپزی در خوابگاه وجود ندارد. می خواستم اگر لطف بفرمایید در این خصوص هم راهنمایی کنید. در ضمن اگر در مجموع دوست نداشته باشیم آشپزی کنیم آیا غذاهاشون قابل خوردن هست، در تمام ایام امکان تهیة غذا از خوابگاه وجود دارد یا خیر و آیا از لحاظ قیمت مناسب هست؟
    دو تا سوال هم در مورد خوابگاه و ویزا داشتم بعد از ثبت نام در هر دو فقط باید منتظر پاسخشون از طریق ایمیل باشیم یا راه پیگیری دیگری هم وجود دارد؟
    در مورد انتخاب درس ها هم می خواستم بپرسم آیا در سایت دانشگاه NTU جایی هست که اسم درس ها و استاد مربوطه که اون درس را ارائه می دهد نوشته باشد؟
    با تشکر
    برای خوابگاه بله، باید منتظر ایمیل باشید، اصولا باید بهتون گفته باشن بازه ی زمانی برای درخواست خوابگاه تا کیه... اون بازه که تموم شد باید منتظر جواب باشید، تجربه نشون داده چانه زنی و گیر دادن در زمینه ی گرفتن خوابگاه خیلی موثر می تونه باشه، لذا پیشنهاد می کنم بازه ی زمانی درخواست خوابگاه که تموم شد، به مسوولین مربوطه ایمیل بزنید و شرایط رو براشون توضیح بدبد و تاکید کنید که براتون سخته که اول کار پاشید برید و خونه ی خارج دانشگاه پیدا کنید و به قوانین و ضوابطش آشنایی ندارید و این ممکنه شرایط تحصیل تون رو تحت تاثیر قرار بده!!! البته اون ها خودشون این ها رو می دونن و اکثر مواقع به دانشجوهای خارجی تازه وارد خوابگاه رو می دن، اما تاکید شما هم می تونه این فرآیند رو مطمئن تر بکنه... راستی در چانه زنی افراط نکنید! ممکنه نتیجه ی عکس بده...

در مورد ویزا هم بله، بعد از تایید درخواست شما (اکثر اوقات بین 5 تا 7 روز طول می کشه و احتیاج به هیچ گونه پی گیری هم نداره) بهتون ایمیل می زنن و اصل نامه ی IPA از ICA به دانشگاه ارسال می شه و دانشگاه هم اون رو برای شما می فرسته... دوستای عزیز، این ها عمرا به مخیله شون هم خطور نمی کنه که توی قرن بیست و یکم جایی در دنیا باشه که نامه های ملت تو سیستم پستی اش گم گور بشه، لذا حتما به مسوولین دانشگاه تاکید کنید که نامه رو اسکن کنن و براتون ایمیل کنن، از اون جا که این نامه ی IPA خودش یک پرینت ساده با یک شماره و بارکده، اسکن و اصلش هیچ فرقی با هم ندارن، لذا شما با پرینت همون اسکن هم می تونید وارد خاک سنگاپور بشید...
    ویرایش توسط shahroudy : June 15th, 2012 در ساعت 09:17 AM
    خوشحال می شم اگر شما هم تجربیات خودتون رو برای دیگران به اشتراک بذارید، بله با شمام دوست عزیز!
    طبق قوانین انجمن، برای تشکر از ارسال یک پست، کافیه بهش امتیاز مثبت بدید پایین هر پست سمت راست، دکمه ی امتیاز، اونجاست...!

با سلام
    ممنون از این همه راهنمایی خوب و جامعتون. در مورد امکان و ضرورت آشپزی در خوابگاه تا جاییکه متوجه شدم هیچ ابزاری برای آشپزی در خوابگاه وجود ندارد. می خواستم اگر لطف بفرمایید در این خصوص هم راهنمایی کنید. در ضمن اگر در مجموع دوست نداشته باشیم آشپزی کنیم آیا غذاهاشون قابل خوردن هست، در تمام ایام امکان تهیة غذا از خوابگاه وجود دارد یا خیر و آیا از لحاظ قیمت مناسب هست؟
    دو تا سوال هم در مورد خوابگاه و ویزا داشتم بعد از ثبت نام در هر دو فقط باید منتظر پاسخشون از طریق ایمیل باشیم یا راه پیگیری دیگری هم وجود دارد؟
    در مورد انتخاب درس ها هم می خواستم بپرسم آیا در سایت دانشگاه NTU جایی هست که اسم درس ها و استاد مربوطه که اون درس را ارائه می دهد نوشته باشد؟
    با تشکر
    در مورد لیست درس ها، به این لینک مراجعه کنید.
    برای اطلاعات بیشتر در زمینه ی تقویم آموزشی و درس و کلاس ها هم این لینک رو مشاهده کنید.

عذر می خوام اگه جوابتون رو در چند پست دادم، ترجیح دادم مواردی که موضوعات مختلفی دارن رو از هم جدا کنم تا اگر سوال دوست دیگه ای هم بود، ایشون هم بتونن این جا به راحتی جواب شون رو پیدا کنن و استفاده کنن...
    ویرایش توسط shahroudy : June 15th, 2012 در ساعت 09:19 AM
    خوشحال می شم اگر شما هم تجربیات خودتون رو برای دیگران به اشتراک بذارید، بله با شمام دوست عزیز!
    طبق قوانین انجمن، برای تشکر از ارسال یک پست، کافیه بهش امتیاز مثبت بدید پایین هر پست سمت راست، دکمه ی امتیاز، اونجاست...!

پیش فرض پاسخ : اپلای NTU

نقل قول نوشته اصلی توسط shahroudy نمایش پست ها
    چیزایی که لازمه با خودتون بیارید و عمرا اینجا پیدا نمی کنید:
    - نبات اگه بهش اعتیاد دارید
    - هر خوردنی که ترش باشد (کلا اینجا همه چیز شیرینه! نمی دونم چرا!)
    - سبزی های خشک ایرانی اگه اهل آشپزی هستید؟!
    - ادویه های خاص ایرانی (ایضا اگه آشپزی می کنید، نمک و فلفل اینجا هست، بقیه اش رو من پیدا نکردم!)
    - گز (اگه اصفهانی هستید)
    - آجیل شور شده!
    - اگه به داروی خاصی احتیاج دارید حتما بیارید... ولی خیلی افراط نکنید!
    - آدامس، اگه نمی تونید یک روزه ترکش کنید... در زمینه ی آدامس هم افراط نکنید، جوری بیارید که معلوم شه فقط برای مصرف شخصیه و جهت ترک کردن خریداری شده (می دونید که خرید و فروش آدامس اینجا ممنوعه!!!!)
    - غذاهای ایرانی کنسرو شده، اگه خیلی دلتون ممکنه براشون تنگ بشه!

چیزهایی که الکی نباید با خودتان بیارید:
    - خرما! فیرپرایس خرمای مضافتی بم می فروشه بیا و ببین! (اگه جنوبی هستید و از اون رطب های محلی شیره دار خفن! دارید با خودتون بیارید که هیچ جای دنیا نمی تونید پیداش کنید)...
    - فعلا چیز دیگه ای یادم نمی آد، کلا خیلی همه چیز اینجا هست، آت و آشغال بار نکنید با خودتون بیارید!

البته به توجه به نزدیکی سنگاپور به شهر جوهور باهروی مالزی (حدود 45 دقیقه) و این که مالزی برای ما ایرانیا در بدو ورود ویزای 3ماهه و بدون دردسر صادر می کنه و نیز این که 2 تا سوپر مارکت ایرانی توی این شهر هست که تمامی اجناس ایرانی رو دارن (حتی سفید آب!!! اانواع غذاهای آماده هانی و ...) فکر نمی کنم اصلا نیاز باشه که ساکتونو سنگین کنین! چون همه چیز هست واقعا!

Junior Member

با سلام به همه دوستان
    من اخیراً از دانشگاه NUS پذیرش گرفتم می خواستم بیینم کسی از دوستان هست که به این سوالهای من بتونه جواب بده:
    1- برای گرفتن اتاق تک نفره کدوم خوابگاهها بهتر هستن PGPR یا Graduate Residence ? کدامیک از این خوابگاهها دارای اتاقهای هستن که حمام و دستشویی مجزا داشته باشن نه به صورت Share؟
    2-در مورد Aircondition وضعیت این خوابگاهها به چه صورته منظورم اینه که اتاقایی که ذکر می شود دارای Aircondition هستند هزینهای مجدد باید توسط دانشجو شارژ بشه یا نه؟
    3- در کل وضعیت دانشگاه NUS چه طوری می بینید؟ اگر موضوع خاصی هست که ما باید در بدو ورود به اون توجه کنیم ممنون میشم اگر ذکر کنید.
    با تشکر از همه دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط shahroudy نمایش پست ها
    در مورد لیست درس ها، به این لینک مراجعه کنید.
    برای اطلاعات بیشتر در زمینه ی تقویم آموزشی و درس و کلاس ها هم این لینک رو مشاهده کنید.

عذر می خوام اگه جوابتون رو در چند پست دادم، ترجیح دادم مواردی که موضوعات مختلفی دارن رو از هم جدا کنم تا اگر سوال دوست دیگه ای هم بود، ایشون هم بتونن این جا به راحتی جواب شون رو پیدا کنن و استفاده کنن...
    سلام
    باز هم از این که وقت گذاشتید و راهنمائی کردید ممنونم.
    میشه در مورد انتخاب درس ها و تعداد درس ها در طول یک ترم اگر موردی هست بفرمائید؟ مثل این که باید با استاد راهنما هماهنگی کنیم؟
    در مورد وضعیت تدریس ها و برخورد با اساتید اگر نکاتی هست که رعایت کنیم بفرمائید

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-electronic نمایش پست ها
    سلام
    باز هم از این که وقت گذاشتید و راهنمائی کردید ممنونم.
    میشه در مورد انتخاب درس ها و تعداد درس ها در طول یک ترم اگر موردی هست بفرمائید؟ مثل این که باید با استاد راهنما هماهنگی کنیم؟
    در مورد وضعیت تدریس ها و برخورد با اساتید اگر نکاتی هست که رعایت کنیم بفرمائید
    استاد راهنما حتما باید در جریان تمام درس هایی که برمی دارید باشه، اصلا تا ایشون امضا نکنه شما نمی تونید درس بردارید،
    قوانین مربوط به تعداد درس و این ها رو توی معارفه ی دانشکده بهتون می گن... معارفه ی ISC جداست، دانشکده جدا و SINGA جدا...! توی همش هم بخور بخور و یادگاری و اینها... چند روز اول کلا خوش می گذره...!
    تدریس ها هم بستگی مستقیم به استاد داره، من ترم قبلی استادی داشتم که تدریسش بی نظیر و عالی بود و مثل اون توی تمام عمرم ندیده بودم، استادی هم داشتیم که مثل فیلم زبون اصلی (سینگلیش!) برای خودش حرف می زد و اسلایدهاش رو عقب و جلو می کرد...
    ولی کلا نگران درس ها نباشید، کلا درس ها در اولیت نیستن و یه معدل نصفه نیمه ای از درس ها داشته باشید دیگه حله... البته باز این موضوع هم بستگی مستقیم به استاد راهنما داره...

دوست عزیزم، احتیاجی به ابراز تشکر اصلا نیست، فقط کافیه به پست ها امتیاز مثبت/منفی بدید...
    موفق باشید

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyar m نمایش پست ها
    البته به توجه به نزدیکی سنگاپور به شهر جوهور باهروی مالزی (حدود 45 دقیقه) و این که مالزی برای ما ایرانیا در بدو ورود ویزای 3ماهه و بدون دردسر صادر می کنه و نیز این که 2 تا سوپر مارکت ایرانی توی این شهر هست که تمامی اجناس ایرانی رو دارن (حتی سفید آب!!! اانواع غذاهای آماده هانی و ...) فکر نمی کنم اصلا نیاز باشه که ساکتونو سنگین کنین! چون همه چیز هست واقعا!
    من نمیدانم این ۴۵ دقیقه را شما بر چه اساس عنوان کرده اید. ما باید در اطلاعاتی که اینجا به اشتراک میگذاریم کمی حساسیت به خرج بدهیم چون عده ای بر اساس آن تصمیم گیری میکنند. شما با وسیله شخصی هم به زحمت از جوهور به دانشگاهی مثل NTU در ۴۵ دقیقه میرسید که من خوشبینانه یک ساعت را در نظر میگیرم . خود من که در فاصله ۳-۴ کیلومتری دانشگاه هستم تا به دانشکده برسم حداقل ۳۰ دقیه وقت تلف میشه شما اول صبح روز کاری یا در ساعت پیک به جوهر رفتید یا برگشته اید؟ حتا در روزهای تعطیل چندین ساعت ممکن است معطلی داشته باشد درسته زندگی در جوهور ارزان تر است ولی شما روزی ۳-۴ ساعت اگر خودرو شخصی نداشته باشد اتلاف وقت دارید. آن مواردی که ایرانیها در جوهور ساکن شدند یا اینکه ماشین خریدند که البته هزینه آن هم کم نیست یا مثلا یک نفر را پیدا کردند که کارش در سنگاپور است و با او که ماشین دارد به سنگاپور میایند و یک مبلغی به او میدهند و آنطرف هم چون کمک هزینه بنزینش میشود قبول کرده آیا شما هم میتوانید همچنین کسی را پیدا کند یا یک مورد استاد دانشجو موافق بود که دانشجو کارش را در خانه انجام بدهد و کار آزمایشگاهی هم نداشت و لذا هفته ای یکی دوبار به دانشگاه سر میزد این موارد را نمیشه به همه تعمیم داد
    من دیدم در یکی دیگر از پستها شما توصیه کرده بودید که در جوهور ساکن شوید. من این راه حل را صحیح نمیدانم که بعضی از دلایلش را هم در بالا گفتم البته برای شرایط اضطراری که شخص واقعا مجبور باشد خوب میتواند یک گزینه قابل تامل باشد ولی تا آنجا که میشود کسانی که با خانواده دارند میایند و سختی زندگی در خارج را میپذیرند بهتره اگر میتوانند در سنگاپور ساکن شوند .
    ویرایش توسط nima56 : June 16th, 2012 در ساعت 10:22 PM
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    من نمیدانم این ۴۵ دقیقه را شما بر چه اساس عنوان کرده اید. ما باید در اطلاعاتی که اینجا به اشتراک میگذاریم کمی حساسیت به خرج بدهیم چون عده ای بر اساس آن تصمیم گیری میکنند. شما با وسیله شخصی هم به زحمت از جوهور به دانشگاهی مثل NTU در ۴۵ دقیقه میرسید که من خوشبینانه یک ساعت را در نظر میگیرم . خود من که در فاصله ۳-۴ کیلومتری دانشگاه هستم تا به دانشکده برسم حداقل ۳۰ دقیه وقت تلف میشه شما اول صبح روز کاری یا در ساعت پیک به جوهر رفتید یا برگشته اید؟ حتا در روزهای تعطیل چندین ساعت ممکن است معطلی داشته باشد درسته زندگی در جوهور ارزان تر است ولی شما روزی ۳-۴ ساعت اگر خودرو شخصی نداشته باشد اتلاف وقت دارید. آن مواردی که ایرانیها در جوهور ساکن شدند یا اینکه ماشین خریدند که البته هزینه آن هم کم نیست یا مثلا یک نفر را پیدا کردند که کارش در سنگاپور است و با او که ماشین دارد به سنگاپور میایند و یک مبلغی به او میدهند و آنطرف هم چون کمک هزینه بنزینش میشود قبول کرده آیا شما هم میتوانید همچنین کسی را پیدا کند یا یک مورد استاد دانشجو موافق بود که دانشجو کارش را در خانه انجام بدهد و کار آزمایشگاهی هم نداشت و لذا هفته ای یکی دوبار به دانشگاه سر میزد این موارد را نمیشه به همه تعمیم داد
    من دیدم در یکی دیگر از پستها شما توصیه کرده بودید که در جوهور ساکن شوید. من این راه حل را صحیح نمیدانم که بعضی از دلایلش را هم در بالا گفتم البته برای شرایط اضطراری که شخص واقعا مجبور باشد خوب میتواند یک گزینه قابل تامل باشد ولی تا آنجا که میشود کسانی که با خانواده دارند میایند و سختی زندگی در خارج را میپذیرند بهتره اگر میتوانند در سنگاپور ساکن شوند .

راستش من روز تعطیل رفته بودم و برگشته بودم، روز کاری نبود، ساعت پیک هم نبود و لذا روز شلوغی نبود، اما خب من عادت دارم که برای تمام کارام ساعت می زنم، بیشتر از 1ساعت نشد! نمی دونم شما چرا یا اطمینان می فرمایین روز تعطیل چندین ساعت معطلی داره!!!حالا تا دانشگاه رو با اطمینان نمی تونم بگم، چون نرفتم.

اما توصیه ای رو هم که کرده بودم بر اساس تجربه دوستانی بود که الان جوهور باهرو ساکن هستن، اکا کارشون سنگاپوره! من با 3 نفرشون آشنا هستم که خب انصافا راضین! از طرفی هم الزاما نیاز به اتوموبیل شخصی نیست، هر روز صبح اتوبوس هست رفتش 2.5 رینگیت و برگشت هم 2.5 دلار! برای شخص من که ملاحظات مالی اهمیت داره، ترجیح می دم از خوابم کم کنم و پول پس انداز کنم.

در هز حال به من پورسانتی داده نمی شه از طرف دولت مالزی که بخوام شهرشونو تبلیغ کنم :دی بر اساس تجربه دوستان و خودم عرض کرده بودم.

موفق باشین

با سلام
    در مورد PhD Qualifying Examination می خواستم بپرسم به چه صورتی است و آیا شانس افزایش بورس به 2500 تا وجود دارد یا نه خیلی سخت است؟

با سلام
    در مورد PhD Qualifying Examination می خواستم بپرسم به چه صورتی است و آیا شانس افزایش بورس به 2500 تا وجود دارد یا نه خیلی سخت است؟
    امتحان جامع رو همه باید بدن... توی NTU خوشبختانه طی کردن این مرحله سخت نیست... نگرانش نباشید، حداکثر بعد از 18 ماه (طبق قوانین) باید امتحان جامع رو داده باشید...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)